© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה ושות' משרד עורכי דין

Together is powerful

Together is powerful

בלוג 

עורך דין מיקי ברנע
על אף גודלה של מדינת ישראל והאתגרים הרבים מולם היא מתמודדת, מדינת ישראל נחשבת כמובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית. מטבע מקומי חזק, כלכלה משגשגת ותעשיית ייצוא יציבה, הן בין הסיבות שישראל נחשבת ליעד אטרקטיבי לפעילות עסקית בינלאומית.
עו"ד דניאל ישראלי
על מנת ליצור מטבע רווחי ומבוקש, יזמים רבים מנסים לשלב את טכנולוגיית הבלוקצ’יין עם השקעות מסורתיות, וכך נולד זן חדש של מטבעות קריפטוגרפים המגובים בנכסים או סחורות.
עו"ד דני בוגולסבסקי
גם בתחום זה, הנחשב עדיין תחום מסורתי, הטכנולוגיה ורוח היזמות מצאו זו את זו. שחקנים וותיקים וגדולים מתחום הנדל”ן התחברו עם חברות ויזמים צעירים במטרה לפתור את האתגרים הרבים שתחום עסקאות הנדל”ן טומן בחובו.
עו"ד אסף שלו
מאמרם של אסף שלו ודניאל קלינמן על אופן ההתאגדות המתאים לארגונים ללא כוונת רווח (אותם ארגונים הנכללים ב”מגזר השלישי”) – עמותה או חברה לתועלת הציבור.
עו"ד דותן ברוך
GDPR, או ה-Protection Regulation General Data היא הרגולציה החדשה של האיחוד האירופי להגנת הפרטיות, שנכנסה לתוקף ב-25 במאי 2018. הרגולציה חלה גם על חברות המציעות שירותים או מוצרים לאנשים באיחוד האירופי, גם אם אין להן נוכחות באיחוד האירופי. לאי עמידה בהוראות הרגולציה יכולה להיות השפעה רבה עליך ו/או על החברה שלך.
עו"ד ענת אבן-חן
ב-1 ביוני 2018 עומד להיכנס לתוקף נדבך נוסף ומרכזי של חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים), העוסק בהוראות החלות על נותני שירות בנכס פיננסי.
עו"ד יובל לזי
נראה כי הלחץ שלפני החלת ה-GDPR גרם לחברות להתמקד רק ביישום “רשימת התיוג” הרגולטורית. אך לעיתים ההתעסקות “ברשימת תיוג” באה על חשבון תשומת הלב המתבקשת לעניין השאלה החשובה לא פחות: מה קורה אם אתה מותקף?
עו"ד דותן ברוך
ממשלות בכל רחבי העולם מתחילות להבין שאין להן ברירה אלא ליצור מסגרות רגולטוריות על מנת להכריח את ענקיות הטכנולוגיה לציית לחוקים. הרשת הרגולטורית מתהדקת. סוגי הרגולציה והבקרות צפויים להתפתח במהלך השנים הקרובות, כמו גם יעילותם. 
עו"ד דותן ברוך
נייטרליות הרשת מייצגת הדרך שבה התנהלה הפעילות באינטרנט עד כה. היא העיקרון האוסר על ספקי שירות, כגון Verizon, Comcast ו-AT&T, להפלות בשירותים או במחירים בכל הנוגע לגישה לאינטרנט בהתאם לנתונים דוגמת מספר משתמשים, תוכן, פלטפורמה, אפליקציה, הציוד בשימוש או אופן ההתחברות.
עו"ד ענת אבן-חן
התקדמות טכנולוגית מלווה בסיכונים רבים. הדבר נכון במיוחד בתחום הטכנולוגיה הפיננסית (פינטק). אירועים של פריצת נתונים מרחשות כיום בהיקף רחב ובתדירות גוברת. עבור חברות הפינטק, היכולת לעמוד באתגרי אבטחת הנתונים והגנת הפרטיות היא אתגר מרכזי.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: