© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה ושות' משרד עורכי דין

קרין קשי

לקרין ניסיון רב בליווי חברות הפועלות באינטרנט.

קרין מלווה באופן שוטף חברות מקומיות ובינלאומיות, חברות סטארט-אפ וחברות בוגרות בהיבטים שונים של דיני אינטרנט ובכלל זה פרטיות בישראל ובאירופה (GDPR), מסחר אלקטרוני, סוגיות שונות בנושא אתר אינטרנט לרבות הכנת תנאי שימוש ומדיניות פרטיות, הסכמים מסחריים מול ספקים; לקוחות ושותפים עסקיים, רישיונות תוכנה, ועוד.

 

קרין צברה ניסיון משמעותי בייעוץ לארגונים הכפופים לדיני הפרטיות בישראל ובאירופה ובכלל זה בהכנת תכניות ציות להוראות רגולציית הפרטיות אשר חלות על ארגונים ממגוון תחומי עיסוק.

 

בנוסף, לקרין ניסיון בליווי חברות סטארט-אפ החל משלב הקמתן, בהיבטים של המשפט המסחרי והתאגידי ובהיבטים רגולטוריים ובליווי עסקאות מסחריות שונות, ובכללן עסקאות מיזוגים ורכישות, מיזמים משותפים, שיתופי פעולה ועוד.

השכלה:


המרכז הבינתחומי, הרצליה, B.A , LL.B מנהל עסקים, 2010.

חבר בלשכת עורכי דין:


חברת לשכת עורכי הדין משנת 2012חדשות ועדכונים - קרין קשי:


June 2, 2019

הזמנה לכנס: תקנות הפרטיות - האם העסק שלכם מוכן?

כניסתן לתוקף של תקנות הפרטיות האירופאיות ותקנות אבטחת המידע הישראליות הן ללא ספק בין האירועים המשפטיים החשובים של התקופה האחרונה. השפעתן על פעילות ארגונים ועסקים נוגעת לא רק לחברות מקומיות אלא לכל חברה המבקשת לפעול באותם איזורי שיפוט. אנו מזמינים אתכם לכנס בו ניתן הנחיות וטיפים חשובי לאופן הטמעת החובות שחלות עליכם בתחום.

February 25, 2019

עקרונות מרכזיים בניסוח מדיניות פרטיות אפקטיבית לאתר אינטרנט

יש לך אתר אינטרנט המציג מידע אודות העסק שלך או שיש בו חלקים אינטראקטיביים המאפשרים למשתמשים לתקשר ולפעול מולך?

 

אם כן, אתה ככל הנראה אוסף נתונים לגבי המשתמשים לצרכים העסקיים שלך, וקרוב לוודאי שאתה יודע שעליך לפרסם מדיניות פרטיות באתר שלך.

 

למעשה, ללא קשר לאופן שבו נאסף מידע על אנשים, חוקי הגנת הפרטיות במרבית מדינות העולם וישראל ביניהן, מטילים חובת גילוי על אופן השימוש במידע כאמור. כאשר איסוף המידע נעשה במסגרת אתר אינטרנט, נהוג להקדיש עמוד באתר לצורך מתן מידע אודות השימושים במידע הנאסף באמצעות האתר. עמוד זה בדרך כלל נקרא "מדיניות פרטיות" או "הצהרת פרטיות" וזאת הסיבה שעמוד כזה קיים כמעט בכל אתר אינטרנט.

 

על מנת שמדיניות הפרטיות תספק לך את ההגנה המשפטית שאתה זקוק לה, היא צריכה להיות מנוסחת בצורה אפקטיבית.

 

להלן מספר עקרונות מרכזיים שיש לקחת בחשבון בכתיבת מדיניות הפרטיות לאתר האינטרנט שלך:

 

הקפד על ניסוח ברור – אלא אם כן אתה יכול להוכיח שכל משתמשי האתר שלך הם עורכי דין, כדאי להימנע משימוש בלשון משפטית ובניסוחים מורכבים. אחרת, יהיה לך קשה להוכיח שהמשתמשים קראו והבינו את מדיניות הפרטיות שלך וכתוצאה מכך, מדיניות הפרטיות שלך עלולה לא להעניק לך את ההגנה הנדרשת.

 

היה כנה – אל תבטיח הבטחות שאתה לא יכול או לא מתכוון לעמוד בהן. התחייבויות כגון "אנו לא נמסור את המידע האישי שלך לצדדים שלישיים" אכן נראות טוב על הנייר, אבל לפני שאתה נותן התחייבות כזו, עליך לוודא שהיא תואמת את המציאות הנוכחית ולזו הנראית לעין. אחרת, אתה עלול למצוא את עצמך כבול להבטחותיך בעל כורחך או, לחילופין, עומד בפני תביעה משפטית או סופג פגיעה במוניטין שלך.

 

צפה פני עתיד - אל תבנה על זה שתמיד תוכל לעדכן את מדיניות הפרטיות שלך. בחלק מהמקרים, על מנת להשתמש במידע אישי שנאסף בעבר למטרות שהן שונות באופן מהותי מאלו המפורטות במדיניות הפרטיות, יהיה עליך לקבל את הסכמתם המפורשת של האנשים שהמידע מתייחס אליהם (שזה קל לומר, אבל ברוב המקרים, קשה מאוד לבצע).

 

זהה את הדין החל – כל מערכת משפט מטילה דרישות גילוי משל עצמה ולכן, נקודת ההתחלה בכתיבת מדיניות פרטיות, היא זיהוי הדין החל על האתר שלך.

 

הסר מעצמך אחריות בגין דברים שאינם בשליטתך – שילוב של רכיבים של צדדים שלישיים באתר שלך עלול להוביל לשימוש במידע האישי של המשתמשים שלך על-ידי צדדים שלישיים. סביר להניח שאין לך שליטה על התנהלותם של הצדדים השלישיים האלה בנוגע לפרטיות והגנת המידע ולכן, חשוב כי תבהיר שאינך נוטל שום אחריות עליהם.

 

התאם את מדיניות הפרטיות שלך לעסק שלך – לא קיימת מדיניות פרטיות אוניברסלית המתאימה לכולם. זאת מכיוון שלכל אתר יש נהלי איסוף ושימוש במידע משלו. לכן, אחד השלבים הראשונים בכתיבת מדיניות פרטיות לאתר שלך הוא מיפוי תהליכי זרימת המידע אל האתר שלך וממנו. תהליך זה יאפשר לך לקבל תמונה מלאה על סוגי המידע הנאסף באמצעות האתר, על השימושים הנעשים במידע, על זהות הצדדים השלישיים שאיתם אתה משתף את המידע וכו'. באופן טבעי, תהליך זה דורש את מעורבותם של צוותים שונים בעסק שלך, כגון צוותי השיווק, צוותי הפיתוח, צוותי המסחר וצוותי ה-IT.

 

Source: barlaw.co.il

November 30, 2017

מדריך המושגים למשתמש המתחיל בעולם המטבעות הדיגיטליים

כולם מדברים סביבכם על בלוקצ'יין, ביטקוין, הנפקות וירטואליות ואין לכם מושג על מה כל הרעש?  - מילון מושגים קצר שהכנו, יסייע לכם להבין על מה כל המהומה.

 

מטבעות מבוזרים / מטבעות דיגיטליים

מטבעות אלו הם למעשה כסף דיגיטלי, אשר מאובטח באמצעות טכנולוגיית הצפנה. המטבעות הדיגיטליים אינם מונפקים או מנוהלים על ידי מדינה או בנק מרכזי כלשהו ועל כן ערכם אינו נתון לשליטתם, אלא הוא נקבע לפי הסכמה וביקוש בין רשת משתמשים.

 

ביטקוין

הביטקוין הינו המטבע הדיגיטלי הראשון שנעשה בו שימוש וכן היישום הראשון והמפורסם ביותר של טכנולוגיית הבלוקצ'יין.

 

ארנק דיגיטלי

ארנק דיגיטלי הוא תוכנת מחשב אשר מחוברת לרשת המטבע הדיגיטלי והמאפשרת להחזיק, להעביר ולקבל מטבעות דיגיטליים. לכל ארנק משויכים שני "מפתחות": מפתח ציבורי ומפתח פרטי. המפתח הציבורי מקביל למספר חשבון הבנק, קרי, הכתובת שאליה מעבירים את הכספים. המפתח הפרטי הוא המפתח לכספת. רק לבעליו האפשרות לבצע פעולות בכספים שבארנק.

 

בלוקצ'יין

הבלוקצ'יין הינה תפיסה טכנולוגית המאפשרת פעילות מאובטחת על גבי רשת האינטרנט ללא צורך בישות ניהול מרכזית. הבלוקצ'יין הינו יומן רישום דיגיטלי של כל הפעולות שבוצעו על גביו מאז ראשיתו. המידע השמור בבלוקצ'יין מאוחסן בתוך תאים (בלוקים) המקושרים אחד לשני לפי סדר כרונולוגי (שרשרת של בלוקים). עם ביצוע כל פעולה על גבי הבלוקצ'יין, תיעוד שלה נשמר באופן אוטומטי על גבי המכשירים של כל המשתמשים במערכת. המבנה של טכנולוגיית הבלוקצ'יין והאופי הביזורי שלה מהווים את האבטחה המבנית של הבלוקצ'יין: השרשור של הבלוקים אינו מאפשר לשנות מידע שנשמר בבלוקצ'יין מבלי לשנות את ההגדרות של שאר הבלוקים במערכת, פעולה שהינה כמעט בלתי אפשרית מבחינה טכנולוגית; האופי הביזורי של הבלוקצ'יין אינו מאפשר לפגוע במערכת מבלי להשתלט על רוב המכשירים המקושרים לבלוקצ'יין, פעולה שנחשבת כבלתי אפשרית גם כן, לאור מספר המשתמשים במערכת הבלוקצ'יין של הביטקוין.

 

בלוקים

בלוקים הם יחידות האחסון בהן מאוחסן כל המידע השמור בבלוקצ'יין. כך, אם הבלוקצ'יין משול לפנקס חשבונות, הבלוקים הם הדפים של הפנקס. הבלוקים שמרכיבים את הבלוקצ'יין מקושרים אחד לשני באמצעות חידה מתמטית סבוכה, באופן שזה כמעט בלתי אפשרי לשנות מידע אשר שמור בבלוקצ'יין.

 

מה כורה? אז מה זה כריית ביטקוין

כריית ביטקוין הינה התהליך שבו עסקאות במטבע הביטקוין מאושרות ומתועדות במערכת הבלוקצ'יין של הביטקוין. תהליך הכרייה מתבצע על ידי סוג מסוים של משתמשים במערכת הביטקוין שנקראים "כורים". פעולת הכרייה היא למעשה פיצוח חידה מתמטית אשר פתירתה יוצרת את הבלוק הבא. הכורה הראשון אשר מצליח לפתור את החידה מתוגמל עבור הכרייה המוצלחת שלו באמצעות ביטקוינים ולעתים גם באמצעות עמלות.

 

הנפקות וירטואליות או ICO

ICO (Initial Coin Offering) הוא אפיק גיוס כספים במימון המונים. מדובר בתהליך בו יזמים אשר מפתחים פלטפורמות או פרויקטים מגייסים כספים בתמורה למטבעות דיגיטליים. המטבעות הדיגיטליים מקנים למשקיעים בפרויקטים זכות להשתמש בפלטפורמות שפותחו בפרויקטים הממומנים באמצעות ה-ICO. בנוסף, המטבעות מספקים למשקיעים בפרויקטים נזילות, שכן מדובר בנכס סחיר שניתן לסחור בו בשוק המשני.  

 

חוזים חכמים 

החוזים החכמים נחשבים היישום הדרמטי ביותר של טכנולוגיית הבלוקצ'יין. הם מייצגים הבטחה לשנות את האופן שבו מתבצעים תהליכים מסורתיים, אשר מאופיינים בתלות בגורמים מתווכים. החוזים החכמים הינם תוכנות מחשב אשר מאפשרות לשני צדדים שונים לבצע ביניהם פעולות בצורה מאובטחת ואמינה על גבי רשת האינטרנט. היות והחוזים החכמים מבוססים על טכנולוגיית הבלוקצ'יין, הם מסוגלים להשלים פעולות על גבי רשת האינטרנט בצורה אמינה ומאובטחת וללא מעורבות של גורמים מתווכים.

 

Source: barlaw.co.il

לכל החדשות של קרין קשי >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: