© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה ושות' משרד עורכי דין

ענת אבן-חן

לענת ניסיון רב במתן ייעוץ משפטי בתחום הרגולציה הפיננסית. במסגרת זאת, מלווה ענת חברות, בדגש על חברות בתחום הפינטק והרגטק, בנושאים רגולטורים שונים תוך עבודה מול הרגולטורים השונים, הכנת חוות דעת, ליווי הליכי חקיקה ועוד.

ענת מלווה חברות בתחומי הגנת הסייבר והגנת הפרטיות, תוך התייחסות לנושאים הנוגעים לפעילותן הגלובלית של חברות אלו.

 

ענת מייעצת ללקוחות בתחום דיני התחרות וההגבלים העסקיים ומלווה בהליכים מול הממונה על ההגבלים ובית הדין להגבלים העסקיים.

 

ענת עוסקת גם בייעוץ משפטי בהיבטי הרגולציה בתחום מדעי החיים והפארמה, לרבות הגנת הפרטיות והיבטים של שיווק ומכירת תרופות וטכנולוגיות רפואיות, תוך שיתוף פעולה עם רשויות הרגולציה השונות בנושאי מחקר ופיתוח וניסויים קליניים.

 

טרם הצטרפותה למשרד ברנע, ענת עבדה במחלקת ההגבלים העסקיים במשרד מוביל בתחום, וכן יעצה ללקוחות בתחומים של מכרזים ורכש ממשלתי. ענת גם שימשה כעוזרת משפטית של כב’ השופט רון סוקול בבית המשפט המחוזי בחיפה.

השכלה:


אוניברסיטת ניו יורק, LL.M שנת 2010

אוניברסיטת תל אביב, LL.M שנת 2008

אוניברסיטת חיפה. LL.B בהצטיינות BA בכלכלה בהצטיינות, 2005

חבר בלשכת עורכי דין:


חברת לשכת עורכי הדין משנת 2006חדשות ועדכונים - ענת אבן-חן:


6 בנובמבר, 2019

האותיות הקטנות של תנאי השימוש

לאחרונה, בית-המשפט לערעורים בקליפורניה (Ninth Circuit), קבע כי כריית נתונים ("SCRAPING") מאתרים פומביים ללא כל אישור מראש, הינה חוקית גם אם עומדת בניגוד להוראות תנאי השימוש של האתר.

23 באוקטובר, 2019

מענקי רשות החדשנות – מה כדאי לדעת לפני ?

מדינת ישראל מחפשת דרכים לתמוך בחדשנות ועוסקת רבות בעידוד ותמיכה של יזמות המהווה בסיס לפיתוח הכלכלה המקומית. למטרה זו, הוקמה רשות החדשנות, המפעילה שורה של תכניות תמיכה ביזמים וחברות בשלבים שונים של חיי המיזם.

 

מדובר בתוכניות מימון שעשויות להיות מאוד אטרקטיביות כי הן מאפשרות ליזם לקבל מימון לפיתוח רעיון, ידע ומוצר וזאת מבלי להידרש להחזיר את המימון שקיבל עד שהרעיון הופך למוצר הנמכר בשוק.

 

רשות החדשנות מציעה שורה של מסלולים אשר חלקם מאפשרים מימון בשלב מאוד ראשוני, (אפילו עוד בטרם היזם עזב את מקום עבודתו והתאגד) ואחרים המציעים תמיכה בתכניות מחקר ופיתוח גם של חברות גדולות ומבוססות.

 

לצד זאת, חשוב גם להכיר את המגבלות שקבלת מימון מרשות החדשנות מטילה על המיזם ובראש וראשונה - החובה לשמור את הקניין הרוחני, הידע והייצור בישראל. כמו כן, ישנם גם היבטים תפעוליים ומנהליים שיזם המקבל מימון מרשות החדשנות נדרש להם.

 

מימון מרשות החדשנות הוא עוד כלי בארגז הכלים וחשוב בכל פרויקט לבדוק עד כמה תמיכה שכזו מתאימה לצרכי המיזם בשלב בו הוא נמצא. מניסיוננו – מיזמים הנדרשים לתהליך פיתוח ארוך ועתיר משאבים עד להגעה לשוק יכולים להפיק תועלת רבה מתכניות המימון השונות של רשות החדשנות.

 

הכנו לכם אינפוגרפיק קצר המסביר על התהליך לקבלת המענק והנקודות שכדאי לשים לב אליהם.

 

הקליקו על התמונה כדי להגדילה.

 

 

Source: barlaw.co.il

26 בספטמבר, 2019

ניהול סיכונים והמילה האחרונה בתחום ה-KYC ומניעת הלבנת הון בינ"ל

יחד עם משרד Clifford Chance ערכנו סדנה לקציני הציות ואנשי מחלקת ניהול הסיכונים בבנק דיסקונט ובנק לאומי בה דנו במגמות האכיפה בתחום הלבנת ההון, החובות המוטלות על הבנקים ואיך בכל זאת ניתן לנהל את הסיכון ולספק שירות. 

לכל החדשות של ענת אבן-חן >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: