© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

סמואל הנרי סמואל

סמואל הינו עורך דין במחלקה המסחרית במשרד, המתמחה במיזוגים ורכישות, טכנולוגיה ומימון פרויקטים.

סמואל מייצג חברות מקומיות ובינלאומיות – כולל תאגידים, קרנות הון סיכון, סטרטאפים ויזמים – בעסקאות רכישה, השקעה ושיתופי פעולה.

 

במסגרת עבודתו במחלקת תשתיות ומימון פרויקטים, סמואל מייעץ באופן שוטף לחברות בבעלות המדינה, יזמים וקבלנים בינלאומיים בתחומי הגז והנפט, אנרגיה מתחדשת, תחבורה ומים.

 

סמואל רכש ניסיון רב במתן ייעוץ למלווים וללווים על מגוון פתרונות מימון לפרויקטים מקומיים ובינלאומיים במגוון רחב של תעשיות.

 

טרם הצטרפותו למשרד ברנע, סמואל עבד במשרדי עורכי דין מובילים בארץ.

 

טרם עלייתו לארץ, עבד סמואל כעו”ד במשרד מסחרי בפריז.

השכלה:


Université Panthéon-Assas, Paris II, צרפת, (LL.M משפט פרטי), 2005

חבר בלשכת עורכי דין:


חבר בלשכת עורכי הדין בפריז משנת 2008.

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2011.חדשות ועדכונים - סמואל הנרי סמואל:


20 בינואר, 2020

הזמנה לאירוע נטוורקינג עם איירבוס, Starburst ומשלחת של נציגי חברות צרפתיות

במסגרת ביקורה בארץ של משלחת חברות צרפתיות מתחום התעשיות הביטחוניות והתעופה של הסוכנות הממשלתית הצרפתית Business France, אנו מארחים אירוע נטוורקינג עם נציגים של חברות איירבוס והאקסלרטור הבינלאומי "סטארברסט".

25 ביוני, 2019

נתג"ז תרכוש מאנרג'יאן את המקטע המזרחי בתשתית הולכת הגז, תמורת 369 מיליון שקל

המשרד ייצג חברת נתיבי גז טבעי לישראל בעסקה עם החברה היוונית ארג'יאן למסירה צינור ימי ויבשתי להולכת גז טבעי מה-FPSO כריש ותנין עד למערכת ההולכה הישראלית. בתמורה נתג"ז תשלם לאנרג'יאן סכום של 369 מיליון ₪.  

24 ביוני, 2019

הפרדוקס הצרפתי

בשנת 2018, 70% מהכספים שגויסו על ידי חברות ישראליות הגיעו ממשקיעים זרים. יכולתן של חברות טכנולוגיה ישראליות למשוך השקעות זרות מעידה על רצונם של משקיעים כאלו להפוך לחלק מסיפור ההצלחה של הטכנולוגיה הישראלית.

 

יחד עם זאת, בניתוח של הסטטיסטיקות, הפטריוט הצרפתי אינו יכול להימנע מלהרגיש אכזבה: 35% מהמשקיעים מקורם מארצות הברית, ו-30% מישראל, אך רק 3% מגרמניה ו-3% מבריטניה. צרפת אינה אפילו מהמובילות במדינות אירופה המשקיעות בישראל.

 

אדרבא, היקף ההשקעות מצרפת הוא כמחצית בלבד מהיקף ההשקעות מגרמניה.

 

צרפת נהנית ממוניטין חיובי בישראל במובנים של תרבות, קולנוע, אוכל, אופנה ושמחת חיים באופן כללי. יחד עם זאת, מעט מאוד ישראלים שמעו על חדשנות וטכנולוגיה צרפתיות.

 

בשנים האחרונות, נשיא צרפת עמנואל מקרון, ניסה לשבור את התדמית הזו על ידי השקת כנס הטכנולוגי Viva Tech. מקרון השתמש באופן גלוי בישראל כמודל לחיקוי, וקידם את ה- Saison Croisee ושיתופי פעולה תרבותיים נוספים בין שתי המדינות.

 

האם נסיונות אלו נשאו כבר פרי? באופן חלקי בלבד.

 

בשנים האחרונות נראתה השקת חממות לחברות סטרט-אפ ישראליות ביוזמת תאגידי הון סיכון צרפתיים (לדוגמה: רנו-ניסן-מיצובישי, ס.ט. מיקרואלקטרוניקס). כמו כן, תאגידים צרפתיים ממשיכים לחפש טכנולוגיה ישראלית ואת הפנינה הישראלית הבאה. קרנות השקעה ראו את האור, וכעת מערבות גם אנג'לים צרפתים וגם Family offices. ״פרנץ׳ טק ישראל״, התנועה המרכזת יזמים עולי צרפת בישראל, קיבלה לאחרונה את תג המשרד לכלכלה הצרפתי. בנוסף ״ביזנס פרנס״, השלוחה העסקית של שגרירות צרפת, אשר מארגנת משלחות כלכליות לישראל על מנת לקדם הזדמנויות עסקיות בישראל, זוכה להתעניינות רבה מצד התאגידים הצרפתים ומאמציה ראויים להערצה.

 

אך עם זאת, אין די בכך. ב-2018, השקעות צרפתיות עדין פיגרו מאחור בהשוואה להשקעות גרמניות ובריטיות.

 

הגיעה העת שחברות צרפתיות יאמצו את האתגר הישראלי.

 

כמעט 100,000 מהגרים חדשים מצרפת, בעלי כישורים גבוהים , חיים היום בישראל. מהגרים אלו מהווים נכס אמיתי לחברות צרפתיות (ולישראל עצמה), וצרפת יכולה לנצל את הקשר הצרפתי הזה כדי לבנות מערכות קשרים חזקות לצורך כניסתן לשוק הישראלי.

 

בשונה ממדינות רבות שרק לאחרונה אימצו אמנות מס עם ישראל (כגון אוסטרליה), ישראל וצרפת היו שותפות לאמנת מס דו צדדית מאז שנת 1995, דבר שהביא בהירות לחברות צרפתיות באשר להימנעות מכפל מס.

 

התקווה היא שיסודות אלו יעודדו השקעות צרפתיות ויביאו את מהפכת הטכנולוגיה הצרפתית לישראל.

 

Source: barlaw.co.il

לכל החדשות של סמואל הנרי סמואל >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: