כל הזכויות שמורות לברנע. משרד עורכי דין 2015 ©

עורך דין דותן ברוך

מגדל אלקטרה סיטי
רחוב הרכבת 58
תל אביב
6777016

תחומי התמחות:

דותן ברוך

ד"ר דותן ברוך הינו מומחה בעל שם עולמי בכל מה שקשור למסחר אלקטרוני, מסחר פיננסי מקוון, הימורים מקוונים וגיימינג.

את המוניטין העולמי שלו בתחומים אלה הרוויח דותן הודות לנסיונו הרב בניתוח ובחינה של היבטי רגולציה ברחבי העולם, לרבות ניתוח הסיכונים והצעת פתרונות, וכן הודות לטיפולו בהליכי רישוי גלובליים בתחומים אלה.

 

דותן מתמחה בייעוץ המתמקד בהיבטים בינלאומיים הנוגעים לרגולציה, מיסוי, מבנים תאגידיים ובסוגיות מסחריות בתחומי המשפט לעיל, כמו גם בהוראות החוק הישראלי החלות על פעילויות באינטרנט ובמסחר האלקטרוני.

 

בנוסף מעניק דותן ייעוץ לבעלי עניין בכל השלבים העסקיים – החל מחברות הזנק ועד לכל סוגי האקזיטים לרבות בנושאים של השקעות, מיזוגים ורכישות, מכירות, הנפקות וכיוצא בזה, תוך התחשבות בצרכים המסחריים והעסקיים של לקוחותיו.

 

  • במדריך הדירוג המשפטי היוקרתי "Chambers and Partners", דותן דורג בשנים 2009-2017 כעורך דין מוביל בתחומי הגיימינג וההימורים בינלאומיים, ומתואר שם כ"בעל ידע יוצא דופן" ו"בעל מיומנות לאין שיעור, מוטיבציה ושאפתנות".
  • המדריך "Who’s Who Legal Guide" מגדיר את דותן כעורך דין מוביל עולמי בשנת 2014 בתחומי הספורט והבידור.
  • המגזין"Corporate International" הכתיר את דותן כ"עורך הדין המוביל בתחום ההימורים לשנת 2014".

 

דותן הוא חבר באגודת International Masters of Gaming Law

השכלה:


אוניברסיטת תל אביב, PhD, מיסוי באינטרנט, 2006

אוניברסיטת תל אביב, LL.M, הצטיינות, 2001

אוניברסיטת תל אביב, BA, מדע המדינה, פילוסופיה וכלכלה, 2000

אוניברסיטת תל אביב, LL.B, הצטיינות, 1995


חבר בלשכת עורכי דין:


חבר לשכת עורכי הדין משנת 1997חדשות ועדכונים - דותן ברוך:


פברואר 26, 2017

האם טכניקת הבלוקצ'יין תביא לסוף עידן הנייר

בהרבה מובנים, התקשורת האלקטרונית שולטת בעולם כפי שאנו מכירים אותו היום. אנו "מדברים" דרך האימייל, הודעות טקסט ובמדיה החברתית, עד למצב שבו כבר עבר זמנו של המכתב הכתוב. אבל עדיין יש כמה תחומים שעדיין משתמשים בנייר. תחום הנדל"ן, למשל, מתפקד באמצעות מסמכי נייר כדי לאשר אמיתות. בדומה, תאגידים רבים מסתמכים על רישומים כתובים כדי להוכיח ציות רגולטורי. 

 

כעת, שיטת הבלוקצ'יין עוזרת לשנות את כל זה. הטכנולוגיה שאפשרה את השימוש במטבע הממוחשב ביטקוין מתרחבת בכל העולם, וגם בארץ, ופועלת לאבטח תהליכים מקוונים באופן שיקפיץ תחומים רבים המתבססים על מסמכי נייר לתוך המאה ה-21.

 

חוזים חכמים

כאשר תשלומים או פעולות אחרות נקבעים באמצעות חוזים בכתב, הם פועלים באופן בלתי יעיל. בטרם העברת הכספים, עליך לוודא את התקיימותם של תנאים מסוימים, לארגן את המידע ולפעול בהתאם.

 

חוזים חכמים מיישמים את טכנולוגיית בלוקצ'יין כדי לשנות מצב זה. אתה מכניס את כל המידע, עובר על התנאים הנדרשים והחוזה מתעדכן באופן אוטומטי. ניתן אפילו לעדכן צוואה חכמה ללא צורך ביצירת צוואה חדשה עבור כל שינוי. וכך, באמצעות פעולת הצפנה המונעת את הבעיות הבלתי ניתנות למניעה בתהליכי נייר, כל התהליך הופך ליעיל יותר.

 

ביורוקרטיות נייר

באופן דומה, נקבעים מנגנונים מנהליים כדי ליצור רבדים של אבטחה, להגן על מידע ולהבטיח הגינות ודיוק לאורך התהליכים. כיום, טכנולוגיית בלוקצ'יין משלבת את כל פעולות האבטחה באופן אלקטרוני, וכך חוסכת זמן וכסף.

 

בטכנולוגיית בלוקצ'יין, קיים מנגנון המאפשר השלמת כל התהליך באופן מקוון, תוך הפעלת תהליכים מאובטחים. כשרוצים לבצע פעולה באופן מהיר, אין צורך לרדוף אחרי כל גורם בשרשרת; ניתן להתקדם באופן מהיר ויעיל ואין חשש לתקלה במנגנוני האל-כשל.

 

אפשר בהחלט להיפרד מהשיטות הישנות שחייבו אותנו למלא 12 טפסים ולחתום על שלושה עותקים של כל מסמך כדי להוציא החלטה כלשהי לפועל.

 

נדל"ן

בארץ, על מנת לרכוש ולרשום נדל"ן, עליך לעבור תהליכים מול לשכת רישום מקרקעין או במקום אחר בו רשומה הבעלות על נכס הנדל"ן הספציפי. עולם הנדל"ן נשאר במבצר של תהליכי נייר בעולם אלקטרוני. אף על פי כן, ניתן להתאים פעולות משפטיות, שבמשך שנים חייבו תיעוד על גבי נייר, לביצוע באמצעות טכנולוגיית בלוקצ'יין. 

 

הטכנולוגיה מעניקה את האבטחה והביטחון שהיו קיימים עם מסמכי נייר, אך באמצעות תהליך שהוא יעיל, שקוף ופתוח לציבור. האופציה הזו תקצר באופן משמעותי ביותר את הזמן הנדרש כיום כדי למכור או לרכוש נדל"ן.

כיום, יש זינוק בהקמה של סטארט-אפים ישראליים ויישומים חדשים, והם תופסים חלק משמעותי בזירה הטכנולוגית של בלוקצ'יין. אתה מוזמן ליצור קשר עם משרד ברנע ושות' כדי לקבל סיוע והכוונה בניווט בנוף המשפטי המשנה פנים.

 

Source: barlaw.co.il

פברואר 26, 2017

הפעילות העסקית באינטרנט – הדין והסמכות המשפטית

ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת האינטרנט במשרד ברנע ושות', במאמר לעיתון דה מרקר למוסף ה E-Commerce בשאלת אופן הכפפת המסחר האלקטרוני לחקיקה הנובעת ממערכות משפט שונות המכילות על פי רוב כללים שאינם תואמים ואף סותרים, לרבות בנושאי רישוי ורגולציה.

פברואר 6, 2017

היבטי מיסוי בתחום המסחר האלקטרוני

הזינוק במסחר האלקטרוני ב-15 השנים האחרונות הקל על ניהול הלוגיסטיקה בכל הקשור לעשיית עסקים חוצי גבולות. יחד עם זאת, התפתחות זו הביאה לריבוי סוגיות מס הנוגעות לתחום. ראשית, יש לברר איזה הן המדינות בעלות הסמכות לחייב אותך ואת הפעילות העסקית שלך במס ובאילו מיסים תחויב. מקום ההתאגדות של חברתך ומקום המשרדים של חברתך, כמו גם המיקום של לקוחותיך עשויים להשפיע על המס שיוטל עליך ועל המדינה שתטיל את המס. במקביל, ייתכנו גורמים נוספים שעליך לקחת בחשבון בהקשר זה. ניהול נכון של נושא המיסוי הוא קריטי להמשך פעילויותיך בתחום המסחר האלקטרוני.

 

מס הכנסה – איך קובעים את סמכות השיפוט

סוגיית סמכות השיפוט לעניין מסחר אלקטרוני היא מסובכת, ומדינות רבות עדיין לא הצליחו למצוא לה פתרון הולם. בשנת 2016, רשות המיסים בישראל קבעה הנחיות מיסוי עבור חברות העוסקות בתחום המסחר האלקטרוני בישראל. חברות עשויות להתחייב במס הכנסה בישראל בגין הכנסות ממסחר אלקטרוני, אם יש להן נוכחות פיזית או נוכחות דיגיטלית/כלכלית משמעותית בארץ. כך, גם אם אין לך נוכחות פיזית בארץ, עלולה לחול עליך חבות מס ישראלי, כתוצאה מגורמים בלתי-מוחשיים שונים שעל פי רוב אין להם השפעה בעת קביעת חבות מס לעסקים שאינם מתחום המסחר האלקטרוני.

 

מע"מ על מסחר אלקטרוני

גם נושא מס ערך מוסף (מע"מ) מעלה סוגיות שונות. האם עליך לשלם מע"מ לתחום השיפוט בו נמצא הלקוח, או לתחום השיפוט בו הוקמה החברה או שבו קיימת הנוכחות הפיזית שלך? התשובה לשאלה זו תלויה, בחלקה, במוצרים הנמכרים על ידיך. באיחוד האירופי, למשל, משלמים מע"מ על טובין מוחשיים בתחום השיפוט של המוכר. מנגד, מע"מ על שירותים אלקטרוניים משתלם לתחום השיפוט בו נמצא הצרכן הסופי.

 

בישראל, בהתאם לסעיף 60 של חוק מע"מ, על חברה זרה המנהלת בישראל עסק או פעילות, מוטלת החובה לרשום נציג אצל מנהל מע"מ בישראל, תוך 30 יום מתחילת פעילותה כאן. הרישום אצל מנהל מע"מ נועד להבטיח זיהוי מכירות בארץ וגביית המע"מ בגינן. גם במקרה זה, על פי ההנחיות שפרסמה רשות המסים, החבות במע"מ עשויה להיקבע על בסיס נוכחות כלכלית משמעותית בארץ.

 

איך גובים מסים על מסחר אלקטרוני

שילוב שיעורי מס רב-לאומיים שונים בפלטפורמת המסחר האלקטרוני שלך, יאפשר גביית מיסים באופן יעיל יותר. אפליקציות המסוגלות לזהות לקוחות בהתאם לכתובת IP או תוך שימוש באמצעים אחרים לזיהוי המיקום של הלקוחות, יכולות להתחבר לטבלאות המע"מ העדכניות בכדי להתאים את שיעור המס. באופן דומה, ניתן לחשב מס הכנסה באמצעות מיון של עסקאות מכירה לפי מיקום ביצוע העסקה ולפי מיקום ההשפעה הכלכלית.

 

לעורכי הדין במשרד ברנע ושות' המתמחים בתחום זה נסיון רב בניהול סוגיות מס רב-לאומיות העולות עקב פעילות בתחום המסחר האלקטרוני. אתה מוזמן ליצור איתנו קשר ונשמח לעזור לך לנווט את דרכך במבוך המיסוי הבינלאומי בתחום המסחר האלקטרוני.

 

Source: barlaw.co.il

לכל החדשות של דותן ברוך >

תחומי התמחות:
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: