© כל הזכויות שמורות לברנע ג'פה לנדה משרד עורכי דין

Together is powerful

Together is powerful

חיפוש לפי תחום

חדשות ועדכונים

29 בנובמבר, 2020
שיווק קרקעות חקלאיות
עו"ד חגית בן משה, המרכזת את תחום המגזר ההתיישבותי במשרדנו התראיינה לדה מרקר בכתבת סוף השבוע שעסקה בשיווק קרקעות חקלאיות. חגית הדגישה בראיון כי חשוב להבין שברכישת קרקע, בשונה מרכישת דירה, הדברים לרוב הם ברמת התיאוריה. ברוב הפעמים, החברות שעוסקות בזה מוכרות לך אופציה על הזכות בקרקע, כאשר היא מותנית בכמה תנאים שצריכים להתקיים — כמו שינוי הייעוד והשלמת התכנון. אלא אם התוכנית כבר מאושרת, אף אחד לא יכול להבטיח לך ודאות לכך שהתנאים אכן יתקיימו והחלומות האלה יוכלו להתגשם, ומתי זה יקרה. עוד הוסיפה חגית כי "לא פעם אנחנו נתקלים במקרים שבהם אנשים קונים קרקעות חקלאיות על סמך הבטחות מצד הרשויות עצמן, וגם אז הרשויות חוזרות בהן מתוכניות שקודמו, ואפילו מפקיעות להם לבסוף את הקרקע. אם הרשויות לא יכולות לתת ודאות — אז בוודאי שהאנשים במשרדי המכירות לא יכולים".
26 בנובמבר, 2020
מה הקשר בין חתונות המוניות לציות בתאגיד?
משרדנו קיים וובינר ליועצים משפטיים וקציני ציות, בשיתוף עם ACC. במסגרת הוובינר ד"ר צבי גבאי ממשרדנו הרצה בנושא הקשר בין אתיקה וציות - האם מתחרים או משלימים? 
23 בנובמבר, 2020
וובינר בנושא "ניהול נכון בשוק עבודה משתנה״
משרדנו יערוך בתאריך 03.12.2020 בשעות 10:30-11:30 וובינר בנושא "ניהול נכון בשוק עבודה משתנה". הנושאים: שימוע לעובד - חידושים בהליכי סיום העסקה בראי משבר הקורונה והשפעתם של החיים הדיגיטליים על ארגונים ואופי העבודה. 
17 בנובמבר, 2020
עו"ד רועי אנגל ממשרדנו ייצג את חברת מנורה מבטחים, בהשקעתה בסך של 30 מיליון דולר בחברת התקשורת הגדולה בהודו
JIO - חברת התקשורת הגדולה בהודו השלימה לאחרונה סבב גיוס במסגרתו השקיעו בחברה ענקיות כמו גוגל ופייסבוק. במסגרת גיוס זה השקיעה גם חברת מנורה מבטחים כ - 30 מיליון דולר. עו״ד רועי אנגל ממשרדנו ליווה את מנורה מבטחים בהשקעתה בחברה ההודית.
11 בנובמבר, 2020
ד"ר צבי גבאי הרצה בכנס וירטואלי בנושא הפצת ושיווק קרנות גידור
ד"ר צבי גבאי הרצה בנושא הפצת ושיווק קרנות גידור בכנס שנערך בשיתוף עם האיגוד הישראלי של קרנות הגידור ועם פירמת עורכי הדין הבינלאומית Katten Muchin Rosenman.
9 בנובמבר, 2020
משרדנו ייצג את CAF במימון לפרויקט הרכבת הקלה בירושלים
   לאחר שנה של משא ומתן, הודיעו חברת שפיר הנדסה זכיינית הרכבת הקלה בירושלים, ושותפתה CAF הספרדית (בחלקים שווים), על השלמת הסגירה הפיננסית לפרויקט למימון ההקמה והתפעול של רשת קווי רכבת קלה בירושלים. את מימון הפרויקט בהיקף ראשוני של כ-4 מיליארד שקל,הוביל בנק הפועלים, בהשתתפות הבנק הבינלאומי, בית ההשקעות אלטשולר שחם וחברת הביטוח מגדל. עורכי הדין סיימון ג'פה וסמואל הנרי במואל ממשרדנו ייצגו את CAF בעסקה. זהו הפרויקט הראשון של CAF בישראל
1 בנובמבר, 2020
משרדנו ייצג את חברת דנאל ברכישת 51% מחברת מנור מדיקל העוסקת בתרומת ביציות ופונדקאות
עורכי הדין מיקי ברנע, אילן בלומנפלד ומשה מינסטר ייצגו את קבוצת דנאל ברכישתה 51% מחברת מנור מדיקל לפי שווי של עד 140 מיליון שקלים.
27 באוקטובר, 2020
איך זה שנגיף קטן מעז לערער את אבני היסוד שלאורם תאגידים מתנהלים
הודעה משותפת של חברות פארמה בארה"ב מבטיחה כי הן לא יקצרו תהליכים בפיתוח חיסון לקורונה ולא יעדיפו שיקולים כלכליים צרים על פני בריאות הציבור. השת"פ בין חברות שמתחרות זו בזו לכאורה מאתגר את התפיסה הקיימת על ההתנהלות של המגזר העסקי, שלפעמים טובת הציבור חשובה לא פחות. האם כעת הגיע הזמן לכלול תחת תכליתן של חברות גם את טובת הציבור ובעלי אינטרסים אחרים מלבד בעלי המניות? מאמר דעה של ד״ר צבי גבאי בנושא פורסם בגלובס.
19 באוקטובר, 2020
משרדנו ייצג את קאנומד בהנפקת סדרות כתבי אופציה
עורכת הדין חגית רוס ממשרדנו ייצגה את קאנומד, אשר עוסקת בגידול, שיווק ומכירה ישירה של קנאביס רפואי בהנפקת 2 סדרות כתבי אופציה. תמורת ההנפקה צפויה להסתכם בכ-6 מיליון שקל. קאנומד הינה מהראשונות שקידמו מהלכי רכישה של בתי מרקחת ובבעלותה מספר בתי מרקחת בעלי רישיון למכירת קנאביס רפואי, המקנים לה גישה ישירה לצרכן הסופי.
15 באוקטובר, 2020
הדלפת מסמכי הבנקים: פגיעה במאבק בהלבנת הון
באמצע ספטמבר 2020 התפרסמה סדרת מאמרים של קבוצת עיתונאים זרים, שהתבססה על איסוף וניתוח של מעל 2,500 מסמכים שהודלפו מ-FinCen - הגוף האמריקאי המקביל לרשות איסור הלבנת הון הישראלית. הדלפת מידע רגיש שכזה עלול לגרום לבנקים ולגופים פיננסים לחשוב פעמיים לפני דיווח על פעילות פיננסית חשודה, ואסור שזה יקרה. ד"ר צבי גבאי בטור דעה בכלכליסט בנושא זה.  
14 באוקטובר, 2020
2020: גל הנפקות בבורסה בתל אביב
למרות משבר הקורונה, גל הנפקות שוטף את הבורסה בחודשים האחרונים ושנת 2020 תהיה אחת השנים המוצלחות בשוק ההנפקות הראשוניות. האם כדאי להשקיע - או להמתין? חמישה מומחים בתחום ההנפקות, וביניהם מיקי ברנע, עונים לדה מרקר על כל השאלות.
13 באוקטובר, 2020
כיצד לקיים את חוקי העבודה בעולם ללא גבולות?
בחודשים האחרונים, לאור מצב הקורונה הרבה מעסיקים סגרו את משרדיהם וביקשו מעובדיהם לעבוד מהבית. גם מעסיקים וגם עובדים למדו בתקופה האחרונה שלא חייבים להיות במשרד, על מנת שהעבודה תיעשה. כתוצאה מזה, ישראלים שעשו רילוקיישן בתקופה זו מבקשים לחזור לישראל על מנת להיות קרובים למשפחה, או שהמעסיקים שלהם מבקשים מהם לחזור לישראל על מנת לחסוך בעלויות. האם ישראלי שעובד בחברה בינלאומית יכול להמשיך לעבוד מישראל למרות שלחברה אין קשר לישראל? איך מעסיקים יכולים להמשיך להעסיק את העובד? נטע ברומברג, ראש מחלקת דיני עבודה פרסמה מאמר בנושא זה בכלכליסט.
13 באוקטובר, 2020
קורס קשרי משקיעים – הלכה למעשה
הפורום הישראלי לקשרי משקיעים מבית איגוד החברות הציבוריות ובשיתוף עם הבורסה לניירות ערך בתל אביב פתחו קורס קשרי משקיעים המיועד למנהלים מחברות מובילות. המפגש אמש של הקורס התמקד ברגולציה – חוקי המשחק והפצת הודעות למשקיעים בינלאומיים. ד"ר צבי גבאי הרצה במפגש על איך הרגולציה משפיעה בישראל בארה"ב על החברה: חובת דיווח – השלכות פרקטיות
29 בספטמבר, 2020
ג׳קי זילברמן מרצה בנושא זכויות עובדים
היום התקיימה הרצאה של ג'קי זילברמן, עורכת דין ממחלקת דיני עבודה של משרדנו, בנושא זכויות עובדים בישראל. ההרצאה התקיימה במסגרת תכנית של Israel Tech Challenges, אשר הוקמה כדי להתמודד עם מחסור בכוח אדם טכנולוגי בתעשייה הישראלית. הארגון מספק תכניות הכשרה אינטנסיביות לעולים חדשים שהינם בוגרים מצטיינים מאוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם. ההרצאה התקיימה במסגרת תכנית הכשרה של קבוצת Data Science.
24 בספטמבר, 2020
אריאלה הוזמנה לשפוט ב- Pitch day של IBM
הבוקר מתקיים אירוע של האקסלרטור של IBM, במסגרתו היזמים מציגים את המיזם שלהם בפני פאנל מומחים. אריאלה דרייפוס ממשרדנו תהיה השופטת באירוע.
15 בספטמבר, 2020
זה עולם חדש שם בחוץ- קרנות גידור בעידן הקורונה
כחלק מהייעוץ המשפטי שלנו לאיגוד קרנות הגידור בישראל, אנו גאים להיות מעורבים בכנס השנתי השמיני של הארגון שמתקיים היום. הכנס יעסוק בהשלכות הקורונה על עולם קרנות הגידור. 
7 בספטמבר, 2020
מתקפת סייבר על טאואר: מה המשמעות לפעילות החברה
חברת טאואר זיהתה מתקפה על מערכותיה והוציאה הודיעה מסודרת על כך. יובל לזי וענת אבן חן ממשרדנו התראיינו לגלובס והסביר את ההשפעה של הפריצה על פעילות החברה, דרכי הפעולה האפשרויות ומתי והאם חברה צריכה לדווח על הפריצה.
25 באוגוסט, 2020
פסיקה חדשה צפויה לצמצם אחריות של מנהלים בעקבות קריסת חברות
בפסק דין חשוב שניתן בימים האחרונים, דחה השופט כבוב תביעת ענק בסך 120 מיליון שקל, שהגישו מפרקי חברת חבס השקעות כנגד מי שניהלו את החברה. התביעה הופנתה כנגד נושאי משרה ובעלי השליטה בחברה, ובין היתר נטען בה כי החברה נוהלה בדרך רשלנית ובלתי זהירה, תוך נטילת סיכונים בלתי סבירים, שהובילו אותה בסופו של יום לקריסתה ולהליכי פירוק. עורכי הדין אייל נחשון ומיכאל דובין בטור דעה על השלכות פסק הדין 
25 באוגוסט, 2020
זמנים קשים, כסף קל: לאן זרמו המיליונים של רכש הקורונה?
תחקיר מקיף של TheMarker הנוגע לביצוע רכש "בזבזני" בשווי מאות מיליוני שקלים של "מוצרי קורונה" דן בהיערכות חברות ישראליות לייצור מוצרי קורונה, ובין היתר, ערכות בדיקה לקורונה בהיקפים משמעותיים, ופניית המדינה למקורות חוץ על חשבונן של אותן החברות הישראליות. כפי שפורסם, בחודש יוני 2020, נתן משרד הבריאות פטור ממכרז לחברת אל.אר העוסקת בייבוא שירותים ומוצרים מחו"ל. לפי החלטת הפטור, אפשרה המדינה לחברת אל אר לייבא מסין מיליוני ערכות קורונה בהתקשרות בזק ששוויה נאמד בעשרות מיליוני שקלים. עורכי הדין שי אבניאלי ושי בלו ממשרדנו מייצגים את חברת תעשיות ביולוגיות בית העמק, חברה ביוטכנולוגית ישראלית שייצרה משך חודשים ערכות בדיקה תוצרת הארץ, בעתירה מנהלית שהוגשה כנגד משרד האוצר וועדת הפטורים במשרד הבריאות בגין החלטת הפטור.
20 באוגוסט, 2020
המפגש שיטיס אתכם לאמריקה
דניאל לורבר הוזמן להשתתף במפגש מייסדים המכוונים לשוק האמריקאי ואשר אורגן על ידי Tech7 ו-Nisha Global. דניאל שוחח על פערי התרבות העסקיים שבין ארה"ב לישראל.
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: