© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

מיקי ברנע חדשות ועדכונים / 

12 ביולי, 2020
בעקבות סערת פוקס: דיבידנדים בימים קשים
לאור סערת פוקס וחלוקת הדיבידנדים שעוררה סערה, גלובס פירסם מאמר דעה של מיקי ברנע אשר מנתח כיצד על דירקטוריון לנהוג בימים שבהם הסיכונים גדלים וחוסר הוודאות שולטת. 
8 ביוני, 2020
חברת קרדיאקסנס, שמפתחת שעון יד רפואי לניטור מרחוק, חתמה על הסכם הפצה בלעדי
משרדנו מייצג את חברת קרדיאקסנס שחתמה לאחרונה על הסכם הפצה בלעדי בהודו בהיקף של 32 מיליון דולר. במסגרת ההסכם, החברה, שהוקמה בשנת 2009 וממוקמת בקיסריה, תספק 150 אלף שעוני יד רפואיים לזיהוי וניטור מרחוק של הפרעות בקצב הלב, מחלות נשימה ומחלות כרוניות, לחברת ציוד רפואי בהודו
7 במאי, 2020
קרן פימי רכשה את השליטה בעמיעד בכ- 22 מיליון דולר
בהמשך לפרסומים בתקשורת, קרן פימי השלימה בימים האחרונים את רכישת השליטה בחברת עמיעד מערכות מים בע"מ. מיקי ברנע ורון שוחטוביץ ייצגו את בעלת השליטה היוצאת בעמיעד - קרן החושלים אגש"ח לעסקים בע"מ. במסגרת העסקה, השקיעה קרן פימי כ- 19 מיליון דולר בחברת עמיעד תמורת הקצאת מניות, ובנוסף רכשה מקרן החושלים חלק מהחזקותיה.
5 במאי, 2020
משרדנו ייצג את סרף במכירת פעילות הווידאו לרכב ל-lytx
עורכי הדין מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס, ייצגו את חברת סרף, אשר הוקמה בשנת 1996 ועוסקת בפיתוח פתרונות גישה וגישור בין רשתות תקשורת שונות, בעסקת של מכירת פעילות הווידאו לרכב ל-lytx בכ-20-30 מיליון דולר. בעקבות העסקה, חטיבת הוידאו טלמטיקס של סרף תהפוך להיות ליטיקס-ישראל. 
3 במאי, 2020
מפרים הסכמים: שוק ההון בימי הקורונה
שורה ארוכה של עסקאות ענק שמתבטלות, חוסר הוודאות שאין איך להתמודד איתו, וחברות הענק שמרשות לעצמן את מה שהקטנים והעצמאים רק יכולים לחלום עליו. מגזין G של גלובס פרסם ניתוח מעמיק על שוק ההון בעידן הקורונה ועל כך ששלל עסקות בשלבים שונים, בוטלו, נדחו או הרוכשים התחילו להערים בהן קשיים ולהכניס תנאים נוספים לקיום העסקות. כחלק מהניתוח המעמיק התראיין את מיקי ברנע, כמומחה למיזוגים ורכישות ואמר בין היתר כי: "החל מפברואר אנחנו רואים תופעה שבה הזמן נהיה אלסטי. בדרך כלל אנשים חותרים להכניס עסקה לקצב, ומרגע לחיצת היד רוצים להתקדם מהר. עכשיו אנשים פחות חותרים להשלמה, מושכים זמן כדי לראות מה יקרה. האלמנט הכי גדול כאן הוא חוסר הוודאות ולזה אין פתרון. אי אפשר להסתמך כאן על ניסיון העבר." 
22 באפריל, 2020
משרדנו ייצג את קרן ההשקעות Sofinnova Partners בהשקעתה בחברת פי קרדיה
חברת פי קרדיה, הפועלת בתחום הטיפול במסתמי הלב ומפתחת צנתר ממוזער השלימה גיוס של 27 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות Sofinnova Partners. עורכי הדין מיקי ברנע, אריאלה דרייפוס ודניאל ארבוב ייצגו את קרן ההשקעות בעסקה.
19 במרץ, 2020
אפקט הקורונה: השווקים נסגרו בפני רוב החברות - האם גל ענק של הסדרי חוב בדרך?
מיקי ברנע בראיון לגלובס בנוגע לאפקט הקורונה גם על שוק איגרות החוב, הממשלתיות והקונצרניות.
10 במרץ, 2020
וונליאנג לא היה מלשן, וגם לא חושף שחיתויות מאמר דעה של מיקי ברנע בדהמרקר
לי וונליאנג, הרופא שהיה הראשון להתריע על התפרצות הקורונה, זומן ללשכה לביטחון הפנים הסינית והואשם ב"הפצת שמועות כוזבות המפריעות לסדר הציבורי". לאחר התפרצות המגיפה, ולפני שהוא עצמו נפל קורבן לוירוס, ההאשמות נגדו בוטלו והרשויות התנצלו. לי וונליאנג הוא האחרון בשורה של יחידים שביקשו להתריע על ליקויים חמורים בהם הם נתקלו במהלך עבודתם ואף שילמו על כך מחיר. אותם יחידים מכונים לעיתים חושפי שחיתויות, במקרה הטוב, ולעיתים מלשנים, במקרה הרע. האבחנה לכאורה בין חושף שחיתויות לבין המלשן היא במקרים רבים שאלה של הצדדים המעורבים – מלשינו של אחד הוא חושף השחיתות של האחר. אם יש משהו שפרשת הקורונה מלמדת אותנו היא כי שני המונחים אינם נכונים. זו לא שאלה של טרמינולוגיה, אלא של נקודת השקפה של הציבור – האם אנחנו רוצים עוד לי וונליאנגים?. 
3 במרץ, 2020
משרדנו ייצג את קבוצת MAT Holding הספרדית בעסקת מיזוג בין שתי יצרניות מגופים מהתעשייה הקיבוצית
משרדנו ייצג את קבוצת MAT Holding הספרדית בעלת השליטה בחברת דורות מגופי פיקוד ובקרה מקיבוץ דורות בעסקת המיזוג בין דורות עם חברת א.ר.י אביזרים להולכת נוזלים המוחזקת על ידי קיבוץ חרוב.
23 בפברואר, 2020
מגמות והתפתחויות בתחום הטכנולוגיה והמדיה בישראל
משרדנו נבחר לסקר את העולם המשפטי הנוגע לתחום הטכנולוגיה והמדיה בישראל עבור מדריך הדירוג הבינלאומי צ'יימברס. בסקירה, עסקו מיקי ברנע, דניאל לורבר, ענת אבן-חן וניר אברהם בנושאים הקשורים לשיקולים משפטיים הנוגעים לנושאים כמו ביג דאטה, בינה מלאכותית ו- IoT, אתגרים ב-  IT Service agreements, פרטיות ועוד.
10 בפברואר, 2020
הזמנה לכנס: סטנדרטים בינלאומיים חדשים למנגנוני התראה פנימיים
הצטרפו אלינו לכנס בנושא הסטנדרטים הבינלאומיים החדשים למנגנוני התראה פנימיים. כניסתה לתוקף של הדירקטיבה האירופאית בנושא Whistleblowers בדצמבר 2019 ומגמות בארצות הברית מבשרים על גיבושה של חובה חדשה – החובה לייצר בחברות מנגנונים פנימיים המאפשרים לעובדים לדווח על התנהלות לא תקינה או לא אתית. עד היום מנגנונים כאלה היו בעיקר נחלתן של חברות גדולות הנתונות לרגולציה כבדה, אך מציאות זו עומדת להשתנות. באיזו מידה הארגון שלכם ערוך לכינון מנגנון שכזה? האם קיימים סטנדרטים מקובלים למנגנונים כאלה?
3 בפברואר, 2020
הזמנה לסמינר: הגנת חושפי שחיתויות: ישראל, אירופה וארה"ב
כניסתה לתוקף של הדירקטיבה האירופאית בנושא חושפי שחיתויות בדצמבר 2019 ומגמות החקיקה בארה"ב מחייבות חברות מקומיות, הפועלות בזירה הבינלאומית, להתחיל להיערך בהתאם. במהלך יום העיון, נדון בצורך בהגנת חושפי שחיתויות בארגון, ברגולציה הקיימת ומה עושים עכשיו.
25 בדצמבר, 2019
מיקי ברנע במאמר דעה בגלובס: הנפקת בורסת תל אביב - האור בקצה המנהרה?
מיקי ברנע במאמר דעה בגלובס על המהלך האחרון של הבורסה לני"ע למשיכת משקיעים חדשים עם הנפקתה בדרך של הצעת מכר ורישום מניותיה למסחר. לדבריו "הנפקה זו יכולה להיות נקודת מפנה לקראת השינוי המיוחל, שיביא להתעוררות הבורסה ושוק ההון המקומי".
6 בנובמבר, 2019
ברנע מייצגים את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בסופרגז
משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בחברת סופרגז לידי קבוצת אלקו תמורת כ-820 מיליון ש"ח. העסקה בוצעה לאחר שהתקיימו כל התנאים המתלים להשלמתה, לרבות קבלת אישור הממונה על התחרות ואישור משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. את עזריאלי ייצגו בעסקה עורכי הדין מיקי ברנע, אילן בלומנפלד, שגיא גרוס ודניאל קלינמן.
30 באוקטובר, 2019
מיקי ברנע בראיון למגזין Legal Business
מיקי ברנע התראיין למגזין הבריטי Legal Business לכתבה במיצובה של ישראל כמובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית. בראיון התייחס מיקי למצב הפוליטי בישראל וציין כי, זרם ההשקעות לישראל לא פוסק. מיקי ציין כי המשרד רואה יותר ויותר חברות בינלאומיות שמבקשות להקים מרכז פעילות בישראל. כדוגמה סיפר מיקי כי נכון לרגע הראיון, המשרד מטפל בו זמנית בכ- 30 עסקאות שונות. 
19 בספטמבר, 2019
אירוח משלחת של בכירים מהתאגיד היפני Daiwa House Group
משרדנו ארח היום משלחת של בכירים מתאגיד הבנייה היפני Daiwa House Group המדורג ברשימת פורצ'ן 500. נציגי החברה הגיעו לארץ על מנת לקדם את הקשרים העסקיים עם חברות ישראליות.
15 בספטמבר, 2019
משרדנו ייצג את חברת CryoLife בעסקה אסטרטגית עם חברת אנדוספן הישראלית
משרדנו ייצג את חברת CryoLife בעסקה אסטרטגית עם חברת חברת אנדוספן הישראלית, המפתחת שתלים לטיפול בבעיות של אבי העורקים. העסקה כללה אפשרות לרכוש בעתיד את אנדוספאן בסכום של עד 450 מיליון דולר יחד עם הסדר הפצה בלעדי.
29 ביולי, 2019
ברנע מייצגים את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בסופרגז
משרדנו ייצג את קבוצת עזריאלי במכירת אחזקותיה בחברת סופרגז לידי קבוצת אלקו תמורת כמיליארד שקל. את עזריאלי ייצגו בעסקה עוה"ד מיקי ברנע, יובל לזי, אילן בלומנפלד, שגיא גרוס ודניאל קלינמן.
14 ביולי, 2019
ברנע מייצגים את Bridgepoint ברכישת השליטה בחברת קווליטסט
משרדנו ייצג את קבוצת הפרייוט אקוויטי Bridgepoint ברכישת השליטה של החברה הישראלית Qualitest מ-Marlin Equity Partners תמורת סכום של כ-420 מיליון דולר.
27 ביוני, 2019
ברנע: מייצגים ג’ונסון אנד ג’ונסון בהשקעתה בחברת דיי טו (DayTwo)
משרדנו ייצג את ג’ונסון אנד ג’ונסון בהשקעתה בחברת דיי טו (DayTwo) במסגרת סבב גיוס של 31 מיליון דולר. חברת דיי טו שפיתחה טכנולוגיה להתאמה אישית של תזונה על בסיס הרכב חיידקי המעי עבור חולי סוכרת וקדם סוכרת.
3 ביוני, 2019
ברנע: מייצגים ג’ונסון אנד ג’ונסון בהשקעתה ב-TechsoMed הישראלית
סטארטאפ הביוטק הישראלי Techsomed, שמפתח פלטפורמת ניתוח תמונה, המיועדת לסייע בטיפול במחלות שונות, גייס 2.6 מיליון דולר בסבב השקעות בהובלת Johnson Johnson Innovation, זרוע ההשקעות של ענקית התרופות והקוסמטיקה הבינלאומית. הטכנולוגיה של Techsomed מאפשרת בקרה בזמן אמת של ההליך, כך שהרופא יכול להיות בטוח שהוא צרב את כל הרקמות הבעייתיות, ולוודא שהוא לא גרם נזק לרקמות סמוכות בריאות. המערכת אף מנבאת את השפעות ההליך במשך ה-24 השעות שלאחריו – וכך משפרת את הדיוק של הרופא ויעילות ההליך. סבב הגיוס הנוכחי של החברה הובל על ידי Johnson Johnson Innovation – JJDC וכלל השקעות מצד משקיעים קיימים וחדשים כמו Screen Holdings, מכון אלפרד מאן בטכניון (AMIT), קרן NextLeap Ventures ו-Axil Capital.
6 במאי, 2019
ארקטורוס תרפויטיקס בע"מ (לשעבר אלקוברה) - פרסום תשקיף בארה"ב להיפוך שרוול
ארקטורוס תרפויטיקס בע"מ, חברה ציבורית ישראלית אשר מניותיה נסחרות ב-Nasdaq בארה"ב - פרסמה בארה"ב ביום 12 באפריל 2019, תשקיף לרישום ניירות ערך למסחר והודעה על זימון אסיפה כללית (Prospectus and Proxy Statement). פרסום התשקיף הינו שלב מתקדם לקראת השלמת הליכי הסדר בין החברה לבין בעלי מניותיה.
26 במרץ, 2019
חברת התרופות מדיסון מעורבת במאבק שליטה בחברת נייט הקנדית
מדיסון, אחת מחברות היבוא וההפצה הגדולות של תרופות בישראל, נקלעה למאבק עם אחת מבעלי המניות הגדולים בה, חברת נייט תרפיוטיקס (Knight Therapeutics) הקנדית, שנסחרת בבורסה של טורונטו בשווי של מיליארד דולר. משרדנו מייצג את החברה הציבורית הקנדית, המחזיקה כ-28% ממניותיה של חברת מדיסון, בתביעה שהוגשה על ידה לבית המשפט בטענה לקיפוח זכויותיה כבעלת מיעוט במדיסון. את חברת נייט מייצגים עורכי הדין זוהר לנדה, אייל נחשון, עומר קידר ואיתן סיון ממחלקת הליטיגציה.
20 במרץ, 2019
משרד ברנע ייצג את קבוצת דנאל בעסקת הרכישה של קבוצת עיניים
משרדנו ייצג את קבוצת דנאל בעסקה לרכישת 51 אחוזים בקבוצת עיניים, המגלמת מהלך אסטרטגי של החברה להתרחבות לתחום הבריאות הפרטית.
11 במרץ, 2019
התמחות בברנע
מיקי ברנע בשאלון בדה מרקר לגבי אופי ההתמחות במשרדנו. המשרד שלנו בעל אוריינטציה בינלאומית ולכן יש עבודה באנגלית ומכסה את כל תחומי המשפט המסחרי. אבל אנחנו קשובים למתמחים ושעות העבודה לא מאוחרות.
24 בפברואר, 2019
מנטורינג בתכנית האקסלרציה Israel Lean Launchpad
במסגרת פעילות משרדנו עם מרכז היזמות של האוניברסיטה העברית HUstart, הרצה היום מיקי ברנע בפני משתתפי תכנית האקסלרציה Israel Lean Launchpad, שפותחה על ידי האוניברסיטה העברית,  Merage Institute, Startup Nation Central והרשות לפיתוח ירושלים.
11 בפברואר, 2019
סקירה של שוק המיזוגים והרכישות בישראל
עוה"ד מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס, שותפים במחלקת התאגידים במשרדנו, סקרו עבור Lexology את תחום המיזוגים והרכישות בישראל.
22 בינואר, 2019
הזמנה לסמינר: היועץ המשפטי בהתמודדות בחברה במשבר
משרדנו יחד עם איגוד היועצים המשפטיים יקיים ב-6 בפברואר יום עיון, שבמסגרתו נערוך סימולציה בה נבחן את ההתמודדות המשפטית של חברה עם אירוע משברי, רב מערכתי. במסגרת הסימולציה נתמקד בניהול המשבר מול הרגולטורים, תקשורת, שותפים עסקיים ועובדים.
24 בדצמבר, 2018
כתבה במגזין מנהלים של כלכליסט בנושא התפרקות גרעיני השליטה בחברות
עו"ד מיקי ברנע התראיין לכתבה במגזין מנהלים של עיתון כלכליסט בנושא עליית שלטון המנהלים בחברות ציבוריות.
19 בדצמבר, 2018
רשות המיסים מחדדת נהלים בעקבות החוזר החדש המשנה את מדיניות המס הנוגעת לאופציות
עו"ד מיקי ברנע בכתבת המשך בגלובס בעקבות החוזר חדש של מס הכנסה משנה את מדיניות המס הנוגעת לתגמול מבוסס הון שהבשלתו תלוית ביצועים. לדברי עו"ד ברנע, "החוזר החדש קובע, כי אופציות שהוקצו תחת תכנית מאושרת, שהוגשה כדין לרשות המסים, עשויות להתגלות ביום הדין כלא זכאיות למיסוי הוני מופחת".
8 בנובמבר, 2018
ברנע מייצגים את חברת סקאל גלובל דיוטי פרי בע"מ
משרדנו מלווה את הבעלים של חברת סקאל גלובל דיוטי פרי בע"מ במכירת החברה כחלק מעסקת מכירת קבוצת סקאל לידי איש העסקים טדי שגיא.
6 בנובמבר, 2018
אירוח משלחת חדשנות מאנגליה
משרדנו אירח היום בשבוע האחרון משלחת של משקיעים ובכירים מחברות ורשויות בריטיות שהגיעו לישראל ללמוד על חדשנות. המשלחת היא שיתוף הפעולה בין חברת הייעוץ Ntegra, משרד עורכי הדין Bird Bird ומשרדנו. במסגרת זו, התארחה המשלחת במשרדנו כאשר מספר יזמים אף הציגו למשקיעים את המיזמים שלהם. בנוסף, מיקי ברנע, הציג מקרי בוחן (Case study) של השקעות של חברות זרות בפעילות הטכנולוגית של ישראל.
6 בנובמבר, 2018
האנשים שמנערים הנהלות: כך עשינו 70% על מלאנוקס
מיקי ברנע בכתבה בדה מרקר יחד עם עו"ד סטיב וולוסקי – כנציגי קרן ההשקעות האמריקאית סטארבורד על ההשקעה במלאנוקס.
3 באוקטובר, 2018
סדנה משפטית ל- The Xcelerator
מיקי ברנע ערך היום עבור משתתפי תכנית ההאצה החדשה של השב"כ וזרוע ההשקעות של אוניברסיטת תל אביב סדנא משפטית.
4 בספטמבר, 2018
אקטיביזם של בעלי מניות – מקרי בוחן בישראל
משרדנו יחד עם ארגון היועצים המשפטיים ארח היום סמינר בנושא אקטיביזם של בעלי מניות.  מיקי ברנע בחן כיצד באה לידי ביטוי פעילות אקטיביסטית בחברות ישראליות ונועה הבדלה הביאה את נקודת המבט של בתי המשפט. במסגרת הסמינר הציגו גם אלחנן מעוז, מייסד קרן אוורסט וסטיב ולוסקי ממשרד Olshan Frome Wolosky LLP.
4 בספטמבר, 2018
אירוח משלחת עסקית קטלונית
משרדנו אירח היום משלחת של חברות קטלוניות אשר הגיעו לישראל על מנת לאתר השקעות בחברות סטארט-אפ ישראליות.
14 באוגוסט, 2018
מהו הדבר הטוב ביותר לחברה עסקית – בעל שליטה או שלטון מנהלים
עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל בראיון נרחב בדה מרקר בנוגע לשאלה מה תורם יותר לניהול תקין של חברה - בעל שליטה דומיננטי או שלטון מנהלים וכיצד כל זה משפיע על עבודת הדירקטוריון.
12 באוגוסט, 2018
הזמנה לסמינר: אקטיביזם של בעלי מניות – מקרי בוחן בישראל
הצטרפו למשרד ברנע ולארגון היועצים המשפטיים לסמינר בנושא אקטיביזם של בעלי מניות. בסמינר נבחן כיצד באה לידי ביטוי פעילות אקטיביסטית בחברות ישראליות ובבית המשפט, תוך השוואה בין השוק האמריקאי לישראלי.
7 באוגוסט, 2018
השקעות זרות בישראל - סקירה משפטית עבור מדריך הדירוג ליגל 500
עוה"ד מיקי ברנע ומאיר וינקלר חיברו את הפרק על השקעות זרות בישראל עבור מדריך הדירוג ליגל 500, במסגרתו פרטו את הגורמים המרכזיים שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים להשקיע בחברות ישראליות.
30 ביולי, 2018
ברנע ליווה את קרן JJDC בסבב השקעה בחברת OrthoSpin.
משרדנו ייצג את התאגיד האמריקאי Johnson and Johnson , המשקיע המוביל בסבב השקעה של 3 מיליון דולר בחברת OrthoSpin. חברת OrthoSpin הינה סטארטאפ ישראלי, המפתח מכשיר לקיבוע עצמות שניתן לתפעול ולשליטה מרחוק.
12 ביולי, 2018
ישראל כיעד להשקעות זרות

על אף גודלה של מדינת ישראל והאתגרים הרבים מולם היא מתמודדת, מדינת ישראל נחשבת כמובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית. מטבע מקומי חזק, כלכלה משגשגת ותעשיית ייצוא יציבה, הן בין הסיבות שישראל נחשבת ליעד אטרקטיבי לפעילות עסקית בינלאומית.

11 ביוני, 2018
מיקי ברנע בכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל
יועצים משפטיים ועורכי דין מובילים השתתפו הבוקר בכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל שעסק בנושא: "תאגידים בסיכון -שעתם של היועצים המשפטיים". במסגרת הכנס, השתתף מיקי ברנע בפאנל שעסק בנושא היחסים בין היועץ המשפטי הארגוני לעורכי הדין החיצוניים.
4 ביוני, 2018
החלטה תקדימית בבית המשפט המחוזי בתל אביב עצרה החלטה של דירקטוריון חברה ישראלית הנסחרת בנאסד"ק מלקיים עסקת שתדלל בעלי מניות במסגרת מאבק שליטה
באחד השלבים המכריעים של מאבק שליטה בחברה ציבורית שהתנהל לאחרונה התבקש בית המשפט המחוזי לעצור עסקת השקעה בחברה, שכללה הקצאה מדללת של מניות חדשות. בית המשפט הורה על עצירת העסקה, תוך שהוא קובע כי ראוי להעביר אל החברה את הנטל להוכיח כי העסקה הינה לטובתה וכי אין לבחון את העסקה על פי "כלל שיקול הדעת העסקי", אלא בהתאם לסטנדרט ביקורת מחמיר יותר.
22 במאי, 2018
החלטה תקדימית של בית משפט עצרה עסקה בין שתי חברות אמריקאיות
בית המשפט החליט לעצור עסקת השקעה נוספת בחברת ארקטורוס, וזאת עד לבירור תביעתו של ג'ו פיין, מייסד החברה, הנוגעת לביטול פיטוריו כמנכ"ל. החלטה זו התקבלה למרות שמדובר בחברה המתנהלת בארה"ב עם הנהלה אמריקאית. את ג'ו פיין מייצגים עוה"ד מיקי ברנע, זוהר לנדה, נועה הבדלה, עומר קידר ורון שוחוטביץ.
8 במאי, 2018
מיקי ברנע בהרצאה על האתגרים המשפטיים של סטרטאפים בשלבים מתקדמים
עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל, ירצה היום בפני משתתפי IBM Alpha Zone Accelerator על האתגרים המשפטיים העומדים בפני סטארטאפים בשלב מתקדם.
7 במאי, 2018
פרוטרום נמכרת בכ-7.1 מיליארד דולר ל-IFF
משרדנו ייצג את חברת הטעמים האמריקאית IFF בעסקת הרכישה של חברת פרוטרום, יצרנית תמציות הטעם והריח.
30 באפריל, 2018
מארחים משלחת של משקיעים יפנים
משרדנו מארח היום משלחת של משקיעים יפנים, שהגיעו לארץ לבחון השקעות פוטנציאליות בחברות סטארט-אפ.
26 באפריל, 2018
גיוס הון בבורסה כמנוף לצמיחת התעשייה הקיבוצית
ברנע יחד עם פירמת BDO והבורסה לניירות ערך יארחו היום סמינר העוסק בהיבטים השונים של הנפקת חברות קיבוציות בבורסה.
22 באפריל, 2018
החברות הקיבוציות מעדיפות לחפש השקעה של קרנות פרטיות
מיקי ברנע, השותף המנהל, התראיין לגלובס בנושא על המעבר של החברות קיבוציות מהנפקה בבורסה לחיפוש השקעה של קרנות פרייבט אקוויטי.
17 באפריל, 2018
ברנע מייצגים את TAU Ventures, קרן ההון סיכון של אוניברסיטת תל-אביב
משרדנו מייצג את TAU Ventures, קרן ההון סיכון של אוניברסיטת תל-אביב המיועדת להשקעה בחברות סטארט-אפ בשלבים מוקדמים.
15 באפריל, 2018
שכר בכירי החברות הישראליות הדואליות
עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו, בראיון לגלובס בנושא דירוג השכר של מנהלי חברות דואליות.
26 בפברואר, 2018
מיקי ברנע הוזמן להנחות פאנל משפטי בנושא בינה מלאכותית
עו"ד מיקי ברנע ינחה פאנל בנושא בינה מלאכותית בכנס של משרדי עורכי דין זרים הפועלים בישראל. במסגרת הכנס יתקיימו ארבעה פאנלים מרכזיים בנושאים משפטיים שונים כאשר בפאנל זה ידונו בחקיקה הקיימת במדינות שונות בעולם ואתגרים המשפטיים בתחום.   
21 בפברואר, 2018
מיקי ברנע בפורום DUN'S 100 של בכירי ענף המשפט לשנת 2018
מיקי ברנע השותף המנהל השתתף בפורום DUN'S 100 של בכירי ענף המשפט לשנת 2018 בהשתתפות ראשי 24 משרדים עורכי הדין המובילים בישראל.
25 בינואר, 2018
אירוח משלחת מטעם שגרירות יפן
משרדנו אירח היום משלחת של מנכ"לים שהגיעו לארץ במסגרת Innovation Tour. האירוע התקיים בשיתוף שגרירות יפן.
23 בינואר, 2018
סמינר בנושא אבטחת מידע ופרטיות לאיגוד הדירקטורים
משרדנו מארח היום את איגוד הדירקטורים לסמינר בנושא אבטחת מידע ופרטיות. במסגרת הסמניר נקיים הרצאות על  רגולציית הפרטיות האירופאית החדש, על חשיפות דירקטורים בעידן הפרטיות ועל תקנות אבטחת המידע הישראליות החדשות.
17 בינואר, 2018
משרדנו מקיים סמינר ליועצים משפטיים בנושא בלוקצ'יין ומטבעות וירטואלים
משרדנו מארח היום יחד עם איגוד היועצים המשפטיים סמינר בנושא בלוקצ'יין ומטבעות דיגיטליים. טל כהן, מנכ"ל Compass Blockchain Solutions יעניק את הכלים הבסיסים וידבר על המושגים שחשוב להכיר. מיקי ברנע ידבר על בלוקצ'יין וחוזים חכמים, ד"ר צבי גבאי ירצה על האתגרים הרגולטורים החדשים בתחום.
8 בינואר, 2018
משלחת סטודנטים מאוניברסיטת Handong Global
משרדנו מארח היום משלחת של סטודנטים מאוניברסיטת Handong Global שהגיעו לביקור בישראל מדרום קוריאה.
26 בדצמבר, 2017
מיקי ברנע בראיון סיכום שנה לגלובס על שוק ההון הישראלי
עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו, התראיין לעיתון גלובס ושוחח על האירועים הבולטים שקרו בשוק ההון בשנה האחרונה לרבות ההתעוררות בהנפקות הראשוניות בבורסה בתל אביב, פרשת בזק, ותחום ה- ICO.
4 בדצמבר, 2017
פצצת המס של טראמפ תעודד ישראלים להקים סטארט-אפים בארה"ב
ראיון עם מיקי ברנע, בנוגע להשפעה של רפורמת המס של טראמפ על מערך השיקולים של הסטארט־אפיסטים הישראליים
22 בנובמבר, 2017
משרדנו אירח משלחת משקיעים אנגלית
היום התקיים אירוע במשרדנו למשלחת משקיעים מאנגליה, אשר הגיעו לארץ על מנת לבחון השקעות אפשריות בפרויקטים טכנולוגיים ובסטארטאפים מקומיים. במסגרת האירוע, יזמים הציגו למשלחת מיזמים המחפשים השקעות.  המשלחת אורגנה על ידי לשכת המסחר UK Israel Business.
20 בנובמבר, 2017
כנס: תכניות תגמול מבוססות הון
ברנע מארחים היום יחד עם ברנעXקרוסינג ואיסופ-אקסלנס מבית אקסלנס נשואה סדנת בוקר על תכניות תגמול מבוססות הון ליזמים וסטרטאפים. במסגרת הכנס, מיקי ברנע, השותף המנהל, ירצה על תכנית אופציות לעובדים.
7 בנובמבר, 2017
פינטק: אתגר וערך
2 בנובמבר, 2017
משרד ברנע מייצג את בעל השליטה בחברת לפידות קפיטל
במסגרת מאבק השליטה בחברה איי.די.או גרופ, נבחר משרדנו לייצג את יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בחברת לפידות קפיטל, אשר שיגר באמצעות עורכי הדין מיקי ברנע ורון שוחטוביץ ממשרדנו, מכתב אזהרה לכל הדירקטורים של איי.די.או גרופ בטענה כי הסכם השליטה המשותף בחברה, שנחתם בין שיכון ובינוי, קרן אפולו ומשפחת דיין, עלול לפגוע בטובתה של החברה.
26 באוקטובר, 2017
אירוח משלחת משקיעים ממקסיקו
משרדנו מארח היום משלחת של משקיעים ממקסיקו שהגיעו לארץ על מנת לאתר הזדמנויות להשקעה. עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו נפגש עם המשלחת וסיפר על האקוסיסטם הישראלי.
27 בספטמבר, 2017
אירוח משלחת של מנהלים בכירים מסין
משרדנו מארח היום משלחת מנהלים בכירים ממגוון תעשיות בסין, שהגיעו לארץ כדי ללמוד על חדשנות ויזמות ישראלית.
26 בספטמבר, 2017
מאמר לדה מרקר: האתגר הרגולטורי של חברות פינטק כבסיס מרכזי ליצירת ערך
מיקי ברנע, השותף המנהל, במאמר למגזין פינטק של דה מרקר על האתגר הרגולטורי עימו מתמודדות חברות הפינטק. לדברי מיקיכל מיזם פינטק חייב להכיר את הרגולציה הרלוונטית ולהתאים עצמו אליה. 
5 בספטמבר, 2017
מיקי ברנע ירצה על האתגרים המשפטיים של סטרטאפים בשלבים מתקדמים
עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל, ירצה היום בפני משתתפי IBM Alpha Zone Accelerator על האתגרים המשפטיים של סטרטאפים בשלבים מתקדמים.
25 ביולי, 2017
ברנע ייצגו את מרכזי התעשיות ע.ע.ד בעסקת רכישת השליטה על ידי ADM האמריקאית
חברת ADM האמריקאית השלימה את רכישת השליטה בחברה הישראלית, מרכזי תעשיות ע.ע.ד.אשר עוסקת בתחום של ייבוא ושיווק מזון לבעלי חיים. החברה יוצגה על ידי עורכי הדין מיקי ברנע, יובל לזי, אילן בלומנפלד, דניאל לורבר, שגיא גרוס ודניאל קלינמן. 
11 ביולי, 2017
מגזין FDI של הפייננשל טיימס בלונדון מארח את מיקי ברנע בשולחן עגול בנושא הזדמנויות השקעה בישראל
מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו משתתף היום בשולחן עגול בנושא הזדמנויות השקעה בישראל, הנערך בלונדון, על ידי מגזין FDI של הפייננשל טיימס.
4 ביולי, 2017
מיקי ברנע הרצה על ניהול משרד עורכי דין בתקופה של אי וודאות
מיקי ברנע, השותף המנהל של משרד ברנע הוזמן להרצות בפני שותפים מנהלים של משרדי עורכי דין בגודל בינוני. ההרצאה התקיימה במסגרת השתלמות של לשכת עורכי הדין ועסקה בניהול משרד עורכי דין בתקופות של אי וודאות.
2 ביולי, 2017
ברנע ליווה את תאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון בהשקעה בסטארט-אפ DayTwo
משרד ברנע ליווה תאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון בהשקעה בסטארט-אפ DayTwo בהיקף של 12 מיליון דולר המספק ללקוחותיו המלצות תזונה מותאמות אישית, בהתבסס על מיפוי וניתוח הרכב חיידקי המעי.
25 ביוני, 2017
השתלמות בנושא דירקטוריון 2017 - אתגרים וסיכונים
משרדנו בשיתוף איגוד הדירקטורים מארח היום השתלמות בנושא האתגרים והסיכונים בעבודת הדירקטוריון. מיקי ברנע, השותף המנהל, ידבר על הסיכונים בעבודת הדירקטוריון. ד"ר צבי גבאי, שותף וראש מחלקת שוק ההון, יעסוק בממשל התאגידי ותוכניות אכיפה.
18 ביוני, 2017
משרדנו שמח לתת חסות לאירוע השנתי של עמותת יוניסטרים
משרד ברנע גאה לתת חסות זו השנה השנייה, לאירוע יזם השנה של עמותת יוניסטרים. במסגרת האירוע עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל, הוזמן לשפוט בתחרות במסגרתה בני הנוער יציגו לשופטים את חברת הסטארט אפ אותה הקימו.
11 ביוני, 2017
משרדנו מארח מנהלי חדשנות מחברות מובילות משוויץ
משרד ברנע בשיתוף Startau, מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב, מארחים היום משלחת חברות משוויץ, המבקרים בישראל בפעם הראשונה במטרה להכיר את האקוסיסטם היזמי בארץ.
6 ביוני, 2017
כנס בשיתוף ה-ACC בנושא פרטיות
משרדנו מקיים היום כנס בשיתוף Association of Corporate Counsel (ACC) בנושא פרטיות. במהלך הכנס יתקיימו מספר הרצאות ביניהן: ד"ר דותן ברוך ידבר על התקנות חדשות של האיחוד האירופי בדבר הגנה על פרטיות ומידע ; ד"ר צבי גבאי יעסוק בהרצאתו בזכות לפרטיות פיננסית בישראל ; עו"ד רונן ריינגולד, יתמקד בתקנות החדשות שפורסמו לאחרונה, המחילות חובה רחבה לאבטחה של מאגרי מידע. לאור הביקוש הנוסף, משרדנו יקיים כנס נוסף ב-11/06.
4 ביוני, 2017
עו"ד מיקי ברנע הוזמן להרצות בגוגל קמפוס בנושא AI
מיקי ברנע הוזמן להרצות בפני יזמים הפועלים בתחום הבינה המלאכותית בגוגל קמפוס. ההרצאה של מיקי תעסוק בהשלכות המשפטיות האפשריות על מיזמים בתחום הבינה המלאכותית.
22 במאי, 2017
אירוח משלחת עסקית ממונטנה
משרד ברנע בשיתוף לשכת המסחר ישראל-אמריקה מארח משלחת עסקית ממונטנה למפגש נטוורקינג לחברות המבקשות להתרחב לחו"ל.
11 במאי, 2017
TLV Startup Challenge
מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו שפט בשלב הגמר בתחרות TLV Startup Challenge, שהתקיימה במסגרת כנס החדשנות של Startau. הסטארט-אפ "חרגול פודטק", המתמחה בגידול חקלאי של חגבים וחרגולים לתעשיית המזון, זכה במקום הראשון בתחרות. 
7 במאי, 2017
משרד ברנע שמח להשתתף זו השנה השניה בכנס החדשנות של אוניברסיטת תל אביב
משרד ברנע לוקח זו השנה השנייה חלק בכנס החדשנות של אוניברסיטת תל אביב. במסגרת הכנס, עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל, ירצה על האתגרים המשפטיים של סטרטאפים בשלבים מתקדמים ויכהן כשופט בגמר תחרות הסטרטאפים בהשתתפות מנטורים נוספים מחברות Shazam, Prezi, Capsula קבוצת שטראוס והתעשייה האווירית. ד"ר דותן ברוך, עו"ד יובל לזי ועו"ד אריאלה דרייפוס, שותפים במשרדנו, ישמשו כשופטים בתחרות הסטרטאפים בתחומי ה-Fintech, Gaming ו-IoT. כמו כן עו"ד יובל לזי ישתתף בפאנל העוסק במימון חברות סטארטאפ. בין משתתפי הפאנל נציג של משרד המדען הראשי, מנכ"ל Tau Ventures ומנכ"ל תכנית הסטרטאפים Cockpit של אלעל.
30 באפריל, 2017
כל מה שצריך לדעת לקראת התקשרות בהסכם הפצה
6 באפריל, 2017
תכנון נכון לקראת גיוס ההון השני של סטארט-אפ
5 באפריל, 2017
משרדנו ייצג את חברת אבגול בהנפקת סדרת אגרות חוב חדשה
משרד ברנע ייצג את חברת אבגול תעשיות 1953 בהנפקת סדרת אגרות חוב חדשה (סדרה ד') של החברה בסך של כ-197 מיליון ש"ח. אבגול היא אחת היצרניות הגדולות בעולם של מוצרי בד לא ארוג לשוק ההיגיינה וניירות הערך שלה נסחרים במדדים המובילים בבורסה בתל-אביב.
4 באפריל, 2017
ברנע ייצג את ויולה קרדיט ברכישה של נגב קרמיקה
ברנע ייצג את ויולה קרדיט וקבוצת משקיעים בהסכם לרכישת נגב קרמיקה, לפי שווי של 335 מיליון ש"ח. את ויולה קרדיט ייצגו עורכי הדין מיקי ברנע, ינון יוגב ואילן בלומנפלד.
3 באפריל, 2017
סמינר לסטארטאפים בתחום הבינה המלאכותית
ברנע ביחד עם משרד עורכי הפטנטים ארליך ופנסטר מארחים היום סמינר המיועד ליזמים המפתחים טכנולוגיות בתחום הבינה המלאכותית. עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו, ירצה על ההשלכות המשפטיות בזירת הבינה המלאכותית.
29 במרץ, 2017
ברנע ייצג את קרן ההשקעות ויולה פרייבט אקוויטי בהשקעה בחברת סימיליאר-ווב
ברנע ייצג את קרן ההשקעות ויולה פרייבט אקוויטי בהשקעה בסך של כ-50 מיליון דולר בחברת סימיליאר-ווב, הפועלת בשוק הדיגיטלי והמספקת אינפורמציה לאתרים ויישומים.
20 במרץ, 2017
כנס במשרדנו: ניהול העושר המשפחתי
ברנע בשיתוף חברת דה סרוויס יארחו היום סמינר שיעסוק באופן בו נכון לנהל נכסי נדל"ן וחברות משפחתיות.  מיקי ברנע, שותף מנהל, ידבר על העברה בין דורית בחברות משפחתיות. ליאת קיסרי תשתתף בפאנל שיעסוק בניהול נכסי נדל"ן.
8 במרץ, 2017
סקר ההתמחות של ברנע וקודקס פורסם בגלובס
בסקר מקיף שערכה קודקס, חברת ההשמה למשפטנים המובילה בארץ, ביוזמת משרד עורכי הדין ברנע ושמתפרסם ב"גלובס", נשאלו עורכי הדין של העתיד, מה הם חשים נוכח הצפת המקצוע, מה מניע אותם בבחירות המקצועיות שהם עושים ועוד. עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל במשרד ברנע, ציין כי היוזמה לסקר המתמחים באה מההכרה בתהליכים היוצרים שינוי אצל דור המתמחים הנוכחי ומהצורך להבין את השפעתם של הליכים אלה על רצונם של המועמדים להתמחות.
15 בפברואר, 2017
אירוח ראשי נציגויות אמריקה הלטינית והקריבים
משרדנו יארח היום את ראשי נציגויות אמריקה הלטינית והקריבים בשיתוף עם אגף אמריקה הלטינית במשרד החוץ, לשכת המסחר ישראל-אמריקה הלטינית ו-Startau מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב.
12 בפברואר, 2017
משרדנו הינו משרד עורכי הדין המלווה את אקסלרטור פרנקפורט
משרדנו יספק את השירותים המשפטיים לחברות ישראליות שישתלבו בתכנית האקסלרטור, אשר מתמקד בחיבור מיזמים עם מוסדות פיננסיים גרמנים. התכנית מיועדת לסטארטאפים מחפשים להרחיב את העסק לאירופה. ב -12 בפברואר מתקיים אירוע פתיחה בו תוצג תכנית האקסלרטור ובמסגרת זו יציג מיקי ברנע את האתגרים העומדים בפני חברות המעוניינות להרחיב את פעילותם אל מעבר לישראל. האירוע ייערך ב - Barclays Accelerator. 
31 בינואר, 2017
אירוח במשרדנו של משלחת משקיעים מגרמניה
ברנע מארחים היום משלחת מגרמניה, המבקרת בישראל בפעם הראשונה במטרה לאתר הזדמנויות להשקעה ושיתופי פעולה עם סטארטאפים, המפתחים טכנולוגיות הקשורות לעולמות הנדל"ן והביטוח.
30 בינואר, 2017
מפגש שולחן עגול עם קרנות הון סיכון המשקיעות בחברות סייבר
ברנע מארחת היום יחד עם לשכת המסחר ישראל-אמריקה וקרן בירד מפגש שולחן עגול בהשתתפות מר קווין שטיין, מנהל אגף הסייבר במכון הלאומי האמריקאי לתקנים וטכנולוגיה (NIST). במפגש ישתתפו מנהלי קרנות הון סיכון וחברות סטארט-אפ מתחום הסייבר.
25 בינואר, 2017
אירוח משלחת מסינגפור
משרדנו מארח השבוע משלחת מסינגפור שהוזמנה לארץ על ידי סטראטאו, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב והגיעה לארץ להכיר את האקוסיסטם הטכנולוגי והיזמי בישראל.
12 בינואר, 2017
אירוח משלחת מדרום קרולינה של אנשי עסקים, ממשל, חוקרים ואנשי פיתוח עסקי מבתי חולים ואוניברסיטאות
משרדנו מארח היום משלחת מדרום קרולינה של אנשי עסקים, ממשל, חוקרים ואנשי פיתוח עסקי מבתי חולים ואוניברסיטאות במטרה לקדם שיתופי פעולה עם חברות ישראליות בתחומי השת"פ הטכנולוגי, סייבר ומדעי החיים. מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו ירצה בנושא ההיבטים המשפטיים בעשיית עסקים בישראל.
10 בינואר, 2017
מיקי ברנע בראיון לגלובס בנושא שכר הבכירים בתחום הפיננסים ובנושא ההקלות של הבורסה ורשות ני"ע
מיקי ברנע השותף המנהל התראיין לגלובס בנושא שכר הבכירים בתחום הפיננסים ובנושא ההקלות של הבורסה ורשות ני"ע. לדבריו הבורסה ורשות ני"ע הכניסו סט של הקלות על מנת למשוך יותר חברות להפוך לציבוריות. עם זאת בנושא הרגולציה, ההקלות צריכות להיות משמעותיות יותר.
3 בינואר, 2017
מיקי ברנע ירצה בקורס "מרעיון למיזם" לתלמידי תואר שני במגמה ליזמות וחדשנות שבפקולטה לניהול באוניברסיטת בן גוריון
מיקי ברנע ירצה היום בקורס "מרעיון למיזם" לתלמידי תואר שני במגמה ליזמות וחדשנות שבפקולטה לניהול באוניברסיטת בן גוריון. ההרצאה תעסוק בסוגיות משפטיות הנדרשות ליזמים ובסוגיות של קנין רוחני.
25 בדצמבר, 2016
השקת קהילת החדשנות של חיל האוויר – במשרד ברנע
ביום חמישי ה-22 בדצמבר ארחנו במשרדנו אירוע נטוורקינג של אגף החדשנות בחיל האוויר בשיתוף עם Startau, מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב. באירוע השתתפו גם נציגים מהתעשייה וכן הושק קורס החדשנות של חיל האוויר יחד עם אוניברסיטת תל אביב.
14 בדצמבר, 2016
חמש טקטיקות מנצחות לתכנית חדירה לשוק וערוצי הפצה
ברנע יחד עם ChannelSmart ו-Syneron-Candela יקיימו ב-22 בדצמבר יום עיון בנושא אסטרטגית חדירה לשוק ופיתוח ערוצי הפצה. עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו ידון בנקודות שכדאי לכלול בבהסכמי הפצה.
24 בנובמבר, 2016
מיקי ברנע הצטרף כמנטור ל - IBM Alpha Zone
מיקי ברנע הצטרף כמנטור למחזור הרביעי של תוכנית ההאצה של יבמ IBM Alpha Zone. התוכנית פונה לסטארטאפים בשלבים מתקדמים, מתמקדת בפיתוח המוצר וביצירת הבסיס לשיתוף פעולה טכנולוגי-עסקי ארוך טווח עם יבמ בעולם. 
2 בנובמבר, 2016
יום עיון לסטודנטים מהקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים בבינתחומי הרצליה
משרדנו מארח היום את הסטודנטים מהקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים בבינתחומי הרצליה ליום עיון בנושאים שונים, ביניהם: הסכם מייסדים, סוגיות של דיני עבודה, סוגיות מס, מדיניות פרטיות, יזמות ועוד. שיתוף הפעולה נעשה במסגרת הפעילות ההתנדבותית של המשרד.
1 בנובמבר, 2016
משלחת של מנהלי קהילות וארגוני יזמות מברצלונה ואזור קטלוניה
משרדנו אירח היום משלחת של כ -50 מנהלי קהילות וארגוני יזמות מברצלונה וראשי ערים מאזור קטלוניה שהוזמנו לארץ על ידי סטראטאו, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב. המפגש נערך כחלק מביקור המשלחת להכרת הגורמים המשפיעים והמובילים באקוסיסטם הטכנולוגי והיזמי בישראל.
30 בספטמבר, 2016
ייצוג קרן הפרייבט אקוויטי IGP ברכישת מניות בחברת Jacada
משרד ברנע ייצג את קרן הפרייבט אקוויטי IGP בעסקה של רכישת 300 אלף מניות ג'קדה (כ-7%) מידי חברת ההשקעות Kinetic Catalyst Partners של המשקיע רוברט (בוב) אשטון.
23 באוגוסט, 2016
גמול נושאי משרה – ניו יורק ולונדון בעקבות הבורסה בתל אביב?
עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל במשרד ברנע התראיין ל-"גלובס DUN'S 100" בנוגע למגמת ההחמרה בכללי המשטר התאגידי בארה"ב ובאנגליה, הנוגעים לגמול דירקטורים.
17 ביולי, 2016
דברים שכדאי לדעת על פינטק (טכנולוגיה פיננסית)
22 ביוני, 2016
The Startup CEO Roundtable
משרדנו, בשיתוף IBM וחברת Marketing Envy, מקיימים יום עיון עבור סטארטאפים אשר גייסו מעל למיליון דולר. במסגרת יום העיון, שיתקיים במשרד ברנע, ירצה מיקי על הערכות לגיוס השני, טעויות נפוצות והאתגרים השונים.
9 ביוני, 2016
על בטוח
מגזין חודש יוני של דהמרקר הוקדש לעושר בישראל ול-500 עשירי ישראל. במסגרת כתבות המגזין, התראיין מיקי ברנע בנושא של העברת הון ונכסים במשפחות בעלות ממון. 
31 במאי, 2016
כנס היזמות השנתי
משרד ברנע נוטל חלק בכנס היזמות השנתי. הכנס, שיתקיים במשך שלושה ימים בחודש יוני, הינו שיתוף פעולה בין מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב, רמות ואוניברסיטת תל אביב. במסגרת הכנס, יתקיימו סדנאות בהשתתפות מיקי ברנע ויובל לזי  בבורסה לניירות ערך ויובל לזי ואריאלה דרייפוס ישמשו כשופטים בתחרות הסטארטאפים.
17 במאי, 2016
הרצאה של מיקי ברנע בנושא הסכמי השקעה
הערב תתקיים הרצאה של מיקי ברנע ב TRI/O. ההרצאה של מיקי מתקיימת במסגרת שיתוף פעולה של צופן, ארגון יהודי-ערבי המקדם שילוב ערבים אזרחי ישראל בהיי טק, בדרך של תעסוקה ויצירת מרכזי היי טק בישובים ערבים, פורום MIT ליזמות ו-MEPI, הקרן של משרד החוץ האמריקאי.
3 במאי, 2016
עזריאלי רוכשת את פלטפורמת ה-eCommerce של חברת Buy2
משרד ברנע ייצג את קבוצת עזריאלי ברכישת פעילותה של חברת ביי2 נטוורקס בע"מ, חברה ציבורית שניירות הערך שלה נסחרים בבורסה בתל אביב, בתחום המסחר האלקטרוני (eCommerce) תמורת 80 מיליון שקל. עסקה זו מהווה עבור קבוצת עזריאלי דריסת רגל ראשונה בעולם המסחר הדיגיטלי החדש התופס תאוצה בארץ ובעולם, במטרה ליצור חווית צרכנות ומנוע צמיחה נוסף וזאת בהמשך לפיתוח פעילות הליבה במסחר המסורתי את קבוצת עזריאלי ייצגו עו"ד מיקי ברנע ועו"ד רון שוחטוביץ.
26 באפריל, 2016
היוזמה להגבלת שכר המנהלים תבריח חברות היי־טק מישראל
ועדת הכספים אישרה בסוף החודש הקודם את הגבלת שכר הבכירים בחברות פיננסיות, בנקים וחברות ביטוח. המהלך עורר ביקורת רבה, בין השאר מצד נושאי המשרה בחברות אלה. לאור הקולות הקוראים להרחבה של החוק לכלל החברות הציבוריות התראיין מיקי ברנע, המלווה בין השאר חברות הייטק וסטארטאפים לדהמרקר.
11 באפריל, 2016
חברת אהבה נמכרה לפוסון הסינית
אתמול נחתמה במצודת דוד בירושלים עסקת הרכישה של חברת הקוסמטיקה "אהבה מעבדות ים המלח" על ידי חברת ההשקעות הסינית פוסון, בסכום של 290 מליון ש"ח. מיקי ברנע, אריאלה דרייפוס ואיתי גורה ממשרדנו ייצגו את קיבוץ מצפה שלם, ממחזיקי המניות באהבה.
31 במרץ, 2016
כך הפכה ישראל מאומת הסטארט-אפים לאומת הסייבר
27 במרץ, 2016
ברנע מייצגים את קונטיניואיטי
ברנע מייצגים את ספקית התוכנה קונטיניואיטי במכירתה לקרן קדמה תמורת 160 מיליון ₪. חברת קונטיניואיטי מציעה פיתרון ניהולי ל"המשכיות עסקית" ומבטיחה שהנתונים העסקיים מוגנים בכל עת. מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס ייצגו את קונטיניואיטי ויובל לזי ייצג את קרן קדמה.
20 במרץ, 2016
כיצד חלוקת אופציות תורמת לצמיחתו של הסטארט-אפ?
7 במרץ, 2016
מיקי ברנע ירצה ליזמים בנושא הסכמי מייסדים והסכמי השקעה
האקדמיה של BDO בשיתוף עם הטכניון לימודי המשך השיקו קורס ייחודי ליזמים. הקורס מועבר על ידי מרצים בכירים בתחומם אשר עוסקים בפועל בגיוס הון לסטארט אפים ובתעשיית ההון סיכון. במסגרת הקורס ירצה מיקי ברנע ביום רביעי ה 9.3.16 בנושא הסכמי מייסדים והסכמי השקעה.  
28 בפברואר, 2016
How Can Share Options Help To Grow Your Start Up?
המכללה האקדמית להנדסה בירושלים תערוך ב-16.3.16 ערב מיוחד בנושא How Can Share Options Help To Grow Your Start Up? הערב מיועד ליזמי אקסלרטור AtoBe ותתקיים בו הרצאה של מיקי ברנע בנושא- אופציות לשותפים ועובדים בסטארט טפ.
24 בפברואר, 2016
סדנת משקיעי אנג'ל
משרדנו שמח להשתתף בסדנת משקיעי אנג'ל של פורום MIT ליזמות של אוניברסיטת תל אביב. במסגרת שיתוף הפעולה, יתקיימו הרצאות של עו"ד מיקי ברנע, עו"ד יובל לזי ועו"ד אריאלה דרייפוס.
9 בפברואר, 2016
מימון פרטי למגזר הציבורי
2 בפברואר, 2016
יובל לזי מצטרף כשותף יחד עם צוותו למשרד ברנע
יובל לזי שהיה בעשור האחרון שותף במחלקה המסחרית ומחלקת המיזוגים והרכישות במשרד צלרמאיר פילוסוף, הצטרף ביחד עם 2 עורכי דין למשרד ברנע. לזי מתמחה במיזוגים ורכישות, השקעות הון פרטיות והשקעות הון סיכון, מימון, ניירות ערך, קניין רוחני ועסקאות תאגידיות ומסחריות מורכבות. טרם הצטרפותו של יובל, הצטרף ינון יוגב כשותף במחלקת תשתיות ומימון פרויקטים של המשרד. לדברי מיקי ברנע, שותף מנהל משרד ברנע, הצטרפותו של יובל לזי ושל ינון יוגב הם "חלק מהגידול בהיקפי הפעילות של המשרד, ומהצמיחה במספר עורכי הדין במשרד ב- 38% בשנה האחרונה. התמהיל של 4 שותפים חדשים משורות עורכי הדין במשרד ושותפים המצטרפים ממשרדים אחרים יחד עם צוות מקצועי, מבטא את התפיסה שלנו של המשך צמיחת המשרד על ידי שילוב של גידול אורגני עם חיזוק על ידי כישרונות מבחוץ".   משרד ברנע מונה כיום 55 עורכי דין, מתוכם 18 שותפים.
27 בינואר, 2016
מיקי ברנע בראיון בלעדי לגלובס: זה מה שהבורסה בת"א צריכה לעשות
עו"ד מיקי ברנע, מומחה בתחומי חברות וניירות ערך ויועץ ותיק לחברות ולמוסדיים, מונה את הצעדים הנדרשים לדעתו כדי למשוך חברות להנפיק בת"א, ולשנות את מגמת ההתכווצות של הבורסה.
21 בינואר, 2016
אירוח ועדת ההשקעות של עמותת יוניסטרים
כחלק משיתוף הפעולה עם עמותת יוניסטרים, אירח משרדנו את ועדת ההשקעות של העמותה, אשר במהלכה הציגו בני נוער מיזם עסקי אותו פתחו במהלך התוכנית ודימו תהליך של גיוס הון בפני משקיעים. עו"ד מיקי ברנע עו"ד ורונית אופיר נבחרו לקחת חלק בחבר השופטים אשר הורכב ממנכ"לים ובכירים בתעשייה בניהם מנכ"ל מיקרוסופט, מנהלי השקעות ומנהלי קרנות הון סיכון. 
17 בינואר, 2016
זה כל השוני- ראיון עם מיקי לגבי הסכסוך של משפ' הרציקוביץ'
בימים אלו מתנהל סכסוך ירושה בין שני האחים למשפחת הרציקוביץ, דורון, ולוני. מיקי ברנע, המייעץ בין השאר בסוגיות של העברת ירושות ונכסים במשפחות בעלות ממון. התראיין לגלובס כמומחה בתחום זה.
12 בינואר, 2016
ג'ונסון אנד ג'ונסון הובילה סבב השקעה בסטארט אפ ישראלי
V-Wave  סטארט אפ ישראלי, אשר פיתח מכשיר לטיפול בחולי אי-ספיקת לב, השלים סבב גיוס של 28 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה ג'ונסון אנד ג'ונסון אשר יוצגה על ידי משרד ברנע.
14 בדצמבר, 2015
הסכם מייסדים – על קצה המזלג
9 בדצמבר, 2015
שולחן עגול בנושא תקשורת ומדיה
כמומחה בתחום התקשורת והמדיה, השתתף מיקי ברנע בשולחן עגול של האתר האנגלי המוביל Corporate Livewire. השולחן העגול כלל תשעה מומחים מרחבי העולם ועסק בשינויים ובאתגרים הקיימים בכל מדינה בתחום התקשורת והמדיה.  
6 באוקטובר, 2015
חוק המו"פ החדש של ישראל
בסוף חודש יולי האחרון אישרה הכנסת את חוק המו"פ החדש של ישראל. מיקי ברנע, מומחה בתחום ההייטק, מציג ב"גלובס" את היתרונות של החוק החדש. 
8 בספטמבר, 2015
"לשתות" היא הזוכה בתחרות Startup Open
חברת הסטרטאפ "לשתות" אשר פיתחה טכנולוגיה המאפשרת זיהוי מהיר של גורמים מזהמים של מי שתיה ומקטינה את הסיכוי לחשיפה למי שתייה לא ראויים, זכתה בתחרות "סטארט-אפ אופן ישראל" לדברי עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל משרד ברנע, שהיה בין צוות השופטים של התחרות: "אנחנו שמחים ללוות זו השנה השנייה את תחרות סטארט אפ אופן ולתמוך בקהילת היזמות הישראלית. בתחרות הוצגו מיזמים מתחומים רבים: רפואה, תעשייה, אונליין ועוד. מה שמוכיח את הנוכחות של היזמות הישראלית בכל תחום"
17 באוגוסט, 2015
חוק מחקר ופיתוח חדש – יותר גמישות בתמיכה הממשלתית בחדשנות טכנולוגית
בסוף חודש יולי האחרון, אישרה הכנסת תיקון לחוק עידוד מחקר ופיתוח בתעשייה. התיקון נועד לאפשר למדינת ישראל להמשיך בתמיכתה בחברות השונות הפועלות בתחום החדשנות הטכנולוגית, תוך ניצול היכולות שהתפתחו בישראל, וכן להתמודד עם האתגרים המוצבים כיום בפני הענף, ובכלל זה תחרות גוברת מצד מדינות רבות, זאת לאור חשיבותה של תעשיית ההיי-טק לכלכלת ישראל. בהתאם לתיקון החדש, לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה (ה-OCS) ומרכז התעשייה הישראלית למחקר ופיתוח (מתימו"פ), אשר אחראיים על הפעלת תכניות לאומיות שונות במסגרת חוק לעידוד מחקר ופיתוח בתעשיה, ישמשו בסיס להקמת רשות חדשה – הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית כתאגיד סטטוטורי עצמאי. על מנת להשיג את הגמישות המירבית הנדרשת, תוסמך הרשות החדשה תהיה אמונה על תרגום מדיניות הממשלה לתכוניות פעולה לקידום חדשנות טכנולוגית בתעשייה וכן תהיה אמונה על ניהול מערך התמריצים בכפוף לחוק המו"פ. בראש הרשות החדשה יעמוד המדען הראשי, ומשימותיו יכללו את הקמתן של תכניות עידוד שונות אשר עתידות להחליף את כל התוכניות הקיימות, הן תוכניות מכוח חוק המו"פ וכאלה שפרסמו במסגרת חוזרי מנכ"ל משרד הכלכלה, כגון תכניות החממות. העברת ידע התיקון החדש מבטל את ההוראות הקיימות בחוק המו"פ ובתקנותיו בנושא העברת של ייצור והעברת של ידע מחוץ לישראל, כאשר מועצת הרשות תקבע את הוראות רלוונטיות לעניין זה, ביחס לכל אחת מתוכניות העידוד שתתקין המועצה. בתקופת הביניים, ישארו בתוקף ההוראות הקיימות בנושא העברות ידע לחו"ל בגין תכניות העידוד הקיימות. התיקון אמנם מדגיש את הצורך לשמור ידע בארץ, אך יתכן והתיקון גם יוביל לגישה מתאימה יותר כלפי בקשות להעברות ידע בכל הקשור לתוכניות העידוד החדשות והקיימות, וכן יקל על חלק מהקשיים המתעוררים בעסקאות בינלאומיות. הרשות הרשות תורכב משני גופים מרכזיים – מועצת הרשות, וועדת המחקר, כאשר ברשות שני הגופים יעמוד המדען הראשי. מועצת הרשות תהיה הגוף האחראי על קביעת תכניות העידוד השונות. המועצה תמנה שמונה חברים, ובכללם שלושה נציגים מהציבור. הכללת נציגים מהציבור מיועדת להגביר את הדיאלוג בין הרשות לבין הסקטור הפרטי וכך לוודא שהרשות תמלא את תפקידה במתן מענה אופטימלי לצרכים של השוק. אולם, ככלל, המועצה לא תהיה מוסמכת לאשר תוכניות עידוד כלשהן, אלא אם כן כל נציגי הממשלה המועצה נוכחים בדיון. ועדות המחקר ימשיכו בתפקידן כאחראיות על הענקת התמריצים בפועל, על הניהול השוטף של התכניות ועל החלטות בנושאי העברות ידע וייצור. פעילות הרשות תמומן מתקציב המדינה. תשלומי התמלוגים ישולמו לקופת המדינה ואמורים לשמש לעידוד חדשנות טכנולוגית. כמו כן, במקרים חריגים, ומקום בו ישנה הצדקה מקצועית לכך, תורשה הרשות להנפיק אגרות חוב לשם גיוס הון למימון תכניות עידוד ספציפיות. התיקון יכנס לתוקף ב- 1.1.2016, וכל התמריצים שהוענקו על פי חוק המו"פ יחושבו כמוענקים על-ידי הרשות. כמו כן, הרשות תכנס בנעלי המדען הראשי בכל הנוגע להסכמי מחקר בינלאומיים. התיקון טומן בחובו תקווה להגברת הגמישות ופיתוח סוגים חדשים של תמריצים ותמיכה ממשלתיים לחברות בתחום החדשנות הטכנולוגית. יש לראות ולעקוב אחר יישום הוראותיו לעניין הקמת הרשות כדי לבחון האם ההבטחה שהתמיכה הממשלתית תהיה חדשנית ושקופה אכן תמומש.
4 באוגוסט, 2015
225 חברות נמחקו מהבורסה בשבע שנים - למה זה קרה, ואיך עוצרים את המנוסה?
בעלי השליטה ומנהלי החברות הציבוריות קובלים על רגולציה חונקת, מחזורי מסחר נמוכים, עלויות גבוהות, התערבות בקביעת השכר, ותדמית שלילית בעקבות המחאה החברתית. כך, יותר ויותר חברות נמחקות מהמסחר בבורסה. עד מתי מגמה זו צפויה להימשך? מיקי ברנע בראיון ל- TheMarker
26 ביולי, 2015
עו"ד מיקי ברנע: "משקיעים רואים בישראל מקום מסוכן"
עו"ד מיקי ברנע, המתמחה בהשקעות בינלאומיות, העניק לגלובס ראיון אישי, הכלל את עברו המקצועי וסיפורים אישיים. במהלך הראיון הביע מיקי דאגה מהפיחות במעמד של יישראל בעיני משקיעים בעולם, וקבע ש"אסור לקבור את הראש בחול" - אלא יש לפעול
12 ביולי, 2015
איך מפזרים את אבק הכוכבים של ההיי-טק הישראלי על הבורסה בת"א?
מעמדה של ישראל כסטרטאפ ניישן בא לידי ביטוי גם בריבוי חברות הטכנולוגיה המקומיות הרשומות למסחר בבורסות בארה"ב ובלונדון. לצד ההצלחה בחו"ל, הבורסה בתל אביב מעולם לא הצליחה להפוך את עצמה ליעד אטקרטיבי לחברות הטכנולוגיה הישראליות. בעוד שחברות טכנולוגיות רבות מעדיפות כיום את אופציית הרכישה על פני הנפקה ציבורית, הרי שגם לגבי רובן של החברות המבקשות להנפיק, הבורסה בתל אביב אינה אטרקטיבית, או כלל רלוונטית, והן מעדיפות לפנות לבורסות בחו"ל.
12 ביולי, 2015
ברנע מייצג את בלנדר
מיזם ההלוואות בלנדר, אשר החל לפעול לפני כשמונה חודשים גייס כ- 5 מיליון דולר. מאז הקמתה גייסה החברה כ- 3.5 מיליון לא כולל הסבב הנוכחי
28 ביוני, 2015
פלוס פלוס = מינוס
רק לפני שנה וחצי הכריז מנכ"ל פלוס 500, גל הבר, אחד מיזמי החברה, שמכירת החברה נראית בלתי סבירה, ויותר סביר "שאנחנו נציע הצעה לחברה אחרת". כעת, לאחר הסתבכות עם הרגולטור הבריטי וצניחת ערך המניה, היא עומדת להימכר לפלייטק. מה קרה שם? מיקי ברנע, כמומחה לתחום ההנפקות בלונדון בראיון למגזין G. 
2 ביוני, 2015
תדיראן רוכשת את סופרגז ב-250 מ' ש'
חברת תדיראן רוכשת את חברת סופרגז ב-250 מיליון שקל, מידיה של גרניט מקבוצת עזריאלי. שתי החברות כבר חתמו על מזכר הבנות לביצוע הרכישה. מיקי ברנע ואילן בלומנפלד מייצגים את חברת גרנית הכרמל
14 במאי, 2015
האם תעשיית המסחר הפיננסי המקוון היא חלק מההייטק הישראלי?
מאמרו של מיקי ברנע, שותף מנהל וראש מחלקת הטכנולוגיה במשרד ברנע, פותח את פרק האינטרנט במדריך ההיי-טק השנתי של ארגון ה- IVC. המאמר עוסק בצמיחת תעשיית המסחר הפיננסי המקוון והשאלה האם יש להתייחס לחברות פיננסיות אלו כחברות היי-טק. 
7 במאי, 2015
חברות רבות מתחום המסחר הפיננסי המקוון נפגשו עם בתי השקעות ומשקיעים בכנס ייחודי לתחום
בכנס הייחודי שהתקיים ב 5.5 נפגשו חברות המסחר הפיננסי המקוון עם משקיעים בטכנולוגיות ובחברות בתחום, לרבות מנהלי קרנון הון-סיכון, מנהלי אקסלרטורים ומנטורים בעולם ההייטק והיזמות. בכנס, שאורגן על ידי ה- IVC ומשרד ברנע דנו באתגרים ובהזדמנויות בתחום זה, ברגולציה והשפעותיה
30 באפריל, 2015
ראיון משותף- מיקי ברנע שותף מנהל ברנע ומנכ"ל IVC מר קובי סימנה
מיקי ברנע, שותף מנהל ברנע וקובי סימנה, מנכ"ל IVC התראיינו לביזפורטל- הפורטל הכלכלי הפיננסי המקיף בישראל, וסיפקו תמונת מצב של תחום זירות המסחר הפיננסיות בישראל.  בראיון התייחס מיקי להשפעת הסדרת הרגולציה על התחום. 
22 באפריל, 2015
ראיון מיקי ברנע וסיימון ג'פה- מגזין Legal Business
מגזין המשפטי העסקי Legal Business הקדיש את המוסף של חודש אפריל לישראל. זאת תוך התמקדות בסוגיות ומגמות שונות הקשורות לפעילות העסקית בארץ. כעורכי דין מסחריים מובילים, רואיינו מיקי ברנע וסיימון ג'פה, בנושא העניין הגובר של חברות סיניות בישראל.  "במובנים מסוימים בגלל מגבלות גיאו-פוליטיות, יש בישראל פחות תחרות על עסקאות מסוימות. משקיעים לא צריכים להתמודד עם רמת תחרות גבוהה כמו בארה"ב ובבריטניה", אומר ברנע. 
11 במרץ, 2015
האמנם יש חובה לפרסם דיווח מיידי על משא ומתן לעסקה?
לאחרונה דנה השופטת רות רונן מהמחלקה הכלכלית של בית המשפט המחוזי בתל-אביב בעניין פרסום הצעת הרכש אשר היווה שימוש "במידע פנים". מיקי ברנע, מומחה בתחום התאגידים, במאמר דעה על הנושא, גלובס 11.3.15
1 בפברואר, 2015
אחריות הדירקטוריון בעידן הנוכחי
ריבוי התקנות הרגולטוריות, היועצים המשפטיים ומכתבי התביעה, הדירקטורים של החברות הציבוריות לא יודעים מהו תפקידם. האם זה לנהל או לפקח. מיקי ברנע, כמומחה המלווה דירקטורים בעבודתם, הוזמן להשתתף בפאנל של מערכת מגזין אחד העם, אשר עסק באחריות הדירקטוריון בעידן החדש
4 בינואר, 2015
מרכזי הפיתוח הזרים בישראל – מרכיב חיוני בסטארטאפ ניישן
אנו ניצבים בפני תקופה של זעזועים – הבחירות הקרבות, השינויים במדינות ערב השכנות והמהלכים שיוזמת הרשות הפלסטינית. תוצאתם של תהליכים אלה עלולה להביא לשינוי דרמטי במגמת פעילותם של מרכזי הפיתוח של חברות ההייטק הזרות בישראל. קשה להתחיל ולדמיין את השפעת יציאתם של מרכזי הפיתוח על הכלכלה הישראלית בכלל ועל האקו-סיסטם (עולם עסקי שלם התלוי במוצר) של ההיי-טק בפרט.   אין כיום עוררים על כך שבמדינת ישראל מתקיימת תעשיית הייטק מפותחת, שייצרה אקו-סיסטם הכולל חברות בשלבי פיתוח שונים, קהילת משקיעים ענפה וגם מרכזי פיתוח של חברות בינלאומיות. תעשיית ההייטק בסטארטאפ ניישן משכה ומושכת תאגידים בינלאומיים מרחבי העולם המפעילים כאן מרכזי פיתוח, בין אם בעקבות רכישת חברות ישראליות ובין אם כחלק ממהלך ייזום של יצירת נוכחות מקומית. הבטחת עתידם של מרכזי הפיתוח הזרים אינה רק שאלה של מתן עידוד ישיר לפעילותן כאן. אסור לנו לשכוח שנוכחותן של חברות זרות בישראל מושפעת מהאקלים הפוליטי המקומי. עם כל הכבוד לחשיבותם של מרכזים אלה, לשינוי באווירה הבינלאומית ובמעמדה של ישראל עלול להיות השפעה דרמטית על מדיניותן של החברות הבינלאומיות. המגמה עלולה להשתנות במהירות, ולהביא לצמצום ואף לסיום של הפעילות המקומית. צריך רק לבחון את השפעת הסנקציות האמריקאיות על כלכלת רוסיה כדי לדמיין את מה שעלול לקרות בישראל הקטנ
9 בדצמבר, 2014
הכנס השני של משרדי עורכי דין זרים בישראל
כמומחה בתחום הטכנולוגיה, הוזמן מיקי ברנע להנחות את פאנל ההייטק בכנס משרדי עורכי דין הזרים השני. הכנס מפגיש זו השנה השנייה בין עשרות משרדי עורכי דין זרים מרחבי העולם הפעילים בישראל – לבין משרדי עורכי הדין המקומיים הגדולים והבולטים בישראל. פאנל ההייטק יעסוק במעמדה של ישראל בעולם כאומת הסטארטאפים, חברות הייטק ציבוריות, טרנדים עכשווים בעולם ההייטק ועוד.
14 באוקטובר, 2014
האם מרכזי המחקר ופיתוח של גוגל ואפל בישראל הם ברכה לאומת הסטארט-אפ?
ממחקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הישראלית עולה כי 63% מכל ההשקעות במרכזי מו"פ  מגיעות מחברות טכנולוגיה בינלאומיות הפועלות בארץ. מעל 67% מכל העובדים במרכזים אלו  מועסקים על-ידי חברות זרות שהקימו כאן מרכזי מחקר כגון Facebook, Google, Apple, Microsoft, IBM, Intel, HP ועוד. חברות כאלה מעסיקות לא פחות מ- 34 אלף עובדים, כאשר מספר המועסקים עולה כל שנה. למעשה, ניתן לומר כי נוכחותן בארץ של חברות ענק הולכת ומתרחבת ככל שחברות נוספות מבינות את היתרונות הטמונים בהקמת מרכזים אלו בישראל. אולם, נתונים אלה מצליחים להרגיז גורמים מסוימים בארץ, בין השאר מכיוון שלטענתם, הצמיחה והידע שנולדים במרכזי המחקר מעניקים לחברות הזרות גישה ראשונית לטכנולוגיות פורצות-דרך. שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי, אף הרחיק לכת באומרו ש"הכלכלה של ישראל נשענת באופן ניכר על מימון מחקר ופיתוח מארצות אחרות ... זה מצב עדין ... שבו הנהנים העיקריים מהיצירתיות הישראלית הינם החברות הרב-לאומיות." אני טוען אחרת - מרכזים אלו  מספקים הכשרה ומטפחים את העובדים הישראלים המבריקים ביותר ומשמשים למעשה כאינקובטורים עבור היזמים הצעירים. הרבה מעובדים אלה עוזבים את החברות הרב-לאומיות כשהם מוכנים להקים חברות הזנק משלהם, מצוידים בקשת של מיומנויות, ידע ונסיון משמעותיות שצברו במהלך עבודתם במרכזי המו"פ האלה. בנוסף, עולה כי פעילותם של מרכזי מו"פ זרים ושל חברות רב-לאומיות בארץ מהווה מקור ליצירת תעסוקה, בניית עסקים חדשים וכמובן, תורמת לתפוקה הכלכלית בארץ. על מנת לטפח יזמות טכנולוגית ישראלית מקורית, מדינת ישראל לא יכולה לוותר על המרכזים הטכנולוגיים של החברות הרב-לאומיות. אין טעם לבכות על כך שהתוצרים המפותחים אצלנו בסופו של דבר מיוצאים לחו"ל. אדרבא, יש לשמוח שחברות אלו מפעילות מרכזים בארץ ומספקות הכשרה לאלפי עובדים, חושפות את העובדים לתהליכים ושיטות עבודה בינלאומיים ומכשירות קרקע פורייה לרכישות של טכנולוגיות ישראליות מקוריות. בהעדר מרכזים אלה, ספק אם תעשיית ההיי-טק הישראלית החדשנית והייחודית היתה מגיעה לפסגות שהיא השיגה בשנים האחרונות.
6 באוקטובר, 2014
מחדר האוכל המשותף לתרבות האקזיט
אחרי הנפקות מוצלחות של מספר חברות קיבוציות בבורסה בתל אביב ובבורסות זרות, עוד ועוד קיבוצים חולמים על הנאסד"ק. עם זאת, בין האתגרים העומדים בפניהם נשאלת השאלה איך ניתן לעשות זאת ולשמור על עתיד חברי הקיבוץ ביום שאחרי האקזיט. מגזין אחד העם, של עיתון גלובס, קיים שולחן עגול של מומחים בתחום ההנפקות, ביניהם מיקי ברנע, אשר דנו בנושא זה.
5 באוקטובר, 2014
סיכום השנה המשפטית - מעריב
איך נראתה שנת המשפט החולפת וכיצד תראה השנה הבאה. פאנל  משפטנים מומחים סיכם את השנה החולפת ומנסה להעריך כיצד תראה השנה הבאה. בין המומחים עו"ד מיקי ברנע (שוק ההון) ועו"ד זוהר לנדה (הגבלים עסקיים).
24 בספטמבר, 2014
הזוכה בתחרות ה "StartUp Open Israel" היא חברת BreezoMeter
חברת BreezoMeter, היא הזוכה בתחרות לסטארטאפים מבטיחים, StartUp Open Israel, שהתקיימה אתמול במרכז צעירים במרכז בירושלים, בנוכחות ראש העירייה, ניר ברקת, גופי השקעות, יזמים טכנולוגיים, מנהלי חברות הייטק, חוקרים וממציאים. החברה הזוכה בתחרות התמודדה בשלב הגמר מול שש חברות אחרות, ותייצג את ישראל ברשימה האקסקלוסיבית, "GEW50” שם תתמודד בחודש נובמבר במהלך שבוע היזמות העולמי על חבילת הפרסים העולמית של התחרות מול החברות האחרות ברשימה האקסקלוסיבית. בריזומיטר השיקה אפליקציה המאפשרת למשתמשים לראות מה הם נושמים סביבם בזמן אמת. (תמונה בצד) החברה נמצאת במגעים מתקדמים עם חברות גדולות ושווקים ייחודיים אחרים על מנת לשלב את הטכנולוגיה של החברה במוצרים שלהם. מיקי ברנע, שותף מנהל בברנע, אשר העניקו חסות ראשית בכנס, הוסיף, "אני שמח על ההזדמנות שהייתה למשרד ברנע ושות' לקחת חלק באירוע זה. הודות לניסיוננו הרב בליווי יזמים מתחילת דרכם לאורך כל שלבי המיזם עד לביסוסם כחברות הזנק בתחומי הטכנולוגיה ומדעי החיים, יכולנו לתרום בבחינת ובחירת המתמודדים בתחרות. אני שמח שהתאפשר לי להעניק לדור הבא של היזמים במה להציג את הרעיונות שלהם ולקבל חשיפה בינלאומית".
7 בספטמבר, 2014
StartUp Open - אירוע הגמר
 ברנע מעניקים חסות ראשית לתחרות שמטרתה לספק ליזמים הצעירים במה לחשוף את יכולות החברה שלהם. אירוע הגמר הארצי, של התחרות הבינלאומית  לסטארטאפים מתחילים תתקיים ב- 22 לספטמבר בירושלים.
21 באוגוסט, 2014
האם תעשיית ההייטק הישראלית מצליחה להשאר יציבה לאור מבצע צוק איתן
למבצע צוק איתן השפעה שלילית על הפעילות הכלכלית בישראל. אך האם המבצע משפיע על תעשיית ההייטק הישראלי? מיקי ברנע, ראש מחלקת ההייטק של המשרד התראיין בנושא בתוכניות כלכליות מובילות בגלי צהל וברשת ב
21 באוגוסט, 2014
האם תעשיית ההייטק הישראלית מצליחה להשאר יציבה לאור מבצע צוק איתן
למבצע צוק איתן השפעה שלילית על הפעילות הכלכלית בישראל. אך האם המבצע משפיע על תעשיית ההייטק הישראלי? מיקי ברנע, ראש מחלקת ההייטק של המשרד התראיין בנושא בתוכניות כלכליות מובילות בגלי צהל וברשת ב'.
19 באוגוסט, 2014
ברנע ייצגו את אבגול תעשיות בע"מ
משרדנו ליווה את חברת אבגול תעשיות 1953 בע"מ בהנפקת סדרה חדשה של אגרות חוב (סדרה ג') בהיקף של 550 מיליון ש"ח. הריבית שתישאנה אגרות החוב הינה 4.75% והן אינן צמודות למדד או למטבע כלשהו. מדובר באחד הגיוסים הגדולים שבוצעו מתחילת השנה בבורסה בתל אביב ומטרתו החלפת חוב פיננסי קיים ומימון פעילות השקעות ופעילות עסקית שוטפת של החברה. חברת אבגול תעשיות הינה חברה טכנולוגית גלובלית, מובילה עולמית, בפיתוח, ייצור ושיווק בדים לא ארוגים, בעיקר לשוק החיתולים וההיגיינה ועל לקוחותיה נמנות חברות ענק כגון פרוקטור אנד גמבל וקימברלי קלארק. מניות החברה נסחרות במדד ת"א-100
7 באוגוסט, 2014
מה יהיה הסטארט אפ הבא? תחרות חצי הגמר של "סטארט אפ אופן"
השבוע התקיים חצי הגמר של תחרות סטארט אפ אופן במשרדנו בתל אביב.  באירוע זה נבחרו 7 חברות אשר עלו לאירוע הגמר.  מיקי ברנע, שותף מנהל של המשרד אמר: "אנחנו גאים ללוות סטארטפים ויזמים מהשלב הראשון ולעזור להם לממש את היכולת והפוטנציאל הרב שלהם"
5 ביוני, 2014
Q&A - מיקי ברנע לגלובס
בראיון לגלובס, תיאר מיקי את פעילות המשרד, חוזקות המשרד ודן במהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה במשרד.
8 באפריל, 2014
החברות הישראליות מגלות מחדש את בורסת ה-AIM בלונדון
לאור העניין ההולך וגובר של חברות ישראליות בבורסה בלונדון, מיקי ברנע, התראיין לדהמרקר וטען כי "בשונה מהארץ, בלונדון הדירקטוריון הוא זה שקובע ולא בעל השליטה, כוח השוק שם שונה ולכן אינו מתאים בהכרח לחברות עם בעל שליטה אחד".
15 במרץ, 2014
בית המשפט קבע - הצעה לציבור בישראל של ניירות ערך של תאגיד זר כפופה לחוק ניירות ערך הישראלי – גם כאשר קיימת תניית דין ושיפוט זר
לפני כשבועיים ניתנה החלטה על-ידי המחלקה הכלכלית של בית המשפט המחוזי בת"א-יפו המבהירה כי הצעה של ניירות ערך של חברה זרה בישראל כפופה להוראות חוק ניירות ערך, זאת גם כאשר בהסכם ההשקעה נכללת תניית דין ושיפוט זר. במקרה המדובר פנו יזמים שביקשו להקים בית מלון בתאילנד לציבור וגייסו סכום של כ-10 מיליון דולר מקבוצה של למעלה מ-100 בעלי מניות ישראלים. הסכם ההשקעה כלל תניה המחילה את החוק התאילנדי וקובעת את תאילנד כמקום השיפוט. לימים הגישו חלק מהמשקיעים תביעה וטענו כי מכירת ניירות הערך נעשתה תוך הפרה של סעיף 15 לחוק ניירות ערך, הקובע בין היתר כי לא יעשה אדם הצעה לציבור אלא על-פי תשקיף שרשות ניירות ערך התירה את פרסומו. הנתבעים מצידם דרשו לסלק את התביעה על הסף ולדון בה בסמכות השיפוטית שנקבעה בהסכם. בית המשפט דחה את בקשת מחיקת התביעה וקבע שלא ניתן להתנות על הוראת סעיף 15 לחוק ניירות ערך, וכי תניית שיפוט דין זר אינה חלה על סכסוך המתייחס לחוקים שמטרתם להגן על הציבור.  לפרטים נוספים, ניתן לפנות למיקי ברנע, שותף מנהל וראש מחלקת שוק ההון וניירות ערך במשרד. 
29 בדצמבר, 2013
סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים- פאנל מומחים של כלכליסט
בעקבות אישור חוק הריכוזיות, כינס כלכליסט פאנל מומחים, ביניהם עו"ד מיקי ברנע , אשר דן בסמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים ובהשפעות החוק החדש על המשק
9 בדצמבר, 2013
מדינת ישראל זכתה בפרס הגז, אך היא הורסת אותו
מיקי ברנע, במאמר דעה אשר עוסק בחוסר הוודאות ממנו סובל משק הגז הטבעי בישראל, ובהשלכות הכלכליות הנובעות מחוסר מאי גיבוש רגולציה ברורה בתחום.
10 בדצמבר, 2012
משרד ברנע מייצג את קרן אתמבה הבריטית
פטרוכימיים מוכרת את השליטה באבגול לקרן אתמבה הבריטית. קרן אתמבה קפיטל הבריטית (Ethemba Capital) תרכוש את האחזקות של פטרוכימיים ושל חלק משותפיה לשליטה בחברה סכום הרכישה - 107 מיליון דולר
20 בנובמבר, 2012
העולם משתנה, ואתם?
מוסף השנתי של TheMarker "העולם משתנה. ואתם?" עסק בשינויים שחלו בעולם העסקי ובמציאות החדשה שנוצרה.בכתבת "משנים מזל" מתראיין מיקי ברנע  ומספר על התחנות המקצועיות בחייו.
1 בינואר, 2012
האתגר - להפוך יזמות לתעשייה
מדינת ישראל גאה בתעשיית המים שלה. בעוד שהתעשייה מבוססת על משאבים מוגבלים, הצרכים של שוק המים המקומי הולכים וגדלים, ובשוק העולמי הצמא לפתרונות מים בכל התחומים גדל, כך גובר המוניטין העולמי של חברות העוסקות בטכנולוגיות מים ישראליות. מיקי ברנע, מלווה שנים רבות חברות טכנולוגיות המתמחות בתחום המים.כתב מאמר דעה בנושא יזמות בתחום המים למגזין "כלכלה ירוקה" של עיתון הארץ
25 במרץ, 2011
הכנס השנתי של מיזוגים ורכישות 2011
עו"ד מיקי ברנע הרצה בועידה השנתית למיזוגים ורכישות. בועידה השתתפו כ- 450 יושבי ראש, מנכ"לים, סמנכ"לים ומנהלי כספים, דירקטורים ושאר בכירים בתחום הפיננסי. ההרצאה של מיקי עסקה בנושא "50 דרכים לא לאבד את העסקה".
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: