© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה ושות' משרד עורכי דין

ענת אבן-חן

לענת ניסיון רב במתן ייעוץ משפטי בתחום הרגולציה הפיננסית. במסגרת זאת, מלווה ענת חברות, בדגש על חברות בתחום הפינטק והרגטק, בנושאים רגולטורים שונים תוך עבודה מול הרגולטורים השונים, הכנת חוות דעת, ליווי הליכי חקיקה ועוד.

ענת מלווה חברות בתחומי הגנת הסייבר והגנת הפרטיות, תוך התייחסות לנושאים הנוגעים לפעילותן הגלובלית של חברות אלו.

 

ענת מייעצת ללקוחות בתחום דיני התחרות וההגבלים העסקיים ומלווה בהליכים מול הממונה על ההגבלים ובית הדין להגבלים העסקיים.

 

ענת עוסקת גם בייעוץ משפטי בהיבטי הרגולציה בתחום מדעי החיים והפארמה, לרבות הגנת הפרטיות והיבטים של שיווק ומכירת תרופות וטכנולוגיות רפואיות, תוך שיתוף פעולה עם רשויות הרגולציה השונות בנושאי מחקר ופיתוח וניסויים קליניים.

 

טרם הצטרפותה למשרד ברנע, ענת עבדה במחלקת ההגבלים העסקיים במשרד מוביל בתחום, וכן יעצה ללקוחות בתחומים של מכרזים ורכש ממשלתי. ענת גם שימשה כעוזרת משפטית של כב’ השופט רון סוקול בבית המשפט המחוזי בחיפה.

השכלה:


אוניברסיטת חיפה. LL.B בהצטיינות BA בכלכלה בהצטיינות, 2005.

אוניברסיטת תל אביב, LL.M שנת 2008

אוניברסיטת ניו יורק, LL.M שנת 2010

חבר בלשכת עורכי דין:


חברת לשכת עורכי הדין משנת 2006חדשות ועדכונים - ענת אבן-חן:


May 23, 2018

"חוק הספאם" יורחב – איסור להציע שיחה חוזרת

לאחרונה, אישרה מליאת הכנסת הצעת חוק פרטית שנועדה לתקן ולהרחיב את "חוק הספאם". התיקון לחוק מבקש למנוע את התופעה שבה נשלחים מסרים שאינם דווקא מסחריים לציבור הרחב, בעיקר באמצעות מערכת חיוג אוטומטי.

May 17, 2018

האם העסק שלי חייב רישיון נותן שירות בנכס פיננסי?

ב-1 ביוני 2018 עומד להיכנס לתוקף נדבך נוסף ומרכזי של חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים), העוסק בהוראות החלות על נותני שירות בנכס פיננסי.

 

פעילות המוגדרת כ-"שירות בנכס פיננסי" כוללת בחובה את כל אותן הפעילויות שהוגדרו עד היום כ"שירותי מטבע" אשר הצריכו רישום כנש"מ וכן שירותים פיננסיים נוספים שלא היו טעונים רישיון עד היום.

 

הרחבת הפיקוח במסגרת הוראות החוק שיכנסו לתוקף באה לידי ביטוי בשני מובנים מרכזיים.

 

הראשון, הכנסת פעולות של ניהול ושמירה של נכסים פיננסיים תחת חובת רישוי. כלומר, שירות הכרוך בהחזקה (קבועה או זמנית) בנכס פיננסי עבור אחר, עשוי להיכנס במסגרת החוק ולהיות חייב ברישיון החל מה-1 ביוני 2018.

 

השני, הכללת מטבעות וירטואליים תחת הגדרת "נכס פיננסי", כך שגם העוסקים בתחום הקריפטו והטוקנים עשויים למצוא את עצמם חייבים ברישיון החל מה-1 ביוני 2018.

 

הוראת המעבר של החוק קובעת, כי מי שנרשם עד ליום 1 ביוני 2018 כנש"מ או עסק בפעילות המוגדרת כשירות בנכס פיננסי, שלא הייתה טעונה רישיון עד כה, ויגיש בקשה לרישיון עד ליום 1 ביוני 2018, יוכל להיות מוכר כ"עוסק ותיק" ולקבל אישור המשך עיסוק עד לבחינת בקשת הרישיון בעניינו.

 

מי שלא יקבל אישור המשך עיסוק כ"עוסק ותיק", אם בשל העדר פעילות קודמת ואם בשל אי-הגשת בקשה במועד (עד ה-1 ביוני 2018), לא יהיה רשאי להמשיך ולעסוק במתן שירות בנכס פיננסי וזאת עד לקבלת רישיון.

 

בהתאם, אנו ממליצים לבחון בהקדם האם סוג הפעילות שלכם מהווה שירות בנכס פיננסי כהגדרתו בחוק ולהגיש בקשת רישיון מתאימה, בהקדם האפשרי ולפני ה-1 ביוני 2018, במיוחד מקום בו מדובר בפעילות קיימת.

 

[caption id="attachment_7670" align="alignnone" width="300"]תרשים זרימה - חוק שירותים פיננסיים תרשים זרימה - חוק שירותים פיננסיים[/caption]

 

Source: barlaw.co.il

April 11, 2018

מנכ"ל אפל ישראל נחקר ברשות להגנת הצרכן

עו"ד ענת אבן-חן התראיינה למספר כלי תקשורת בעקבות חקירתו של מנכ"ל אפל ישראל ברשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן בפרשת ההאטה במכשירי האייפון.

לכל החדשות של ענת אבן-חן >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: