כל הזכויות שמורות לברנע. משרד עורכי דין 2015 ©

ליאת קיסרי יהלומי
עו

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

ליאת קיסרי יהלומי

ליאת בעלת ניסיון של למעלה מ-10 שנים במתן ייעוץ משפטי ללקוחות פרטיים ויחידים עתירי נכסים בסוגיות משפטיות הנוגעות לתחום ניהול ההון המשפחתי וכן במתן ייעוץ לחברות ויחידים בתחום המקרקעין לרבות ללקוחות זרים.

ליאת מספקת שירותים משפטיים מקיפים המותאמים לצרכים הבלעדיים של יחידים, חברות ומשפחות עתירות הון. במסגרת זו, ליאת מטפלת בעסקאות מקרקעין מגוונות, לרבות רכישה והשכרה של נדל”ן פרטי ומסחרי, עסקאות קומבינציה והשקעות של זרים בנדל”ן בישראל, לרבות מתן ייעוץ בנוגע למימון השקעות.

 

ליאת מעניקה ייעוץ בכל הנוגע לתכנון, ניהול ושימור הון משפחתי, תכנון של נאמנויות ועיזבונות, לרבות לשם הגנה על נכסים, העברות הון ותכנונים עתידיים, עריכת הסכמי ממון בשלב קדם נישואים וזכויות ממוניות של בני זוג וכן עריכת צוואות, קיום צוואות, לרבות קיום צוואות זרות בישראל.

 

ליאת התמחתה במשרד ברנע ושות’.

השכלה:


המרכז הבינתחומי, LL.B, B.A התמחות בנדל"ן, 2005


חבר בלשכת עורכי דין:


חברת לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007חדשות ועדכונים - ליאת קיסרי יהלומי:


August 13, 2017

חוק השכירות החדש – כל מה שחשוב לדעת

בחודש יולי 2017 אושר חוק שכירות הוגנת, אותו יזמו ח"כ סתיו שפיר וח"כ רועי פולקמן. מטרתו העיקרית של החוק החדש היא להסדיר את מערכת היחסים בין שוכר ומשכיר ולהגדיר מהי דירה ראויה למגורים.

April 20, 2017

דווקא עכשיו – עושים עלייה לישראל!

מה משותף לארה"ב, בריטניה, צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד, שווייץ והולנד? במדינות אלו (ורבות אחרות) נגבה מס ירושה על ירושות גדולות. המסים מוטלים לא רק על כספי הנפטר אלא גם על נכסי נדל"ן, מניות, קרנות פנסיה וכיו"ב.

 

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה שמטרתה להרחיב את המיסים הנגבים. דוגמא לכך ניתן למצוא בבריטניה. ב - 6 לאפריל 2017, ייכנס תיקון אשר מרחיב את תחולת מס הירושה לנאמנויות או ליחידים בעלי נכס למגורים בבריטניה.

 

ההשפעה המרכזית של התיקון החדש הוא שכעת הוא יחול גם על אנשים פרטיים המתגוררים גם מחוץ לבריטניה, על נאמנויות עם מוטבים מחוץ לבריטניה וכן על דירקטורים של חברות זרות בעלות נכס למגורים בבריטניה.

 

בישראל לעומת זאת, מס הירושה בוטל בשנת 1981 ובשנים האחרונות ניתן אף לראות שורה של הטבות הניתנות לכל עולה חדש או תושב חוזר אשר מחליטים לעזוב הכל ולעלות לישראל.

 

ב - 1 לינואר 2007 נכנסה לתוקף בתחולה רטרואקטיבית הרפורמה בהקלות במס הכנסה לעולים חדשים ותושבים חוזרים. הרפורמה קובעת פטור ממס ומדיווח בישראל לתקופה של עשר שנים.

 

האם אתה זכאי להטבות?

לפני הכל, קצת סדר: עולה חדש / תושב ישראל לראשונה הוא אדם שהיה לתושב ישראל ולא היה בעבר תושב ישראל. לעומת זאת, תושב חוזר ותיק הוא אדם שחזר והיה לתושב ישראל לאחר שהיה תושב חוץ במשך עשר שנים רצופות.

 

עונה לאחת ההגדרות לעיל? אתה זכאי, בין היתר, להטבות הבאות:

  • רווח הון מחו"ל - פטור ממס על רווח הוון ממכירת נכסים מחוץ לישראל, כל עוד נמכרו בתוך עשר שנים מהיום שהיו לתושבי ישראל – ללא קשר למועד רכישתם.
  • הכנסות פסיביות מחו"ל - פטור ממס במשך עשר שנים מהעמוד שבו נהיו לתושבי ישראל, על הכנסותייהם הפיסיביות, לרבות ריבית, דיבידנד, קצבה ותמלוגים שהופקו או צמחו מחוץ לישראל.
  • הכנסות אקטיביות מחו"ל - פטור ממס במשך עשר שנים מהמועד בו נהיו לתושבי ישראל, על הכנסותיהם האקטיביות, קרי הכנסה מעבודה או מעסק, שהופקו או צמחו בישראל.

 

מעבר להטבות הללו, עולים חדשים זכאים גם להנחה בתשלום מס רכישה עבור נכס שרכשו בארץ בתקופה שבין שנה לפני עלייתם לשבע השנים שלאחר עלייתם. שיעור מס הרכישה לעולים החל מיום 16.1.17 ועד 15.1.18 הינם החל מיום 16.01.2017 ועד ליום 15.01.2018:

  • 5% על חלק השווי של הנכס שעד 1,759,310 ש"ח;
  • 5% על חלק השווי של הנכס שמעל 1,734,225 ש"ח.

 

שים לב, הטבה זו ניתנת למימוש פעם אחת לדירת מגורים ופעם אחת לעסק.

 

חשוב לזכור כי לאחר עשר שנים חלה חוות דיווח על ההכנסות מחו"ל. היות והרפורמה נכנסה לתוקף רק בשנת 2007, רק עתה מתחילות לצוץ סוגיות שונות שטרם ניתנו עליהן תשובה כגון החשיפה לתשלומים רטרואטקטייבים, בדגש על ביטוח לאומי וכן חשיפה מצד רשות המיסים.

 

התחלתם לארוז?

 

Source: barlaw.co.il

March 20, 2017

כנס במשרדנו: ניהול העושר המשפחתי

ברנע ושות' בשיתוף חברת דה סרוויס יארחו היום סמינר שיעסוק באופן בו נכון לנהל נכסי נדל"ן וחברות משפחתיות.  מיקי ברנע, שותף מנהל, ידבר על העברה בין דורית בחברות משפחתיות. ליאת קיסרי תשתתף בפאנל שיעסוק בניהול נכסי נדל"ן.

לכל החדשות של ליאת קיסרי יהלומי >

הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: