© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה ושות' משרד עורכי דין

יובל לזי

יובל בעל ניסיון עשיר בליווי עסקאות מיזוגים ורכישות בדגש על עסקאות מסחריות בינלאומיות, השקעות הון פרטיות והשקעות הון סיכון.

יובל מעניק ללקוחותיו ייעוץ משפטי במגוון נושאים מסחריים הנוגעים לפעילות החברה, החל ממימון, קניין רוחני, סייבר ופרטיות, גיוסי הון, שינויים מבניים, מיזמים אסטרטגים ועסקאות תאגידיות ומסחריות מורכבות הכוללות בין השאר העברות טכנולוגיה, מכירת פעילות ונכסים, רישוי והפצה. יובל מייצג לקוחות גם בסוגיות שונות מול המדען הראשי.

 

על לקוחותיו של יובל נמנים חברות ישראליות וזרות, יזמים, משקיעים וחברות סטארטאפ, ממגוון תחומי עיסוק לרבות תקשורת, אינטרנט, תעשיית רכב, מזון, מדיקל, וכן טכנולוגיות תעשייתיות וירוקות.

 

יובל מייעץ גם לעשרות סטארטאפים בכל אחד משלבי ההשקעה השונים, בהליכי גיוס, מימון ומיזמים משותפים ועד להנפקות ואקזיט. כמו כן, מלווה קרנות הון סיכון וקרנות השקעה פרטיות בהליך הקמתן, לרבות היבטים מסחריים שונים והשקעה בחברות סטארט-אפ.

השכלה:


אוניברסיטת ברונל, אנגליה, LL.B, בהצטיינות, 2001

חבר בלשכת עורכי דין:


חבר לשכת עורכי הדין, ניו יורק משנת 2004

חבר לשכת עורכי הדין, ישראל משנת 2003חדשות ועדכונים - יובל לזי:


7 בינואר, 2020

אירוח מפגש של מאיץ העסקים פלורידה ישראל

משרדנו ארח היום מפגש של מאיץ העסקים פלורידה ישראל. יובל לזי והראל פרלמוטר נפגשו עם הסטרטאפים המשתתפים בתכנית ושוחחו איתם על האתגרים וההזדמנויות בעבודה מול ארה"ב.

30 בדצמבר, 2019

יובל לזי מסכם לאנשים ומחשבים את שנת 2019 בתחום הסייבר

יובל לזי מתארח בכתבה באנשים ומחשבים על המגמות הבולטות בעולם הסייבר בשנת 2019. יובל תאר את שנת 2019 כשנה בה תאגידים החלו להפנים כי נדרשת גישה הוליסטית יותר ולא ניתן להסתמך על פתרונות טכנולוגים בלבד.

20 בנובמבר, 2019

שבעה מונחי השקעה שעל כל יזם להכיר

להיות יזם מצריך חבישת כובעים רבים. בנוסף לחשיבה על מוצר, שיווק ועיצוב, עליך להיות מסוגל לדבר בשפתם של המשקיעים.

 

להלן מספר מונחים חשובים שכל יזם צריך לדעת לפני שייקח על עצמו סבב השקעה ראשון.

 

שווי חברה טרום מימון/ לאחר מימון

שווי חברה טרום מימון הוא שווי החברה טרם נעשה סבב השקעה, בעוד שווי חברה לאחר מימון הוא שווי החברה לאחר סבב ההשקעה. שוויי חברה טרום ולאחר מימון מחושבים בכדי לקבוע את אחוז ההחזקות שמשקיע יקבל בחברה עם השקעתו.

 

הסכם הלוואה המירה

הלוואה המירה מאפשרת למשקיע, במקום להשקיע כסף בעבור מניות בחברה, להעניק לחברה הלוואה נושאת ריבית. הלוואה זו יכולה להיות מומרת למניות בחברה (בד״כ במהלך סבב ההשקעות הבא) או מוחזרת בעבור מזומן, במועד פירעון מסוים כפי שיוסכם. לדאבונו של היזם, הזכות לבחור בין שתי האופציות היא של המשקיע.

 

סייף (Simple Agreement for Future Equity – SAFE)

סייף הוא מסמך שנוסח על ידי אחת מקרנות הון הסיכון הגדולות בעולם (Y Combinator). סייף הוא הסכם סטנדרטי שמאפשר למשקיע להשקיע מזומן בחברה שיומר באופן אוטומטי למניות עם הוצאתו לפועל של סבב השקעה עתידי. סייף אינו חוב, ומיועד לשמש כאלטרנטיבה יעילה וזולה יותר להלוואה המירה כיוון שהוא דוחה את התנאים המרכזיים של ההשקעה עד ביצוע סבב השקעה עתידי. למרות שסייף מיועד להיות הסכם סטנדרטי, בשנים האחרונות סוגים רבים של SAFE צצו, כל אחד עם תניות ספציפיות המעדיפות את המשקיע או את החברה (על פי הענין).

 

הבשלה הפוכה/ לוח זמנים להבשלה (reverse vesting/ vesting schedule)

הבשלה הפוכה מתרחשת כאשר יזם מקבל את מניותיו בחברה מראש, בכפוף לזכותה של החברה לרכוש מחדש את מניות החברה בעבור סכום כסף קטן במקרה בו היזם מפסיק להיות מעורב בחברה. אחוז מניות החברה של היזם שהחברה יכולה לרכוש בחזרה, תפחת באופן תקופתי לאורך זמן (לוח הזמנים להבשלה). הבשלה הפוכה נפוצה בשלבים מוקדמים של סטארט-אפ ומסייעת למשקיעים להבטיח שליזם יש תמריץ להמשיך לעבוד למען צמיחתה של החברה.

 

טבלת החזקות (cap table)

טבלת ההחזקות של החברה מפרטת את הבעלות בחברה ומונה כל משקיע, את מספר המניות שבבעלות אותו משקיע, סוג המניות (רגילות או מועדפות), ואחוז הבעלות בחברה. מבנה הבעלות בחברה מבחין בין ״הון מונפק״, שהם מחזיקי המניות הנוכחיים בפועל, ו״דילול מלא״ המפרט את המחזיקים במניות החברה בהנחה שכל האופציות, סייף, הסכמי ההלוואה ההמירה וכו׳ ימומשו.

 

מזכר הבנות (term sheet)

מזכר הבנות, המכונה לעיתים ״מכתב כוונות״ הוא הסכם בין החברה לבין המשקיע המתאר את התנאים העיקריים בעסקה. התנאים בדרך כלל אינם מחייבים, כיוון שהם כפופים להסכם סופי, למרות שחלק מהתנאים – כגון תקופת האקסקלוסיביות וסעיף הסודיות – יכולים להיות מחייבים.

 

מניות בכורה

מניות בכורה מעניקות למשקיעים זכויות עודפות בחברה על פני אלו המחזיקים במניות רגילות. בעלי מניות בכורה גם מחזיקים זכויות ופריווילגיות רבות יותר. לדוגמה, באירועי אקזיט, בעלי מניות הבכורה לעתים מקבלים את כספם לפני בעלי המניות הרגילים ומחזיקים בזכויות וטו מיוחדות כדי לשמר את זכויותיהם בחברה.

 

Source: barlaw.co.il

לכל החדשות של יובל לזי >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: