© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

עו

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

חגית בן משה

חגית נמנית בין עורכי הדין המובילים בישראל בליווי קיבוצים, מושבים ואגודות שיתופיות, בכל תחומי הנדל”ן של המגזר ההתיישבותי, לרבות, תכנון ובנייה וליטיגציה של נדל”ן.

במסגרת עבודתה עם המגזר ההתיישבותי, מלווה חגית עסקאות נדל”ן ומיזמים עסקיים מורכבים, ביניהם – עסקות שינוי יעוד קרקעות חקלאיות למסחר ולתעסוקה, עסקות אנרגיה מתחדשת ותשתיות (תחנות כוח, אגירה שאובה, טורבינות רוח, סולארי, תרמו – סולארי, פוטו וולטאי, ביו גז), הקמת מתחמים מסחריים, עסקות נדל”ן מניב, מיזמי תיירות (כפרי נופש, בתי מלון, בתי הארחה, צימרים ואטרקציות תיירותיות), הקמת תחנות דלק, עסקות בתחום החשמל (מחלקי חשמל, “מונה נטו”, רכישות חשמל), קנאביס רפואי ועוד.

 

בכלל זה, מלווה חגית את לקוחותיה לאורך כל שלבי העסקה – החל מניהול המו”מ עם היזמים, יעוץ בדבר מבנה העסקה והמבנה התאגידי הרצוי, היבטי מימון, דיווח לרשויות המס ועד להשגת כל האישורים הנדרשים לצורך השלמת העסקה. בין היתר, קבלת אישורי הנושים בעלי השעבודים, ככל שישנם והשלמת הליך שינוי יעוד הקרקע, הן מול רשויות התכנון והבניה והן אל מול רשות מקרקעי ישראל.

 

בנוסף, חגית בעלת ניסיון רב בליווי קיבוצים, מושבים ואגודות שיתופיות בהליכים שונים מול רשות מקרקעי ישראל, כגון – הליכי הסדרת שימושי קרקע הטעונים הסדרה, ליווי בקשר עם קרקעות להשבה (בין היתר, בגין תכניות מתחמים מועדפים לדיור), השגות על שומות מקרקעין, קבלת היתרים לשימוש חורג מול הרשות המוסמכת במשרד החקלאות וכן ליווי משפטי שוטף וצמוד לאגודות בתחומים שונים ומגוונים, לרבות בתחום זכויותיהם של חבריהן בבתי המגורים (שיוך דירות, חלופת האגודה וכו’) .

 

לחגית גם ניסיון רב בייצוג אגודות שיתופיות בפני ועדות התכנון והבנייה, לרבות ועדות ערר וכן בפני בתי המשפט במסגרת עתירות מנהליות לבתי המשפט לעניינים מנהליים ועתירות לבג”צ.

 

לצד פעילותה המשפטית, משמשת חגית כמרצה בכנסים ארציים ואזוריים, ימי עיון, השתלמויות וכיוצ”ב.

 

טרם הצטרפותה של חגית למשרדנו בשנת 2019, שימשה חגית שותפה ומנהלת תחום הנדל”ן ההתיישבותי במחלקת אגודות שיתופיות במשרד עורכי דין מוביל.

השכלה:


אוניברסיטת בר אילן, LL.M., שנת 2004

אוניברסיטת בר אילן, LL.B., בהצטיינות, שנת 2003

חבר בלשכת עורכי דין:


חברת לשכת עורכי הדין משנת 2004חדשות ועדכונים - חגית בן משה:


20 בינואר, 2020

השפעות הרחבת הפטור מהיטל השבחה - מאמר דעה של חגית בן משה

עו"ד חגית בן משה במאמר דעה בגלובס על פסק הדין התקדימי של בית המשפט העליון, המעניק פטור מהיטל השבחה גם לקרקעות שנכללו בחוזה חכירה של יישובים חקלאיים, אף אם ייעודן התכנוני אינו חקלאי בלבד.

19 בינואר, 2020

חגית בן משה בכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית

כמומחית לתחום ההתיישבות, חגית בן משה הוזמנה לקחת חלק בכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית. חגית תרצה על מגמות עתידיות בתעשייה הקיבוצית.

30 בדצמבר, 2019

חגית בן משה במוסף הנדל"ן של גלובס על הסדרת השימושים בקרקעות חקלאיות

חגית בן משה במאמר דעה במוסף הנדל"ן של גלובס על פסק הדין של בית המשפט המחוזי בעניין הסדרת השימושים בקרקעות חקלאיות. לדברי חגית, פסק הדין מלמד על מגמה של הקשחת מדיניות האכיפה וכי על כל יישוב חקלאי לפעול ללא דיחוי על מנת להסדיר את השימושים בקרקעות.

לכל החדשות של חגית בן משה >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: