כל הזכויות שמורות לברנע. משרד עורכי דין 2015 ©

מיקי ברנע

מיקי הוא ממייסדי המשרד והשותף המנהל שלו. עם ניסיון של למעלה מעשרים שנים מיקי נחשב לאחד מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום התאגידים והמשפט המסחרי, ולמומחה בתחומי החברות וניירות ערך.

 

למיקי מוניטין רב בתחום הייעוץ המשפטי לחברות בעלות פעילות חוצת גבולות. הודות לניסיונו של מיקי, ולמערכות היחסים הענפות עם משרדי עורכי דין בינלאומיים וגופים שונים ברחבי העולם, מעמיד המשרד ללקוחותיו תמיכה משפטית אפקטיבית בכל המדינות השונות בהן הם פועלים.

 

מיקי מסייע במתן ייעוץ רב ערך לחברות פרטיות וציבוריות, לחברות מקומיות, בינלאומיות ורב לאומיות, למשקיעים מוסדיים, קרנות הון סיכון וקרנות השקעה פרטיות ולחברות הזנק, יזמים ומשקיעים פרטיים.

 

מומחיותו של מיקי מקיפה את מכלול הפעילויות התאגידיות והמסחריות, בדגש על הקמת תאגידים, גיוסי הון, ניירות ערך, מיזוגים ורכישות, מיזמים טכנולוגיים והעברה בין-דורית, הן בישראל והן בחו"ל.

למיקי גם ידע ומוניטין ייחודי אותו הוא צבר כיועץ לחברות ציבוריות המונפקות בישראל ובבורסות בחו"ל, במיוחד בבורסה בלונדון, ברשימה הראשית ב-LSE וב-AIM  וכיועץ למשקיעים זרים המחזיקים בחברות ציבוריות ישראליות.

 

מיקי מדורג כעורך דין מוביל במספר מדריכי דירוג בינלאומיים.

 

מדריך הדירוג המשפטי הבינלאומי היוקרתי  ה –IFLR – International Financial Law Review לשנת 2017 דירג את מיקי כעורך דין מוביל בתחום שוק ההון ומיזוגים ורכישות . המדריך מתאר את מיקי כ"חד ותכליתי מאוד, ותמיד מעניק ייעוץ מועיל".

 

מדריך הדירוג המשפטי היוקרתי "Chambers and Partners", מתאר את מיקי כ"מבריק וישר לעניין. פותר בעיות". 

 

כמו כן, מיקי מונה כחבר בוועדת Law Firm Management Committee של ה- IBA.

השכלה:


אוניברסיטת תל אביב, LL.B, 1992

חבר בלשכת עורכי דין:


חבר לשכת עורכי הדין משנת 1993חדשות ועדכונים - מיקי ברנע:


אפריל 6, 2017

תכנון נכון לקראת גיוס ההון השני של סטארט-אפ

חברות סטארט-אפ עוברות במהלך חייהן שלבים שונים של גיוסי הון, כאשר לכל גיוס מורכבות משלו. ללא קשר למספר סבבי הגיוס אשר עברה החברה, הקושי הכלכלי והרדיפה אחרי הזרמת כסף חדש לא מרפה מהמייסדים – בטח כאשר אנחנו מדברים על השנים הראשונות של הסטארט-אפ.

 

כבר לאחר השלמת הגיוס הראשוני, מגלים המייסדים קשיים נוספים, תחומים חדשים, שאלות מהותיות אשר נדרש להן פתרון והתייחסות מידית ומחייבות את החברה לפנות לגיוס נוסף. לכל שלב ושלב בחיי הסטארט-אפ יש את הייחודיות והתסבוכות שלו, ועל המייסדים להכיר אותן ולהתכונן אליהן היטב טרם פונים הם לגיוס חדש.

 

אתגרים לאחר גיוס ההון הראשון

קצת לאחר השלמת הגיוס הראשוני של החברה, מוצאים עצמם המייסדים עם צוות עובדים גדול יותר, עם בעלי מניות חדשים, עם חבר נוסף (או שניים) היושב לצידם בדירקטוריון החברה, כל זה כאשר החברה נמצאת באחד משלביה הקריטיים ביותר, בו היא צריכה להתעצב, להתייצב ולנוע בכיוון הרצוי.

 

אך במהרה מגלים המייסדים כי המציאות והאתגרים הלא נגמרים שהחברה עומדת בפניהם, אינם עולים בקנה אחד עם הציפיות והתוכניות ערב הגיוס הראשוני. קצב שריפת המזומנים של החברה גדול מאשר תוכנן, כמות האופציות שניתן להעניק לעובדים הקיימים או לגייס באמצעותן עובדים חדשים פוחתת באופן משמעותי, חלק מהמשקיעים איבדו עניין בחברה ולעיתים גם חלק מהמייסדים קיבלו החלטה להמשיך הלאה להרפתקה חדשה.

 

כדי שהחברה תוכל לעמוד באתגרים אלו אין מנוס מלפנות בהקדם לגיוס נוסף.

 

תכנון וביצוע גיוס ההון השני

רגע לפני גיוס ההון השני, למייסדים צריכה להיות תמונה יותר ברורה על מהות החברה ומה צופן לה העתיד. בהתאם, הגיוס השני יתבסס לא רק על הרעיון, השאיפות או הפוטנציאל של החברה, אלא גם על הפעילות הממשית אשר ביצעה החברה עד לאותה עת, לדוגמה על בסיס המוצר או האב-טיפוס שהחברה פיתחה ועל הוכחת ההיתכנות שלו. בעת הגיוס, נכון להתמקד יותר בגובה הגיוס הנדרש לחברה ולא בשווי שנקבע לחברה.

 

בתכנון הגיוס השני על המייסדים להבין את השלכותיו על טבלת ההחזקות של חברה, הן נכון למועד הגיוס עצמו והן צופה פני עתיד. יש ליצור ההבחנה בין מייסד אשר עדיין פעיל בחברה לאחד אשר פרש במהלך הדרך, יש לוודא כי לחברה יש יכולת להעניק אופציות לעובדיה (הקיימים והעתידיים) וכל זאת בראיה של אקזיט עתידי. כלומר, חובה ליצור איזון נכון בין ארגז התמריצים אשר החברה מעניקה (ויכולה להעניק) למייסדיה ועובדיה המהותיים אל מול הרצון של המשקיעים (בסיבוב הזה וסבבי הגיוס הבאים) לראות תשואה גבוהה על השקעתם.

 

כחלק מהגיוס השני, על המייסדים להתכונן ולקבל את העובדה שהם יאבדו את שליטתם הבלעדית בחברה. כמעט בלתי נמנע כי הרוב בדירקטוריון יועבר מידי המייסדים לידי המשקיעים. בהתאם, חשוב לבחון טוב את זהות המשקיעים שנכנסים לחברה, לא להסתנוור רק מהכסף, אלא להבין כי למשקיעים אלו תהיה השפעה משמעותית על התנהלות החברה בהווה ובעתיד. לבחון מה המשקיעים יכולים לתרום לחברה והאם יש להם את היכולת לסייע ולקדם את החזון שלכם.

 

יש שיגידו שסבב הגיוס השני הוא קו פרשת המים של החברה ו'התבגרותה' משלב הנחת היסודות לשלב הבנייה.

 

Source: barlaw.co.il

אפריל 5, 2017

הנפקת סדרת אגרות חוב חדשה

משרד ברנע ושות' ייצג את חברת אבגול תעשיות 1953 בהנפקת סדרת אגרות חוב חדשה (סדרה ד') של החברה בסך של כ-197 מיליון ש"ח. אבגול היא אחת היצרניות הגדולות בעולם של מוצרי בד לא ארוג לשוק ההיגיינה וניירות הערך שלה נסחרים במדדים המובילים בבורסה בתל-אביב.

אפריל 4, 2017

ברנע ושות' ייצג את ויולה קרדיט ברכישה של נגב קרמיקה

ברנע ושות' ייצג את ויולה קרדיט וקבוצת משקיעים בהסכם לרכישת נגב קרמיקה, לפי שווי של 355 מיליון ש"ח. את ויולה קרדיט ייצגו עורכי הדין מיקי ברנע, ינון יוגב ואילן בלומנפלד.

לכל החדשות של מיקי ברנע >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: