© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

עו

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

תחומי עיסוק:

סיגל אבן צור

סיגל הינה עורכת דין במחלקת דיני עבודה של המשרד ומעניקה ייעוץ משפטי שוטף וייצוג בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה.

סיגל מתמחה בליווי שוטף של מעסיקים בתחום דיני העבודה הפרטי והקיבוצי ובכלל זה עריכת חוות דעת משפטיות, הסכמים משפטיים שונים אשר כוללים הסכמי העסקה, הסכמי סיום העסקה, החלת סעיפי תחרות וסודיות וכן ניהול משאים ומתנים קיבוציים וניסוחם של הסכמים קיבוציים.

 

סיגל התמחתה במשרד עורכי דין מוביל.

השכלה:


אוניברסיטת חיפה .LL.B בהצטיינות שנת 2018

חבר בלשכת עורכי דין:


חברת לשכת עורכי הדין משנת 2019

חדשות ועדכונים - סיגל אבן צור:


22 בדצמבר, 2020

פסיקה חדשה: האם עובד יכול להסכים בהתנהגות להרעה בתנאי העבודה?

לאור משבר הקורונה מעסיקים רבים נאלצו להפחית את שכרם של עובדיהם. הפחתות שכאלה, כאשר אינן מתבצעות בהסכמה או בצורה סדורה, עלולות להוות כר פורה לטענות בדבר הרעה מוחשית בתנאי עבודה, הליכי התפטרות בדין מפוטר ויצירת סביבת עבודה רוויה במתחים. והנה, פסק דין חדש של בית הדין הארצי לעבודה קובע כי בנסיבות מסוימות גם התנהגות יכולה להיחשב כהסכמה לגיטימית לשינוי בתנאי העבודה ולהפחתת שכר.  

30 באוגוסט, 2020

מעתה מעסיקים חייבים בפרסום פערי שכר בין נשים לגברים

בימים האחרונים אושר תיקון לחוק שכר שווה לעובדת ולעובד, המחייב מעסיקים לערוך ולפרסם דו”ח שכר שנתי המצביע על פערי שכר בין עובדות לעובדים. עיקר התיקון קובע על מעסיקים מסוימים לערוך אחת לשנה דו”ח פנימי המפרט את השכר הממוצע בקרב עובדיהם ומצביע על פערי השכר הממוצע בין גברים ונשים בכל קבוצת עובדים במקום העבודה.

30 באוגוסט, 2020

לא כל מקרה של הצעה או התייחסות בעלת אופי מיני של ממונה מהווה הטרדה מינית

פסק דין חשוב בתחום יחסי מרות ומניעת הטרדה מינית במקום העבודה קובע כי לא בכל מקרה של יחסי מרות במקום העבודה יש להניח באופן אוטומטי כי בעל סמכות ניהולית הטריד מינית. בפסק דין זה, ניתן לומר שבית הדין הארצי לעבודה מיתן, במידת מה, את ההנחיה הגורפת בנוגע להטרדה מינית על ידי בעל מרות.

לכל החדשות של סיגל אבן צור >

תחומי עיסוק:
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: