© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה ושות' משרד עורכי דין

עו

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

דניאל ישראלי

דניאל הינו עורך דין במחלקת שוק ההון וניירות ערך של המשרד, המתמחה בייעוץ וליווי חברות ציבוריות ופרטיות, הקמת קרנות השקעה וייעוץ לגופים פיננסים.

דניאל מלווה חברות פרטיות וציבוריות בהיבטים שונים של דיני חברות ודיני ניירות ערך, לרבות הנפקות של ניירות ערך לציבור, גיוסי הון וחוב, הצעות פרטיות, הצעות רכש וייצוג לקוחות המשרד מול רשות ניירות ערך והבורסה לניירות ערך בתל-אביב. בנוסף, דניאל מלווה חברות במסגרת הנפקות של מטבעות דיגיטליים (ICOs) ובתחום טכנולוגיית הבלוקצ’יין (Blockchain).

 

דניאל מעניק ייעוץ משפטי למגוון רחב של קרנות השקעה, בתי השקעות, מנהלי תיקים, יועצי ומשווקי השקעות וחתמים (כולל ייצוג חתמים בהנפקות ניירות ערך לציבור בחו”ל).

 

טרם הצטרפותו למשרדנו, עבד דניאל במשרד עו”ד המתמחה בשוק ההון, קרנות השקעה וגופים פיננסים ושימש כעוזר הוראה בקורס לדיני תאגידים במכללת שערי משפט.

 

דניאל חבר בוועדת ההיי-טק ובפורום שוק ההון ועסקים של לשכת עורכי הדין. 

השכלה:


מכללת שערי משפט, LL.B התמחות במשפט מסחרי, 2013

אוניברסיטת בר אילן, LL.M התמחות במשפט מסחרי, 2014

חבר בלשכת עורכי דין:


חבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2014חדשות ועדכונים - דניאל ישראלי:


September 13, 2018

האכיפה בארה"ב מתחזקת: ה-SEC קנסה חברת הפצת מטבעות קריפטו

עו"ד דניאל ישראלי בראיון לכלכליסט בעקבות החלטה של הרשות לניירות ערך האמריקאית לקנוס נותן שירותים להנפקות באמצעות מטבעות וירטואלים.

July 17, 2018

רשות ניירות ערך בארה"ב אישרה בורסה למסחר ב-Security Tokens

Coinbase, אחת מבורסות המטבעות הדיגיטליים המובילות בארה"ב, קיבלה אישור מרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) ומהרשות המפקחת על תעשיית הפיננסיים בארה"ב (FINRA) לרשום למסחר מטבעות דיגיטליים המסווגים כניירות ערך (security tokens). בכך, Coinbase הפכה לפלטפורמה הראשונה למסחר ב-Security Tokens הכפופה לרגולציה פדרלית.

July 1, 2018

היתרונות והאתגרים במטבעות דיגיטליים מגובי נכסים

בשנתיים האחרונות כולם מדברים על מטבעות וירטואליים, והעולם מסוקרן לגבי שיטת המסחר החדשה. מרבית המשקיעים במטבעות דיגיטליים כיום הם ספקולנטים או משקיעים המזוהים עם תחום המטבעות הדיגיטליים, אך לאחרונה יותר ויותר משקיעים מתוחכמים (קרנות השקעה, מכשירים פיננסים ומשקיעים פרטיים מתוחכמים) נכנסים למגרש החדש ומתחילים להשקיע בתחום.

 

שוק ההנפקות (ICOs) עד כה מאופיין בתנודתיות גבוהה, אי יציבות ונתפס כהשקעה בעלת סיכון גבוה. אחת הסיבות לכך הן כי שווי מטבעות דיגיטליים נגזר לא רק מהטכנולוגיה, אלא גם מהאמון שרוכשי המטבעות מעניקים לעומדים מאחורי המיזם, הנזילות שלו במסחר ואף מהתנודתיות בשער הביטקויין (על אף שהוא אינו קשור במישרין למיזם שהונפק כמובן).

 

על מנת ליצור מטבע רווחי ומבוקש, יזמים רבים מנסים לשלב את טכנולוגיית הבלוקצ'יין עם השקעות מסורתיות, וכך נולד זן חדש של מטבעות קריפטוגרפים המגובים בנכסים או סחורות.

 

למטבעות מגובי נכסים יתרונות רבים - המטבעות המגובים בסחורות (כגון נפט, זהב, יהלומים וכיו"ב)  או פיאט (כגון דולר ארה"ב, אירו, וכו') מאופיינים ביציבות רבה יותר מהמטבעות שאינם מגובים. מחיר נכס הבסיס שלהם אינו נקבע על ידי מפתחי/מנפיקי המטבע, ולכן הם מהווים אפיק השקעה רלוונטי נוסף, המשלב את טכנולוגיית הבלוקצ'יין, מטבעות וירטואליים והשקעות מסורתיות.

 

חברת ZrCoin למשל יצרה את המטבע הדיגיטלי הראשון המגובה בסחורות, על-ידי קיבוע שוויו לתוצר התעשייתי של החברה (Zirconia - ZrO2). יזמים אחרים הלכו בעקבותם והנפיקו מטבעות קריפטוגרפים המגובים בנכסים משלהם בכדי לגייס הון (כגון Cedex ו-Carats המגובים ביהלומים ו-Tether  המגובה בדולר ארה"ב). בנוסף, מיזמים כיום מנסים גם להנגיש את שוק המסחר באגרות חוב בארה"ב ואירופה (שוק שאינו נגיש לרוב המשקיעים הפרטיים) באמצעות מטבעות מגובים באגח"ים כאלו – מה שיאפשר הנגשת שוק זה לכלל המשקיעים בעולם, מבלי שאלו יצטרכו להתקשר עם ברוקר ולעמוד בתנאי מינימום לרכישת אגח"ים כאלה.

 

יתרון נוסף הוא כי שוויו הראשוני של מטבע דיגיטלי מגובה בנכסים נקבע במועד ה-ICO (ההנפקה הראשונה של המטבע). קביעה זו מקטינה את אי-הוודאות באשר ליכולת השימוש העתידית במטבע. בנוסף לכך, יתכן שמטבעות דיגיטליים מסוג זה ישמשו כתחליף יעיל ונגיש להשקעות המסורתיות בשווקי ההון כיום (כידוע, חוזים חכמים בטכנולוגיית הבלוקצ'יין מאפשרים ביצוע עסקאות באופן מהיר ומאובטח ובנוסף, חוסכים את העלויות הכרוכות והנלוות במסחר בשוק ההון – מתווכים, ברוקרים וכו') ואף גם כאלטרנטיבה למטבע דיגיטלי אשר יוכל לשמש כאמצעי תשלום יציב.

 

אף על פי כן, עם יצירתם של מטבעות דיגיטליים מגובי נכסים, עולים סוגיות משפטיות מהותיות.

 

מטבע דיגיטלי המגובה בסחורה עשוי להיחשב כמוצר פיננסי הכפוף לאישור הרגולטור הפיננסי הרלוונטי באותה מדינה בה הוא הונפק והוצע; ומטבע דיגיטלי המגובה בפיאט עשוי להיחשב בעתיד כמטבע שהינו אמצעי תשלום (legal tender) הכפוף לפיקוח של בנק מרכזי.

 

מיזמים להקמת מטבעות מגובי נכסים הינם חדשניים מאוד ולכן מומלץ לבחון את השלכות הרגולציה הפוטנציאלית. נדרשים פתרונות משפטיים יצירתיים כדי להבטיח שמיזם מסוג זה יהיה חדשני ומוצלח אך גם עומד בהוראות הרגולציה.

 

Source: barlaw.co.il

לכל החדשות של דניאל ישראלי >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: