© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה. משרד עורכי דין

Together is powerful

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים /  נדל"ן

23 בדצמבר, 2019
אלדר אדטו במוסף הנדל"ן של גלובס לסיכום 2019
במוסף הנדל"ן של גלובס לסיכום שנת 2019, מציג אלדר אדטו את אחד מפסקי הדין החשובים שהתקבלו השנה בתחום. אלדר דן בהחלטה השנויה במחלוקת של בית המשפט לבטל הערות אזהרה שנרשמו על שם הרוכשים על מנת לאפשר התקדמות בפרויקט התחדשות עירונית. לדברי אלדר מדובר בפסק דין בעל השלכות מרחיקות לכת.
11 בדצמבר, 2019
מיטאפ ליזמי נדל"ן בנושא גיוס המונים
ארחנו היום יחד עם פלטפורמת גיוס ההמונים פיפלביז מפגש ליזמי ואנשי נדל"ן. הכנס עסק באפשרויות מימון ליזמים לגייס הון מהציבור הרחב במסגרת הרגולציה החדשה של רכז הצעה. צבי גבאי הרצה למשתתפים על גיוסי הון, אפיקי מימון בתחום הנדל"ן, תנאי סף לגיוס באמצעות רכז הצעה ועל מוגבלות הגיוס וההשקעה.
5 בדצמבר, 2019
הרשות להתחדשות עירונית עצרה לראשונה פרויקטים של פינוי-בינוי בשל "החתמה פוגענית"
אלדר אדטו בראיון לדה מרקר בעקבות החלטה תקדימית של הרשות להתחדשות עירונית לעצור פרויקטים של פינוי-בינוי בעקבות "החתמה פוגענית" מצדו של היזם. לדברי אלדר מדובר בהתערבות ראויה של המדינה.
20 בנובמבר, 2019
כנס: התחדשות עירונית
משרדנו ארח היום כנס בנושא ההתחדשות העירונית. הכנס עסק בסקירה של שנת 2019 בתחום ובתחזיות לשנת 2020. אלדר אדטו ומיטל רחים בכר ממשרדנו נתנו סקירה של התיקונים החדשים והחידושים המיסויים בתחום. כמו כן, ארחנו את יו"ר הרשות להתחדשות עירונית וקיימנו פאנל מומחים.
14 בנובמבר, 2019
אלדר אדטו הנחה את פאנל ראשי הערים בכנס ארגון הקבלנים והבונים
אלדר אדטו, ראש מחלקת נדל"ן במשרדנו, הנחה היום את פאנל ראשי הערים, זאת במסגרת כנס ארגון הקבלנים והבונים שמתקיים באילת. בפאנל, שהיה פאנל הפתיחה של הכנס, השתתפו ראש עיריית אילת, ראשת העיר יהוד-מונוסון, מנכל"ית משותפת של חברת שלום את נתן ויו"ר ארגון הקבלנים והבונים מחוז תל אביב והמרכז.
12 באוגוסט, 2019
משכירים או שוכרים דירה? זה מה שאתם צריכים לדעת
עו"ד אלון וולנר במאמר בוואלה נדל"ן על הזכויות והחובות של המשכיר והשוכר.
22 באוגוסט, 2019
מאיה זיסר בתכנית סוגרים חשבון
עו"ד מאיה זיסר, שותפה במחלקת הנדל"ן, השתתפה בתכנית הטלוויזיה סוגרים חשבון ודיברה על שכירויות בחודשי הקיץ.
4 באוגוסט, 2019
מיטל רחים בכר בין 40 הצעירים המבטיחים בנדל"ן והתחדשות עירונית
עו"ד מיטל רחים בכר ממחלקת הנדל"ן במשרדנו בין 40 הצעירים המבטיחים בנדל"ן והתחדשות עירונית של אתר מגדילים
23 ביולי, 2019
ראיון בדהמרקר עם אלדר אדטו בנוגע לקבוצות רכישה
עו"ד אלדר אדטו התראיין לדה מרקר בנושא קבוצות רכישה. הראיון התקיים בעקבות הפרסום כי רוכשי דירות בפרויקט בלו (Blue) הגישו תביעה כנגד קנדה ישראל. בראיון הסביר אלדר כי "מי שמחליט להצטרף לקבוצת רכישה הופך להיות יזם, יחד עם שאר חברי הקבוצה. כך שלמעשה הוא תלוי בניהולה של הקבוצה. למצטרף לקבוצת רכישה אין מחיר סופי לדירה, אין מועד סופי לאכלוס ואין ערבויות בגין הכספים שהוא משלם. חשוב לזכור כי למרות האפשרות לחיסכון גדול בשווי הדירה העתידית, שמגיע לעתים ל–20%, פרויקטים רבים מנוהלים בצורה שגויה ולעתים חברי הקבוצה שילמו לבסוף יותר כסף ממה שהיו משלמים אם היו קונים דירה ישירות מקבלן".
7 ביולי, 2019
החרגת בניין מתכנית פינוי בינוי בשל התנגדות דייריו
עו"ד אלדר אדטו התראיין לכתבה בגלובס בנוגע לפרויקט פינוי בינוי בשכונת קריית יובל בירושלים. אלדר מלווה חלק מדיירי הפרויקט. דיירים של הבניין האמצעי הגישו התנגדות לתכנית לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים וזו החליטה בסופו של דבר להחריגו מהפרויקט. לדבריו של אלדר, ההחלטה לאשר את התכנית מוכיחה כי ניתן לעשות גמישות תכנונית, להחריג בניין 'סרבן' ולאשר תכניות של פינוי בינוי.
3 ביולי, 2019
המועד המסתמן לסיומה של תמ"א 38: מאי 2020
מנהל התכנון חשף כי המועד המסתמן לסיום תכנית התמ"א 38 הוא מאי 2020. אלדר אדטו, ראש מחלקת הנדל"ן במשרדנו, התראיין לדה מרקר ואמר שההודעה מכניסה לסחרור ענף שלם שנבנה על בסיס תמ"א 38 ופרויקטים שהשקיעו בהם מאות שעות עבודה ומאות אלפי שקלים יוותרו מיותמים וללא יכולת להוציא אותם לפועל.
12 ביוני, 2019
פרויקט פינוי בינוי ראשון בגבעת אולגה
מחלקת הנדל"ן במשרדנו מייצגת את יזמי הפרויקט וחלק מהדיירים בפרויקט פינוי בינוי ברחוב הגדוד העברי בגבעת אולגה שבחדרה.
3 בינואר, 2019
מאמר: להציל את תמ"א 38
עו"ד אלון וולנר, המרכז את תחום התחדשות עירונית במשרדנו במאמר לדאנס כלכליסט על שינוי המגמה בהתחדשות העירונית מפרויקטים של תמ"א 38 לפינוי ובינוי.
25 בנובמבר, 2018
ישראל מאיימת למסות את Airbnb
עו"ד הראל פרלמוטר בראיון לבלומברג BNA בעקבות החלטתה להסיר דירות להשכרה שממוקמים מעבר לקו הירוק.
24 באוקטובר, 2018
האם תוכלו למנוע מהשכנים שלכם להשכיר את דירתם ב- Airbnb ?
עו"ד אריאל נדלר בראיון לכלכליסט TVבנוגע לפסיקת המפקחת על רישום מקרקעין במשרד המשפטים שאסרה על בעל דירה בבניין בתל-אביב להמשיך להשכיר את דירתו לטווח קצר (Airbnb, Booking).
24 באוקטובר, 2018
האירוויזיון מתקרב ורבים שוקלים אם לסבלט את הדירה- אך האם זה חוקי?
האירוויזיון שיתקיים במאי, צפוי למשוך אלפי תיירים שיחפשו היכן ללון בתל אביב. עובדה זו קורצת לבעלי דירות ולשוכרים אשר מבקשים להשכיר את דירתם בזמן האירוויזיון. עו"ד אריאל נדלר, ראש מחלקת הנדל"ן, התראיין בנושא לתכנית הרדיו הכלכלית 'צבע הכסף' של רשת ב', ושוחח על החוקיות של השכרה קצרת טווח ומה כדאי לבדוק לפני שמשכירים את הנכס. (החל מדקה 44').
6 בספטמבר, 2018
ההגרלות של מחיר למשתכן – לא חוקיות
ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת האינטרנט במשרדנו, בראיון לדה מרקר בנוגע למנגנון ההגרלות של תכנית מחיר למשתכן, אשר התברר כי לא התקבל היתר כפי שמתחייב מתוקף חוק העונשין.
27 במאי, 2018
ברנע מייצג את יד חנה בהסכם להשכרה והקמה של מרכז לוגיסטי עבור חברת דיפלומט
משרדנו מייצג את יד חנה בהסכם להשכרה ארוכת טווח של 30 דונם באזור התעשייה והקמת המעטפת של המרכז הלוגיסטי החדש עבור חברת דיפלומט, שבנייתו מוערכת בשווי 230 מיליון ש"ח.
30 במאי, 2018
הצעת חוק חדשה: חשבון השקעות מיוחד למשקיעי נדל"ן בעל הטבות מס
ד"ר צבי גבאי התראיין לבלומברג BNA, בנוגע להצעת החוק החדשה, לפיה מי שימכור את דירתו יהיה זכאי לפתוח חשבון השקעות מיוחד שייהנה מדחיית תשלום מס על רווחי הון.
30 במרץ, 2018
רשות המיסים במגעים עם חברת Airbnb שיאפשר לגבות מס באופן אוטומטי
עו"ד הראל פרלומטר, ראש מחלקת המיסים במשרדנו, התראיין לבלומברג BNA לאור המגעים של רשות המיסים עם חברת Airbnb לקביעת הסדר שיאפשר לגבות מס ממשכירי דירות באופן אוטומטי.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: