© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

אילן בלומנפלד חדשות ועדכונים / 

10 בינואר, 2021
דרישה לבלעדיות: רשות התחרות מגבירה את האכיפה
ביום 30 בדצמבר 2020 הודיעה רשות התחרות לחברת SOS כי היא מטילה עליה עיצום כספי בסך של כ-6,300,000 ש״ח וכן עיצום כספי על נושא משרה בכירה בחברה בסך 350,000 ש״ח. בעקבות תלונה שהוגשה לרשות על ידי מתחרה של SOS, הגיעה הרשות לכלל מסקנה כי SOS התקשרה עם לקוחותיה בהסכמי בלעדיות ונקטה במדיניות לפיה היא לא תספק שירותי תדלוק ללקוח ככל שזה החל לעבוד במקביל גם עם ספק שירותי תדלוק מתחרה.
1 בנובמבר, 2020
משרדנו ייצג את חברת דנאל ברכישת 51% מחברת מנור מדיקל העוסקת בתרומת ביציות ופונדקאות
עורכי הדין מיקי ברנע, אילן בלומנפלד ומשה מינסטר ייצגו את קבוצת דנאל ברכישתה 51% מחברת מנור מדיקל לפי שווי של עד 140 מיליון שקלים.
20 במאי, 2020
מדריך לעשיית עסקים בישראל באתר Practical Law
גם השנה היינו אחראים לכתיבת המדריך לעשיית עסקים בישראל עבור האתר Practical Law. המדריך מקיף נושאים רבים ביניהם מערכת המשפט בישראל, השקעות זרות, דיני עבודה, מיסוי, תחרות, פרטיות, קניין רוחני ועוד.
3 במרץ, 2020
משרדנו ייצג את קבוצת MAT Holding הספרדית בעסקת מיזוג בין שתי יצרניות מגופים מהתעשייה הקיבוצית
משרדנו ייצג את קבוצת MAT Holding הספרדית בעלת השליטה בחברת דורות מגופי פיקוד ובקרה מקיבוץ דורות בעסקת המיזוג בין דורות עם חברת א.ר.י אביזרים להולכת נוזלים המוחזקת על ידי קיבוץ חרוב.
6 בנובמבר, 2019
ברנע מייצגים את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בסופרגז
משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בחברת סופרגז לידי קבוצת אלקו תמורת כ-820 מיליון ש"ח. העסקה בוצעה לאחר שהתקיימו כל התנאים המתלים להשלמתה, לרבות קבלת אישור הממונה על התחרות ואישור משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. את עזריאלי ייצגו בעסקה עורכי הדין מיקי ברנע, אילן בלומנפלד, שגיא גרוס ודניאל קלינמן.
8 באוגוסט, 2019
גם מי שמחזיק בנתח שוק קטן יחסית עשוי להיחשב בעל מונופולין
חצי שנה לאחר כניסתו לתוקף של התיקון לחוק התחרות הכלכלית, פרסמה רשות התחרות את עמדתה ביחס לנסיבות בהן גם גורם בעל נתח שוק הנמוך מ-50% עשוי להיחשב ל"בעל מונופולין".
29 ביולי, 2019
ברנע מייצגים את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בסופרגז
משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בחברת סופרגז לידי קבוצת אלקו תמורת כמיליארד שקל. את עזריאלי ייצגו בעסקה עוה"ד מיקי ברנע, יובל לזי, אילן בלומנפלד, שגיא גרוס ודניאל קלינמן.
20 במרץ, 2019
משרד ברנע ייצג את קבוצת דנאל בעסקת הרכישה של קבוצת עיניים
משרדנו ייצג את קבוצת דנאל בעסקה לרכישת 51 אחוזים בקבוצת עיניים, המגלמת מהלך אסטרטגי של החברה להתרחבות לתחום הבריאות הפרטית.
27 בפברואר, 2019
הזמנה לסמינר: דיני התחרות החדשים והשפעתם על העסק שלכם
משרדנו יערוך ב-18/03 כנס, שיעסוק באופן שבו התיקונים האחרונים לחוק ההגבלים העסקיים פוגשים את חיי היום יום של התאגיד ונושאי המשרה בו. בכנס ייקח חלק נציג של רשות התחרות.
13 בינואר, 2019
מדריך לעשיית עסקים בישראל באתר Practical Law
מדריך לעשיית עסקים בישראל שנכתב על ידי משרדנו פורסם באתר Practical Law. המדריך מקיף נושאים רבים ביניהם מערכת המשפט בישראל, השקעות זרות, רגולציה, יחסי עבודה, מיסוי, קניין רוחני ועוד.
8 בינואר, 2019
תיקון לחוק ההגבלים העסקיים
ב-1 בינואר 2019 אישרה הכנסת את תיקון חוק ההגבלים העסקיים. התיקון מבקש מחד להעמיק ולמקד את פעילותה של רשות ההגבלים העסקיים, בפעילויות שטמון בהן נזק פוטנציאלי לתחרות ולציבור, ומצד שני להקטין את הנטל הבירוקרטי והרגולטורי שמייצרים מנגנוני הפיקוח שקדמו לתיקון החוק.
1 בינואר, 2019
תיקון פקודת סמים מסוכנים מקדם את ההסדרה בשוק הקנאביס לצרכים רפואיים, מחקר ויצוא
ב-25 בדצמבר 2018 אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את תיקון פקודת הסמים המסוכנים (מתן סמכויות פיקוח ואכיפה לעניין עיסוק בקנאביס לצרכים רפואיים ומחקר). התיקון מהווה שלב חשוב בהסדרתו ופתיחתו של שוק הקנאביס הרפואי ליצוא, על-ידי הסדרת סמכויות הפיקוח והאכיפה במתן רישיונות שונים לעיסוק בקנאביס רפואי, ובין היתר, ליצוא קנאביס רפואי.
20 בדצמבר, 2018
עדכון פטורי סוג בדבר מיזמים משותפים וכבילות נלוות למיזוגים
לאחרונה, עודכנו שני פטורי סוג מרכזיים – הפטור למיזמים משותפים והפטור לכבילות נלוות למיזוגים. התיקונים  מעבירים את בחינת עוצמת הפגיעה בתחרות של אותם הסדרים מרשות ההגבלים למגזר העסקי באמצעות מודל של הערכה עצמית (self-assessment).
8 בנובמבר, 2018
ברנע מייצגים את חברת סקאל גלובל דיוטי פרי בע"מ
משרדנו מלווה את הבעלים של חברת סקאל גלובל דיוטי פרי בע"מ במכירת החברה כחלק מעסקת מכירת קבוצת סקאל לידי איש העסקים טדי שגיא.
27 באוגוסט, 2018
אושר תיקון לפטור סוג להסדרים שאינם אופקיים ואין בהם כבילות מחיר מסוימות
לאחרונה אושר תיקון לפטור סוג להסדרים שאינם אופקיים ואין בהם כבילות מחיר מסוימות. מטרת התיקון בפטור הסוג הינה לחדד את המונח "מתחרים", אשר הוגדר בצורה רחבה ועמומה בפטור הסוג המקורי באופן שיצר אי-ודאות בקרב מי שביקש לעשות שימוש בפטור הסוג.
8 במרץ, 2018
רפורמה בדיני חדלות הפירעון
לאחרונה, אושר בכנסת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמטרתו לעדכן את הדין החל כיום בישראל בתחום חדלות הפירעון. החוק יכנס לתוקפו בעוד כשנה וחצי.
14 בינואר, 2018
אילן בלומנפלד בפאנל בנושא הגבלים עסקיים ב"אחד העם" – מגזין איגוד החברות הציבוריות של עיתון הארץ
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקת הגבלים עסקיים במשרדנו, השתתף בפאנל בנושא התיקונים המוצעים לחוק ההגבלים העסקיים ב"אחד העם" – מגזין איגוד החברות הציבוריות של עיתון הארץ. (עמודים 16-19)
14 בנובמבר, 2017
רשות הגבלים עסקיים מבקשת לערוך תיקון מקיף לחוק ההגבלים העסקיים
לאחרונה פרסמה רשות הגבלים עסקיים תזכיר חוק שכותרתו "חיזוק האכיפה והפחתת הנטל הרגולטורי". מדובר בתיקון מקיף של חוק ההגבלים העסקיים, שמטרתו מיקוד האיסורים הקבועים בחוק בפרקטיקות אסורות המצויות ב"גרעין הקשה" של דיני ההגבלים העסקיים והגברת האכיפה כנגד גופים בעלי השפעה מהותית במשק.
1 בנובמבר, 2017
אירוח מפגש בנושא מיתוג חברות והסכמי הפצה
ברנע יחד עם חברת המיתוג טיטאן מארחים היום כנס בנושא שיווק והפצה. עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקה המסחרית במשרדנו, מרצה על הסכמי הפצה.
25 ביולי, 2017
ברנע ייצגו את מרכזי התעשיות ע.ע.ד בעסקת רכישת השליטה על ידי ADM האמריקאית
חברת ADM האמריקאית השלימה את רכישת השליטה בחברה הישראלית, מרכזי תעשיות ע.ע.ד.אשר עוסקת בתחום של ייבוא ושיווק מזון לבעלי חיים. החברה יוצגה על ידי עורכי הדין מיקי ברנע, יובל לזי, אילן בלומנפלד, דניאל לורבר, שגיא גרוס ודניאל קלינמן. 
19 ביולי, 2017
עו"ד אילן בלומנפלד ישתתף כמנטור ב HIP תכנית היזמות של קרן הישג
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקה המסחרית במשרדנו, ישתתף היום כמנטור ב HIP תכנית היזמות של קרן הישג.
18 ביולי, 2017
רשות ההגבלים העסקיים בישראל פרסמה גילוי דעת בעניין הסדרי הכתבת מחיר אנכיים
רשות ההגבלים העסקיים בישראל פרסמה לאחרונה נוסח סופי של 'גילוי הדעת' בעניין הסדרי הכתבת מחיר אנכיים (הסדרי “RPM – Resale Price Maintenance”ׂׂ). בגילוי דעת זה הרשות מציגה את עמדתה בנוגע לנסיבות בהן ספק יוכל להכתיב למפיץ או קמעונאי את המחיר שבו יימכר המוצר לחוליה הבאה בשרשרת, מבלי שהדבר ייחשב הסדר כובל אסור.
4 באפריל, 2017
ברנע ייצג את ויולה קרדיט ברכישה של נגב קרמיקה
ברנע ייצג את ויולה קרדיט וקבוצת משקיעים בהסכם לרכישת נגב קרמיקה, לפי שווי של 335 מיליון ש"ח. את ויולה קרדיט ייצגו עורכי הדין מיקי ברנע, ינון יוגב ואילן בלומנפלד.
15 במרץ, 2017
האם וכיצד לאכוף על מונופול את האיסור על גביית מחיר מופרז בלתי הוגן
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקת הגבלים עסקיים במשרד ברנע במאמר דעה לדה מרקר העוסק בשאלה האם וכיצד על הרשות לאכוף על בעל מונופול את האיסור על גביית מחיר מופרז בלתי הוגן.
2 במרץ, 2017
רשות ההגבלים העסקיים ממשיכה במגמת החמרת הענישה
רשות ההגבלים העסקיים הודיעה על כוונתה להטיל עיצום כספי בסך של 25,640,000 ש"ח על יינות ביתן– בשל הפרת תנאי המיזוג בינה לבין רשת מגה.
14 בפברואר, 2017
טיוטת גילוי דעת חדש בנושא שיתוף מידע בין המתחרים לצורך התמודדות עם איומי סייבר
רשות ההגבלים העסקיים מפרסמת להערות הציבור טיוטת גילוי דעת חדש בנושא שיתוף מידע בין המתחרים לצורך התמודדות עם איומי סייבר.
12 בפברואר, 2017
חברות זרות חסינות מפני אכיפה פרטית בתחום ההגבלים העסקיים בישראל
על אף העלייה במודעות לעבירות בדיני התחרות והמגמה ההולכת וגוברת של החמרת הענישה בגינן, מנהלי עסקים וצרכנים שנפגעו מביצוע עבירה בישראל אינם ששים לנקוט בהליכים אזרחיים כנגד העבריינים.
12 בפברואר, 2017
רשות ההגבלים תאשר? שופרסל מתעניינת ברכישת ניו פארם
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקת הגבלים עסקיים במשרד ברנע, התראיין לדה מרקר בעקבות הודעה של רשת המזון, שופרסל על כוונתה לרכוש את רשת ניו פארם מקבוצת המשביר לצרכן. לדברי אילן "במידה שאכן שופרסל תרכוש את ניו פארם, רשות ההגבלים העסקיים תצטרך לאשר את העסקה, זאת על ידי בחינת כוח השוק של הגוף הממוזג".  לדבריו "אין ספק שיהיה מעניין לראות מה תחליט הרשות, זאת בעיקר לאור גודל החברות המדוברות וגודל השוק של כל חברה".
5 בפברואר, 2017
משרד ברנע סיקר את השוק הישראלי במדריך המשפטי - Practical Law
מחפשים לעשות עסקים בישראל? מדריך לעשיית עסקים בישראל שנכתב על ידי משרדנו פורסם באתר Practical Law. המדריך מקיף נושאים רבים ביניהם מערכת המשפט בישראל, השקעות זרות, רגולציה, יחסי עבודה, מיסוי וכו'.
16 בינואר, 2017
רשות ההגבלים העסקיים בישראל מפרסמת טיוטת גילוי דעת בעניין הסדרי הכתבת מחיר אנכית
רשות ההגבלים העסקיים בישראל פרסמה בימים האחרונים טיוטת 'גילוי דעת' בה היא מציגה את עמדתה בנוגע לנסיבות בהן ספק יוכל להכתיב למפיץ שלו את המחיר שבו ימכור המפיץ את המוצר לחוליה הבאה בשרשרת (הסדרי “RPM – Resale Price Maintenance”ׂׂ), זאת מבלי שהדבר ייחשב הסדר כובל אסור.
12 בינואר, 2017
יום מיומנויות של יזמים צעירים במרכז ללימודים אקדמיים- אור יהודה
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במשרד ברנע העניק הרצאה בנושא "היבטים משפטיים ביזמות" במסגרת יום מיומנויות של יזמים צעירים במרכז ללימודים אקדמיים- אור יהודה.
21 בדצמבר, 2016
גם תאגידים זרים אינם חסינים - עריכת הסדר כובל עלולה להוביל לסנקציות פליליות

הסדר כובל, שהתגבש בין תאגיד ישראלי ותאגיד זר, שתוצאתו פגיעה משמעותית בתחרות בשוק הישראלי, כפוף לחוק ההגבלים העסקיים הישראלי.

13 בדצמבר, 2016
עריכת הסדר כובל עלולה להוביל לביטול ההסכם כולו
לאחרונה ניתן פסק דין משמעותי, אשר עוסק בסוגיות של עריכת הסכם כובל. בפסק הדין, ביטל בית המשפט המחוזי הסכם שנחתם לפני למעלה מארבעה עשורים, מאחר שהצדדים להסכם ערכו במסגרתו הסדר כובל.
16 בנובמבר, 2016
ביצוע בדיקת נאותות משפטית - סוף מעשה במחשבה תחילה

לאחרונה נתקלנו במקרים רבים בהם משקיעים ביקשו לבצע השקעה מבלי לבצע בדיקת נאותות משפטית קודם לכן. הסיבות לאי ביצוע בדיקת נאותות יכולות לנבוע מגורמים שונים כגון: השקעה בחברה צעירה, חוסר בתקציב, שיקולי עלות תועלת, היקף ההשקעה, לוחות זמנים, השקעה בתאגיד שיש בינו לבין המשקיעים יחסי עבודה מתמשכים וכדומה.

28 בספטמבר, 2016
תניה מגבילה באיגרת חוב ליצירת שעבוד צף
בשוק מתן האשראי קיימת פרקטיקה מקובלת, לפיה מתן מימון מותנה ביצירת שעבוד צף על כלל נכסי התאגיד לטובת הגורם הממן. לרוב, איגרת החוב היוצרת את השעבוד כוללת גם תניה מגבילה, האוסרת על אותו תאגיד ליצור שעבודים נוספים ללא קבלת אישור בכתב ומראש מהגורם המממן. 
19 ביוני, 2016
הגבלים עסקיים – תיקונים לתשעה פטורי סוג
פטורי סוג, אותם מתעתדת הממונה על הגבלים עסקיים לחדש את תוקפם ולתקן, הם כלי מרכזי המשמש את הממונה  על מנת לפטור קבוצות של הסדרים מסחריים נפוצים מן החובה לקבל את אישורו של בית הדין להגבלים עסקיים. מדובר בהסדרים אשר לא מעוררים חשש לפגיעה ממשית בתחרות וזאת על אף שהם נכנסים להגדרה של "הסדר כובל" הקבועה בחוק ההגבלים.
25 באפריל, 2016
ברנע ייצג את מזרח ומערב מזון בע"מ
משרד ברנע ג’פה לנדהייצג את אחת מיבואניות המזון הגדולות מהמזרח הרחוק - חברת מזרח ומערב מזון בע"מ, בסכסוך הנוגע לשימוש בשם המסחרי "מזרח ומערב" ולסימני מסחר.  בדיון שהתקיים בבית המשפט העליון בעקבות הערעור שהוגש על-ידי משרדנו, בוטל פסק הדין שניתן כנגד החברה על-ידי בית המשפט המחוזי (הליך בו משרדנו לא ייצג), אשר אסר על החברה לעשות שימוש בשם המסחרי "מזרח ומערב" בשווקים מסויימים. כמו כן בוטלה ההחלטה על ביזיון בית המשפט שניתנה כנגד החברה. את מזרח ומערב ייצגו עו״ד זוהר לנדה ועו״ד איתי ויגודה ממחלקת הליטיגציה של המשרד. עו״ד אילן בלומנפלד סייע בצד המסחרי. 
10 במרץ, 2016
הגבלים עסקיים- אל תאמרו לא ידענו
לאחרונה ניכרת החמרה בענישה של בתי-המשפט על הפרות של חוק ההגבלים העסקיים. החמרת הענישה, יחד עם הגברת האכיפה של הרשות להגבלים עסקיים
1 בינואר, 2016
משרד ברנע גאה להכריז על מינוי שותפים חדשים
אנו  שמחים לבשר על מינוי של שותפים חדשים: עו"ד אילן בלומנפלד שמתמחה בליווי חברות וייעוץ בתחום ההגבלים העסקיים, המגזר הקיבוצי ונושאים תאגידיים, עו"ד ליאת קיסרי, מתמחה בליווי לקוחות פרטיים וייעוץ בנושא נדל"ן ועו"ד אריאלה דרייפוס, המלווה חברות טכנולוגיה ועסקאות מיזוגים ורכישות. 
13 בנובמבר, 2015
הסדרת הפיקוח הווטרינרי ב"חוק הקורנפלקס" הינה בשורה חשובה לציבור הצרכנים בישראל
לפני מספר ימים, אישרה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת את הפרק של הסדרת הפיקוח הווטרינרי על שיווק מוצרי בשר בישראל במסגרת "חוק הקורנפלקס". הפרק מהווה בשורה חשובה לציבור בישראל הן בהיבט של הגנה על בריאות הציבור והן בשל הפוטנציאל המשמעותי הטמון בו להקטנת יוקר המחיה. מאמר דעה מאת אילן בלומנפלד, כלכליסט
8 בנובמבר, 2015
הסדרת הפיקוח הווטרינרי ב"חוק הקורנפלקס" הינה בשורה חשובה לציבור הצרכנים בישראל
לפני מספר ימים, אישרה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת את הפרק של הסדרת הפיקוח הווטרינרי על שיווק מוצרי בשר בישראל במסגרת "חוק הקורנפלקס". הפרק מהווה בשורה חשובה לציבור בישראל הן בהיבט של הגנה על בריאות הציבור והן בשל הפוטנציאל המשמעותי הטמון בו להקטנת יוקר המחיה.
2 ביוני, 2015
תדיראן רוכשת את סופרגז ב-250 מ' ש'
חברת תדיראן רוכשת את חברת סופרגז ב-250 מיליון שקל, מידיה של גרניט מקבוצת עזריאלי. שתי החברות כבר חתמו על מזכר הבנות לביצוע הרכישה. מיקי ברנע ואילן בלומנפלד מייצגים את חברת גרנית הכרמל
3 בספטמבר, 2013
משרד ברנע ממשיך להתרחב
משרד ברנע ממשיך את מגמת ההתרחבות. עם הצטרופתם של שלושה עורכי דין למחלקה המסחרית  -אילן בלומנפלד, ענת אבן חן וקרין קשי, מונה המשרד 35 עורכי דין.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: