© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

קרין קשי

לקרין ניסיון רב בליווי חברות הפועלות באינטרנט.

קרין מלווה באופן שוטף חברות מקומיות ובינלאומיות, חברות סטארט-אפ וחברות בוגרות בהיבטים שונים של דיני אינטרנט ובכלל זה פרטיות בישראל ובאירופה (GDPR), מסחר אלקטרוני, סוגיות שונות בנושא אתר אינטרנט לרבות הכנת תנאי שימוש ומדיניות פרטיות, הסכמים מסחריים מול ספקים; לקוחות ושותפים עסקיים, רישיונות תוכנה, ועוד.

 

קרין צברה ניסיון משמעותי בייעוץ לארגונים הכפופים לדיני הפרטיות בישראל ובאירופה ובכלל זה בהכנת תכניות ציות להוראות רגולציית הפרטיות אשר חלות על ארגונים ממגוון תחומי עיסוק.

 

בנוסף, לקרין ניסיון בליווי חברות סטארט-אפ החל משלב הקמתן, בהיבטים של המשפט המסחרי והתאגידי ובהיבטים רגולטוריים ובליווי עסקאות מסחריות שונות, ובכללן עסקאות מיזוגים ורכישות, מיזמים משותפים, שיתופי פעולה ועוד.

השכלה:


המרכז הבינתחומי, הרצליה, B.A , LL.B מנהל עסקים, 2010.

חבר בלשכת עורכי דין:


חברת לשכת עורכי הדין משנת 2012חדשות ועדכונים - קרין קשי:


28 ביולי, 2020

פרטיות: באירופה מקשיחים עמדות ובישראל מקדמים תיקון לחוק

החלטה אירופאית שהתקבלה במהלך חודש יולי קבעה כי לאור העובדה שארה"ב לא מכבדת את פרטיות אזרחיה, בהתאם לסטנדרטים האירופאים, לא ניתן יותר לסמוך על ההסדר מגן הפרטיות בין ארה"ב לאיחוד האירופי. בישראל בינתיים פרסם משרד המשפטים תזכיר חוק שיהווה צעד ראשון בהתאמת החוק הקיים לעידן הדיגיטלי.

שתי התפתחויות בתחום הגנת הפרטיות שלובות זו בזו ומחייבות תשומת לב והערכות מצד החברות הפועלות בישראל.

4 במרץ, 2020

הגנו על העסק שלך באמצעות טיפול נכון במידע

אנו חיים בעידן המידע והביג דאטה, בו כולם רוצים לאסוף כמה שיותר מידע. היכולת לנתח ולנטר מידע היא אסטרטגית מפתח והצעת ערך עבור עסקים רבים.

 

עם זאת, מטרה עסקית זו מתנגשת לעתים קרובות עם הזכות לפרטיות וההשפעה האפשרית האדירה של  דליפת מידע זה על אנשים.

 

כתגובה לשימוש, שימוש לרעה והמסחור  של מידע אישי, גוברת מודעות האנשים לזכויותיהם וגובר התמריץ של הרגולטורים במתן כלים לאכיפת זכויות אלו ובטיפול בהפרות.

 

האכיפה הגוברת בעולם בתחום, בשילוב עם התפקיד המרכזי שמידע אישי משחק עבור עסק, הופכת את נושא הפרטיות למשהו שאי אפשר להתעלם ממנו.

 

בניסיון לסייע לעסקים להתמודד עם אתגרי הפרטיות העומדים בפניהם, הכנו חוברת המפרטת את עקרונות המפתח לטיפול ואחזקה במידע.

 

לחוברת לחצו כאן.

 

Source: barlaw.co.il

11 בספטמבר, 2019

שוקלים עסקת מיזוגים ורכישות? אל תשכחו לבצע בדיקת נאותות בנושא פרטיות

רשות הגנת הפרטיות הבריטית (ה-ICO) פרסמה לאחרונה, כי היא מתכוונת להטיל על רשת המלונות הבינלאומית Marriott קנס בסך של כ-99 מיליון פאונד בגין הפרת חקיקת הגנת הפרטיות האירופאית החדשה, ה-GDPR. הקנס המתוכנן מתייחס לאירוע סייבר שפקד את המערכות של קבוצת Starwood, אשר נרכשה על ידי רשת Marriott בשנת 2016.

 

מה שמעניין במקרה הזה הוא שאירוע הסייבר המדובר קרה בשנת 2014, שנתיים לפני ש-Marriott השלימה את העסקה לרכישת Starwood. בהודעה שפרסמה ה-ICO לציבור, היא התמקדה בעיקר בעובדה כי רשת Marriott לא ביצעה בדיקת נאותות מספקת בעת הרכישה של החברה הנתקפת. התבטאות זו של רגולטור הגנת הפרטיות הבריטי מספקת תזכורת מהדהדת לחברות שמבצעות עסקאות מיזוגים ורכישות לכלול היבטי פרטיות במסגרת בדיקות הנאותות שהן מבצעות.

 

 לביצוע בדיקות נאותות בנושא פרטיות ישנן מטרות מגוונות כגון אלו:

לוודא כי החברה הנרכשת מצייתת לדרישות רגולציית הגנת הפרטיות והמידע שחלות עליה, שכן אחרת, הפרות שיתגלו בעתיד עשויות לדבוק ברוכשת, כפי שקרה במקרה של Marriott. כשעולים פערים בציות של החברה הנרכשת לרגולציית הגנת הפרטיות, בחלק גדול מהמקרים הרוכש מבקש לטפל בהם באמצעות הוראות ספציפיות בהסכם הרכישה.

 

לבדוק איזה מידע מוחזק על ידי החברה הנרכשת – בעידן הדיגיטאלי, מידע מהווה נכס מאוד משמעותי ולכן הממצאים של בדיקה זו עשויים להשפיע על הערך הכלכלי של העסקה. מן הצד השני, ככל שהמידע הינו רב יותר ורגיש יותר, כך גדלה האחריות בהחזקתו. על כן, זיהוי המידע המוחזק על ידי החברה או הפעילות הנרכשת מאפשר לרוכש לאמוד את הסיכונים הכרוכים בהחזקת המידע.

 

לוודא כי העברת המידע לרוכש הינה אפשרית – בחלק גדול מהמקרים, עסקאות מיזוגים ורכישות מובילות למצבים של העברת הבעלות במידע מהמוכר לרוכש. חברות רבות נערכות לכך מראש וכוללות התייחסות לנושאים של מיזוגים ורכישות בגילויים שלהן לנשואי המידע. העניין עשוי להיות מורכב יותר, כאשר שני הצדדים לעסקה ממוקמים במדינות שונות. במקרים אלו הרוכש יידרש לוודא, כי המוכר רשאי לייצא את המידע המוחזק על ידו במדינת מוצאו אל המדינה בה ממוקם המוכר.

 

לוודא כי הרוכש רשאי לממש את התכניות שלו לגבי המידע הנרכש - סביר כי לאחר השלמת העסקה הרוכש ישאף לבצע שימושים נוספים במידע הנרכש ואף לשתף אותו עם חברות קשורות שלו. בחלק מהמקרים, זוהי אחת המטרות העיקריות של הרוכש בעסקה. ייתכן כי בדיקת הנאותות תעלה, כי נדרשת הסכמת נשואי המידע לצורך הרחבת השימושים במידע אודותיהם, מטלה שהינה לעתים קרובות בלתי מעשית. לכן, סוגיה זו לעתים משפיעה על מבנים של עסקאות מיזוגים ורכישות ואף על הערך שלהן.

 

לאמוד את העלויות אשר כרוכות בהשלמת פערי הציות שיעלו – כמעט בלתי אפשרי למצוא חברה אשר עומדת בכל דרישות דיני הגנת הפרטיות אשר חלות עליה. אולם, לעתים בדיקת הנאותות תעלה פערים אשר הרוכש לא יהיה מוכן להשלים איתם ויבקש להשית את ההוצאות הכרוכות בהשלמתם על המוכר.

 

להציג התנהלות אחראית במקרה של ביקורת רגולטורית – גם כאשר החברה או הפעילות הנרכשת תלקה בפערי ציות בתחום הפרטיות, עצם ביצוע בדיקת נאותות דקדקנית עשוי במידה מסוימת להניח את דעתו של הרגולטור שמא הרוכש בעסקה נהג בצורה אחראית. לראייה, בהתבטאות של ה-ICO בעניין Marriott נרמז, כי ככל שהיה בידה להוכיח כי ביצעה בדיקת נאותות מספקת בעת הרכישה, תוצאות החקירה בעניינה עשויות היו להיות חמורות פחות.

 

זה אמנם נדיר שנושאי פרטיות גורמים להכשלתן של עסקאות מיזוגים ורכישות. אולם, נוכח ההחמרה באכיפת הפרות בתחום הפרטיות בארץ ובעולם, ההשפעה שלהם על עסקאות כאלו הולכת וגוברת.

 

Source: barlaw.co.il

לכל החדשות של קרין קשי >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: