© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה ושות' משרד עורכי דין

מיקי ברנע

מיקי הוא ממייסדי המשרד והשותף המנהל. עם ניסיון של למעלה מעשרים שנה, מיקי נחשב לאחד מעורכי הדין המובילים בישראל בעל ניסיון ייחודי בנקודת המפגש בין דיני תאגידים, ניירות ערך ומשפט מסחרי מקומי ובינלאומי.

הפרקטיקה המגוונת של מיקי, כוללת ליווי חברות ויזמים במכלול ההיבטים של המימון התאגידי, בשלבים השונים, ממקורות מגוונים (ציבור, פרטי, קרנות, משקיעים ושותפים אסטרטגיים) ובתעשיות שונות.

 

בזכות השליטה במכלול התחומים האלה, למיקי מומחיות בליווי והובלת הליכים תאגידיים ועסקיים מורכבים, לרבות מאבקי שליטה בחברות ציבוריות, הפרדה וחלוקה בינדורית בחברות משפחתיות ועסקאות ממוניות חוצות גבולות.

 

מיקי מייעץ ומלווה בין השאר חברות טכנולוגיות בכל שלבי חייהן, החל משלבי הפיתוח, הייצור, רישום הקניין הרוחני, דרך הפצה ועד לסוגיות הרגולטוריות הייחודיות לחברות מסוג זה. כמו כן, מיקי בעל ניסיון רב בניהול והובלה של עסקאות מיזוגים ורכישות וגיוסי הון מורכבים ורחבי היקף עבור חברות טכנולוגיה.

 

מיקי מלווה באופן אישי את החממות והאקסלרטורים המובילים בישראל והוא מרצה בתחומים רלוונטיים הנוגעים לעולם ההייטק ומשמש כמנטור ליזמים צעירים.

 

מיקי מדורג בקביעות כעורך דין מוביל על ידי מדריכי דירוג ישראליים ובינלאומיים. מדריך הדירוג היוקרתי Chambers and Partners דירג את מיקי כמומחה בתחום מיזוגים ורכישות ובתחום ההייטק.  המדריך מתאר את מיקי כ”מבריק וישר לעניין. פותר בעיות”. מדריך הדירוג המשפטי הבינלאומי היוקרתי  ה- IFLR  דירג את מיקי כעורך דין מוביל בתחום שוק ההון ומיזוגים ורכישות ותיאר אותו כ”חד ותכליתי מאוד, אשר מעניק ייעוץ מועיל”.

 

מיקי הינו חבר בוועדת Law Firm Management Committee של ה- IBA.

השכלה:


אוניברסיטת תל אביב, LL.B, 1992

חבר בלשכת עורכי דין:


חבר לשכת עורכי הדין משנת 1993חדשות ועדכונים - מיקי ברנע:


July 12, 2018

ישראל כיעד להשקעות זרות

על אף גודלה של מדינת ישראל והאתגרים הרבים מולם היא מתמודדת, מדינת ישראל נחשבת כמובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית. מטבע מקומי חזק, כלכלה משגשגת ותעשיית ייצוא יציבה, הן בין הסיבות שישראל נחשבת ליעד אטרקטיבי לפעילות עסקית בינלאומית.

 

"סטארט-אפ ניישן"

מדינת ישראל נהנית ממוניטין עולמי של קדמה, חדשנות ומרכז למצוינות טכנולוגית, והיא נמצאת כיום על הרדאר של חברות בינלאומיות מובילות רבות המבקשות לרכוש טכנולוגיות חדשניות או להשקיע בהן.

 

חברות בתחומי הרפואה, סייבר, בינה מלאכותית, טכנולוגיית רכב ופינטק הן בין הטכנולוגיות אשר משכו בשנים האחרונות השקעות זרות משמעותיות. חברות מתחומים אלה צפויות למשוך השקעות זרות גם במחצית השנייה של 2018.

 

תעשייה ההייטק בישראל אף התרחבה מהמרכז לשאר האזורים בארץ, תוך שהיא מייצרת מקומות עבודה רבים, תכניות האצה וחממות חדשות מוקמות, כאשר גם קרנות הון סיכון מתמקמות באזורים שונים בארץ. חברות בינלאומיות בוחרות גם להקים חממות ולהשיק תכניות האצה ייעודיות בתקווה לזהות חדשנות בתחומם.

 

ממשלת ישראל מעודדת השקעות בחברות טכנולוגיה, בין היתר באמצעות הטבות מס שונות שנכנסו לתוקף בשנה האחרונה וביניהן חוק הנוגע לאחזקת קניין רוחני בישראל על ידי חברות רב לאומיות והרחבת היקף דחיית המס במקרים של רה-ארגון.

 

תשתיות העתיד

מדינת ישראל משקיעה רבות בפיתוח התשתיות הלאומיות, ולחברות זרות הזדמנויות רבות להשתלב בפרויקטים רחבי היקף.

 

רפורמה חדשה בתחום החשמל מאפשרת לראשונה כניסת שחקנים חדשים לתחום החשמל. הרפורמה צפויה לפרק את מונופול חברת החשמל בתחומי הייצור והאספקה של חשמל, ותמשיך לעודד יצרני חשמל עצמאיים להתחרות בה. במסגרת הרפורמה, במהלך חמש השנים הקרובות, תמכור חברת החשמל חמש תחנות כוח בגז טבעי. כמו כן, חברת החשמל תהיה מנועה מלהקים תחנות כוח חדשות בעתיד מלבד שתי תחנות חדשות במחזור משולב. צעדים אלה יקדמו את הכניסה לתחום החשמל של שחקנים חדשים המעוניינים לרכוש ולשדרג תחנות הכוח המופעלות בגז. שוק אספקת החשמל כן ייפתח לתחרות באופן הדרגתי על מנת להכניס שחקנים פרטיים חדשים, כאשר במקביל חברת החשמל לא תהיה רשאית לפעול כגורם תחרותי במקטע זה.    

 

בתחום המים משרד האוצר פרסם לאחרונה מכרז PQ להקמת מתקן ההתפלה השישי בישראל, עם הספק שנתי של 150 מיליון מ"ק לשנה, מפעל זה יהיה מפעל ההתפלה הגדול ביותר בישראל.

 

ענף התחבורה הישראלי נמצא גם בתנופה, כאשר הפרויקטים המרכזים הם הרכבת הקלה בירושלים ובתל אביב. פרויקטים אלה כוללים את הארכת קווי הרכבת הקלה בירושלים, והתכנון והבנייה של הקווים הירוקים והסגולים של הרכבת הקלה בתל אביב.

 

במסגרת השקתה של תכנית תשתיות ל-5 שנים הקרובות של מדינת ישראל, שפורסמה בסוף שנת 2017, הודיעה הממשלה על כוונתה להרחיב את רשת הכבישים בישראל. מכרזים בתחום זה יפורסמו בקרוב, ויכללו בניית פרויקטים BOT או פרויקטים קבלניים על בסיס Turnkey.

 

השקעות ושוק ההון

החברות הישראליות ממשיכות למשוך משקיעים מקומיים ובינלאומיים, החל ממשקיעים בשלבים ראשוניים ועד קרנות הון סיכון וקרנות הון פרטיות.

 

חברות ישראליות אשר מבקשות לגייס כספים פונות לגיוס באמצעות הנפקות בבורסה, זאת מעבר למיזוגים ורכישות ולהשקעות פרייבט אקוויטי.

 

מאמצי הבורסה לניירות ערך בתל אביב, והקלות בדרישות מסוימות של רשות ניירות ערך, החלו לשאת פרי. בשנת 2017 הצטרפו לבורסה יותר מ -15 חברות חדשות (מקומיות או זרות) והיקף המסחר בבורסה המקומית עלה.

 

סיכום

בין באמצעות השקעות בחברות ובין באמצעות מעורבות בפרויקטים, לחברות בינלאומיות יש היום הזדמנויות יותר מתמיד להשיג דריסת רגל בכלכלה המקומית המשגשגת.

 

Source: barlaw.co.il

June 11, 2018

מיקי ברנע בכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל

יועצים משפטיים ועורכי דין מובילים השתתפו הבוקר בכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל שעסק בנושא: "תאגידים בסיכון -שעתם של היועצים המשפטיים".

במסגרת הכנס, השתתף מיקי ברנע בפאנל שעסק בנושא היחסים בין היועץ המשפטי הארגוני לעורכי הדין החיצוניים.

June 4, 2018

החלטה תקדימית בבית המשפט המחוזי בתל אביב עצרה החלטה של דירקטוריון חברה ישראלית הנסחרת בנאסד"ק מלקיים עסקת שתדלל בעלי מניות במסגרת מאבק שליטה

באחד השלבים המכריעים של מאבק שליטה בחברה ציבורית שהתנהל לאחרונה התבקש בית המשפט המחוזי לעצור עסקת השקעה בחברה, שכללה הקצאה מדללת של מניות חדשות. בית המשפט הורה על עצירת העסקה, תוך שהוא קובע כי ראוי להעביר אל החברה את הנטל להוכיח כי העסקה הינה לטובתה וכי אין לבחון את העסקה על פי "כלל שיקול הדעת העסקי", אלא בהתאם לסטנדרט ביקורת מחמיר יותר.

לכל החדשות של מיקי ברנע >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: