© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

תחומי עיסוק:

אייל נחשון

לאייל, שותף במחלקת הליטיגציה, ניסיון משמעותי בייעוץ בסכסוכים מורכבים בהיקפים משמעותיים

עו”ד אייל נחשון מתמחה במגוון תחומי המשפט המסחרי-כלכלי, ובפרט בתחום דיני החברות ודיני ניירות ערך. במסגרת זו, הוא מייצג בנקים, מוסדות פיננסיים, חברות ציבוריות, חברות פרטיות ואנשי עסקים בכירים, בפני כל ערכאות בתי המשפט.

 

לאורך השנים, אייל צבר ניסיון ייחודי בייצוג חברות הנתבעות במסגרת תביעות ייצוגיות בתחומים שונים; החל מהגבלים עסקיים, וכלה בפרסום כוזב, אחריות למוצרים ותביעות הנוגעות לנושאי נגישות ועוד. אייל ידוע בייעוץ האסטרטגי והיצירתי שלו בניהול התדיינות משפטית מורכבת.

 

בפרט, לאייל ניסיון רב בייצוג אנשים פרטיים וחברות בתביעות ייצוגיות, תביעות נגזרות וסכסוכי בקרה וכן בעתירות מנהליות בעלות אופי כלכלי.

 

תחומי התמחותו של אייל מגוונים וכוללים גם בייצוג אישים וחברות בתביעות נגזרות וסכסוכי שליטה וכן בעתירות מנהליות בעלות אופי כלכלי.

 

טרם הצטרפותו לברנע, שימש אייל עוזר משפטי לכב’ השופטת אסתר חיות בבית המשפט העליון, וכן עבד במשך מספר שנים במשרדי עורכי דין מובילים בתחום הליטיגציה המסחרית-כלכלית ובתחום הצווארון הלבן. אייל גם עבד כמרצה מן החוץ וכעוזר הוראה בקורסים שונים באוניברסיטה העברית, באוניברסיטת חיפה ובמרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן.

 

השכלה:


אוניברסיטת קולומביה .LL.M בהצטיינות שנת 2011

אוניברסיטת חיפה, .LL.B ו-BA בכלכלה בהצטיינות שנת 2008

חבר בלשכת עורכי דין:


חבר לשכת עורכי הדין משנת 2009חדשות ועדכונים - אייל נחשון:


25 באוגוסט, 2020

פסיקה חדשה צפויה לצמצם אחריות של מנהלים בעקבות קריסת חברות

בפסק דין חשוב שניתן בימים האחרונים, דחה השופט כבוב תביעת ענק בסך 120 מיליון שקל, שהגישו מפרקי חברת חבס השקעות כנגד מי שניהלו את החברה. התביעה הופנתה כנגד נושאי משרה ובעלי השליטה בחברה, ובין היתר נטען בה כי החברה נוהלה בדרך רשלנית ובלתי זהירה, תוך נטילת סיכונים בלתי סבירים, שהובילו אותה בסופו של יום לקריסתה ולהליכי פירוק. עורכי הדין אייל נחשון ומיכאל דובין בטור דעה על השלכות פסק הדין 

1 ביולי, 2020

העסק שלכם לא מונגש? אתם חשופים לתביעה ייצוגית

לאחרונה חלה עלייה דרמטית באכיפת נושאי הנגישות כאשר יותר ויותר חברות נאלצות להתמודד עם בקשות לאישור תובענות ייצוגיות בנושאי הנגשת שירות לבעלי מוגבלויות. הליכים אלו, אשר פטורים מתשלום אגרה, נפתחים על-ידי תובעים ייצוגים נגד גופים גדולים כקטנים, מהמגזר הפרטי והציבורי.

בין אם זו הנגשה פיזית של העסק ובין אם זו הנגשה באתר החברה, חברות נדרשות לעמוד במספר כללים כאשר רבים מבעלי העסקים לא מודעים כלל לחובתם בנושא.

6 במאי, 2020

על חברות ותובענות ייצוגיות

תביעה ייצוגית, או בשמה הרשמי תובענה ייצוגית, היא תביעה שהוגשה בשם קבוצה. העיקרון של תובענה ייצוגית הוא לתת פתרון במקרים בהם הנזק שנגרם ליחיד לא מצדיק עלויות תביעה. בשנים האחרונות, מאז חוקק חוק תובענות ייצוגיות, ניכרת מגמת עלייה דרמטית בכמות התובענות הייצוגיות המוגשות בישראל. הנושאים בהם ניתן להגיש תביעה ייצוגית רחבים, למשל תביעות צרכניות דוגמת הטעיית מחירים. תביעות נגד בנקים - למשל עמלות שנגבו שלא כדין. הפלייה בנושא נגישות, תביעות בתחום של דיני עבודה ועוד. 

 

 

 

 

 

בהיותה מכשיר דיוני ייחודי, גם ההגנה של הגופים הנתבעים מפני בקשה לאישור תובענה ייצוגית דורשת תכנון, מחשבה וצעדים ייחודיים. אז מה עושים אם הוגשה נגדנו תביעה ייצוגית? עו"ד אייל נחשון המלווה חברות שמוגשות נגדן בקשות לאישור תובענה ייצוגית מסביר בסרטון קצר מה הדריכם להתמודד עם תביעות שכאלה. 

 

Source: barlaw.co.il

לכל החדשות של אייל נחשון >

תחומי עיסוק:
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: