© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים /  רגולציה בשוק ההון

24 במאי, 2020
גם הרגולטורים צריכים להיכנס מתחת לאלונקה
התפשטות הקורונה היא בין האירועים המכוננים של המאה ועל רגולטורים להתאים את עצמם למצב החדש. מדיניות האכיפה הנוכחית של הרשות גורמת לכך שנושאי משרה וחברות שפעלו בתום לב נדרשים לתת על כך את הדין במסגרת הליך אכיפה מנהלי.
17 בדצמבר, 2019
Israel Singapore Fintech Convention
משרדנו ארח היום מיטאפ לקהילת הפינטק הישראלית בשיתוף חברת Fintech Fever ו Singapore Fintech Association. ד"ר צבי גבאי הרצה על הרגולציה הקיימת היום, האתגרים וההזדמנויות בתחום.
24 בספטמבר, 2019
מאמר: רגולציה דורסנית וכוחנית היא לא הדרך לבנות שוק יציב ומתפקד
עו"ד ענת אבן-חן במאמר דיעה בגלובס, הקורא לשיתוף פעולה בין רשות שוק ההון לשוק הפרטי על מנת לייצר רגולציה טובה יותר עבור חברות הפינטק והשירותים הפיננסיים.
29 ביולי, 2019
מאמר של צבי גבאי פורסם ב- Law360
האתר האמריקאי Law360 פרסם מאמר של ד"ר צבי גבאי. המאמר עוסק בהתייחסות של רשות ניירות ערך האמריקאית לשני אירועים שקרו לאחרונה – התביעה נגד חברת קיק אינטראקטיב והכרזתה של חברת פייסבוק על ההשקה הצפויה של מטבע דיגיטלי חדש.
3 באפריל, 2019
כנס בנושא תפקיד הדירקטוריון בשמירה על היושר - מניעת שוחד ושחיתויות
משרדנו ארח היום את איגוד הדירקטורים לכנס בנושא מניעת שוחד ושחיתויות. ד"ר צבי גבאי הרצה בנושא חובות הדירקטוריון בזירה המקומית ועו"ד הדר ישראלי הציגה את הנושא מהזווית האמריקאית.
13 בספטמבר, 2018
האכיפה בארה"ב מתחזקת: ה-SEC קנסה חברת הפצת מטבעות קריפטו
עו"ד דניאל ישראלי בראיון לכלכליסט בעקבות החלטה של הרשות לניירות ערך האמריקאית לקנוס נותן שירותים להנפקות באמצעות מטבעות וירטואלים.
5 בספטמבר, 2018
צעד קטן לרגולטור, צעד גדול לבלוקצ'יין
ד"ר צבי גבאי במאמר לגלובס על הרגולציה הפיננסית המשתנה בארה"ב סביב מטבעות הקריפטו.
31 במאי, 2018
דחיית כניסתו לתוקף של חוק נותני שירותים פיננסיים
עו"ד ענת אבן-חן בראיונות שונים לתקשורת בעקבות החלטתה של ועדת הכספים על דחיית כניסתו לתוקף של חוק נותני שירותים פיננסיים, שאמור היה להסדיר לראשונה את המסחר במטבעות דיגיטליים.
30 במאי, 2018
הצעת חוק חדשה: חשבון השקעות מיוחד למשקיעי נדל"ן בעל הטבות מס
ד"ר צבי גבאי התראיין לבלומברג BNA, בנוגע להצעת החוק החדשה, לפיה מי שימכור את דירתו יהיה זכאי לפתוח חשבון השקעות מיוחד שייהנה מדחיית תשלום מס על רווחי הון.
24 במאי, 2018
ד"ר צבי גבאי בפאנל רגולציה בכנס iFX Expo International
ד"ר צבי גבאי הוזמן להשתתף בפאנל הרגולציה, המתקיים במסגרת כנס iFX Expo International. הפאנל יעסוק בתקנות MIFID II, השינויים שעומדת להכניס רשות ניירות ערך האירופית ESMA ומהפיכת הבלוקצ'יין והמטבעות הדיגיטליים.
26 בפברואר, 2018
אתגרי הרגולציה בתחום הפינטק - ראיון עם ד"ר צבי גבאי
כמומחה בתחום הפינטק, התראיין ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון, בדה מרקר ושוחח על החסמים הרגולטורים שעוצרים את תנופת הפינטק בישראל.
23 בפברואר, 2018
מטבעות וירטואליים - מאמר דעה של ד"ר צבי גבאי פורסם בכלכליסט
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו, במאמר דעה לכלכליסט על תפקידו של הרגולטור בהסדרת תחום ההנפקות של מטבעות וירטואלים ומדוע שנת 2018 תהיה שנת המפנה.
8 בפברואר, 2018
שאיפה לפיחות הרגולציה בבורסה לני"ע
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו ועו"ד הראל פרלמוטר, ראש מחלקת המיסים, התראיינו לבלומברג BNA בנוגע לכוונתה של הבורסה לני"ע לצמצם את הרגולציה על מנת להמשיך ולהגדיל את מספר המשקיעים ולחזור להיות אפיק מרכזי לגיוס הון.
29 בינואר, 2018
הדרך ליהנות מחדשנות הבלוקצ'יין – מאמר דיעה לדה מרקר
עו"ד דניאל ישראלי ממחלקת שוק ההון במשרדנו במאמר דיעה לעיתון דה מרקר על הצורך ביצירת סביבה רגולטורית מתאימה לתהליכי ההנפקה של מטבעות דיגיטליים.
28 בינואר, 2018
הבלוקצ'יין בישראל - תמונת מצב: ראיון עם ד"ר צבי גבאי
צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו, התראיין לסקר שערך איגוד הבלוקצ'יין הישראלי, אשר בדק בקרב מומחים בתחום, את המגמות העכשוויות והאתגרים השונים בתחום בישראל.
17 בינואר, 2018
משרדנו מקיים סמינר ליועצים משפטיים בנושא בלוקצ'יין ומטבעות וירטואלים
משרדנו מארח היום יחד עם איגוד היועצים המשפטיים סמינר בנושא בלוקצ'יין ומטבעות דיגיטליים. טל כהן, מנכ"ל Compass Blockchain Solutions יעניק את הכלים הבסיסים וידבר על המושגים שחשוב להכיר. מיקי ברנע ידבר על בלוקצ'יין וחוזים חכמים, ד"ר צבי גבאי ירצה על האתגרים הרגולטורים החדשים בתחום.
27 בדצמבר, 2017
כל מה שצריך לדעת על ICO
משרדנו מארח היום כנס בנושא ICOs ומטבעות דיגיטליים. ד"ר צבי גבאי ירצה על רגולציית מטבעות דיגיטליים בארץ ובעולם ועו"ד הראל פרלמוטר ירצה על מיסוי מטבעות קריפטוגרפיים ועמדת רשות המסים.
26 בדצמבר, 2017
מלחמת החורמה בחוק האוסר פעילות של חברות אופציות בינאריות הגיעה לבג"ץ
בעקבות הצעת החוק שיזמה הרשות לניירות ערך ואושרה בכנסת האוסרת על מסחר באופציות בינאריות בזירת סוחר, הגישה חברת יוקום ובעל השליטה בה יוסף הרצוג, באמצעות עוה"ד זוהר לנדה, אייל נחשון ומורן ביקל ממשרדנו, בג"ץ נגד החוק.
21 בדצמבר, 2017
מאמר: הגישה של הרשות לניירות ערך לאסדרת הנפקות מטבעות דיגיטליים
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו, במאמר ל- Financial Magnets על גישת רשות ניירות ערך לגבי הנפקות מטבע ראשוניות ומטבעות דיגיטליים בהשוואה לתחומי שיפוט אחרים.
13 בדצמבר, 2017
ראש הרשות לני"ע החליט לפוצץ את בועת הביטקוין
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו, בראיונות שונים לתקשורת בעקבות דבריו של יו"ר הרשות לני"ע כי חברות שערכן מבוסס על ערך הביטקוין לא יוכנסו למדדי הבורסה עד שתמצא מסגרת רגולטורית מתאימה. לדברי צבי יש להבחין בין הכללת חברות העוסקות במסחר והשקעה במטבעות וירטואלים במדדי הבורסה לבין האפשרות כי חברות כאלה ייסחרו בבורסה.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: