© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה ושות' משרד עורכי דין

ליאת קיסרי יהלומי
עו

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

ליאת קיסרי יהלומי

ליאת מספקת ייעוץ במגוון רחב של שירותים משפטיים המותאמים לצרכים הייחודיים של לקוחותיה הפרטיים, בין אם הם יחידים עתירי הון ובני משפחותיהם, נאמנים ואפוטרופוסים – בין אם מקומיים או תושבי חוץ – קרנות צדקה פרטיות וחברות משפחתיות.

במסגרת זו, ליאת מלווה לקוחות פרטיים וחברות בעסקאות מקרקעין מגוונות, הכוללות, בין היתר, רכישה/מכירה של נכסי יוקרה וכן השכרה של נכסי יוקרה ו/או נכסים מסחריים.

 

ליאת מעניקה ייעוץ בכל הקשור לתכנון מס ולניהול נאמנויות ועיזבונות, לרבות אישור וקיום צוואות וכלל ההליכים הנלווים המתנהלים ברשויות הרלבנטיות. בנוסף, ליאת מתמחה בניהול מו”מ ובעריכת הסכמי קדם-נישואין, הסכמי ממון והסכמי חיים משותפים.

 

ליאת מייצגת לקוחות ברכישה של פריטים יקרי ערך, כגון דירות יוקרה להשקעה ופריטי אמנות, ומסייעת להם בתהליך התרומה למוסדות ציבוריים ופרטיים.

 

ליאת נבחרה על ידי מדריך הדירוג היוקרתי Chambers and Partners, כעורכת הדין מובילה בתחום הלקוחות הפרטיים (Chambers High Net Worth – HNW 2018).

השכלה:


המרכז הבינתחומי, LL.B, B.A התמחות בנדל"ן, 2005


חבר בלשכת עורכי דין:


חברת לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007חדשות ועדכונים - ליאת קיסרי יהלומי:


December 30, 2018

מאמר בנושא סכסוכי ירושה: על החיים וגם קצת על המוות

עו"ד ליאת קיסרי, שותפה במחלקת לקוחות פרטיים, במאמר לכלכליסט Dun's100 בנושא סכסוכי ירושה, צוואות ועיזבונות.

December 9, 2018

הרצאה: הורשות, צוואות ואי כשירות משפטית

עו"ד ליאת קיסרי הרצתה היום בקורס הכשרת מנהלים לנושאי משרה בחברות משפחתיות של המרכז הבינתחומי הרצליה בנושא הורשות, צוואות ואי כשירות משפטית.

August 16, 2018

קונים או שוכרים דירה בישראל ? – אלו הדברים שכדאי לדעת

רכישת נכס למגורים בישראל היא הליך מורכב ויקר, במיוחד עבור תושבי חוץ.

 

בשלב הראשון, כדאי להחליט מהו סוג הנכס שברצונך לרכוש - דירה או בית פרטי, נכס קיים או בבניה. חשוב לא פחות, הינו שלב מציאת הנכס המתאים. דרכי החיפוש הנפוצות ביותר הן באמצעות אתרי האינטרנט השונים או באמצעות מתווך נדל"ן.

 

אחרי שנבחר הנכס המבוקש, רצוי לשלוח לנכס מהנדס או איש מקצוע אחר כדי לבדוק אותו. אם עומדים לקנות בית, כדאי גם למדוד את שטח שלו כדי שניתן יהיה למסור פרטים מדויקים לרשויות הרלוונטיות.

 

השלב הבא הוא התקשרות עם עורך דין. עורך דין טוב ידאג לאינטרסים שלכם משלב המו"מ ועד לסגירת העסקה. שכר טרחת עורך דין נע בדרך כלל 1.5% – 0.5% ממחיר הרכישה.

 

ניתן לשלם את מלוא מחיר הקנייה במזומן או בשילוב של מזומן ומימון באמצעות משכנתא. אולם, ככל ומדובר בתושבי חוץ, יתכן שתתקלו בקשיים בקבלת משכנתא מבנקים מקומיים. למען הזהירות, ככל ורכישת הנכס מחייב נטילת משכנתא, מומלץ לערוך בדיקה של שמאי מטעם הבנק לשם קבלת נתונים בסיסיים לגבי הנכס (שווי מוערך, התאמה להיתר בניה וכיו"ב).

 

לאחר סגירת המימון והבדיקות המשפטיות, מגיע שלב חתימת החוזה. כל חוזה הוא פתוח למו"מ וכדאי לוודא שכל הוראות החוזה מקובלות עליכם עוד לפני החתימה.

 

עם חתימת החוזה, מקבלים את החזקה בנכס בהתאם ללו"ז המוסכם. בהתאמה יש להעביר את כל חשבונות השירותים על שמכם (חשמל, מים, גז, ארנונה וכו') וכמובן לערוך ביטוח נכס, תכולה וצד ג'.

 

בנוסף, יש לשלם את מס הרכישה. נכון להיום, שיעור מס הרכישה החל על תושבי חוץ הוא 8% עבור רכישת נכס במחיר של עד 5,095,570 ש"ח ו-10% אם מחיר הנכס גבוה יותר.

 

תושבי חוץ נדרשים גם לפתוח חשבון בנק בארץ. הדרישות הנלוות כוללות ויתור על סודיות, הצהרת תושבות והפקדה של מזומן. לחילופין, אפשר לבקש מעורך הדין לפתוח חשבון נאמנות לצורך תשלום החשבונות.

 

עניינים נוספים לטיפול אחרי הרכישה כוללים חבות אפשרית במס רווח הון (עורך הדין יכול לבדוק את  האפשרויות לניכויים) וסגירת ביטוח נכס ותכולה.

 

ככל שאתם מתכוונים להשכיר את הנכס שזה עתה רכשתם, יש לקחת בחשבון מחויבויות נוספות. אם שכר הדירה גבוה מסך של כ -5,000 ש"ח, עליכם לדווח לרשות המס בישראל על ההכנסה.

 

כמו כן, בספטמבר 2017 תוקן חוק השכירות והשאילה במטרה להסדיר את היחסים בין שוכרים ובעלי נכסים ולהגדיר את התנאים המינימליים על מנת שנכס ייחשב כ- "ראוי למגורים".

 

החוק מטיל, בין היתר, מגבלות על בעלי נכסים בעניין הדרישה לערבויות, כולל מגבלה על סכום הערבות שניתן לדרוש והגדרות של אותן נסיבות ספציפיות בהן מותר לבעל נכס לממש את הערבות.

 

החוק דורש מבעלי נכסים להבטיח שהמגורים מספקים תנאים סבירים עבור הדיירים: חיבורים ראשיים לחשמל, מים ומערכת הביוב, פתחי אוורור, תאורה ראויה ודלת קדמית הניתנת לנעילה.

 

בנוסף, החוק מחייב בעלי נכסים לשלם עבור תיקונים שוטפים בנכס תוך 30 יום מהודעת הדייר, ולשלם עבור תיקונים דחופים תוך שלושה ימים.

 

בנוסף, על פי חוק השכירות המתוקן, חל איסור על בעלי נכסים לגלגל את דמי התיווך על כתפי השוכרים והחובה לשלם את שכר טרחת המתווך חלה עליהם.

 

אם הנכם שוקלים לרכוש נכס בישראל למטרת השכרה, כדאי לקחת בחשבון שהשכרתו כרוכה בטיפול בכל השלבים הללו, לרבות ההיבטים המשפטיים. על מנת להימנע מכאב הראש הנלווה לכך, כדאי להתקשר עם עורך דין על מנת שהוא יטפל בכל העניינים עבורכם.

 

Source: barlaw.co.il

לכל החדשות של ליאת קיסרי יהלומי >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: