© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

מענקי רשות החדשנות – מה כדאי לדעת לפני ?

מענקי רשות החדשנות – מה כדאי לדעת לפני ?

מדינת ישראל מחפשת דרכים לתמוך בחדשנות ועוסקת רבות בעידוד ותמיכה של יזמות המהווה בסיס לפיתוח הכלכלה המקומית. למטרה זו, הוקמה רשות החדשנות, המפעילה שורה של תכניות תמיכה ביזמים וחברות בשלבים שונים של חיי המיזם.

 

מדובר בתוכניות מימון שעשויות להיות מאוד אטרקטיביות כי הן מאפשרות ליזם לקבל מימון לפיתוח רעיון, ידע ומוצר וזאת מבלי להידרש להחזיר את המימון שקיבל עד שהרעיון הופך למוצר הנמכר בשוק.

 

רשות החדשנות מציעה שורה של מסלולים אשר חלקם מאפשרים מימון בשלב מאוד ראשוני, (אפילו עוד בטרם היזם עזב את מקום עבודתו והתאגד) ואחרים המציעים תמיכה בתכניות מחקר ופיתוח גם של חברות גדולות ומבוססות.

 

לצד זאת, חשוב גם להכיר את המגבלות שקבלת מימון מרשות החדשנות מטילה על המיזם ובראש וראשונה – החובה לשמור את הקניין הרוחני, הידע והייצור בישראל. כמו כן, ישנם גם היבטים תפעוליים ומנהליים שיזם המקבל מימון מרשות החדשנות נדרש להם.

 

מימון מרשות החדשנות הוא עוד כלי בארגז הכלים וחשוב בכל פרויקט לבדוק עד כמה תמיכה שכזו מתאימה לצרכי המיזם בשלב בו הוא נמצא. מניסיוננו – מיזמים הנדרשים לתהליך פיתוח ארוך ועתיר משאבים עד להגעה לשוק יכולים להפיק תועלת רבה מתכניות המימון השונות של רשות החדשנות.

 

הכנו לכם אינפוגרפיק קצר המסביר על התהליך לקבלת המענק והנקודות שכדאי לשים לב אליהם.

 

הקליקו על התמונה כדי להגדילה.

 

 

Source: barlaw.co.il

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: