© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה ושות' משרד עורכי דין

עו

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

יובל לזי

יובל בעל ניסיון עשיר בליווי עסקאות מיזוגים ורכישות בדגש על עסקאות מסחריות בינלאומיות, השקעות הון פרטיות והשקעות הון סיכון.

יובל מלווה חברות ישראליות וזרות מארה”ב, מערב ומזרח אירופה, לרבות חברות סטארט אפ וטכנולוגיה, תקשורת, תעשיות אוטומציה, תעשיות מזון ותעשיות רפואיות, וכן טכנולוגיות תעשייתיות וירוקות.

 

יובל מעניק ייעוץ משפטי במגוון נושאים הנוגעים לפעילות החברה, החל ממימון, קניין רוחני, סייבר ופרטיות, שינויים מבניים, מיזמים אסטרטגים ועסקאות תאגידיות ומסחריות מורכבות הכוללות בין השאר העברות טכנולוגיה, מכירת פעילות ונכסים, רישוי והפצה.

 

יובל מייעץ גם לעשרות סטרטאפים בכל אחד משלבי ההשקעה השונים, בהליכי גיוס, מימון ומיזמים משותפים ועד להנפקות ואקזיט. כמו כן, מלווה קרנות הון סיכון וקרנות השקעה פרטיות בהליך הקמתן, לרבות היבטים מסחריים שונים והשקעה בחברות סטארט-אפ.

השכלה:


אוניברסיטת ברונל, אנגליה, LL.B, בהצטיינות, 2001

חבר בלשכת עורכי דין:


חבר לשכת עורכי הדין, ניו יורק משנת 2004

חבר לשכת עורכי הדין, ישראל משנת 2003חדשות ועדכונים - יובל לזי:


November 20, 2018

ברנע ייצג את חברת Senetas

משרדנו ייצג את חברת Senetas, הנסחרת בבורסה האוסטרלית, בהשקעה של 8 מיליון דולר בחברת הסייבר הישראלית Votiro.

November 19, 2018

Xcelerator :אירוע סיום

כחלק מהליווי השוטף שלנו של תכנית ההאצה המשותפת של השב"כ ו Tau Venture, זרוע ההשקעות של אוניברסיטת תל אביב, יובל לזי השתתף בדמו דיי של התכנית.

November 15, 2018

איך כדאי לנהל מו"מ עם משקיע אנג'ל

כיזמים המעוניינים לפתח את העסק, עליכם לאתר באופן שוטף משקיעים חיצוניים שיעזרו לכם לממן את הפעילות ולהתרחב. אנג'לים באמת מהווים "מלאכים" בכל פעם שנדרשת הזרמת הון במהלך השלבים הראשוניים של הסטארט-אפ. אופן ניהול המו"מ עם המשקיע עשוי לקבוע האם תצליחו לגייס את הכסף או לא. להלן כמה עצות לגבי ניהול מו"מ עם אנג'ל פוטנציאלי.

 

למדו את דפוס ההשקעות של האנג'ל

אחרי שהצלחתם להבטיח פגישה עם המשקיע הפוטנציאלי, תדאגו ללמוד את הפרופיל האישי שלו ולזהות את התפקיד שהוא עשוי לרצות לקחת לאחר ההשקעה בחברה. כדאי להיות ערוכים בעת ההצגה ולכלול במצגת גם היבטים הקשורים למידת המעורבות שאתם מעוניינים להעניק למשקיע אחרי ביצוע ההשקעה (מעורבות בקבלת ההחלטות, שותף או יועץ בדירקטוריון וכו'). ככל שהמשקיע לא מראה עניין במעורבות (מעדיף השקעה פאסיבית), תדגישו בפניו שמעורבותו תתקבל בברכה, אבל היא לא הכרחית להצלחת החברה.

 

בצעו הערכת שווי של המשקיע

לפני כל פניה למשקיע אנג'ל, כדאי ללמוד ולהבין את מגבלותיו. כדאי ללמוד עד כמה תיק ההשקעות שלו מגוון, מהם תחומי העניין שלו, הרקע הפיננסי וההיסטוריה שלו בנטילת סיכונים. תהליך המו"מ נותן לכם הזדמנות נוספת לבחון אם לאנג'ל הפוטנציאלי יש את היכולת להעמיד את סכום הכסף שאתם נדרשים לו. ההצעה שמציגים לאנג'ל צריכה להשתוות ליכולותיו הפיננסיות. בקשה גבוהה מדי עלולה להרתיע אותו מקידום תהליך המו"מ, בעוד בקשה נמוכה מדי עלולה לגרום לו לאבד עניין. הבנת מגבלות המימון של המשקיע הפוטנציאלי תסייע לכם להגיע לעסקה, באופן שתמקסם את היקף ההשקעה.

 

בניית אמון עם המשקיע

כידוע, קבלת מימון כפופה ליכולת לבנות את האמון עם המשקיע. חשוב שתהיו עקביים במידע שאתם מציגים, הן במצגת והן מול השותפים המייסדים, אחרת המשקיע עשוי לאבד את האמון והעניין במסר שאתם מנסים להעביר.

 

למדו את תחומי העניין של המשקיע

כצעד ראשון בהליך הגיוס של משקיע האנג'ל הטוב ביותר עבורכם, עליכם לבחון האם תצליחו לעניין אותו ברעיון העסקי שלכם. כדאי לפרט למשקיע הפוטנציאלי איך החברה שלכם יכולה להשתלב בתיק ההשקעות שלו. אם חברת הסטארט-אפ שלכם עוסקת בתחום טכנולוגי מסוים, כדאי לחפש משקיעים שהשקיעו בעבר בחברות סטארט-אפ בתחומים דומים. הרי משקיעים נוטים להשקיע את כספם בתחומים בהם יש להם הבנה עסקית ויכולת לתרום לחברה (בוודאי כאשר המטרה היא שמשקיע האנג'ל יביא לחברה ערך נוסף).  

 

בחרו בקפדנות את צוות המו"מ

בסופו של דבר, אחד הגורמים הקובעים האם תצליחו לגייס את הכסף לו אתם זקוקים הוא בחירה בצוות מו"מ מנצח. בחרו בחברי צוות בעלי יכולת הצגה וניסיון בניהול משאים ומתנים קודמים. אחרי מספר פגישות עם המשקיע, תוכלו לזהות למי מכם יש את הכימיה הטובה ביותר עם המשקיע ותנו לאותו חבר צוות להוביל את המו"מ.

 

Source: barlaw.co.il

לכל החדשות של יובל לזי >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: