כל הזכויות שמורות לברנע. משרד עורכי דין 2015 ©

Together is powerful

חדשות ועדכונים

16 באוגוסט, 2017
ראיון עם ד"ר צבי גבאי בעקבות הטענה של רשות ני"ע בארה"ב כי מייסדי מובילאיי מסרו מידע פנים
 רשות ניירות ערך בארה"ב הגישה באחרונה כתב תביעה לבית משפט אמריקאי נגד אזרח ישראלי ואזרח ארצות הברית בגין שימוש במידע פנים לרכישת מניות ואופציות בחברת מובילאיי. בכתב התביעה נטען בין היתר, כי מייסדי מובילאיי הם אלו שמסרו את המידע על עסקת הענק הנרקמת בין אינטל למובילאיי. ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו התראיין לדה מרקר והסביר על ההבדלים בין הליך האכיפה בארץ לארה"ב, וכן על היחס בין אכיפה אזרחית על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית ואכיפה פלילית על ידי התביעה הפדרלית.  
15 באוגוסט, 2017
עו"ד אריאלה דרייפוס תרצה היום בנושא הסכמי השקעה
במסגרת שיתוף הפעולה של משרדנו עם מרכז היזמות של האוניברסיטה העברית, HUstart, תתקיים הבוקר הרצאה של עורכת הדין אריאלה דרייפוס. ההרצאה תתקיימים במסגרת TIP - Trans-disciplinary Innovation Program ותעסוק בחשיבות של הסכמי השקעה וגיוס הון. 
15 באוגוסט, 2017
אתגרים בגיוס כוח אדם בסטארטאפים
עו"ד מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה, תרצה היום בפני יזמים בשלבים מתקדמים, המשתתפים בתכנית היזמות של Startau. ההרצאה תעסוק בגיוס כח אדם והאתגרים השונים הקיימים בגיוס כוח אדם בחברות סטארטאפ.
8 באוגוסט, 2017
הבנק המרכזי של סינגפור יתחיל לפקח על הנפקת מטבעות וירטואליים
עו"ד דניאל ישראלי ממחלקת שוק ההון במשרדנו התראיין לדה מרקר בעקבות ההודעה של הבנק המרכזי בסינגפור כי כל הנפקה של מטבעות וירטואלים (ICO) תבוצע תחת הפיקוח של הבנק המרכזי. דניאל ציין, כי סינגפור שימשה עד היום יעד נוח להנפקה של מטבעות וירטואליים ולכן החלטה זו של הבנק המרכזי בסינגפור תשנה את כללי המשחק בתחום.
27 ביולי, 2017
לראשונה: פיקוח על מטבעות דיגיטליים בארה"ב
 ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת האינטרנט של משרד ברנע ושות', התראיין לדהמרקר לאחר הודעת רשות ניירות הערך האמריקאית כי מטבעות דיגיטליים ייחשבו לניירות ערך ויהיו כפופים לרגולציה. 
26 ביולי, 2017
עו"ד אריאלה דרייפוס בהרצאה במרכז היזמות של אוניברסיטת בן גוריון
עו"ד אריאלה דרייפוס תרצה היום בפני משתתפי התוכנית הבינלאומית במרכז בנג'יס ליזמות וחדשנות של אוניברסיטת בן גוריון בנושא של הסכם מייסדים, קנין רוחני והסכמי השקעה.
25 ביולי, 2017
ברנע ושות' ייצגו את מרכזי התעשיות ע.ע.ד בעסקת רכישת השליטה על ידי ADM האמריקאית
חברת ADM האמריקאית השלימה את רכישת השליטה בחברה הישראלית, מרכזי תעשיות ע.ע.ד.אשר עוסקת בתחום של ייבוא ושיווק מזון לבעלי חיים. החברה יוצגה על ידי עורכי הדין מיקי ברנע, יובל לזי, אילן בלומנפלד, דניאל לורבר, שגיא גרוס ודניאל קלינמן. 
25 ביולי, 2017
גורל תביעה כאשר התובע נפטר - ראיון עם עו"ד נועה הבדלה בנושא
עו"ד נועה הבדלה, שותפה במחלקת הליטיגציה במשרדנו, בראיון בתוכנית הרדיו 'צבע הכסף' בנוגע לגורלה של תביעה כשהתובע הולך לעולמו. לדבריה של נועה, התביעה ממשיכה להתקיים על ידי היורשים או מנהל העיזבון שנכנסים בנעליו של הנפטר. (החל מדקה 9.40)
19 ביולי, 2017
עו"ד אילן בלומנפלד ישתתף כמנטור ב HIP תכנית היזמות של קרן הישג
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקה המסחרית במשרדנו, ישתתף היום כמנטור ב HIP תכנית היזמות של קרן הישג.
19 ביולי, 2017
אימוץ כלל שיקול הדעת העסקי - מאמר חדש מאת ד"ר צבי גבאי
מאמרו של עו"ד צבי גבאי לכתב העת המשפטי Debate העוסק בהלכה שניתנה בבית המשפט העליון בסוף חודש דצמבר 2016 בפרשת בזק, שבמסגרתה אימץ בית המשפט העליון בישראל את ההגנה המוענקת להחלטות דירקטוריון באמצעות יישום של כלל שיקול הדעת העסקי. המאמר מבקש לבחון האם ההלכה השיגה את אחד מיעדיו העיקריים - ודאות משפטית.
19 ביולי, 2017
בג"צ עצר את העברת ערוץ הכנסת לערוץ 20
RGE המיוצגת על ידי עוה"ד זוהר לנדה, רונן ריינגולד ועדי שוהם ממשרד ברנע ושות' עתר לבג"צ בענין תוצאות המכרז הנוגע להפעלת ערוץ הכנסת החדש ובבקשה לצו ביניים שימנע את ההתקשרות עם ערוץ 20, הזוכה במכרז, לפני בירור העתירות. בדיון שהתקיים היום בבג"צ, הוצא צו ביניים שהקפיא את תוצאות המכרז.
18 ביולי, 2017
בקשה לתביעה ייצוגית נגד המכללה למינהל
עו"ד נועה הבדלה, שותפה במחלקת הליטיגציה במשרדנו, מייצגת עוזרת הוראה לשעבר בבית הספר למינהל עסקים במכללה למינהל בבקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה לבית הדין לעבודה.
12 ביולי, 2017
הרצאה של עו"ד איתי גורה בתוכנית Hip - תוכנית היזמות של קרן הישג
עו"ד איתי גורה ירצה היום בנושא הסכם מייסדים בתוכנית Hip -  תוכנית היזמות של קרן הישג.
11 ביולי, 2017
מגזין FDI של הפייננשל טיימס בלונדון מארח את מיקי ברנע בשולחן עגול בנושא הזדמנויות השקעה בישראל
מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו משתתף היום בשולחן עגול בנושא הזדמנויות השקעה בישראל, הנערך בלונדון, על ידי מגזין FDI של הפייננשל טיימס.
10 ביולי, 2017
אירוח The Startup CEO Roundtable
משרדנו יחד עם חברת Marketing Envy מקיימים בפעם השלישית יום עיון עבור סטארטאפים אשר גייסו מעל למיליון דולר. עו"ד יובל לזי ירצה על ההיערכות לגיוס השני, טעויות נפוצות והאתגרים השונים.
5 ביולי, 2017
לבקשת רוני מאנה המיוצג על ידי ברנע ושות' הוטל עיקול על כספי ארנה ממכירת הקניון בהרצליה
רוני מאנה, המיוצג על ידי עוה"ד זוהר לנדה וגל ליפשיץ ממשרד ברנע ושות', תובע מחברת ארנה גרופ תשלום על דמי תיווך בגין עסקת המכירה של קניון ארנה בהרצליה. בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום את בקשתו של מאנה למתן צווי עיקול זמניים על כספים שהחברה קיבלה בגין מכירת הקניון.
4 ביולי, 2017
מיקי ברנע הרצה על ניהול משרד עורכי דין בתקופה של אי וודאות
מיקי ברנע, השותף המנהל של משרד ברנע הוזמן להרצות בפני שותפים מנהלים של משרדי עורכי דין בגודל בינוני. ההרצאה התקיימה במסגרת השתלמות של לשכת עורכי הדין ועסקה בניהול משרד עורכי דין בתקופות של אי וודאות.
3 ביולי, 2017
מרי ציון במאמר בנושא העסקת בני נוער
עו"ד מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, במאמר לדה מרקר לקראת החופש הגדול בנושא העסקת בני נוער.
2 ביולי, 2017
ברנע ושות' ליווה את תאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון בהשקעה בסטארט-אפ DayTwo
משרד ברנע ושות' ליווה תאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון בהשקעה בסטארט-אפ DayTwo בהיקף של 12 מיליון דולר המספק ללקוחותיו המלצות תזונה מותאמות אישית, בהתבסס על מיפוי וניתוח הרכב חיידקי המעי.
2 ביולי, 2017
ברנע ושות' ייצג את חברת אבגול במכירת זכויותיה במפעל בברקן
משרד ברנע ושות' ייצג את חברת אבגול במכירת זכויותיה במפעל בברקן בתמורה לסך של כ-52.5 מיליון שקל. חברת אבגול פועלת להעברת מרכז הייצור בישראל לדימונה.
2 ביולי, 2017
זוהר לנדה יצג את חברת מרוצי הסוסים הבריטית בשימוע בפני משרד האוצר
עו"ד זוהר לנדה, ראש מחלקת הליטיגציה במשרדנו, ייצג את חברת המרוצים הבריטית GBI, בשימוע שנערך בפני משרד האוצר בעקבות החוק לביטול ההימורים על מרוצי סוסים בישראל.
29 ביוני, 2017
הרצאה של אסף שלו בקורס יזמות עילית של Startau מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב
עו"ד אסף שלו ירצה היום בקורס יזמות עילית של Startau מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב בנושא הסכם מייסדים וקנין רוחני.
25 ביוני, 2017
השתלמות בנושא דירקטוריון 2017 - אתגרים וסיכונים
משרדנו בשיתוף איגוד הדירקטורים מארח היום השתלמות בנושא האתגרים והסיכונים בעבודת הדירקטוריון. מיקי ברנע, השותף המנהל, ידבר על הסיכונים בעבודת הדירקטוריון. ד"ר צבי גבאי, שותף וראש מחלקת שוק ההון, יעסוק בממשל התאגידי ותוכניות אכיפה.
22 ביוני, 2017
דניאל לורבר ישפוט בדמו דיי של תכנית BEE
עו"ד דניאל לורבר, הוזמן להיות שופט בדמו דיי, של תכנית - BEE של מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב
22 ביוני, 2017
תכנית הרדיו "צבע הכסף"
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון ורגולציה פיננסית במשרדנו, התראיין לתכנית הרדיו "צבע הכסף" של תאגיד השידור הציבורי, בעקבות החקירה של ראשי בזק והסביר כיצד מתנהלת חקירה של רשות ני"ע. (החל מדקה 12.06)
20 ביוני, 2017
ראיון עם ד"ר צבי גבאי בתכנית "איפה הכסף" בתחנת הרדיו 103FM
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו, התראיין היום לתכנית "איפה הכסף" בתחנת הרדיו 103FM, בעקבות החקירה שפתחה הרשות לניירות ערך נגד בזק, בעל השליטה בחברה שאול אלוביץ' ובכירים בחשדות לביצוע עבירות על פי חוק ניירות ערך ועל פי חוק העונשין. צבי הסביר בראיון על עסקאות בעלי ענין בחברה. מדקה 11.38
20 ביוני, 2017
ראיון עם ד"ר צבי גבאי ב"תכנית חסכון"
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו, התראיין לתכנית חסכון בחדשות ערוץ 2, בעקבות החקירה שמנהלת הרשות לניירות ערך נגד בזק. צבי הסביר את טענותיה של הרשות והסיבה לפתיחת החקירה.
18 ביוני, 2017
משרדנו שמח לתת חסות לאירוע השנתי של עמותת יוניסטרים
משרד ברנע גאה לתת חסות זו השנה השנייה, לאירוע יזם השנה של עמותת יוניסטרים.במסגרת האירוע עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל, הוזמן לשפוט בתחרות במסגרתה בני הנוער יציגו לשופטים את חברת הסטארט אפ אותה הקימו.
18 ביוני, 2017
ברנע ושות' מייצגים את אפריקה ישראל-אירופה בפרויקט מסחר ומגורים בסרביה
משרדנו מלווה את חברת אפריקה ישראל בהקמת פרויקט מסחר ומגורים חדש בסרביה בשם “Skyline Belgrade” בעלות מוערכת של 200 מיליון יורו.
13 ביוני, 2017
עו"ד רונית אופיר מונתה לשיפוט בבית משפט השלום בתל-אביב
עו"ד רונית אופיר, שותפה במחלקת הליטיגציה במשרדנו מונתה לשיפוט בבית משפט השלום בתל-אביב. עו"ד אופיר הצטרפה למשרדנו בשנת 2010 והינה בעלת ניסיון רב בייצוג חברות ישראליות ובינלאומיות בהליכי ליטיגציה מורכבים בפני בתי המשפט המחוזיים, בית המשפט העליון והליכי גישור ובוררות.
12 ביוני, 2017
BEE - Business Entrepreneurial Experience
עו"ד איתי גורה, ירצה היום על הסכם מייסדים וסוגיות של קנין רוחני בתכנית BEE  של Startau, מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב.
11 ביוני, 2017
משלחת חברות משוויץ
משרד ברנע ושות' בשיתוף Startau, מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב, מארחים היום משלחת חברות משוויץ, המבקרים בישראל בפעם הראשונה במטרה להכיר את האקוסיסטם היזמי בארץ.
8 ביוני, 2017
ניצחון לזאב רום: גד זאבי ישלם עוד 1.5 מיליון דולר כדמי תיווך בעסקת בזק
בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי איש העסקים גד זאבי יצטרך לשלם לאיש העסקים זאב רום 1.5 מיליון דולר כדמי תיווך בעסקה שבה רכש זאבי 20% ממניות חברת בזק בשנת 2000. עוה"ד זוהר לנדה, נועה הבדלה ומורן ביקל ממחלקת הליטיגציה במשרד ברנע ושות', ייצגו את זאב רום.
7 ביוני, 2017
בגלל הפרטיות: עולם המיזוגים והרכישות משתנה בעידן ה-Big Data
עו"ד קרין קשי, ממשרד ברנע ושות', במאמר לאנשים ומחשבים על השינויים שצריכים לנקוט חברות סטארטאפ ביחס להיבטי הפרטיות החלים עליהן וההשפעה הצפויה בעסקאות מיזוגים ורכישות.
6 ביוני, 2017
כנס בשיתוף ה-ACC בנושא פרטיות
משרדנו מקיים היום כנס בשיתוף Association of Corporate Counsel (ACC) בנושא פרטיות. במהלך הכנס יתקיימו מספר הרצאות ביניהן: ד"ר דותן ברוך ידבר על התקנות חדשות של האיחוד האירופי בדבר הגנה על פרטיות ומידע ; ד"ר צבי גבאי יעסוק בהרצאתו בזכות לפרטיות פיננסית בישראל ; עו"ד רונן ריינגולד, יתמקד בתקנות החדשות שפורסמו לאחרונה, המחילות חובה רחבה לאבטחה של מאגרי מידע.לאור הביקוש הנוסף, משרדנו יקיים כנס נוסף ב-11/06.
6 ביוני, 2017
ראיון למגזין Legal Business
סיימון ג'פה, השותף המנהל במשרדנו, בראיון למגזיןLegal Business על אופן העבודה של משרדי עוה"ד בישראל עם חברות סטארטאפ בשלבים מוקדמים.
4 ביוני, 2017
עו"ד מיקי ברנע הוזמן להרצות בגוגל קמפוס בנושא AI
מיקי ברנע הוזמן להרצות בפני יזמים הפועלים בתחום הבינה המלאכותית בגוגל קמפוס. ההרצאה של מיקי תעסוק בהשלכות המשפטיות האפשריות על מיזמים בתחום הבינה המלאכותית.
29 במאי, 2017
הרגולטורים גילו את התאווה להימורים
ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת האינטרנט במשרדנו, בראיון לדה מרקר, בעקבות המגמה המסתמנת בעולם של הידוק הרגולציה על חברות הימורי אונליין.
28 במאי, 2017
ד"ר דותן ברוך ועו"ד איתי גורה ירצו היום במסגרת סמינר Startup Science Innovation
במסגרת שיתוף הפעולה של משרדנו עם HUstart, מרכז היזמות של האוניברסיטה העברית, ד"ר דותן ברוך ועו"ד איתי גורה ממשרד ברנע ושות' ירצו היום בנושא הסכמי השקעה וסוגיות שונות של קנין רוחני. ההרצאה מתקיימת במסגרת סמינר היזמות Startup Science Innovation. 
25 במאי, 2017
אספרסו קלאב מבקשת הגדלת הוצאות המשפט לסכום של חצי מיליון שקל
לאחר דחיית תביעת נספרסו ונסטלה נגד אספרסו קלאב בעניין הקמפיין שבו הוצג כפיל של הפרזנטור ג'ורג' קלוני, חברת אספרסו קלאב, המיוצגת על ידי עוה"ד זוהר לנדה ואיתי חתם, ממשרד ברנע ושות', הגישה הבוקר ערעור. הערעור הינו ביחס לסכום ההוצאות שקבע בית המשפט המחוזי, בטענה כי סכום ההוצאות אינו סביר ביחס להוצאות בפועל.
24 במאי, 2017
האתגרים המשפטיים בתחום הביג דאטה
עו"ד אריאלה דרייפוס במאמר בגלובס Dun's100 על המוקשים המשפטיים העומדים בפני מפתחי טכנולוגיות בתחום הביג דאטה.
23 במאי, 2017
ד"ר צבי גבאי הוזמן להשתתף בפאנל רגולציה בכנס IFX Expo
כמומחה בתחום הרגולציה בישראל, ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון, הוזמן להשתתף בפאנל הרגולציה, הנערך במסגרת כנס IFX Expo Cyprus 2017. הפאנל יעסוק בהחלטות שהתקבלו על ידי הרגולטורים השונים וההשפעות האפשריות שלהן על התעשייה.
22 במאי, 2017
אירוח משלחת עסקית ממונטנה
משרד ברנע ושות' בשיתוף לשכת המסחר ישראל-אמריקה מארח משלחת עסקית ממונטנה למפגש נטוורקינג לחברות המבקשות להתרחב לחו"ל.
11 במאי, 2017
הכנס החצי שנתי של פורום משאבי האנוש של הצפון
עו"ד מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה במשרדנו, תשתתף היום בכנס החצי שנתי של פורום משאבי האנוש של הצפון ותרצה בנושא שמירה על פרטיות העובד במקום העבודה.
11 במאי, 2017
TLV Startup Challenge
מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו שפט בשלב הגמר בתחרות TLV Startup Challenge, שהתקיימה במסגרת כנס החדשנות של Startau. הסטארט-אפ "חרגול פודטק", המתמחה בגידול חקלאי של חגבים וחרגולים לתעשיית המזון, זכה במקום הראשון בתחרות. 
10 במאי, 2017
הרגולטור נכנס לקזינו - ראיון עם ד"ר דותן ברוך
ד"ר דותן ברוך, שותף וראש מחלקת האינטרנט במשרדנו, בראיון לדה מרקר בעקבות המגמה המסתמנת של הידוק הרגולציה על חברות הימורי האונליין. לדברי דותן "הרגולציה בתחום באה בצורה של הסדרת השוק והטלת דמי רישיונות, מסי הימורים ומס חברות. צורה אחרת של רגולציה היא אכיפת איסור על פעילות אונליין, הטלת קנסות והגשת כתבי אישום".
7 במאי, 2017
משרד ברנע שמח להשתתף זו השנה השניה בכנס החדשנות של אוניברסיטת תל אביב
משרד ברנע ושות' לוקח זו השנה השנייה חלק בכנס החדשנות של אוניברסיטת תל אביב. במסגרת הכנס, עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל, ירצה על האתגרים המשפטיים של סטרטאפים בשלבים מתקדמים ויכהן כשופט בגמר תחרות הסטרטאפים בהשתתפות מנטורים נוספים מחברות Shazam, Prezi, Capsula קבוצת שטראוס והתעשייה האווירית. ד"ר דותן ברוך, עו"ד יובל לזי ועו"ד אריאלה דרייפוס, שותפים במשרדנו, ישמשו כשופטים בתחרות הסטרטאפים בתחומי ה-Fintech, Gaming ו-IoT. כמו כן עו"ד יובל לזי ישתתף בפאנל העוסק במימון חברות סטארטאפ. בין משתתפי הפאנל נציג של משרד המדען הראשי, מנכ"ל Tau Ventures ומנכ"ל תכנית הסטרטאפים Cockpit של אלעל.
7 במאי, 2017
משקיעים בינלאומים ויזמים מקומיים המשתתפים בכנס החדשנות הוזמנו לקוקטייל VIP שאירחנו במשרדנו
במסגרת אירועי כנס החדשנות של אוניברסיטת תל אביב, מתקיים היום קוקטייל VIP למשקיעים בינלאומים ויזמים מקומיים במשרדנו. הקוקטייל הינו למוזמנים בלבד ובהרשמה מראש. 
4 במאי, 2017
משרדנו ייצג את חברת ASRR בעסקה למכירת אחזקותיה
גל אורן, שותף במחלקה המסחרית ודניאל ישראלי, ייצגו את חברת הנדל"ן ASRR, חברה ציבורית, בעסקה למכירת אחזקותיה בחברת דנישרא-רניטק נדל"ן. זאת בתמורה לכ- 6.5 מיליון ש"ח.
3 במאי, 2017
ד"ר דותן ברוך הוזמן להיות חבר בועדת ההשקעות של עמותת יוניסטרים
כחלק משיתוף הפעולה עם עמותת יוניסטרים, משרדנו לוקח חלק בועדת ההשקעות של העמותה, אשר במהלכה יציגו בני נוער מיזם עסקי אותו פיתחו במהלך התוכנית ודימו תהליך של גיוס הון בפני משקיעים.ד"ר דותן ברוך, שותף וראש מחלקת האינטרנט במשרדנו, ייקח חלק בחבר השופטים, המורכב ממנכ"לים ובכירים בתעשייה, מנהלי השקעות ומנהלי קרנות הון סיכון. 
1 במאי, 2017
תביעה ייצוגית נגד חברת קפיטל טרייד ובעליה קובי לוצקי
תביעה ייצוגית בהיקף של 15 מיליון ש"ח הוגשה כנגד חברת קפיטל טרייד ובעליה קובי לוצקי בטענה לניהול תיקי השקעות ללא רישיון כדין וגביית עמלות ודמי ניהול שלא כדין מהלקוחות. עוה"ד נועה הבדלה ומורן ביקל, ממחלקת הליטיגציה במשרד ברנע ושות', המייצגים את החברה ובעליה התראיינו לגלובס וטענו כי חברת קפיטל טרייד פעלה כדין, בהתאם לרגולציה הנוהגת באותה תקופה.
25 באפריל, 2017
הרצאה של יובל לזי בקורס יזמות עילית של Startau
כחלק מהליווי השוטף של משרדנו בתכניות היזמים השונות המתקיימות במרכז היזמות Startau, עו"ד יובל לזי, שותף במחלקה המסחרית, ירצה היום בנושא הסכם מייסדים וגיוסי הון בקורס 'יזמות עילית', קורס הדגל של המרכז. 
19 באפריל, 2017
מי ידע מה, למה וכמה: על עסקת אינטל־מובילאיי
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות', במאמר דעה בעקבות ההחלטה של רשות ניירות ערך האמריקאית להגיש תביעה אזרחית בבית משפט פדרלי נגד שני ישראלים שסחרו במניות מובילאיי לפני הדיווח על העסקה עם אינטל ומיד לאחריו. לדברי ד"ר גבאי, התיק שגיבשה הרשות נגד שני הישראלים בחשד לשימוש במידע פנים, הוא בינתיים נסיבתי מאד.
6 באפריל, 2017
הרצאה בתחום דיני עבודה במרכז היזמות AtoBe
עו"ד לי אלתר קיציס, ממחלקת דיני עבודה במשרד ברנע ושות', הרצתה היום בנושא סוגיות משפטיות בתחום דיני עבודה הנוגעות לסטאטראפים. ההרצאה התקיימה בפני יזמים הלוקחים חלק באקסלרטור של מרכז היזמות בעזריאלי המכללה האקדמית להנדסה.
5 באפריל, 2017
משרדנו ייצג את חברת אבגול בהנפקת סדרת אגרות חוב חדשה
משרד ברנע ושות' ייצג את חברת אבגול תעשיות 1953 בהנפקת סדרת אגרות חוב חדשה (סדרה ד') של החברה בסך של כ-197 מיליון ש"ח. אבגול היא אחת היצרניות הגדולות בעולם של מוצרי בד לא ארוג לשוק ההיגיינה וניירות הערך שלה נסחרים במדדים המובילים בבורסה בתל-אביב.
4 באפריל, 2017
כנס במשרדנו: טעויות נפוצות בעת גיוס עובדים בחו"ל
ברנע ושות' ביחד עם חברת נישה גלובל מארחים היום סמינר עבור מנכ"לים וסמנכל"לים, אשר יעסוק באופן בו ניתן להימנע מטעויות ועלויות מיותרות בעת פתיחת פעילות חדשה בחו"ל. עו"ד מרי ציון, שותפה וראש מחלקת דיני עבודה תרצה על ההיבטים המשפטיים הנוגעים לפעילות חברה בחו"ל.
4 באפריל, 2017
הבורסה בהונג קונג נפתחת לראשונה לחברות ישראליות
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות' התראיין לדה מרקר בעקבות ההודעה של הבורסה בהונג קונג כי היא אישרה את ישראל כ"תחום שיפוט מקובל", אישור המאפשר לחברות המאוגדות בישראל להירשם בבורסה. צבי ציין, כי האישור מוגבל לחברות פרטיות ישראליות, ולחברות ציבוריות ישראליות שהנפיקו ניירות ערך בבורסה בחו"ל. כמו כן כי המשמעות המעשית עשויה להיות לא רק הרישום, אלא גם חיסכון בעלויות.
4 באפריל, 2017
ברנע ושות' ייצג את ויולה קרדיט ברכישה של נגב קרמיקה
ברנע ושות' ייצג את ויולה קרדיט וקבוצת משקיעים בהסכם לרכישת נגב קרמיקה, לפי שווי של 335 מיליון ש"ח. את ויולה קרדיט ייצגו עורכי הדין מיקי ברנע, ינון יוגב ואילן בלומנפלד.
3 באפריל, 2017
סמינר לסטארטאפים בתחום הבינה המלאכותית
ברנע ושות' ביחד עם משרד עורכי הפטנטים ארליך ופנסטר מארחים היום סמינר המיועד ליזמים המפתחים טכנולוגיות בתחום הבינה המלאכותית. עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו, ירצה על ההשלכות המשפטיות בזירת הבינה המלאכותית.
3 באפריל, 2017
בית המשפט העליון אישר ביטול פסק בוררות
משרד עוה"ד ברנע, באמצעות עורכי הדין זוהר לנדה, ז'ק גרשוני ויתיר מדר, הצליח בצעד חריג ומיוחד להביא לביטולו של פסק בוררות בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, והוביל לאישורו של בית המשפט העליון את דבר ביטול פסק הבוררות.  הצדדים מינו לעצמם בורר שידון במחלוקת ספציפית ביניהם. לאחר שהבורר נתן פסק בוררות מטעמו אשר קוים במלואו על ידי שני הצדדים, חבר הבורר לאחד הצדדים, תוך ניסיון להתעלם מאותו פסק בוררות שקוים. זאת במטרה להוציא באופן חד-צדדי, פסק בוררות חדש. למעשה, פסק הבוררות החדש, הפך על קודקודו את פסק הבוררות המקורי, שכאמור, כבר קוים במלואו על-ידי הצדדים. אותו צד, שאליו חבר הבורר, בהסתמכו על פסק הבוררות החדש, הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה כפולה - האחת, לאישורו של פסק הבוררות החדש והשנייה, להטלת עיקולים זמניים - במעמד צד אחד - על רכושו של הצד השני (הלא הוא הלקוח של משרדנו). משרד ברנע הצליח להביא לביטולו של פסק הבוררות החדש (במסגרת פסק הדין של כב' השופטת י' שבח, בית המשפט המחוזי מיום ,28.12.2016). זאת, תוך הבהרה, כי מדובר בפסק בוררות אשר ניתן בחוסר סמכות, הן בשל חריגה מגבולות ההסמכה שהגדירו הצדדים והן בשל היותו עומד בסתירה לפסיקה קודמת של הבורר. הצד שכנגד, לא קבל את הכרעת בית המשפט המחוזי ובחר להגיש לבית המשפט העליון בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב, וכן בקשה למתן סעד זמני בערעור. משרד ברנע הגיש תגובה נחרצת ביחס לבקשה זו למתן הסעד הזמני, במסגרתה הובהר כי הצורך בהטלת העיקולים הזמניים מעולם לא נבחן לגופו של עניין בבית המשפט המחוזי ואף פורט בהרחבה מדוע בקשת רשות הערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי, נעדרת כל בסיס הן בדין והן בעובדה. בית המשפט העליון דחה את בקשת רשות הערעור ואף חייב את הצד שכנגד בהוצאות המשפט (במסגרת החלטה של כב' השופט י' דנציגר מיום 26.3.2017). "ידוע, כי ביטול פסק בוררות הוא עניין שננקט רק במקרים נדירים ביותר ושאינו קורה על דרך השגרה", אומר עו"ד זוהר לנדה ראש מחלקת הליטיגציה במשרד ברנע. "דחייה זו של בית המשפט העליון, משמעותה בפועל הינה אישור פסק דינו של בית המשפט המחוזי בדבר ביטולו של פסק הבוררות החדש, ובהתאם לכך, ביטול הסעד הארעי שהוטל על נכסי הלקוח של משרדנו".
30 במרץ, 2017
פאנל 'עולים למשפטים'
עו"ד אריאלה דרייפוס, שותפה, במשרד ברנע ושות' תרצה היום בפני עולים חדשים שהינם סטודנטים למשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה ומשתתפים בתוכנית "עולים למשפטים", שמטרתה להעניק תמיכה לסטודנטים המתקשים בלימודים בשפה העברית.
29 במרץ, 2017
ברנע ושות' ייצג את קרן ההשקעות ויולה פרייבט אקוויטי בהשקעה בחברת סימיליאר-ווב
ברנע ושות' ייצג את קרן ההשקעות ויולה פרייבט אקוויטי בהשקעה בסך של כ-50 מיליון דולר בחברת סימיליאר-ווב, הפועלת בשוק הדיגיטלי והמספקת אינפורמציה לאתרים ויישומים.
27 במרץ, 2017
ייצוג חתמים בהנפקת מדיגוס בנאסד"ק
משרד ברנע ושות' ייצג קבוצה של חתמים אמריקאים, בראשות H.C. Wainwright and Co., LLC, בתהליך פרסום תשקיף הצעה לציבור ורישום למסחר ב Nasdaq של ניירות ערך של חברת מדיגוס. במסגרת הרישום למסחר ב-  Nasdaq גייסה מדיגוס סך של 7.5 מיליון דולר. מדיגוס היא חברה ציבורית ישראלית שמניותיה נסחרות בבורסה בתל-אביב, והיא עוסקת במחקר ופיתוח של טיפול רפואי בדרכי העיכול.
27 במרץ, 2017
UK Israel Tech Hub
משרד ברנע ושות' בשיתוף עם UK Israel Tech Hub מארחים היום משלחת מבריטניה, המבקרת בישראל בפעם הראשונה במטרה ליצור שתופי פעולה בעיקר בתחום התחבורה החכמה.
26 במרץ, 2017
הקנס לקוקה-קולה: "נראה שהלפרין רוצה לעלות את רף הענישה"
עו"ד זוהר לנדה, ראש מחלקת ליטיגציה, במשרד ברנע ושות' התראיין לגלובס בעקבות החלטת המונה על ההגבלים העסקיים להטיל על החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה ישראל) עיצום כספי חסר תקדים. לדבריו, אין די בעיצום הכספי שנקבע וכי על הרשות לעשות שימוש במכלול הכלים העומדים לרשותה, לרבות הכלים האזרחיים.
26 במרץ, 2017
עו"ד יובל לזי בראיון ל'מדברים על יזמות' : הסכם מייסדים
עו"ד יובל לזי, שותף במשרד ברנע ושות', בראיון לבלוג הישראלי 'מדברים על יזמות' בנושא חתימה על הסכם מייסדים. בראיון הסביר יובל מה הסיכון באי עשיית הסכם מייסדים, כמה זה עולה וכמה זמן אורך התהליך .
20 במרץ, 2017
כנס במשרדנו: ניהול העושר המשפחתי
ברנע ושות' בשיתוף חברת דה סרוויס יארחו היום סמינר שיעסוק באופן בו נכון לנהל נכסי נדל"ן וחברות משפחתיות.  מיקי ברנע, שותף מנהל, ידבר על העברה בין דורית בחברות משפחתיות. ליאת קיסרי תשתתף בפאנל שיעסוק בניהול נכסי נדל"ן.
15 במרץ, 2017
קורס הכשרת דירקטורים של לשכת עורכי הדין
ד"ר צבי גבאי, שותף וראש מחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות' יעניק היום הרצאה על רשות ני"ע בקורס הכשרת דירקטורים של לשכת עורכי הדין.
15 במרץ, 2017
האם וכיצד לאכוף על מונופול את האיסור על גביית מחיר מופרז בלתי הוגן
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקת הגבלים עסקיים במשרד ברנע ושות' במאמר דעה לדה מרקר העוסק בשאלה האם וכיצד על הרשות לאכוף על בעל מונופול את האיסור על גביית מחיר מופרז בלתי הוגן.
8 במרץ, 2017
סקר ההתמחות של ברנע וקודקס פורסם בגלובס
בסקר מקיף שערכה קודקס, חברת ההשמה למשפטנים המובילה בארץ, ביוזמת משרד עורכי הדין ברנע ושות' ושמתפרסם ב"גלובס", נשאלו עורכי הדין של העתיד, מה הם חשים נוכח הצפת המקצוע, מה מניע אותם בבחירות המקצועיות שהם עושים ועוד. עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל במשרד ברנע ושות', ציין כי היוזמה לסקר המתמחים באה מההכרה בתהליכים היוצרים שינוי אצל דור המתמחים הנוכחי ומהצורך להבין את השפעתם של הליכים אלה על רצונם של המועמדים להתמחות.
7 במרץ, 2017
ארגון הבוגרים במרכז הבינתחומי הרצליה
עו"ד נועה הבדלה ועו"ד רון ניצן ממשרד ברנע ושות' יקחו חלק היום בפרויקט "המשפטנים של המחר", הנערך בשיתוף פעולה בין ארגון הבוגרים, המרכז לקריירה ואגודת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי הרצליה .
7 במרץ, 2017
הצעה חדשה לתיקון חוק ניירות ערך בדבר זירות סוחר שפונות ללקוחות בחו"ל
ד"ר צבי גבאי, שותף וראש מחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות' במאמר דעה ל-Finance Magnets בעקבות הצעה חדשה של הרשות לניירות ערך לתיקון החוק בדבר זירות סוחר שפונות ללקוחות בחו"ל.
5 במרץ, 2017
הקרב על ג'ורג' קלוני: אספרסו קלאב ניצחה את נספרסו
בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה את התביעה שהגישו חברת Nespresso, ותאגיד המזון העולמי Nestle נגד חברת אספרסו קלאב הישראלית. בבסיס התביעה עמדה טענה, כי הפרסומת של אספרסו קלאב, בה נעשה שימוש בכפיל של ג'ורג' קלוני, פוגעת בקנין הרוחני של נספרסו ומתחרה באופן לא הוגן. בית המשפט דחה את טענותיה של חברת נספרסו ואף חייב אותה בהוצאות משפט בסך של 110,070 ש"ח. אספרסו קלאב יוצגה על ידי עוה"ד זוהר לנדה, איתי חתם וגילי כהן-ארזי ממשרד ברנע ושות'.
3 במרץ, 2017
בג"צ – שומר הסף החדש של חוק ריבוי דירות
עו"ד מאיה זיסר, שותפה במחלקת הנדל"ן במשרד ברנע ושות' במאמר לדה מרקר בעקבות צו על תנאי שהוציא בג"צ המורה למדינה לנמק מדוע לא יבוטל חוק ריבוי דירות החדש. לדברי מאיה, כל מי שהחוק במתכונתו הנוכחית חל עליו, רצוי שימתין עם מהלכים כאלה או אחרים שנועדו לצמצם את תחולת החוק כדי לא להיכנס למצב בלתי הפיך.
2 במרץ, 2017
התערבות שיפוטית בשיקול הדעת העסקי של תאגיד
עו"ד זוהר לנדה ועו"ד גילי כהן ארזי ממחלקת הליטיגציה במשרד ברנע ושות' במאמר למדריך הדירוג המשפטי היוקרתי Chambers and Partners,  על המגמות האחרונות בפסיקה הישראלית המצביעים על שינוי אפשרי בגישת בתי המשפט בהתערבות שיפוטית בשיקול הדעת העסקי של תאגיד.
2 במרץ, 2017
ד"ר צבי גבאי בראיון למגזין G של גלובס בעקבות חשיפת מקרי שוחד נוספים של אנשי עסקים בחו"ל
ד"ר צבי גבאי, שותף וראש מחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות' התראיין למגזין G של גלובס בעקבות חשיפת מקרי שוחד נוספים של אנשי עסקים בחו"ל. לדבריו, בישראל האיסור לשחד עובד ציבור זר הוא חדש אך בארה"ב מדובר בחוק שנחקק כבר ב-1977 וארה"ב למעשה גרמה לעולם ליישר איתה קו.
26 בפברואר, 2017
הפעילות העסקית באינטרנט – הדין והסמכות המשפטית
ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת האינטרנט במשרד ברנע ושות', במאמר לעיתון דה מרקר למוסף ה E-Commerce בשאלת אופן הכפפת המסחר האלקטרוני לחקיקה הנובעת ממערכות משפט שונות המכילות על פי רוב כללים שאינם תואמים ואף סותרים, לרבות בנושאי רישוי ורגולציה.
23 בפברואר, 2017
קורס יזמות עילית Ignition של Startau , מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב
עו"ד איתי גורה ירצה היום בקורס יזמות עילית Ignition של Startau, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב, בנושא הסכם מייסדים.
21 בפברואר, 2017
מפגש נטוורקינג בשיתוף לשכת המסחר ישראל-דרום אפריקה
ברנע ושות' ביחד עם לשכת המסחר ישראל-דרום אפריקה מארחים היום מפגש נטוורקינג לקידום הקשרים בין אנשי עסקים מדרום אפריקה החיים בישראל לתעשייה המקומית.
21 בפברואר, 2017
ההשפעה האפשרית של אשרור תוכנית ויזת המשקיעים E2 לארה"ב על השוק המשפטי
עו"ד מארי ציון, שותפה וראש מחלקת דיני עבודה במשרד ברנע ושות', התראיינה למגזין The Lawyer, בנוגע להשפעה של אשרור תוכנית ויזת המשקיעים E2 לארה"ב על השוק המשפטי. מארי ציינה, כי ויזת המשקיעים תאפשר ליותר חברות, יזמים ועובדים אמריקאים להתחיל בפעילות עסקית בישראל ותגדיל את היקף הפעילות שלהם בארץ.
15 בפברואר, 2017
אירוח ראשי נציגויות אמריקה הלטינית והקריבים
משרדנו יארח היום את ראשי נציגויות אמריקה הלטינית והקריבים בשיתוף עם אגף אמריקה הלטינית במשרד החוץ, לשכת המסחר ישראל-אמריקה הלטינית ו-Startau מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב.
12 בפברואר, 2017
משרדנו הינו משרד עורכי הדין המלווה את אקסלרטור פרנקפורט
משרדנו יספק את השירותים המשפטיים לחברות ישראליות שישתלבו בתכנית האקסלרטור, אשר מתמקד בחיבור מיזמים עם מוסדות פיננסיים גרמנים. התכנית מיועדת לסטארטאפים מחפשים להרחיב את העסק לאירופה. ב -12 בפברואר מתקיים אירוע פתיחה בו תוצג תכנית האקסלרטור ובמסגרת זו יציג מיקי ברנע את האתגרים העומדים בפני חברות המעוניינות להרחיב את פעילותם אל מעבר לישראל. האירוע ייערך ב - Barclays Accelerator. 
12 בפברואר, 2017
רשות ההגבלים תאשר? שופרסל מתעניינת ברכישת ניו פארם
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במחלקת הגבלים עסקיים במשרד ברנע ושות', התראיין לדה מרקר בעקבות הודעה של רשת המזון, שופרסל על כוונתה לרכוש את רשת ניו פארם מקבוצת המשביר לצרכן. לדברי אילן "במידה שאכן שופרסל תרכוש את ניו פארם, רשות ההגבלים העסקיים תצטרך לאשר את העסקה, זאת על ידי בחינת כוח השוק של הגוף הממוזג".  לדבריו "אין ספק שיהיה מעניין לראות מה תחליט הרשות, זאת בעיקר לאור גודל החברות המדוברות וגודל השוק של כל חברה".
8 בפברואר, 2017
הרצאה בנושא חדלות פרעון בלשכת המסחר תל אביב והמרכז
עו"ד נועה הבדלה, שותפה במחלקת הליטיגציה, במשרד ברנע ושות' תרצה היום בלשכת המסחר תל אביב והמרכז בנושא חדלות פרעון. ההרצאה תעסוק בסימנים הראשונים הניתנים לזיהוי והדרכים הנכונות להתנהל מול חברה בקשיים תזרימים.
8 בפברואר, 2017
ראיון עם הראל פרלמוטר בנוגע למעצר מנכ"ל בנק דויטשה ישראל
עו"ד הראל פרלומטר, המוביל את תחום המיסים בברנע ושות', התראיין לאתר Tax Analysts בעקבות מעצרו של מנכ"ל בנק דויטשה ישראל בחשד לביצוע עבירות מע"מ. לפי רשות המיסים, דויטשה בנק ישראל דיווחה כי ביצעה עסקאות עם תושבי חוץ ולכן לא שילמה מע"מ. הרשות טוענת כי עסקאות אלו נעשו עם תושבי ישראל ולכן חייבות במע"מ. הראל ציין בראיון כי הסוגיה המשפטית הינה הכרה באדם כתושב חוץ לצרכי חיוב מס.
7 בפברואר, 2017
מנכ"ל חברת הביומד כיטוב פארמה נחקר ברשות ני"ע בחשד לביצוע עבירות מרמה ודיווח
עוה"ד זוהר לנדה ומורן ביקל, ממחלקת הליטיגציה במשרד ברנע ושות' ייצגו את מנכ"ל חברת הביומד, כיטוב פארמה, בדיון לשחרור בתנאים מגבילים שהתקיים בבית משפט השלום בתל אביב.
5 בפברואר, 2017
עו"ד הראל פרלמוטר התראיין לאתר Bitcoin.com בנוגע לטיוטת חוזר בנושא מיסוי פעילות במטבעות וירטואליים
עו"ד הראל פרלמוטר, המוביל את תחום המיסים במשרד ברנע ושות' התראיין לאתר Bitcoin.com בנוגע לטיוטת חוזר בנושא מיסוי פעילות במטבעות וירטואליים. לדבריו, טיוטת החוזר של רשות המיסים הינה הצהרת כוונות וכי בשלב זה עדין אין הצעת חקיקה בתחום.
5 בפברואר, 2017
מדריך לעשיית עסקים בישראל - Practical Law
מדריך לעשיית עסקים בישראל שנכתב על ידי משרדנו פורסם באתר Practical Law. המדריך מקיף נושאים רבים ביניהם מערכת המשפט בישראל, השקעות זרות, רגולציה, יחסי עבודה, מיסוי וכו'.
5 בפברואר, 2017
אליעזר פישמן לא לבד: בכל שנה 19 אלף ישראלים מוגדרים כפושטי רגל
עו"ד נועה הבדלה, שותפה במחלקת הליטיגציה במשרדנו המתמחה בתחום פשיטות רגל התראיינה למעריב סופ"ש בעקבות פשיטת הרגל עליה הכריז אליעזר פישמן. נועה ציינה, כי ישנן דרכים למנוע את אובדן כל נכסי המשפחה, גם במקרה של פשיטת רגל  וכי יש להימנע מלערב את נכסי המשפחה עם הנכסים העסקיים.
2 בפברואר, 2017
על מיסים וסטארטאפים - הרצאה של הראל פרלמוטר
עו"ד הראל פרלמוטר, המוביל את תחום המיסים במשרד ברנע ושות' הרצה היום בנושא מיסוי סטאטראפים בפני יזמים במרכז היזמות בעזריאלי המכללה האקדמית להנדסה.
2 בפברואר, 2017
אירוע פיצ'ינג של תוכנית Tamid במרכז הבינתחומי הרצליה
עו"ד יובל לזי, שותף במחלקת הטכנולוגיה במשרד ברנע ושות' השתתף כשופט באירוע הפיצ'ינג שהתקיים במסגרת תכנית Tamid של המרכז הבינתחומי הרצליה. תוכנית Tamid מפגישה בין סטודנטים אמריקאים הלומדים במסגרת המכללה לתעשייה היזמית בישראל.
1 בפברואר, 2017
ברנע ושות' מייצגים את מתווך הנדל"ן רוני מאנה וחברת התיווך שבשליטתו, רו.מ. אינטרנשיונל גרופ
עוה"ד זוהר לנדה וגל ליפשיץ ממחלקת הליטיגציה במשרד ברנע ושות' מייצגים את מתווך הנדל"ן רוני מאנה וחברת התיווך שבשליטתו, רו.מ. אינטרנשיונל גרופ בתביעה שהגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בגין אי תשלום עמלת תיווך על סך 5.88 מיליון ש"ח כנגד ארנה גרופ  שבשליטת מרכוס וובר, ונגד מנכ"לית החברה מיכל פוקס.
31 בינואר, 2017
אירוח במשרדנו של משלחת משקיעים מגרמניה
ברנע ושות' מארחים היום משלחת מגרמניה, המבקרת בישראל בפעם הראשונה במטרה לאתר הזדמנויות להשקעה ושיתופי פעולה עם סטארטאפים, המפתחים טכנולוגיות הקשורות לעולמות הנדל"ן והביטוח.
30 בינואר, 2017
מפגש שולחן עגול עם קרנות הון סיכון המשקיעות בחברות סייבר
ברנע ושות' מארחת היום יחד עם לשכת המסחר ישראל-אמריקה וקרן בירד מפגש שולחן עגול בהשתתפות מר קווין שטיין, מנהל אגף הסייבר במכון הלאומי האמריקאי לתקנים וטכנולוגיה (NIST). במפגש ישתתפו מנהלי קרנות הון סיכון וחברות סטארט-אפ מתחום הסייבר.
26 בינואר, 2017
ד"ר צבי גבאי השתתף בפאנל בנושא אכיפה מנהלית ב"אחד העם" - מגזין איגוד החברות הציבוריות של עיתון הארץ
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון, במשרד ברנע ושות' השתתף בפאנל בנושא אכיפה מנהלית ב"אחד העם" - מגזין איגוד החברות הציבוריות של עיתון הארץ. הפאנל דן בהשלכות הסדר האכיפה המנהלית על השוק, על רמת הממשל התאגידי ועל התנהלות החברות. (עמודים 16-21).
25 בינואר, 2017
אירוח משלחת מסינגפור
משרדנו מארח השבוע משלחת מסינגפור שהוזמנה לארץ על ידי סטראטאו, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב והגיעה לארץ להכיר את האקוסיסטם הטכנולוגי והיזמי בישראל.
25 בינואר, 2017
סמינר בנושא חוק מיסוי ריבוי דירות
משרדנו יקיים ב-14 בפברואר סמינר בנושא חוק מיסוי ריבוי דירות. עו"ד מאיה זיסר, שותפה במחלקת הנדל"ן במשרדנו תדבר על החוק החדש - על מי הוא חל, מה שיעור המס, אופן התשלום, פטורים ומענקים. עו"ד הראל פרלמוטר ממחלקת המיסים במשרדנו ידבר על האופן בו ניתן לחסוך בתשלום המס על הכנסות מהשכרת דירות.
25 בינואר, 2017
עוד צרה לטבע: רשות ההגבלים תובעת את אקטביס, חטיבת הגנריקה של חברת אלרגן
עו"ד צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות', התראיין לגלובס בעקבות ההחלטה של רשות הסחר הפדרלית ה-FTC לפתוח בחקירה נוספת בחברה הקשורה לטבע.
24 בינואר, 2017
טיוטת חוזר של רשות המיסים בנושא מיסוי פעילות במטבעות וירטואליים
עו"ד הראל פרלמוטר, המוביל את תחום המיסים במשרד ברנע ושות' התראיין על ידי Bloomberg בנוגע לטיוטת חוזר של רשות המיסים באשר למיסוי מטבעות וירטואליים (ביטקויין וכד'). לדבריו, רשות המיסים מטילה מגבלות על השימוש במטבעות וירטואליים בשל ההתחייבויות והעלויות הכרוכות בכך.
15 בינואר, 2017
ברנע ושות' יחד עם ארגון היועצים המשפטיים בתאגידים ה-ACC יקיימו ב-17/01 כנס בנושא חוקי הגנת הפרטיות
ברנע ושות' יחד עם ה-ACC יארחו ב-17/01 כנס בנושא חוקי הגנת הפרטיות המשפיעים על עובדים במקומות עבודה. מרי ציון, שותפה וראש מחלקת דיני עבודה במשרד ברנע ושות' תרצה על חוק הגנת הפרטיות בישראל.
12 בינואר, 2017
יום מיומנויות של יזמים צעירים במרכז ללימודים אקדמיים- אור יהודה
עו"ד אילן בלומנפלד, שותף במשרד ברנע ושות' העניק הרצאה בנושא "היבטים משפטיים ביזמות" במסגרת יום מיומנויות של יזמים צעירים במרכז ללימודים אקדמיים- אור יהודה.
12 בינואר, 2017
אירוח משלחת מדרום קרולינה של אנשי עסקים, ממשל, חוקרים ואנשי פיתוח עסקי מבתי חולים ואוניברסיטאות
משרדנו מארח היום משלחת מדרום קרולינה של אנשי עסקים, ממשל, חוקרים ואנשי פיתוח עסקי מבתי חולים ואוניברסיטאות במטרה לקדם שיתופי פעולה עם חברות ישראליות בתחומי השת"פ הטכנולוגי, סייבר ומדעי החיים. מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו ירצה בנושא ההיבטים המשפטיים בעשיית עסקים בישראל.
10 בינואר, 2017
מיקי ברנע בראיון לגלובס בנושא שכר הבכירים בתחום הפיננסים ובנושא ההקלות של הבורסה ורשות ני"ע
מיקי ברנע השותף המנהל התראיין לגלובס בנושא שכר הבכירים בתחום הפיננסים ובנושא ההקלות של הבורסה ורשות ני"ע. לדבריו הבורסה ורשות ני"ע הכניסו סט של הקלות על מנת למשוך יותר חברות להפוך לציבוריות. עם זאת בנושא הרגולציה, ההקלות צריכות להיות משמעותיות יותר.
8 בינואר, 2017
מנטורינג עסקי-משפטי לסטארטאפים ויזמים בחממה הטכנולוגית טק-קוד
עו"ד יובל לזי, שותף במחלקת הטכנולוגיה במשרד ברנע ושות' יעניק מנטורינג עסקי-משפטי לסטארטאפים ויזמים בחממה הטכנולוגית טק-קוד (TechCode). טק-קוד הסינית הינה רשת של חממות בינלאומית לסטארטאפים, המסייעת לחברות לפרוץ לשוק הסיני.
4 בינואר, 2017
ברנע ושות' ייצגו את חברת המרוצים הבריטית GBI בישיבת ועדת הרפורמות בכנסת
משרד ברנע ושות' מייצג את חברת המרוצים הבריטית GBI, העוסקת בהפעלת ההימורים על מרוצי סוסים מטעם הטוטו. עו"ד זוהר לנדה השתתף בישיבת ועדת הרפורמות שדנה בהחלטה להפסיק את ההיתר לטוטו להנהיג מרוצי סוסים כפי שמוצע בחוק ההסדרים.
4 בינואר, 2017
עו"ד אלעד פלפל במאמר לגלובס בנושא השבת כספים לנפגעי הרצת מניות
עו"ד אלעד פלפל ממחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות' במאמר לגלובס בנושא השבת כספים לנפגעי הרצת מניות. אלעד דן בשאלה האם חלה חובה על המדינה להשיב חלק מכספי הקנס ישירות לנפגעים באמצעות מנגנון חלוקה.
3 בינואר, 2017
מיקי ברנע ירצה בקורס "מרעיון למיזם" לתלמידי תואר שני במגמה ליזמות וחדשנות שבפקולטה לניהול באוניברסיטת בן גוריון
מיקי ברנע ירצה היום בקורס "מרעיון למיזם" לתלמידי תואר שני במגמה ליזמות וחדשנות שבפקולטה לניהול באוניברסיטת בן גוריון. ההרצאה תעסוק בסוגיות משפטיות הנדרשות ליזמים ובסוגיות של קנין רוחני.
28 בדצמבר, 2016
משרד ברנע ושות' ייצג את חברת בילקטריק ישראל במסגרת המשא ומתן על הסכמי ההקמה והתפעול של פרויקט להקמת תחנת כח סולארית פוטו וולטאית באשלים
עו"ד גל אורן ועו"ד סמואל הנרי סמואל ממחלקת התשתיות במשרד ברנע ושות' ייצגו את חברת בילקטריק ישראל, שנבחרה להקים ולתפעל את תחנת הכח הסולארית באשלים. חברת בילקטריק ישראל הינה חברת המסונפת לחברת בילקטריק מגרמניה העוסקת בפיתוח ושיווק של מערכות פוטו-וולטאיות בכל העולם.  
28 בדצמבר, 2016
השתתפות ד"ר צבי גבאי בפורום שוק ההון של גלובס Dun's 100
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון וני"ע במשרד ברנע ושות', השתתף בפורום Dun's 100 השנתי של שוק ההון בהשתתפות בכירי הענף, ראשי הבנקים, בתי ההשקעות המובילים וקבוצות הביטוח.
26 בדצמבר, 2016
האישום על תיאום מחירים בתרופות הגנריות: "טבע חשופה פעמיים, אך יכולה לעשות עסקה אחת לגבי שתי התביעות"
עו"ד צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון וני"ע במשרד ברנע ושות' התראיין לגלובס בעקבות תביעות שהוגשו בארה"ב נגד חברות תרופות גנריות, ביניהן טבע, בגין תיאום מחירים. לדברי צבי, טבע חשופה לשתי התביעות, הפלילית והאזרחית, אך תוכל להגיע לעסקה שתסגור בבת אחת את שתיהן.
25 בדצמבר, 2016
השקת קהילת החדשנות של חיל האוויר – במשרד ברנע
ביום חמישי ה-22 בדצמבר ארחנו במשרדנו אירוע נטוורקינג של אגף החדשנות בחיל האוויר בשיתוף עם Startau, מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב. באירוע השתתפו גם נציגים מהתעשייה וכן הושק קורס החדשנות של חיל האוויר יחד עם אוניברסיטת תל אביב.
25 בדצמבר, 2016
מפגש של תכנית היזמות SEEDS של ארגון בוגרי עמותת תפוח – במשרד ברנע ושות'
משרדנו ארח מפגש של תכנית היזמות SEEDS של ארגון בוגרי עמותת תפוח, המפעילה תכניות בתחומי הטכנולוגיה ופיתוח כישורי חיים בפריפריה. עו"ד יובל לזי, שותף במחלקת הטכנולוגיה במשרדנו הרצה בפני המשתתפים על הסכמי מייסדים וארגז הכלים להקמת מיזם.
19 בדצמבר, 2016
נפילתה של אימפריית האפליקציות
מאמר של עו"ד יובל לזי, שותף במחלקת הטכנולוגיה במשרד ברנע ושות' התפרסם בגלובס Dun's 100 בנושא שוק האפליקציות. לדבריו, מבחינת חברות הסטארט אפ הישראליות, המתפתחות טכנולוגיות או פתרונות מבוססי אפליקציות, יש צורך אמיתי להגדיר מחדש את הסיכוי והסיכון.
16 בדצמבר, 2016
חוק מיסוי דירה שלישית אושר בועדת הכספים
עו"ד מאיה זיסר, שותפה במחלקת הנדל"ן במשרד ברנע ושות', התראיינה לביזפורטל בעקבות אישור חוק מיסוי דירה שלישית בועדת הכספים. לדבריה, לא נראה גל של מכירת דירות על ידי מחזיקי דירה שלישית, אלא במקום, גלגול של המס על השוכרים על ידי העלאת דמי השכירות.
15 בדצמבר, 2016
סיכום שנת 2017 בדיני עבודה
עו"ד מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד ברנע ושות', התראיינה לדה מרקר והציגה את ההתפתחות החשובה בתחום דיני העבודה בשנת 2017. לדבריה, זכות העובד לפרטיות במקום העבודה עמדה במוקד הדיון בשנה החולפת והיא תמשיך להידון גם בשנה הקרובה.
14 בדצמבר, 2016
חמש טקטיקות מנצחות לתכנית חדירה לשוק וערוצי הפצה
ברנע ושות' יחד עם ChannelSmart ו-Syneron-Candela יקיימו ב-22 בדצמבר יום עיון בנושא אסטרטגית חדירה לשוק ופיתוח ערוצי הפצה. עו"ד מיקי ברנע, השותף המנהל במשרדנו ידון בנקודות שכדאי לכלול בבהסכמי הפצה.
13 בדצמבר, 2016
מלכוד המימון של הזוכים בהגרלות מחיר למשתכן
עו"ד אריאל נדלר, שותף וראש מחלקת הנדל"ן, במשרד ברנע ושות', התראיין לביזפורטל בעקבות שורה של פרויקטים במחיר למשתכן בהם ביטלו הזוכים את זכייתם בגלל בעיות מימון. לדברי אריאל במסלול תשלום הכולל ערבות בנקאית, ניתן לשלם 20% מהתשלום על הדירה בהתחלה ו-80% עם הכניסה וקבלת טופס 4. ההמלצה היא להשאיר כמה שיותר כסף לתשלום האחרון.
12 בדצמבר, 2016
שולחן עגול בנושא העסקת מתמחים ועורכי דין ערבים
עוה"ד מיקי ברנע ורונית אופיר, שותפים במשרד ברנע ושות' ישתתפו במפגש שולחן עגול בהשתתפות משרדי עורכי הדין המובילים בנושא העסקת מתמחים ועורכי דין ערבים. המפגש נערך ביוזמת דיקאני הפקולטות למשפטים באוניברסיטאות.
6 בדצמבר, 2016
לקראת שנת 2017: השינויים הצפויים בתחום המס
עו"ד הראל פרלמוטר, המוביל את תחום המיסים במשרד ברנע ושות' התראיין ל-Ynet בנוגע לשינויים הצפויים להיכנס לתוקף בתחום המס במהלך שנת 2017.
5 בדצמבר, 2016
נוחי דנקנר ירצה שנתיים מאסר בפועל לאחר הרשעה בהרצת מניות אי.די.בי
ד"ר צבי גבאי, שותף וראש מחלקת שוק ההון וני"ע במשרד ברנע ושות' התראיין למספר אמצעי תקשורת בעקבות גזר הדין שניתן היום על ידי בית המשפט המחוזי בתל-אביב לאחר שהורשע בהרצת מניות אי.די.בי. לדברי צבי, בניגוד להכרעת הדין הקשה ממנה התקבל הרושם שהעבירות בהן דנקנר הורשע מחייבות עונש חמור יותר ניתן לשער שהשופט כבוב ניסה, בין היתר, לתת גזר דין קל יחסית אך באותה עת כזה שלא יגרום לפרקליטות להגיש עליו ערעור.
30 בנובמבר, 2016
סקירה השוואתית – רגולציית מימון המונים בישראל, ארה"ב ובריטניה
ד"ר צבי גבאי, שותף וראש מחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות' בסקירה השוואתית על אסדרת תחום מימון ההמונים עבור Butterworths Journal of International Banking and Financial Law. המאמר מתאר את הגישות הרגולטוריות שננקטו בישראל, ארה"ב ובריטניה בתחום מימון המונים מבוסס הון.
28 בנובמבר, 2016
ענקית המסחר הסינית עליבאבא תשקיע 15 מיליון דולר בחברת אינפיניטי AR הישראלית
עו"ד יובל לזי, שותף במשרד ברנע ושות' ייצג את חברת Sun Corporation בהשקעה משותפת עם עליבאבא הסינית בסך 15 מיליון דולר בחברת אינפיניטי AR הישראלית, המפתחת מערכות מציאות מדומה לתחומי הרפואה, ההדרכות והמשחקים.
27 בנובמבר, 2016
גיוס כספים באמצעות "הלוואה המירה" Convertible Loan
עו"ד אריאלה דרייפוס, שותפה במשרד ברנע ושות' במאמר בנושא גיוס כספים באמצעות "הלוואה המירה" ("Convertible Loan"). לדבריה של אריאלה, הלוואה המירה הינה מכשיר אטרקטיבי למשקיעים ומהווה יתרון גם עבור יזמים ואם מנוסחת כראוי אף יכולה לאזן את האינטרסים של שני הצדדים.
24 בנובמבר, 2016
מיקי ברנע הצטרף כמנטור ל - IBM Alpha Zone
מיקי ברנע הצטרף כמנטור למחזור הרביעי של תוכנית ההאצה של יבמ IBM Alpha Zone. התוכנית פונה לסטארטאפים בשלבים מתקדמים, מתמקדת בפיתוח המוצר וביצירת הבסיס לשיתוף פעולה טכנולוגי-עסקי ארוך טווח עם יבמ בעולם. 
22 בנובמבר, 2016
עו"ד יובל לזי בראיון ל'מדברים על יזמות' : חלוקת אופציות בחברות סטארטאפ
עו"ד יובל לזי, שותף במשרד ברנע ושות', בראיון לבלוג הישראלי 'מדברים על יזמות' בנושא חלוקת אופציות לעובדים בחברות סטארטאפ. בראיון הסביר יובל האם מותר למכור אופציות, כמה שוות האופציות לעובד ומה המס הצפוי בגין מימושן.
16 בנובמבר, 2016
משרד ברנע ושות' ייצג את חברת די. ג'י. אי מדיה בע"מ בהסדר אכיפה מינהלי תקדימי מול רשות ניירות ערך
ד"ר צבי גבאי, שותף וראש מחלקת שוק ההון וניירות ערך במשרד ברנע ושות', ייצג את חברת די. ג'י. אי מדיה בע"מ  בהסדר אכיפה מינהלי ראשון בתחום זירות הסוחר.
10 בנובמבר, 2016
בית המשפט העליון דחה את דרישת ח"כ יעקב פרי לחייבו במס מופחת על מימוש אופציות שקיבל מחברת ליפמן הנדסה אלקטרונית
השבוע נדחתה על ידי בית המשפט העליון בקשתו של ח"כ יעקב פרי מרשות המיסים להפחית את המס על רווח מימוש אופציות שקיל מהחברה הציבורית ליפמן הנדסה אלקטרונית. עו"ד הראל פרלמוטר, המוביל את תחום המיסים במשרד ברנע ושות' התראיין לגלובס וציין, כי בתקופה בה נתגלעה המחלוקת בין פרי לרשות המיסים היה שוני בין מס החברות (35%) לבין מס רווח הון לחברות (25%). כיום, כאשר שיעורי המס הינם זהים אין כל משמעות להסדר שיוטל על הנישום.
9 בנובמבר, 2016
משרד ברנע ושות' מייצג את חברת הפורקס iTrader
משרד ברנע ושות' מייצג את חברת הפורקס iTrader הנתונה תחת חקירה של הרשות לניירות ערך. עורכי הדין זוהר לנדה ומורן ביקל, ממחלקת הליטיגציה, המייצגים את החברה התראיינו לדה מרקר וציינו כי הם מקווים שחקירת רשות ניירות ערך המתמקדת בפעילות החברה בתקופה שבה רשאית היתה החברה לפעול כזירת סוחר בארץ, תסתיים במהרה ותאפשר לחברה ולעובדיה לשוב לפעילות בהקדם.
9 בנובמבר, 2016
פרישה מרצון – למי זה טוב
בעקבות פרסומים אודות תכניות פרישה מרצון שמקדמים הבנקים הגדולים בישראל, התראיינה לגלובס עו"ד מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה, במשרד ברנע ושות'. מרי ציינה, כי תכנית פרישה מרצון מוצלחת היא תכנית היוצרת מצב שבו מבחינת המעסיק הופרשו העובדים שהוא היה מעוניין בפרישתם, בלי לפגוע בתפקודו של הארגון שנשען פעמים רבות על הידע והניסיון של הוותיקים.
8 בנובמבר, 2016
משרד ברנע ושות' ייצג את חברת האחים חדד
עו"ד מרי ציון ועו"ד לי אלתר קיציס ייצגו את חברת האחים חדד, העוסקת ביצור כלי יודאיקה, בתביעה על ידי נותן שירותים בעל עסק עצמאי, אשר לאחר התקשרות ארוכה בת 17 שנים טען להכרה ביחסי עובד מעביד והגיש תביעה בגין זכויות סוציאליות שונות של עובדים ע"ס 1,500,000 ₪. לאחר כשנתיים וחצי בהן משרדנו מלווה את החברה בכל ההליך המשפטי, התקבל השבוע פסק דין הדוחה את התביעה במלואה.
2 בנובמבר, 2016
יום עיון לסטודנטים מהקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים בבינתחומי הרצליה
משרדנו מארח היום את הסטודנטים מהקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים בבינתחומי הרצליה ליום עיון בנושאים שונים, ביניהם: הסכם מייסדים, סוגיות של דיני עבודה, סוגיות מס, מדיניות פרטיות, יזמות ועוד. שיתוף הפעולה נעשה במסגרת הפעילות ההתנדבותית של המשרד.
1 בנובמבר, 2016
משלחת של מנהלי קהילות וארגוני יזמות מברצלונה ואזור קטלוניה
משרדנו אירח היום משלחת של כ -50 מנהלי קהילות וארגוני יזמות מברצלונה וראשי ערים מאזור קטלוניה שהוזמנו לארץ על ידי סטראטאו, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב. המפגש נערך כחלק מביקור המשלחת להכרת הגורמים המשפיעים והמובילים באקוסיסטם הטכנולוגי והיזמי בישראל.
30 באוקטובר, 2016
האם כניסת חברות ביצוע בינ"ל לארץ תיצור תחרות בריאה בענף או תפגע בחברות בנייה קטנות ?
עו"ד אריאל נדלר, שותף וראש מחלקת הנדל"ן במשרד ברנע ושות', התראיין ל-Ynet  והבהיר, כי היצע הקטן שקיים היום בשוק מבחינת חברות הבנייה יגדל בעקבות המהלך. כמו כן, הוא התייחס לשאלת הבעייתיות שעשויה להיווצר עבור הצרכן הנדרש לעמוד מול חברה זרה ואמר, כי הוא משוכנע שמשרדי האוצר והבינוי, במסגרת התנאים שהציבו לאותן חברות מחו"ל, ידאגו לביטחונות נאותים כדי להבטיח את נושא הליקויים ואיכות הבנייה.
27 באוקטובר, 2016
הקבלנים זועמים על החלטת משרד השיכון: "הבאת חברות בנייה זרות תסכן אותנו"
עו"ד אריאל נדלר, שותף וראש מחלקת הנדל"ן במשרד ברנע ושות', התראיין לדה מרקר בנוגע להחלטת משרדי השיכון והאוצר להביא לישראל חברות בניה זרות להקמת פרויקטים לדיור. לדבריו, פתיחת השוק והגדלת ההיצע הינם מהלך חיובי.
26 באוקטובר, 2016
משרד ברנע ושות' ממשיך לסייע לתוכנית היזמות של קרן הישג (HIP)
תכנית היזמות של קרן הישג HIP Boost program, הינה תכנית המשך לתכנית HIP, בה משרדנו לקח חלק בעבר. ייחודה של התוכנית הינה בעובדה כי המיזמים המשתתפים בה נמצאים בשלב מתקדם משלב הרעיון והיא נועדה לתת תמיכה אישית לכל מיזם על פי הצרכים הייחודיים לו ועל פי מטרותיו.בשבוע הבא יתקיים פאנל מצגות, במסגרתו היזמים יציגו את הסטארטאפים בפני מנטורים מובילים. עו"ד יובל לזי נבחר לשמש כיועץ המשפטי של התכנית.
19 באוקטובר, 2016
סיוע משפטי לסטארטאפים העוסקים במיזם עסקי-חברתי
משרד ברנע ושות' שמח לשתף פעולה עם הקליניקה להנגשת המשפט לסטארט-אפים בבינתחומי הרצליה בליווי הסטודנטים המשתתפים בקליניקה וסטארטאפים מאוכלוסיות בלתי מיוצגות, העוסקים במיזם עסקי-חברתי בדגש טכנולוגי.
14 באוקטובר, 2016
לאחר 9 שנות התדיינות, נדחתה תביעתו של דוד גלר כנגד יצחק עומר, אשר יוצג על ידי עורכי הדין ממשרד ברנע ושות'
כזכור, גלר הגיש תביעה בטענה של תרמית בסך של קרוב ל- 70 מיליון ₪. תביעתו העיקרית נדחתה, אולם בית המשפט המחוזי חייב את עומר להשיב לגלר מיליוני ₪ בטענה כאילו המדובר בהלוואה.גלר ועומר הגישו ערעורים לבית המשפט העליון, אולם ערעורו של גלר נדחה במלואו ואילו בית המשפט העליון, קיבל את ערעורו של עומר והתיק הוחזר לדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב.השבוע, בית המשפט המחוזי דחה את התובענה במלואה, קיבל את טענות עומר, כי הכספים הועברו אליו במסגרת עסקת מכר מניות, ופסק, כי בנסיבות העניין, עומר אינו חב בהשבה של הכספים ולא בהעברה של המניות.
13 באוקטובר, 2016
האקתון לחדשנות עירונית ירוקה
עו"ד אסף שלו ישמש כמנטור וילווה את הקבוצות המשתתפות בהאקתון של עיריית הרצליה בנושא מוביליות ותחבורה עירונית המתקיים ב-27 באוקטובר בשיתוף האיחוד האירופי.
13 באוקטובר, 2016
הבורסה האוסטרלית לניירות ערך מחזרת אחר חברות טכנולוגיה ישראליות
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות', התראיין למגזין The Times of Israel ונשאל לגבי ההתעניינות הגוברת של חברות ישראליות בהנפקה בבורסה האוסטרלית לניירות ערך. צבי הסביר כי המשטר הרגולטורי האוסטרלי הינו בעל מוניטין של משטר יצירתי ומתקדם, המצליח לאזן בין הגנה על המשקיעים להבנת הסיכונים באסדרת יתר.
6 באוקטובר, 2016
הצבא שוקל מדיניות חדשה להסדרת הטכנולוגיות והידע בהם יוכלו חיילים להשתמש עם יציאתם לאזרחות
עו"ד יובל לזי, שותף במשרד ברנע ושות', התראיין למגזין The Times of Israel ונשאל לגבי המדיניות החדשה שהצבא שוקל לאמץ להסדרת הטכנולוגיות והידע בהם יוכלו חיילים להשתמש עם יציאתם לאזרחות. יובל הסביר, כי זכויות הקנין הרוחני - פטנטים, שורות קוד או אפילו תמונות - אותם פיתח החייל במהלך שירותו הצבאי שייכות לצבא.
5 באוקטובר, 2016
מומחים בינלאומיים מתחום מיזוגים ורכישות חוצי גבולות בשולחן עגול וירטואלי
האתר הבריטי המוביל - www.corporatelivewire.com - קיים דיון וירטואלי של מומחים בינלאומיים בתחום מיזוגים ורכישות והזמין את עו"ד אריאלה דרייפוס להשתתף. הדיון עסק בשינויים רגולטוריים, אתגרים והזדמנויות כמו גם מגמות מפתח והתפתחויות אחרונות.
30 בספטמבר, 2016
ייצוג קרן הפרייבט אקוויטי IGP ברכישת מניות בחברת Jacada
משרד ברנע ייצג את קרן הפרייבט אקוויטי IGP בעסקה של רכישת 300 אלף מניות ג'קדה (כ-7%) מידי חברת ההשקעות Kinetic Catalyst Partners של המשקיע רוברט (בוב) אשטון.
25 בספטמבר, 2016
ברנע ושות' מייצגים את רפי בר-לב
ברנע ושות' ייצגה את רפי בר-לב, איש מכירות לשעבר בבית ההשקעות יוטרייד של אביב טלמור שפעילותו הוקפאה על ידי רשות ניירות ערך, בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בת"א. 
22 בספטמבר, 2016
ברנע ושות' מייצגים את חברת המרוצים הבריטית GBI
משרד ברנע ושות', מייצג את חברת המרוצים הבריטית GBI, העוסקת בהפעלת ההימורים על מרוצי סוסים מטעם הטוטו. החברה, באמצעות עו"ד לנדה, פנתה החברה לשר האוצר משה כחלון, בבקשה לבחון מחדש את החלטתה להפסקת ההימורים על מרוצי סוסים, שהתקבלה במסגרת הועדה לבחינת ייעול שוק ההימורים בראשות מנכ"ל שר האוצר, שי באב"ד. לטענת החברה, לא רק שהוועדה לא זימנה אותה לשימוע, אלא שהמלצותיה לא התבססו על המתרחש בשוק. 
15 בספטמבר, 2016
מומחים בינלאומיים מתחום שוק ההון בשולחן עגול וירטואלי
האתר הבריטי המוביל - www.corporatelivewire.com - קיים דיון וירטואלי של מומחים בינלאומיים בתחום שוק ההון והזמין את ד"ר צבי גבאי להשתתף. הדיון עסק בשינויים הרגולטורים האחרונים בתחום, מגמות ואתגרים בכלכלה העולמית.
7 בספטמבר, 2016
קריסת החניון בתל אביב
עו"ד ינון יוגב, שותף במשרד ברנע ושות', התראיין ל-Ynet בעקבות קריסת החניון ברמת החייל. לדבריו, הפונקציה של מנהל פרויקט בכלל לא מוגדרת בדיני התכנון והבנייה. יש עודף של תחומי אחריות ולא יודעים מי אחראי על מה.
1 בספטמבר, 2016
תלחמו על הזכויות ההוריות של הגברים - מרי ציון לוואלה
מרי ציון, שותפה וראש מחלקת דיני עבודה, במאמר דיעה לוואלה עסקים בעקבות התיקון לחוק שהתקבל לאחרונה והמאפשר לאבות להיעדר מהעבודה לרגל לידת ילדם על חשבון ימי המחלה וימי החופש הצבורים שלהם.
31 באוגוסט, 2016
הקנס של אפל וההשלכות על חברות ישראליות
פסיקת האיחוד האירופי נגד אפל ואירלנד צפויה להשפיע על חברות רב־לאומיות, ובהן חברות ישראליות שהעבירו את המטה שלהן למדינות האיחוד משיקולי מס. עורך דין הראל פלמוטר, מוביל תחום המיסוי במשרד ברנע, התראיין לכל העיתונים המובילים בנושא ואמר כי: "הפסיקה החדשה היא אבן דרך בעולם המיסוי הבינלאומי בעידן החדש; לא עוד מאבק בין חברה לרשות מס כזאת או אחרת — אלא החרפת המאבק בין המדינות השונות ובין רשויות המס שלהן".
30 באוגוסט, 2016
אפל חויבה לשלם לרשויות האיריות 13 מיליארד אירו כתשלום מס רטרואקטיבי
עו"ד הראל פרלמוטר, האחראי על תחום המסים במשרד ברנע ושות', התראיין למספר אמצעי תקשורת בעקבות הפסיקה של האיחוד האירופי כי מקלט המס של אירלנד לא היה חוקי ואפל תאלץ לשלם 13 מיליארד אירו כתשלום מס רטרואקטיבי.  
25 באוגוסט, 2016
טעויות נפוצות של יזמים בתחילת הדרך- הרצאה של אריאלה דרייפוס
אריאלה דרייפוס, תרצה למשתתפי תכנית יזמות עילית של StarTAU, מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב בפני יזמים בתחילת הדרך במפגש שיתקיים ב-5 בספטמבר. במסגרת ההרצאה תדבר אריאלה על חשיבות של הסכם מייסדים, ועל טעויות נפוצות שיזמים עושים.
25 באוגוסט, 2016
הכנס החצי שנתי של פורום משאבי האנוש של הצפון
עו"ד מרי ציון תשתתף בכנס החצי שנתי של פורום משאבי האנוש של הצפון, המתקיים ב-14 בספטמבר. מרי תרצה בנושא העסקת עובדים במנוחה השבועית.
23 באוגוסט, 2016
גמול נושאי משרה – ניו יורק ולונדון בעקבות הבורסה בתל אביב?
עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל במשרד ברנע ושות' התראיין ל-"גלובס DUN'S 100" בנוגע למגמת ההחמרה בכללי המשטר התאגידי בארה"ב ובאנגליה, הנוגעים לגמול דירקטורים.
10 באוגוסט, 2016
עוד לפני שהמס המיוחד של כחלון על המחזיקים ב-3 דירות ויותר נכנס לתוקף, המשקיעים כבר בוחנים אפשרויות
בעקבות כוונתו של שר האוצר, משה כחלון, להטיל החל מינואר הקרוב מס על מחזיקי 3 דירות ומעלה, התראיינה עו"ד ליאת קיסרי, שותפה במשרד ברנע ושות' ל- Bizportal. ליאת התייחסה ליתרונות והחסרונות הנובעים מאפשרות של הקמת חברה על ידי בעלי הדירות לניהול הנכסים.
4 באוגוסט, 2016
ברנע ושות' ייצג את חברת Stride Gaming
משרד ברנע ושות', באמצעות ד"ר דותן ברוך ועו"ד קרין קשי, ייצגו את חברת Stride Gaming, חברה זרה הנסחרת בבורסת AIM בלונדון והפעילה בתחום הבינגו באינטרנט, בעסקה המשלבת רכישת נכסים ומניות של חברת Tarco ושל חברת Netboost Media, בתמורה לסך של עד 40.2 מיליון ליש"ט; 22 מיליון ליש"ט מן התמורה ישולמו בהתאם ל- EBITDA בשנת 2017 של העסקים שנרכשו.
3 באוגוסט, 2016
משה כחלון מציע להטיל מס על מחזיקי 3 דירות ומעלה
שר האוצר יוזם מהלך חדש, לפי החל מינואר הקרוב יוטל מס שנתי על בעלי 3 דירות ומעלה בגובה 1% משווי הדירה. עו"ד ליאת קיסרי, שותפה במשרד ברנע ושות' התראיינה על ידי מספר אמצעי תקשורת ואמרה כי בסופו של יום, בעלי הדירות ימצאו תכנוני מס לגיטימיים ודרכים חדשות ויצירתיות לחסוך בתשלום המסים. מי שלא יצליח לעשות כן פשוט יגלגל את ההוצאות הללו לכתפיהם של שוכרי הדירות.
1 באוגוסט, 2016
חברת הביומד סלקט ביוטכנולוגיה ביצעה הנפקה בנאסד"ק
חברת הביומד סלקט ביוטכנולוגיה הודיעה ב 31.7.16 כי היא ביצעה הנפקה בנאסד"ק, ומעתה תיסחר בנאסד"ק במקביל למסחר בת"א. משרד ברנע ושות' ייצג קבוצה של חתמים אמריקאים, בראשות H.C. Wainwright and Co., LLC, בתהליך פרסום תשקיף הצעה לציבור ורישום למסחר ב-Nasdaq של ניירות ערך של חברת סלקט ביוטכנולוגיה בע"מ. במסגרת הרישום למסחר ב-Nasdaq גייסה סלקט סך של 8.4 מיליון דולר. סלקט ביוטכנולוגיה היא חברה ציבורית ישראלית שמניותיה נסחרות בבורסה בתל-אביב, והיא מפתחת טכנולוגיה להפרדת תאי גזע בצורה יעילה ובטוחה יותר.
28 ביולי, 2016
ברנע ושות' מייצגים את מוריס חליווה
עוה"ד זוהר לנדה, נועה הבדלה ויעקב גרשוני מייצגים את מוריס חליווה, מבעלי מניות בחברת מנור א.ד. בנין והשקעה בע"מ, בתביעה שהגיש נגד ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי על סך 18 מיליון שקל.
27 ביולי, 2016
מנגנוני Reverse Vesting ו- Holdback - האם הפעלתם טובה ליזמים ?
מוקדם יותר החודש פרסמה רשות המסים טיוטת חוזר בענין מנגנוני: Reverse Vesting ו- Holdback. עמדתה של רשות המסים עשויה להוות חרב פיפיות עבור יזמים.
26 ביולי, 2016
עוקץ הנדל"ן בירושלים – ממה כדאי להיזהר
עו"ד ליאת קיסרי, שותפה במשרד עו"ד ברנע ושות' התראיינה ל-Ynet בעקבות הונאת הנדל"ן בירושלים, בה נמכרו דירות תוך שימוש במסמכים מזויפים. לדבריה, יש להעניק תשומת לב ל"נורות אזהרה" ולבצע את התהליך באופן מובנה.
24 ביולי, 2016
קפריסין מגבירה את האכיפה על חברות הפורקס הישראליות
רשות ני"ע הקפריסאית החלה להגביר את האכיפה על חברות ישראליות הפעולות בתחומי הפורקס ומסחר באופציה בינאריות ואף מקדמת רפורמה שעשויה להקשות על פעילותן. ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת האינטרנט במשרד ברנע ושות' התראיין לכלכליסט בנושא וטען כי חברות ישראליות הפועלות מקפריסין החלו לבחון מקום פעילות חלופי כדוגמת מלטה או מדינות במזרח אירופה שנמצאות באיחוד האירופי. 
21 ביולי, 2016
ברנע ושות' נבחר לעבוד בשיתוף עם הקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים של המרכז הבינתחומי הרצליה
ברנע ושות' נבחר לעבוד בשיתוף עם הקליניקה להנגשת המשפט לסטארטאפים של המרכז הבינתחומי הרצליה בשנה האקדמית הקרובה לליווי הסטודנטים המשתתפים ויזמים מאוכלוסיות מטרה. 
13 ביולי, 2016
תכנית היזמות Made in Lod
ברנע ושות' ישתתפו היום במפגש שעורך Made in Lod - המרכז ליזמות של PresenTese ומרכז הצעירים של העיר לוד. במפגש ירצה עו"ד יובל לזי על טעויות נפוצות של סטארטאפים.
12 ביולי, 2016
עיתון כלכליסט בחר באלעד פלפל כעו"ד מבטיח בתחום בנקאות ושוק ההון לשנת 2016
מערכת משפטיפ של עיתון כלכליסט בחרה בעו"ד אלעד פלפל, ממחלקת שוק ההון וניירות ערך במשרד ברנע ושות', כעורך הדין בתחום בנקאות ושוק ההון שכדאי להכיר.
7 ביולי, 2016
ברנע ושות' ייצג את חברת פרמה קוסמטיקס מעבדות בע"מ בתביעה בבית משפט בה נפסק כי תמונות וטקסטים על מוצרי טיפוח מוגנים לפי חוק זכויות היוצרים
עו"ד רונית אופיר ועו"ד איתי חתם ייצגו את חברת הקוסמטיקה פרמה קוסמטיקס מעבדות בע"מ בתביעה שהגישה החברה נגד קוסמטיקאית ובן זוגה בגין הפרת זכויות יוצרים. בית משפט השלום בראשון לציון פסק לאחרונה לטובת החברה פיצויים ודחה את טענת הנתבעים כי חוק זכויות היוצרים אינו חל על התמונות והטקסטים שהם העתיקו מאתר החברה.
6 ביולי, 2016
קרנות הגידור לא צריכות רגולציה
ד"ר צבי גבאי ועו"ד ספיר מלול ממחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות' טוענים במאמר לדה מרקר שהנזק הכרוך בהחלת משטר רגולטורי על קרנות הגידור גדול לאין שיעור מהתועלת שתופק מכך, באופן שעלול להביא לקריסת הענף.
4 ביולי, 2016
ראיון עם ד"ר צבי גבאי בעקבות הרשעתו של נוחי דנקנר בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות', התראיין על ידי מספר אמצעי תקשורת בעקבות הרשעתו של נוחי דנקנר בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות. לדבריו, הכרעת הדין והכיסוי התקשורתי שלה תורמים מאוד ליצירת כח הרתעה לרשות ניירות ערך והפרקליטות.
30 ביוני, 2016
הצעה לעדכון מודל הפיקוח של הרשות לניירות ערך על שוק ההון בישראל
מאמרם של עוה"ד צבי גבאי ואנדרי ינאי לכתב העת המשפטי Debate העוסק בהצעה לעדכון מודל הפיקוח של הרשות לניירות ערך על שוק ההון בישראל.
28 ביוני, 2016
אחד מכל 3 ישראלים המשכירים דירות ב-AIRBNB ובוקינג.קום - מעלים מס
עו"ד הראל פרלמוטר, האחראי על תחום המסים במשרד ברנע ושות', התראיין לגלובס בעקבות הודעתה של רשות המיסים על מבצע ביקורת בקרב משכירי דירות לטווח קצר. הראל הסביר, כי משכירי דירות אלו חשופים לא רק לתשלום של מס הכנסה אלא גם לתשלום מע"מ.
27 ביוני, 2016
היפרדות בריטניה מהאיחוד האירופי צפויה להשפיע גם על חברות הימורים באינטרנט - ראיון עם ד"ר דותן ברוך
ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת האינטרנט במשרד ברנע ושות' התראיין לכלכליסט על ההשפעה של היפרדות בריטניה מהאיחוד האירופי על חברות הימורים באינטרנט. דותן צופה כי מלטה עשויה להפוך לתחליף לחברות שיחפשו להפעיל הימורים ממדינה אירופית.
26 ביוני, 2016
"לא כדאי עכשיו להשקיע בנדל"ן בבריטניה" – ראיון עם גל אורן
גל אורן, שותף במשרד עו"ד ברנע ושות' המתמחה בליווי חברות בינלאומיות ויחידים בעסקאות נדל"ן באירופה, התראיין לאולפן Ynet בנוגע להשלכות הכלכליות האפשריות של תוצאות משאל העם בבריטניה על מחירי הנדל"ן. גל המליץ להמתין ולראות כמה משמעותית תהיה ירידת המחירים לפני ביצוע השקעת נדל"ן במדינה.
26 ביוני, 2016
הזדמנויות להשקעה בנדל"ן בעקבות תוצאות משאל העם בבריטניה - ראיון עם סיימון ג'פה
סיימון ג'פה, שותף מייסד במשרד עו"ד ברנע ושות', התראיין לכלכליסט על ההזדמנות להשקיע בנדל"ן בבריטניה בעקבות תוצאות משאל העם במדינה
23 ביוני, 2016
השפעות משאל עם בבריטניה על ישראל- ראיון עם סיימון ג'פה
רגע לפני ספירת הקולות במשאל העם הבריטי על היציאה מהאיחוד האירופי, סימון ג'פה שותף מייסד במשרד עו"ד ברנע ושות' התראיין לג'רוזלם פוסט  (באנגלית) , על ההשלכות האפשריות של משאל העם על חברות ישראליות בעלות נוכחות עסקית בבריטניה. 
22 ביוני, 2016
The Startup CEO Roundtable
משרדנו, בשיתוף IBM וחברת Marketing Envy, מקיימים יום עיון עבור סטארטאפים אשר גייסו מעל למיליון דולר.במסגרת יום העיון, שיתקיים במשרד ברנע, ירצה מיקי על הערכות לגיוס השני, טעויות נפוצות והאתגרים השונים.
20 ביוני, 2016
ראיון עם סיימון ג'פה בנוגע ליציאה אפשרית של בריטניה מהאיחוד
סיימון ג'פה, שותף מייסד, התראיין  ל-i24  בנוגע למשאל העם בבריטניה על סוגית פרישת בריטניה מהאיחוד ועל ההשלכות על ישראל. (הראיון מדקה 16)
16 ביוני, 2016
אקרובטיקה משפטית "בשבחו של מבחן התוחלת" הערות וביקורת
מאמרו של ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרדנו - אקרובטיקה משפטית "בשבחו של מבחן התוחלת" הערות וביקורת - הוזכר בפסיקתו של בית המשפט העליון בימים האחרונים, בעת שדן בשאלה מהי הידיעה הנדרשת לשם הקמת חובת דיווח בחברה. מאמרו של ד"ר צבי גבאי סקר באופן ביקורתי את הלכת אפריקה ישראל שהתקבלה במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בהלכה זו נקבע כי המבחן הרלוונטי לצורך הכרעה בשאלה האם המידע לפנינו נכנס להגדרת "מידע פנים" – הוא "מבחן התוחלת". "מבחן התוחלת", בו נעשה שימוש על-ידי שופטי המחלקה הכלכלית קובע כי בכדי לקבוע אם אירוע מסוים בחייו של התאגיד הוא מהותי, יש לשקלל את ההסתברות לקרות האירוע עם השפעתו הצפויה על התאגיד (מעין "מקבילית כוחות"). כלומר, ככל שעוצמתו של האירוע הצפוי גבוהה יותר עבור התאגיד ועסקיו, כך יהיה המידע עליו מהותי, גם אם ההסתברות להתרחשות האירוע היא נמוכה, ולהיפך. במאמרו, בחר ד"ר צבי גבאי להאיר את בעיית "עודף הרגולציה" המתרחשת בשוק, ואת הצורך לצייד את שוק ההון בכלים פרקטיים שיאפשרו לגופים המפוקחים התמודדות הולמת עם חובות הדיווח המוטלות עליהם חדשות לבקרים על-ידי רשות ניירת ערך. הפתרון לסוגיה זו, לדעת ד"ר צבי גבאי, טמון בפיתוח מבחן "ההסכמה העקרונית". בהתאם למבחן זה, מידע על עסקה יהיה מהותי וחייב בדיווח רק כאשר הושגה הסכמה בין הצדדים ביחס לפרטי העסקה העיקריים, קרי, לגבי המחיר ומבנה העסקה. שימוש משוכלל במבחן "ההסכמה העקרונית" יעמיד לטובת הגופים המפוקחים כלי קל, פשוט ונוח יותר להערכת המידע הקשור בפעילותם השוטפת, תוך הגברת הוודאות בשוק.
14 ביוני, 2016
עיסקת השנה: מיקרוסופט קונה את לינקדאין
מייקרוסופט רוכשת את הרשת החברתית העסקית בסכום של 26 מיליארד דולר . ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת האינטרנט במשרד ברנע ושות', התראיין לתכנית הבוקר "בוקר טוב ישראל" של גל"צ ולישראל היום בנושא. בין הדברים שאמר: " אין ספק כי הרכישה של לינקדאין על ידי מייקרוסופט מדגישה את החשיבות שניתנת לרשתות חברתיות ואת הציפיה כי ניתן יהיה להפיק רווחים משמעותיים מן הרשתות הללו. כמובן, ההצלחה של הרכישה תיבחן בעיקר לאור היכולת של מייקרוסופט לבצע מונטיזציה ולמצוא דרכים נוספות ומגוונות ליצור הכנסות מן הרשת החברתית ומן המנויים ברשת””
9 ביוני, 2016
גיוס כסף ומכירת המיזם - איך לעשות את זה נכון
כבר מהיום הראשון של המיזם, היזמים הישראלים מחפשים את הדרך לאקזיט. למרבה הצער הם לא תמיד מוכנים למכירה או לגיוס כספים.
9 ביוני, 2016
על בטוח
מגזין חודש יוני של דהמרקר הוקדש לעושר בישראל ול-500 עשירי ישראל. במסגרת כתבות המגזין, התראיין מיקי ברנע בנושא של העברת הון ונכסים במשפחות בעלות ממון. 
1 ביוני, 2016
האם היתה פגיעה בפרטיות זוכי מחיר למשתכן על ידי מכירת מידע ופרטים אישיים לצד שלישי?
זוכים בפרויקט מחיר למשתכן בעפולה טוענים כי בימים האחרונים קיבלו טלפונים ומיילים מחברת ייעוץ המשכנתאות בקרה משכנתאות, אף על פי שלא נתנו את הסכמתם לכך. חוק הגנת הפרטיות מגדיר כי שימוש בפרטים אישיים במאגרי מידע וכן מסירת פרטים אלו ללא הסכמת הפרט אינה חוקית. עו"ד דותן ברוך, שותף במשרד ברנע ושות' מסביר לכלכליסט את חומרת העניין ואומר כי "צריך לקבל את הסכמתו של הפרט להצעה לעסקה מסחרית".
31 במאי, 2016
האקתון לסטודנטים מבית ספר למנהל עסקים - אוניברסיטת תל אביב
עורך דין יובל לזי ועורך דין איתי גורה ליוו את האקתון של סטודנטים הלומדים תואר שני באוניברסיטת תל אביב. ההאקתון, התקיים לסטודנטים במסגרת תוכנית של התמחות בניהול טכנולוגיה, יזמות וחדשנות ובתכנית הבינלאומית עם התמחות בניהול יזמות וחדשנות.  
31 במאי, 2016
כנס היזמות השנתי
משרד ברנע נוטל חלק בכנס היזמות השנתי. הכנס, שיתקיים במשך שלושה ימים בחודש יוני, הינו שיתוף פעולה בין מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב, רמות ואוניברסיטת תל אביב. במסגרת הכנס, יתקיימו סדנאות בהשתתפות מיקי ברנע ויובל לזי  בבורסה לניירות ערך ויובל לזי ואריאלה דרייפוס ישמשו כשופטים בתחרות הסטארטאפים. 
29 במאי, 2016
ברנע ושות' מייצגים את קבוצת חנן מור
משרד ברנע ושות' מייצג את החברה הציבורית וחברות נוספות מקבוצת חנן מור - העוסקת בתחום יזמות הנדל"ן - בתביעה שהוגשה נגדן על-ידי הקבלן המבצע ביחס למספר פרויקטים נדל"ניים. במסגרת התביעה הועלו טענות לנזקים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים וכן נתבקש צו למניעת חילוט ערבויות בנקאיות. לאחר דיון שהתקיים בבית המשפט נדחתה בקשת הצד שכנגד למתן צו למניעת חילוט ערבויות בנקאיות שנמסרו לקבוצת חנן מור. בית המשפט קיבל במלואן את הטענות שהועלו על-ידי משרדנו ומתח ביקורת קשה על התנהלות הצד שכנגד, תוך שהוא מציין כי גירסת הצד שכנגד "מעוררת סימני שאלה של ממש". לטובת קבוצת חנן מור נפסקו הוצאות ושכ"ט עו"ד בסך של 12,000 ₪. את קבוצת חנן מור מייצגים עו״ד זוהר לנדה, עו״ד איתי ויגודה ועו"ד שחר פרנס ממחלקת הליטיגציה של המשרד.
19 במאי, 2016
ראיון עם ד"ר צבי גבאי לאור חקירתו של השר חיים כץ
ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרד, התראיין לתכנית יומן הצהריים של רשת ב', לגלובס וללונדון וקירשנבאום בנוגע לחקירתו של שר הרווחה חיים כץ על ידי הרשות לניירות ערך בחשד שהיה שותף בגריפת רווחים ממידע פנים.
18 במאי, 2016
משרדנו ליווה את תרומת הענק של 50 מיליון דולר לאוניברסיטת ת"א
איש העסקים הבריטי ג'רמי קולר תרם את הסכום לפקולטה לניהול באוני' ת"א, וכולו יוקדש לפעילות אקדמית ומחקרית והוראה, בניגוד לתרומות אחרות המוקדשות למבנים. עו"ד סיימון ג'פה ועו"ד אריאלה דרייפוס ליוו את הקרן במתן התרומה
17 במאי, 2016
הרצאה של מיקי ברנע בנושא הסכמי השקעה
הערב תתקיים הרצאה של מיקי ברנע ב TRI/O. ההרצאה של מיקי מתקיימת במסגרת שיתוף פעולה של צופן, ארגון יהודי-ערבי המקדם שילוב ערבים אזרחי ישראל בהיי טק, בדרך של תעסוקה ויצירת מרכזי היי טק בישובים ערבים, פורום MIT ליזמות ו-MEPI, הקרן של משרד החוץ האמריקאי.
10 במאי, 2016
הרצאה של יובל לזי בגוגל קמפוס
ב- 16 למאי יתקיים בגוגל קמפוס ערב משפטי עבור יזמים. במסגרת זו יעביר, יובל לזי, שותף במחלקת הטכנולוגיה של המשרד, הרצאה בנושא טעויות נפוצות של סטארטאפים בתחילת הדרך והרצאה בנושא הסכם מייסדים. 
8 במאי, 2016
אופציות ככלי איכותי לגיוס כוח אדם בחברות טכנולוגיה
עו"ד דניאל לורבר, אשר מנהל את פעילות המשרד בתחום תגמולים הוניים לעובדים ובכירי, כתב מאמר בנושא הענקת אופציות ככלי איכותי לפתרון בעיית גיוס כוח אדם איכותי ושימורו עם התפתחות החברההמאמר פורסם ב – .IDC Legal Clinic for Start Ups   
3 במאי, 2016
עזריאלי רוכשת את פלטפורמת ה-eCommerce של חברת Buy2
משרד ברנע ייצג את קבוצת עזריאלי ברכישת פעילותה של חברת ביי2 נטוורקס בע"מ, חברה ציבורית שניירות הערך שלה נסחרים בבורסה בתל אביב, בתחום המסחר האלקטרוני (eCommerce) תמורת 80 מיליון שקל.עסקה זו מהווה עבור קבוצת עזריאלי דריסת רגל ראשונה בעולם המסחר הדיגיטלי החדש התופס תאוצה בארץ ובעולם, במטרה ליצור חווית צרכנות ומנוע צמיחה נוסף וזאת בהמשך לפיתוח פעילות הליבה במסחר המסורתיאת קבוצת עזריאלי ייצגו עו"ד מיקי ברנע, עו"ד רפי קרימן עו"ד אסף שלו ועו"ד רון שוחטוביץ.
2 במאי, 2016
עמדת סגל משפטית של הרשות לניירות ערך בנושא תרמית במסחר בניירות ערך – האם ההזדמנות פוספסה?
מאמר של עו"ד צבי גבאי המבקר את עמדת רשות ניירות ערך ביחס לפעולות במסחר שעלולות להיחשב בגדר עבירת "תרמית במסחר בניירות ערך". סקירה השוואתית העולה מן המאמר מראה כי עמדת הרשות מעוררת קשיים מאחר שאינה מספקת קווים מנחים ברורים לגופים המעורבים במסחר. עמדות רגולטורים אחרים מעבר לים מצדדות בגישה "מכווינת התנהגות" בניגוד לעמדת רשות ניירות ערך המציגה תיאורים נסיבתיים ספציפיים כהתנהגות עבריינית, במקום לגבש "נמל מבטחים".
26 באפריל, 2016
היוזמה להגבלת שכר המנהלים תבריח חברות היי־טק מישראל
ועדת הכספים אישרה בסוף החודש הקודם את הגבלת שכר הבכירים בחברות פיננסיות, בנקים וחברות ביטוח. המהלך עורר ביקורת רבה, בין השאר מצד נושאי המשרה בחברות אלה. לאור הקולות הקוראים להרחבה של החוק לכלל החברות הציבוריות התראיין מיקי ברנע, המלווה בין השאר חברות הייטק וסטארטאפים לדהמרקר.
25 באפריל, 2016
ברנע ושות' ייצג את מזרח ומערב מזון בע"מ
משרד ברנע ושות ייצג את אחת מיבואניות המזון הגדולות מהמזרח הרחוק - חברת מזרח ומערב מזון בע"מ, בסכסוך הנוגע לשימוש בשם המסחרי "מזרח ומערב" ולסימני מסחר. בדיון שהתקיים בבית המשפט העליון בעקבות הערעור שהוגש על-ידי משרדנו, בוטל פסק הדין שניתן כנגד החברה על-ידי בית המשפט המחוזי (הליך בו משרדנו לא ייצג), אשר אסר על החברה לעשות שימוש בשם המסחרי "מזרח ומערב" בשווקים מסויימים. כמו כן בוטלה ההחלטה על ביזיון בית המשפט שניתנה כנגד החברה.את מזרח ומערב ייצגו עו״ד זוהר לנדה ועו״ד איתי ויגודה ממחלקת הליטיגציה של המשרד. עו״ד אילן בלומנפלד סייע בצד המסחרי.  
21 באפריל, 2016
ברנע ושות'- אחד ממשרדי עו"ד המעוצבים ביותר עפ"י דה מרקר
במסגרת כתבה של מגזין דה מרקר נדלן שעסקה במשרדי עורכי דין מעוצבים, נבחר משרדנו כאחד ממשרדי עורכי הדין היפים ביותר.
18 באפריל, 2016
ד"ר צבי גבאי וצוותו מצטרפים למשרד ברנע
ד"ר גבאי אשר כיהן בעבר כממונה על האכיפה ברשות לניירות ערך, מצטרף למשרדנו עם חמישה עורכי דין נוספים ממשרדו. מיקי ברנע הגיב בנושא זה לגלובס ואמר שעם צירופו של צבי  ״אנחנו יוצרים יכולות משולבות, שיכולות להתמודד עם מגוון האתגרים שעולם החברות הציבוריות והרגולציה הפיננסית מציבים״.
17 באפריל, 2016
עו"ד יובל לזי ישפוט ב "demo day" של תוכנית Startau
עו"ד יובל לזי ישתתף מחר, ה-18.4.16 כשופט ב "Demo Day" אירוע הסיום מטעם תוכנית יזמות עילית של startau, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב.התוכנית הינה תוכנית האצה יחודית המיועדת ליזמים צעירים המגיעים בשלב הרעיון ונותנת להם כלים וידע להפיכת הרעיון לסטארטאפ מוצלח המוכן להשקעה תוך שלושה חודשים.בין השופטים יהיו גם קרן סמסונג, קרן קריפטון, דויטש טלקום ועוד.
12 באפריל, 2016
ד"ר דותן ברוך התראיין לעיתון דה מרקר
ד"ר דותן ברוך, שותף וראש מחלקת האינטרנט במשרדנו, התראיין למגזין דה מרקר בנוגע להנחיות החדשות של רשות המיסים, לפיהם חברות אינטרנט זרות הפועלות בישראל (לדוגמא פייסבוק, גוגל ואמזון) יחוייבו בתשלום מס ומע"מ.
12 באפריל, 2016
תעשיית ההייטק בישראל- ראיון עם סיימון ג'פה במגזין ה Legal Business
המגזין הבריטי היוקרתי "Legal Business" פרסם כתבה נרחבת שעסקה במגמות השונות בתעשיית ההייטק בישראל. לכתבה התראיינו מספר שותפים בכירים ממשרדים מובילים, ביניהם סיימון ג'פה,
11 באפריל, 2016
חברת אהבה נמכרה לפוסון הסינית
אתמול נחתמה במצודת דוד בירושלים עסקת הרכישה של חברת הקוסמטיקה "אהבה מעבדות ים המלח" על ידי חברת ההשקעות הסינית פוסון, בסכום של 290 מליון ש"ח.מיקי ברנע, אריאלה דרייפוס ואיתי גורה ממשרדנו ייצגו את קיבוץ מצפה שלם, ממחזיקי המניות באהבה. 
6 באפריל, 2016
קבוצות רכישה- ראיון עם עורך דין נדלר
רגע אחרי שהשופט אורנשטיין הורה על פירוק קבוצת החברות בבעלותה של ענבל אור, התראיין   עו"ד אריאל נדלר, שותף ומנהל מחלקת הנדל"ן במשרד ברנע ושות', לביזפורטל ושוחח על קבוצות רכישה.
3 באפריל, 2016
יובל לזי ישתתף כמנטור בתוכנית BEE
כמומחה בליווי יזמים, ישתתף יובל לזי, כמנטור בערב מנטורים שיתקיים ביום שלישי, 03.04.16 באוניברסיטת תל אביב. הערב יתקיים במסגרת תכנית BEE תוכנית היזמות הסטודניטיאלית של אוניברסיטת תל אביב ובה ישתתפו 40 יזמים. 
1 באפריל, 2016
הסדרי אכיפה - האם נדרשת הודאת מפר במיוחס לו?
מאמר של עו"ד צבי גבאי הבוחן את התקשרות ועדת האכיפה המנהלית של רשות ניירות ערך בהסדרי אכיפה, מבלי לדרוש מהמפרים להודות בעובדות ו/או לקחת אחריות על המעשים המיוחסים להם. בחינת האכיפה המנהלית באמות המידה של האכיפה הפלילית לא בהכרח תהא חופפת, ואין לצפות כי תהיה בהכרח התאמה בין שני סוגי הליכים אלה.בהמשך המאמר קיימת סקירה השוואתית למדיניות הנהוגה בארה"ב, המסקנה המתבקשת היא כי הסדר ללא הודאה איננו דבר פסול והתערבות בשיקול הדעת של רשות ניירות ערך בהתקשרות בהסדר תיעשה רק כאשר ישנו פגם מהותי בהסדר.
27 במרץ, 2016
ברנע ושות' מייצגים את קונטיניואיטי
ברנע ושות' מייצגים את ספקית התוכנה קונטיניואיטי במכירתה לקרן קדמה תמורת 160 מיליון ₪. חברת קונטיניואיטי מציעה פיתרון ניהולי ל"המשכיות עסקית" ומבטיחה שהנתונים העסקיים מוגנים בכל עת. מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס ייצגו את קונטיניואיטי ויובל לזי ייצג את קרן קדמה.
22 במרץ, 2016
אלגו טריידינג - מי מפקח על המחשבים?
הרשות לניירות ערך אסרה בחודשים האחרונים את פעילותן של חברות אלגו טריידינג רבות בטענה שהן פועלות ללא רשיון ניהול תיקים על פי חוק. במאמר דעה לאתר ביזפורטל, טוען עו"ד מורן ביקל, כי על הרשות לפעול וליצור מערך רגולוציוני יחודי לחברות האלגו טריידינג.
22 במרץ, 2016
רשות ניירות ערך לא תאשר שיווק אופציות בינאריות בישראל
בהמשך לפרסומים בנוגע לכך שרשות ניירות הערך אוסרת מסחר באופציות בינאריות לכל הלקוחות, אומר עו"ד דותן ברוך, שותף וראש מחלקת אינטרנט במשרד ברנע ושות' לכלכליסט כי "אם עוד קודם לכן שקלה רשות ניירות ערך להגביל במידה משמעותית את הלקוחות שיהיו רשאים לסחור באופציות בינאריות, ההתפתחות האחרונה סוגרת לחלוטין את התחום של האופציות הבינאריות בישראל, תוך שרשות ניירות ערך מביעה למעשה חוסר אמון מוחלט במוצר הזה, ואף רואה באופציה בינארית כמקבילה להימורים".
20 במרץ, 2016
הרגולציה של המתמחים
במאמר דעה לעיתון כלכליסט, סקר עו"ד זוהר לנדה, שותף וראש מחלקת ליטיגציה במשרדנו, את השינויים האחרונים בתחום גיוס המתמחים למשרדי עורכי דין. עפ"י לנדה, על אף החסרונות הקיימים בשינויים שהוכנסו, התערבות הרגולטור והסדרת תחום הראיונות הינה הכרחית.
17 במרץ, 2016
כל מדינה במשבר היא הזדמנות? ראיון עם גל אורן
עו"ד גל אורן, שותף, התראיין לעיתון גלובס בכתבה העוסקת בהזדמנויות הכלכליות הטמונות במדינות השרויות במשבר כלכלי. בכתבה השתתפו כלכלנים ועו"ד בכירים אשר סקרו שש מדינות הנמצאות במשבר כלכלי ובדקו האם מומלץ להשקיע בהן.   
15 במרץ, 2016
הרחבת ההגדרה של לקוח כשיר
המגזין היוקרתי "בלומברג BNA" פרסם מאמר מאת רפי קרימן ורון שוחוטוביץ, בנוגע לתיקון הצו של הרשות לנירות ערך אשר הרחיב את .הההגדרה ללקוח כשיר 
10 במרץ, 2016
העלאת גיל הפרישה לנשים- ראיון של מרי ציון לגלובס
עו"ד מרי ציון, שותפה וראש מחלקת דיני עבודה, התראיינה לגלובס בנוגע להעלאת גיל הפרישה לנשים. לפי מרי, למהלך זה יש חשיבות הן לקידום השוויון בין המינים והן למעמדן של נשים בשוק העבודה. עם זאת, לטענתה שוק העבודה הישראלי עדיין לא מוכן לכך.
7 במרץ, 2016
מיקי ברנע ירצה ליזמים בנושא הסכמי מייסדים והסכמי השקעה
האקדמיה של BDO בשיתוף עם הטכניון לימודי המשך השיקו קורס ייחודי ליזמים.הקורס מועבר על ידי מרצים בכירים בתחומם אשר עוסקים בפועל בגיוס הון לסטארט אפים ובתעשיית ההון סיכון.במסגרת הקורס ירצה מיקי ברנע ביום רביעי ה 9.3.16 בנושא הסכמי מייסדים והסכמי השקעה. 
3 במרץ, 2016
מגזין IT מבית גלובס ערך שולחן עגול בנושא דיני אינטרנט
כמומחה למסחר אלקטרוני ומסחר פיננסי מקוון, ד"ר דותן ברוך השתתף בשולחן עגול של מגזין IT של גלובס שעסק בדיני אינטרנט, בהשתתפותם של חמישה שותפים ממשרדי עו"ד בכירים.השולחן העגול עסק במספר נושאים מרכזיים בדיני אינטרנט, כמו פרטיות במידע, הגנת סייבר ובהשפעות טכנולוגיות (עמודים 28-29)
1 במרץ, 2016
"ממשל תאגידי" - מפרוצדורה למהות
מאמר של עו"ד צבי גבאי העוסק בצורך לבחון את יישום עקרונות הממשל התאגידי בצורה מהותית ולא בצורה פרוצדוראלית גרידא. המאמר סוקר התפתחות הממשל התאגידי החל מאימוצו בישראל באמצע שנות ה-2000 ומתווה קווים כלליים להתפתחותו בעתיד, תוך שימת דגש על שילוב מבחנים מהותיים שיאפשרו יישום של ממשל תאגידי בצורה מיטבית.
28 בפברואר, 2016
How Can Share Options Help To Grow Your Start Up?
המכללה האקדמית להנדסה בירושלים תערוך ב-16.3.16 ערב מיוחד בנושא How Can Share Options Help To Grow Your Start Up? הערב מיועד ליזמי אקסלרטור AtoBe ותתקיים בו הרצאה של מיקי ברנע בנושא- אופציות לשותפים ועובדים בסטארט טפ. 
28 בפברואר, 2016
עו"ד אריאל נדלר התראיין לביזפורטל בנוגע לשינוי בחוק המכר
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר השיכון יואב גלנט אישרו הבוקר את שינוי החקיקה בחוק המכר, אשר אמור להסדיר את מערכת היחסים בין קוני הדירות לקבלנים. עו"ד אריאל נדלר, שותף וראש מחלקת נדל"ן במשרד, התראיין לאתר ביזפורטל והגיב בנושא זה- "מכלל התיקונים המוצעים, התיקון המוצע היחיד שעלול לפגוע ברוכשי הדירות הוא הפחתת ערבויות חוק המכר שניתנות לרוכשי דירות בגובה מרכיב המע"מ. משמעות הדבר הוא כי במקרה של מימוש הערבות, הכספים ששילם הרוכש כמע"מ אינם מובטחים ולא יוחזרו לו"
24 בפברואר, 2016
סדנת משקיעי אנג'ל
משרדנו שמח להשתתף בסדנת משקיעי אנג'ל של פורום MIT ליזמות של אוניברסיטת תל אביב. במסגרת שיתוף הפעולה, יתקיימו הרצאות של עו"ד מיקי ברנע, עו"ד יובל לזי ועו"ד אריאלה דרייפוס.
21 בפברואר, 2016
משכירים דירה דרך Airbnb? ייתכן ובקרוב תתחילו לשלם על כך מס
פלטפורמת האינטרנט Airbnb הפכה בשנים האחרונות לשחקן משמעותי בשוק התיירות, עם מאגר משתמשים שהולך וגדל בעשרות אחוזים כל שנה. אלפי ישראלים המשכירים את דירותיהם דרך Airbnb משלשלים לכיסם מדי שנה סכום כסף השווה ערך למשכורת חודשית ממוצעת.עו"ד הראל פרלמוטר התראיין בנושא לאתר Ynet והסביר על כללי המיסוי החדשים העתידים לשנות תופעה זאת. 
21 בפברואר, 2016
יום עיון למעסיקים בנושא רילוקיישן
משרדנו יערוך בתאריך ה- 9.3 יום עיון מקצועי למעסיקים בנושא רילוקיישן. במסגרת יום העיון יידונו ההיבטים השונים של תהליך זה על ידי דוברי הכנס, וביניהם מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה בברנע ושות', צבי קן תור, שותף במשרד רו"ח קן תור ומיכל דליות וחני בן שימול ממשרד Relocatio. הכנס יתקיים במשותף עם משרד קן-תור ומשרד Relocation.
16 בפברואר, 2016
תעשיית ההייטק בישראל- ראיון עם סיימון ג'פה
המגזין הבריטי היוקרתי "The lawyer" פרסם כתבה נרחבת על שוק ההייטק הישראלי. לכתבה התראיינו מספר שותפים בכירים ממשרדים מובילים, בניהם סיימון ג'פה, אשר דנו בסיבות שהפכו את ישראל לאומת הסטרט-אפ ובמגמות והשינויים העוברים על תעשיית ההייטק בישראל (עמודים 42-48)
16 בפברואר, 2016
עו"ד דניאל לורבר השתתף כשופט בפאנל משקיעים במיזמים
עו"ד דניאל לורבר השתתף בפאנל משקיעים אשר התקיים במסגרת שיתוף פעולה בין  StarTAU  מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב לבין קהילת היזמות של עיריית פתח תקווה. במהלך האירוע הציגו יזמים את המיזם העסקי שלהם קיבלו חוות דעת מחברי הפאנל, ובינהם דניאל לורבר.
11 בפברואר, 2016
ברנע ושות' ייצגו את Covercy
עו"ד סיימון ג'פה, עו"ד אריאלה דרייפוס, עו"ד איתי גורה ועו"ד קרין קשי ייצגו את חברת קוברסי בגיוס של 1.5 מיליון דולר.חברת קוברסי מציעה שירות העברת כספים בין מדינות שמיועד לעסקים קטנים ובינוניים וגובה עמלה נמוכה מזו של הבנקים
9 בפברואר, 2016
זוהר לנדה התראיין לעיתון "דה מרקר" בנוגע למינויה של מיכל הלפרין כממונה על הגבלים עסקיים.
בעקבות מינוייה של עו"ד מיכל הלפרין לממונה על ההגבלים העסקיים על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראיין מגזין "דה מרקר" בכירים במערכת המשפטית ושמע מהם על הסוגיות העיקריות והאתגרים עמם תצטרך הלפרין להתמודד עם כניסתה לתפקיד החדש. כמומחה במתן ייעוץ בנושא מונופולים והגבלים עסקיים, עו"ד זוהר לנדה שהיה בין המרואיינים, הגיב: "אחד מהאתגרים המשמעותיים שניצבים בפניה של עו"ד הלפרין הוא שמירה על האיזון העדין שבין המשך העידוד של אותן חברות זרות שמחפשות להיכנס ולהשקיע במשק הישראלי וליהנות מהאיכות הטכנולוגית והחדשנות הישראלית שבאה לידי ביטוי גם בשוק המזון, לבין הצרכן הישראלי שיוקר המחיה מעסיק אותו ברמה היום-יומית". 
9 בפברואר, 2016
הבורסה עוזרת למשקיעים: אדיסון תבצע ניתוח של חברות היי-טק שנסחרות בת"א
משרדנו מייצג את חברת המחקר הבינלאומית אדיסון בהסכם מול הבורסה בתל אביב לקידום משותף של מודל ייחודי שטרם נוסה בשוק ההון הישראלי. המודל יכלול ביצוע אנליזה בלתי תלויה על חברות הייטק וחברות ביומד הנסחרות בבורסה בת"א, בחסותה ובמימונה החלקי של הבורסה.ייצגו את אדיסון עו"ד סיימון ג'פה, עו"ד רפי קרימן ועו"ד אייזיק חנניה.
4 בפברואר, 2016
איך עובדת מכונת ההימורים הישראלית- ראיון עם ד"ר דותן ברוך
מגזין דהמרקר סוקר את תחום הימורי האונליין בישראל. מהתדמית השלילית, דרך המשכורות ועד סוגיות הרגולציה. ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת האינטרנט של משרד ברנע ושות' ומומחה בעל שם עולמי בתחום ההימורים, התראיין למגזין. 
2 בפברואר, 2016
יובל לזי מצטרף כשותף יחד עם צוותו למשרד ברנע
יובל לזי שהיה בעשור האחרון שותף במחלקה המסחרית ומחלקת המיזוגים והרכישות במשרד צלרמאיר פילוסוף, הצטרף ביחד עם 2 עורכי דין למשרד ברנע ושות'. לזי מתמחה במיזוגים ורכישות, השקעות הון פרטיות והשקעות הון סיכון, מימון, ניירות ערך, קניין רוחני ועסקאות תאגידיות ומסחריות מורכבות.טרם הצטרפותו של יובל, הצטרף ינון יוגב כשותף במחלקת תשתיות ומימון פרויקטים של המשרד.לדברי מיקי ברנע, שותף מנהל משרד ברנע ושות', הצטרפותו של יובל לזי ושל ינון יוגב הם "חלק מהגידול בהיקפי הפעילות של המשרד, ומהצמיחה במספר עורכי הדין במשרד ב- 38% בשנה האחרונה. התמהיל של 4 שותפים חדשים משורות עורכי הדין במשרד ושותפים המצטרפים ממשרדים אחרים יחד עם צוות מקצועי, מבטא את התפיסה שלנו של המשך צמיחת המשרד על ידי שילוב של גידול אורגני עם חיזוק על ידי כישרונות מבחוץ". משרד ברנע ושות' מונה כיום 55 עורכי דין, מתוכם 18 שותפים.
27 בינואר, 2016
מיקי ברנע בראיון בלעדי לגלובס: זה מה שהבורסה בת"א צריכה לעשות
עו"ד מיקי ברנע, מומחה בתחומי חברות וניירות ערך ויועץ ותיק לחברות ולמוסדיים, מונה את הצעדים הנדרשים לדעתו כדי למשוך חברות להנפיק בת"א, ולשנות את מגמת ההתכווצות של הבורסה.
22 בינואר, 2016
ברנע ושות' מייצגים את אספרסו קלאב
עו"ד זוהר לנדה, עו"ד איתי חתם ועו"ד גילי כהן ארזי, מייצגים את חברת אספרסו קלאב בתביעה שהוגשה נגדה על ידי נספרסו. התביעה הוגשה כנגד יצרנית הקפה בשל כפיל של ג'ורג' קלוני שהופיע בפרסומת טלויזיונית של החברה.
21 בינואר, 2016
אירוח ועדת ההשקעות של עמותת יוניסטרים
כחלק משיתוף הפעולה עם עמותת יוניסטרים, אירח משרדנו את ועדת ההשקעות של העמותה, אשר במהלכה הציגו בני נוער מיזם עסקי אותו פתחו במהלך התוכנית ודימו תהליך של גיוס הון בפני משקיעים.עו"ד מיקי ברנע עו"ד ורונית אופיר נבחרו לקחת חלק בחבר השופטים אשר הורכב ממנכ"לים ובכירים בתעשייה בניהם מנכ"ל מיקרוסופט, מנהלי השקעות ומנהלי קרנות הון סיכון. 
21 בינואר, 2016
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את תביעתה של מליבו נגד משפחת הר-גיל
עו"ד זוהר לנדה, עו"ד רונית אופיר ועו"ד גל ליפשיץ ממשרד ברנע ייצגו את משפחת הר גיל בתביעה בהיקף של 13 מיליון ש״ח, שהוגשה נגדם על ידי חברת הנדל"ן מליבו. בתביעה דרשה מליבו תשלומים הנוגעים לתוכנית מתאר לחטיבת קרקע בהיקף של אלפי דונמים בחדרה. בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה את התביעה במלואה תוך חיוב בהוצאות לטובת משפחת הר-גיל. 
17 בינואר, 2016
זה כל השוני- ראיון עם מיקי לגבי הסכסוך של משפ' הרציקוביץ'
בימים אלו מתנהל סכסוך ירושה בין שני האחים למשפחת הרציקוביץ, דורון, ולוני. מיקי ברנע, המייעץ בין השאר בסוגיות של העברת ירושות ונכסים במשפחות בעלות ממון. התראיין לגלובס כמומחה בתחום זה.
12 בינואר, 2016
ג'ונסון אנד ג'ונסון הובילה סבב השקעה בסטארט אפ ישראלי
V-Wave  סטארט אפ ישראלי, אשר פיתח מכשיר לטיפול בחולי אי-ספיקת לב, השלים סבב גיוס של 28 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה ג'ונסון אנד ג'ונסון אשר יוצגה על ידי משרד ברנע ושות'.
7 בינואר, 2016
עו"ד אייזיק חנניה ישתתף כשופט בפאנל משקיעים
עו"ד אייזיק חנניה ישתתף בפאנל משקיעים אשר יתקיים במסגרת שיתוף פעולה בין  StarTAU  מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב לבין קהילת היזמות של עיריית פתח תקווה. במהלך האירוע יציגו כ- 10 יזמים את המיזם העסקי שלהם ויקבלו חוות דעת מחברי הפאנל.
6 בינואר, 2016
ליטיגציה וסכסוכים בישראל - לקסולוג'י
כמומחה בתחום הליטיגציה בישראל, זוהר לנדה, ראש מחלקת הליטיגציה במשרד ברנע ושות', נבחר לכתוב את הפרק הישראלי הסוקר את תחום הליטיגציה בישראל באתר היוקרתי לקסולוג'י..לקסולוג'י הינו פלטפורמת מחקר המספקת מידע משפטי ועדכונים ליועצים משפטיים בכל העולם 
6 בינואר, 2016
רפי קרימן התראיין לביזפורטל בנוגע לפיצוץ עסקת כלל ביטוח
לאחר הודעת אי.די.בי כי אין מגעים למכירת כלל ביטוח, צנחה מניית החברה. רפי קרימן, כמומחה בתחום שוק ההון ושותף במשרד ברנע, התראיין לביזפורטל בנושא.
4 בינואר, 2016
מימון המונים לחברות סטארט-אפ ללא תשקיף
אף שמודל מימון ההמונים מיושם הלכה למעשה בישראל מזה למעלה משנה, החוק שעבר בכנסת שבוע שעבר  מסדיר לראשונה בישראל את תחום גיוסי המונים בפטור מתשקיף באמצעות גיוס המונים. מאמר שכתבו עו"ד רפי קרימן ועו"ד אריאלה דרייפוס בנושא פורסם ב- The Lawyer.
1 בינואר, 2016
משרד ברנע ושות' גאה להכריז על מינוי 4 שותפים חדשים
השותפים החדשים: עו"ד אילן בלומנפלד שמתמחה בליווי חברות וייעוץ בתחום ההגבלים העסקיים, המגזר הקיבוצי ונושאים תאגידיים. עו"ד רפי קרימן המייעץ לחברות ציבוריות בכל הנוגע לסוגיות של ניירות ערך ושוק ההון, עו"ד ליאת קיסרי, מתמחה בליווי לקוחות פרטיים וייעוץ בנושא נדל"ן ועו"ד אריאלה דרייפוס, המלווה חברות טכנולוגיה ועסקאות מיזוגים ורכישות.  
28 בדצמבר, 2015
סיכום 2015 בתחום העבודה בישראל
שנת 2015 תיזכר בזכות יוזמות חקיקה ופסיקה מעניינת בתחום חוקי העבודה  איך הן ישפיעו על סביבת העבודה שלנו ב-2016?
23 בדצמבר, 2015
פטור מאחריות, ושיפוי וביטוח נושאי משרה בעמותה - האם אפשרי, וכיצד?
הסדרי פטור מאחריות, שיפוי וביטוח נושאי משרה בעמותות (ובחברות לתועלת הציבור) צוברים תאוצה בעת האחרונה, הן מצד נושאי משרה בארגונים אלה, המבקשים לחסות תחת ההסדרים הללו, בדומה לאלה המקובלים בחברות עסקיות, והן מצד חברות הביטוח הרואות בארגוני המגזר השלישי כשוק פוטנציאלי עסקי גדול ולא ממומש דיו.עו"ד אסף שלו, שמוביל את תחום המגזר החברתי במשרדנו, פרסם מאמר בנושא בגלובס.
22 בדצמבר, 2015
הפרלמנט ההונגרי החליט על הורדת שיעור מע"מ לרכישת דירה
בניסיון לפתור את משבר הדיור בהונגריה החליט השבוע הפרלמנט ההונגרי להוריד את שיעור המע"מ על רכישת דירה מ־27% ל־5%. מהלך זה נועד לנסות ולעודד את ההשקעות בנדל"ן במדינה, אשר בעבר היו קטר משמעותי במשק ההונגרי, אך דעכו מאז המשבר הגלובלי של 2008 בד בבד עם כלכלת המדינה.
14 בדצמבר, 2015
לראשונה חברות יכולות להגיש את התקנון ואת מסמכי השעבוד שלהן לרשם החברות באנגלית
לאחר שנים ארוכות של סירוב רשם החברות לקבל מחברות דיווחים ערוכים באנגלית, התפרסם בתחילת החודש תזכיר חוק המאפשר לחברות להגיש את התקנון ומסמכי השעבוד שלהם באנגלית.
9 בדצמבר, 2015
שולחן עגול בנושא תקשורת ומדיה
כמומחה בתחום התקשורת והמדיה, השתתף מיקי ברנע בשולחן עגול של האתר האנגלי המוביל Corporate Livewire.השולחן העגול כלל תשעה מומחים מרחבי העולם ועסק בשינויים ובאתגרים הקיימים בכל מדינה בתחום התקשורת והמדיה. 
8 בדצמבר, 2015
מדריך ה- InterGame לשנת 2016
משרד ברנע נבחר שוב על ידי מדריך ה- InterGame בין אחד משלושת המשרדים המובילים בארץ בייעוץ בתחום האונליין, הימורים מקוונים וגיימינג.  
29 בנובמבר, 2015
שכיר או עצמאי? טיפים לחסכון בסוף שנת המס
מומחי מס, וביניהם עו"ד הראל פרלמוטר, מייעצים לשכירים, עצמאיים ובעלי חברות, בנוגע לפעולות שכדאי לבצע כדי ליהנות מתשלום מס מופחת לקראת סוף שנת המס.
27 בנובמבר, 2015
מחלקים מחדש את הקלפים - מאמר דעה של ד"ר דותן ברוך
התחרות הגוברת בענף ההימורים באינטרנט, מובילה את השחקנים בענף לנסות ולאתר גורמים חדשים לייצור הכנסה נוספת בתחום.
26 בנובמבר, 2015
נחתמה אמנה מולטילטרלית לחילופי מידע הדדיים
מדינת ישראל חתמה עם ה OECD  על האמנה מולטילטרלית לחילופי מידע הדדיים בענייני מס (MCAA).עו"ד הראל פרלומטר, התראיין ל Bloomberg BNA בנושא
22 בנובמבר, 2015
השמאי הממשלתי הראשי: מחירי הדירות ממשיכים לעלות
הבוקר פרסם השמאי הממשלתי הראשי כי מחירי הדירות ברבעון השלישי עלו בכ- 1.4% ברבעון וב- 6% בשנה החולפת.אריאל נדלר, ראש מחלקת הנדל"ן של משרדנו התראיין ואמר כי הנתונים נראה כי מוקדם להסיק מסקנות חד משמעיות. עם זאת, ללא פתרון מקיף לבעיית הדיור שיכלול הפשרת קרקעות, כוח אדם והקלה בתהליכי הרישוי, מחירי הדירות לא ייעצרו. 
22 בנובמבר, 2015
מחירי הדירות רשמו עליה של 1.4% ברבעון השלישי של השנה לעומת הרבעון הקודם
הבוקר פורסמו נתוני השמאי הממשלתי הראשי. בתגובה לנתונים מסר אריאל נדלר לגלובס כי: "מהנתונים נראה כי מוקדם עדיין להסיק מסקנות חד משמעיות לגבי התנהגות מחירי הדיור ועל מגמה אחידה"
13 בנובמבר, 2015
הסדרת הפיקוח הווטרינרי ב"חוק הקורנפלקס" הינה בשורה חשובה לציבור הצרכנים בישראל
לפני מספר ימים, אישרה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת את הפרק של הסדרת הפיקוח הווטרינרי על שיווק מוצרי בשר בישראל במסגרת "חוק הקורנפלקס". הפרק מהווה בשורה חשובה לציבור בישראל הן בהיבט של הגנה על בריאות הציבור והן בשל הפוטנציאל המשמעותי הטמון בו להקטנת יוקר המחיה. מאמר דעה מאת אילן בלומנפלד, כלכליסט
8 בנובמבר, 2015
משרד ברנע ושות' מייצג את חיים לוי, מחבר "נדל"ן בג'ינס"
חיים לוי, שנודע בעיקר כמחבר הספר "נדל"ן בג'ינס", הגיש לאחרונה באמצעות משרד ברנע ושות', תביעה בסך מיליון דולר לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, כנגד שני שותפיו העסקיים בחברה שהקימו במשותף ושמשווקת לישראליים עסקאות נדל"ן בארה"ב.בתביעה שהגיש לוי, באמצעות עורכי הדין זוהר לנדה וגל ליפשיץ ממשרד ברנע ושות', נטען כי שותפיו של לוי בחברת בטרפליי, עמית הלר ועמי אברהמי, דחקו אותו ופועלים מאחורי גבו לשווק לישראלים עסקאות נדל"ן בארה"ב, מבלי לשתפו ברווחים.
5 בנובמבר, 2015
התביעה נגד אורי יוגב: "הציג תחזית כוזבת ומצג שווא"
אחרי קרוב לשלוש שנות משפט מגיע שלב הסיכומים בתביעת המשקיע הקנדי אדווין טיש נגד מנהל רשות החברות, אורי יוגב.את אדווין טיש מייצגים עורך דין זוהר לנדה ועורך דין איתי ויגודה.
3 בנובמבר, 2015
רשות המסים במגעים לחתימה על אמנת מס עם אוסטרליה
האמנה נועדה לחזק את הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות ולספק ודאות מס גדולה יותר לעסקים, תוך צמצום החשש ממיסוי הכפולעו"ד הראל פרלמוטר, מתמחה במיסוי בינלאומי במשרד ברנע ושות', התראיין לגלובס ואמר כי "מדובר בבשורה נפלאה". לדבריו, "לישראל ואוסטרליה יש יחסים כלכליים ומדיניים מעולים, ורק ב-3 השנים האחרונות שולשו ההשקעות הישראליות באוסטרליה. יחד עם זאת, עד כה לא נערכו שיחות משמעותיות לחתימה על אמנת מס בין המדינות. מציאות זו של חוסר אמנה מביאה לעיתים למצבים של כפל מס ואי-ודאות עסקית, לצד 'בעיות' של ניכויי מס במקור ועוד בחיי המסחר והעסקים, ובמיוחד בחברות ישראליות הרוצות לפעול ולהשקיע באוסטרליה ולהיפך".
2 בנובמבר, 2015
עו"ד לי אלתר קיציס תרצה בפורום משאבי אנוש
ב-  18/11/15 תתארח עורכת הדין, לי אלתר, בפורום מנהלי משאבי אנוש בקיסריה. הפורום מתכנס אחת לחודש, ובו חברים וחברות מנהלים ומנהלות משאבי אנוש של חברות רבות מאזור הצפון. לי תעניק הרצאה בנושא: חשיבות הסכם העבודה
29 באוקטובר, 2015
כללי "עשה ואל תעשה" בהסכמי העבודה: הסעיפים שנפסלו בבית הדין ואלה שכדאי להכניס
מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד ברנע ושות' התראיינה לגלובס בנוגע לחשיבות של חוזה עבודה.
12 באוקטובר, 2015
ברנע ושות' מייצגים את אפריקה ישראל
חברת אפריקה ישראל מקימה בימים אלה את שני בנייני המשרדים האחרונים על הקרקע שלה ברומניה. משרדנו מלווה את החברה בהקמה ומימון הפרוייקט שעלותו הינה כ- 50 מיליון יורו.  
6 באוקטובר, 2015
חוק המו"פ החדש של ישראל
בסוף חודש יולי האחרון אישרה הכנסת את חוק המו"פ החדש של ישראל. מיקי ברנע, מומחה בתחום ההייטק, מציג ב"גלובס" את היתרונות של החוק החדש. 
6 באוקטובר, 2015
משרד ברנע ושות' ייצג את Bruker Nano
משרדנו ייצג את חברת ברוקר האמריקאית, הנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ-2.9 מיליארד דולר, בעסקה לרכישת חברת ג'ורדן וואלי הישראלית.ברוקר המתמקדת בעיקר בייצור ושיווק ציוד מתקדם לתעשיית מדעי החיים, ומעסיקה כ-6,000 עובדים, רכשה את מלוא הון המניות של ג’ורדן וואלי בתמורה כוללת בסך של עד כ-53 מיליון דולר
29 בספטמבר, 2015
בית המשפט העליון בפסק דין תקדימי: ״ניתן לפרק חברה זרה בישראל״
שופטי בית המשפט העליון פסקו כי ניתן לפרק חברה זרה בישראל. השופטים קבעו למעשה שאם החוב אותו גייסה החברה מהווה אמצעי למימון פעילותה העסקית של החברה, הוא עשוי לשמש בסיס  ליצירת נכסים בישראל ולשפר את השתכרות החברה לכן ניתן לראות בו מעין "נכס קריירה".עו"ד זוהר לנדה ממשרד ברנע ושות' מסר בתגובה: "בית המשפט העליון הרחיב את הגבולות הקיימים של תחולת דיני הפירוק הישראלים על חברות זרות. הכללתם של חובות תחת הגדרת הביטוי נכסים אינה טריוויאלית בכלל ועל כן, פסק הדין צריך שיעמוד לנגד עיניה של כל חברה זרה ששוקלת גיוס כספים בישראל". 
28 בספטמבר, 2015
רה"מ נתניהו יוזם הקמת קזינו בישראל
רה"מ ישראל, בנימין נתניהו  בוחן הקמת קזינו בישראל. ד"ר דותן ברוך התראיין למגזין  Gambling Compliance היוקרתי בנושא זה ואמר כי: הפעם קיים סיכוי אמיתי שהתוכניות להקמת קזינו אכן יתממשו, זאת בין היתר, משום שגורמי ההתנגדות לקזינו בישראל פחתו וכן עקב הצורך למצוא מקורות הכנסה נוספים.
8 בספטמבר, 2015
"לשתות" היא הזוכה בתחרות Startup Open
חברת הסטרטאפ "לשתות" אשר פיתחה טכנולוגיה המאפשרת זיהוי מהיר של גורמים מזהמים של מי שתיה ומקטינה את הסיכוי לחשיפה למי שתייה לא ראויים, זכתה בתחרות "סטארט-אפ אופן ישראל"לדברי עו"ד מיקי ברנע, שותף מנהל משרד ברנע ושות', שהיה בין צוות השופטים של התחרות: "אנחנו שמחים ללוות זו השנה השנייה את תחרות סטארט אפ אופן ולתמוך בקהילת היזמות הישראלית. בתחרות הוצגו מיזמים מתחומים רבים: רפואה, תעשייה, אונליין ועוד. מה שמוכיח את הנוכחות של היזמות הישראלית בכל תחום"
7 בספטמבר, 2015
ברנע ושות' מייצגים את טונסטייט הבריטית
טונסטייט הבריטית תובעת 500 מיליון שקל מנכסים ובניין ושותפתה. טונסטייט מיוצגת באנגליה בידי משרד עורכי הדין Rosling King, והיא נעזרת בשירותיו של עו"ד זוהר לנדה.
7 בספטמבר, 2015
דיני עבודה בישראל - לקסולוג'י
כמומחית בתחום דיני העבודה בישראל, מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד, נבחרה לכתוב את הפרק הישראלי הסוקר את תחום דיני העבודה בישראל באתר היוקרתי לקסולוג'י.לקסולוג'י הינו פלטפורמת מחקר המספקת מידע משפטי ועדכונים ליועצים משפטיים בכל העולם.
2 בספטמבר, 2015
ההתעניינות הגוברת של סין במזרח התיכון
המגזין הסיני היוקרתי  China Business Law Journal פרסם כתבת רוחב העוסקת בהתעניינות של סין בפעילות המסחרית במזרח התיכון. כמומחה בינלאומי, בחר המגזין בסיימון ג'פה כנציג הישראלי בכתבה. לקריאת הכתבה, לחץ כאן ( מעמוד 109)  
20 באוגוסט, 2015
קיבוץ שפיים מבקש להכריז על הגזבר שמעל בכספיו פושט רגל
הקיבוץ ביקש מבית המשפט המחוזי בתל אביב להכריז על יהודה דורון כפושט רגל אם לא ישלם בתוך שבוע 14.6 מיליון שקל, מרבית סכום הכסף שהורשע בגניבתו. הקיבוץ מיוצג על ידי עו"ד זוהר לנדה ועו"ד נועה הבדלה
20 באוגוסט, 2015
כוננות חגים: מי זכאי לחופשה ומתי - ומי חייב להגיע לעבודה?
שאלות ותשובות: מי זכאי לתשלום על חופשה בחג? האם ניתן לחייב אדם לעבוד בחג? ומה הדין לגבי עבודה בחול המועד?מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד, בראיון לגלובס
11 באוגוסט, 2015
שיא של כל הזמנים במכירת דירות בחודש יוני
נתונים שפרסם בתחילת השבוע משרד האוצר מעידים על זינוק חד של 42% ברכישות דירות בחודש יוני. הסיבה לכך היא החלטת משרד האוצר לעלות את מס הרכישה על הדירות להשקעה. מהלך שגרם למשקיעים רבים להתנפל על דירות. מאיה זיסר בן טל, שותפה במחלקת הנדל"ן של המשרד התראיינה לכל תקשורת רבים בנושא ואמרה כי כי העלאת מס הרכישה לא תעצור את המשקיעים, בעלי ההון ולמעשה תשפיע בעיקר על המשקיעים הקטנים בעלי הדירה האחת אשר רכשו לשם השלמת הכנסה או את בעלי מחצית הדירה הנוספת אשר קיבלו בירושה, שכעת מעוניינים לשדרג את דירת המגורים שלהם".
11 באוגוסט, 2015
שיא של כל הזמנים במכירת דירות בחודש יוני
נתונים שפרסם בתחילת השבוע משרד האוצר מעידים על זינוק חד של 42% ברכישות דירות בחודש יוני. הסיבה לכך היא החלטת משרד האוצר לעלות את מס הרכישה על הדירות להשקעה. מהלך שגרם למשקיעים רבים להתנפל על דירות. מאיה זיסר בן טל, שותפה במחלקת הנדל"ן של המשרד התראיינה לכל תקשורת רבים בנושא ואמרה כי כי העלאת מס הרכישה לא תעצור את המשקיעים, בעלי ההון ולמעשה תשפיע בעיקר על המשקיעים הקטנים בעלי הדירה האחת אשר רכשו לשם השלמת הכנסה או את בעלי מחצית הדירה הנוספת אשר קיבלו בירושה, שכעת מעוניינים לשדרג את דירת המגורים שלהם".
6 באוגוסט, 2015
החברות שמתגברות בעצמן על הפקקים
הפקקים הגדולים בעקבות הרכבת הקלה עדיין לא כאן - אבל יש חברות שמתכוננות כבר לקראתם ומציעות פתרונות יצירתיים. משרד ברנע ושות' שולב בכתבה ב"תכנית חסכון", התכנית הכלכלית של ערוץ 2, במסגרת מעסיקים שמעניקים הטבות לעובדים לאור עבודות הרכבת הקלה
4 באוגוסט, 2015
225 חברות נמחקו מהבורסה בשבע שנים - למה זה קרה, ואיך עוצרים את המנוסה?
בעלי השליטה ומנהלי החברות הציבוריות קובלים על רגולציה חונקת, מחזורי מסחר נמוכים, עלויות גבוהות, התערבות בקביעת השכר, ותדמית שלילית בעקבות המחאה החברתית. כך, יותר ויותר חברות נמחקות מהמסחר בבורסה. עד מתי מגמה זו צפויה להימשך? מיקי ברנע בראיון ל- TheMarker
2 באוגוסט, 2015
משרד ברנע ושות' מייצגים את Stride Gaming plc
חברת המשחקים הישראלית InfiApps נמכרה תמורת 39.2 מיליון דולר לחברת Stride Gaming הבריטית.החברה הבריטית תשלם 21 מיליון דולר במזומן והיתרה בהתאם לעמידה ביעדי צמיחה. Stride Gaming plc מיוצגת על ידי ד"ר דותן ברוך, שותף וראש מחלקת האינטרנט של המשרד, ונסחרת בבורסה בלונדון. החברה מתמחה במשחקי בינגו חברתיים בעלי נוכחות בעיקר בווב, כמעט ללא נכסי מובייל. בין מותגיה: Kitty Bingo, Jackpot Cafe ו- King Jackpot.
30 ביולי, 2015
נועה הבדלה תשתתף בפאנל של עמותת "עולים ביחד"
עו"ד נועה הבדלה, שותפה במחלקת הליטיגציה של המשרד תשתתף מחר, 31.7.15, בפאנל מנהלים של עמותת "עולים יחד".עמותת "עולים ביחד" פועלת לשילוב מלא של  קהילת יוצאי אתיופיה ברקמת החיים בישראל, בתחומי התעסוקה, המגורים, החינוך והחיים החברתיים.הפאנל מחר יעסוק  באפשרויות התעסוקה של אקדמאים בארגונים ובחברות השונות, עם דגש על הפוטנציאל לקידום, ולפיתוח קריירה
26 ביולי, 2015
עו"ד מיקי ברנע: "משקיעים רואים בישראל מקום מסוכן"
עו"ד מיקי ברנע, המתמחה בהשקעות בינלאומיות, העניק לגלובס ראיון אישי, הכלל את עברו המקצועי וסיפורים אישיים. במהלך הראיון הביע מיקי דאגה מהפיחות במעמד של יישראל בעיני משקיעים בעולם, וקבע ש"אסור לקבור את הראש בחול" - אלא יש לפעול
25 ביולי, 2015
חופש בא, לעבודה
מאיזה גיל אפשר להעסיק בני נוער בחופשת הקיץ? מה הזכויות שלהם? מהן שעות העבודה שלהם? במסגרת מדריך עבור המעבידים לקיץ של מוסף ממון של ידיעות האחרונות התראיינה מרי ציון, שותפה וראש מחלקת דיני עבודה במשרד ברנע ושות'.
14 ביולי, 2015
תגובות מעורבות בשוק הנדל"ן לצעדים שאישר היום קבינט הדיור
קבינט הדיור בראשותו של שר האוצר משה כחלון אישר  שורה ארוכה של החלטות הכוללות בין היתר את הרחבתה של תוכנית מחיר למשתכן, אישור להחלטה לקבוע הוראת שעה למשך 5 שנים במסגרתה יוכלו קבלנים ויזמים לקבל תוספת של 20% זכויות בנייה בבנייני מגורים שטרם נבנו או שנמצאים בשלבי בנייה התחלתיים, וזאת מבלי לקבל את אישור הוועדה המחוזית ועוד. מאיה זיסר, שותפה במחלקת הנדל"ן של המשרד, התראיינה לגלובס בנושא צעדים שאושרו
12 ביולי, 2015
איך מפזרים את אבק הכוכבים של ההיי-טק הישראלי על הבורסה בת"א?
מעמדה של ישראל כסטרטאפ ניישן בא לידי ביטוי גם בריבוי חברות הטכנולוגיה המקומיות הרשומות למסחר בבורסות בארה"ב ובלונדון. לצד ההצלחה בחו"ל, הבורסה בתל אביב מעולם לא הצליחה להפוך את עצמה ליעד אטקרטיבי לחברות הטכנולוגיה הישראליות. בעוד שחברות טכנולוגיות רבות מעדיפות כיום את אופציית הרכישה על פני הנפקה ציבורית, הרי שגם לגבי רובן של החברות המבקשות להנפיק, הבורסה בתל אביב אינה אטרקטיבית, או כלל רלוונטית, והן מעדיפות לפנות לבורסות בחו"ל.
12 ביולי, 2015
ברנע ושות' מייצג את בלנדר
מיזם ההלוואות בלנדר, אשר החל לפעול לפני כשמונה חודשים גייס כ- 5 מיליון דולר. מאז הקמתה גייסה החברה כ- 3.5 מיליון לא כולל הסבב הנוכחי
5 ביולי, 2015
מומחים בינלאומיים מתחום הבנקאות בשולחן עגול וירטואלי
האתר הבריטי המוביל - www.corporatelivewire.com - קיים דיון וירטואלי של מומחים בינלאומיים בתחום הבנקים והפיננסים. הדיון עסק ברגולציה ובאתגרים הקיימים בתחום כיום. כמומחה בתחום הפיננסים בישראל, הוזמן סיימון ג'פה להשתתף בדיון.
30 ביוני, 2015
הדרישות המוגזמות מהדירקטורים
רשות ניירות ערך פירסמה דו"ח על חלוקת דיווידנדים, המתייחס גם לרכישה עצמית של מניות, ובפרט לגבי הליך קבלת ההחלטה בדבר אישור החלוקה. מאמר דעה, מאת עו"ד רפי קרימן
28 ביוני, 2015
פלוס פלוס = מינוס
רק לפני שנה וחצי הכריז מנכ"ל פלוס 500, גל הבר, אחד מיזמי החברה, שמכירת החברה נראית בלתי סבירה, ויותר סביר "שאנחנו נציע הצעה לחברה אחרת". כעת, לאחר הסתבכות עם הרגולטור הבריטי וצניחת ערך המניה, היא עומדת להימכר לפלייטק. מה קרה שם? מיקי ברנע, כמומחה לתחום ההנפקות בלונדון בראיון למגזין G. 
23 ביוני, 2015
נחשף התצהיר של דרור פיקרד בסכסוך בעלי המניות בוויטווטר
דרור פיקרד חשף בתצהיר שהוגש מטעם אדווין (בני) טיש, במסגרת סכסוך בעלי המניות בוויטווטר, כי "חנה גרטלר אמרה לי שאורי יוגב רימה אותה". עוד נחשף בתצהיר כי "חנה גרטלר הסבירה לי שאורי יוגב רימה אותה וגרם לה להשקיע כספים נוספים בחברת ווייטווטר, תוך שהוא גרם לה לחשוב כאילו משקיעים משמעותיים עומדים להיכנס לחברה. גרטלר גם ציינה בפניי כי היא מבינה לחלוטין את טענותיו של אדווין (בני) טיש, וכי גם היא מרגישה ש'רימו אותה', וכי יש לה בטן מלאה ביחס להתנהלותו של יוגב"
7 ביוני, 2015
חברת האריזות סטפאק מתפן נמכרה ב-105 מיליון שקל במזומן ל-Johnson Matthey
חברת סטאפק הישראלית, המפתחת ומייצרת אריזות ייחודיות, נמכרה תמורת 18 מיליון פאונד (כ-105 מיליון שקל) במזומן לחברת Johnson Matthey Investments. המוכרת בעסקה היא DS Smith, שהחזיקה במלוא הבעלות על סטפאק. משרד ברנע ושות' ייצג את DS Smith בעסקה.
3 ביוני, 2015
תחרות הסטארטאפ אופן ישראל 2015 יוצאת לדרך זו השנה השנייה
תחרות הסטארטאפ אופן של רשת היזמות העולמית GEN - Global Entrepreneurship Network יוצאת לדרך זו השנה השנייה בישראל.התחרות בשיתוף עם משרד ברנע ושות', הרשות לפיתוח ירושלים, JNext, עיריית ירושלים, משרד ראש הממשלה, פורום MIT ליזמות בישראל, IATI וגופים נוספים, היא אחת התחרויות הגדולות בעולם. גמר התחרות בישראל יתקיים בספטמבר 2015, כאשר הגמר העולמי מתקיים מדי שנה במהלך שבוע היזמות העולמי (GEW) בנובמבר. הסטארטאפ, שיזכה בסטארטאפ אופן ישראל, ידורג אוטומטית ברשימת 50 הסטארטאפים המבטיחים בעולם ובנוסף יזכה לחבילת הטבות משמעותית
2 ביוני, 2015
תדיראן רוכשת את סופרגז ב-250 מ' ש'
חברת תדיראן רוכשת את חברת סופרגז ב-250 מיליון שקל, מידיה של גרניט מקבוצת עזריאלי. שתי החברות כבר חתמו על מזכר הבנות לביצוע הרכישה. מיקי ברנע ואילן בלומנפלד מייצגים את חברת גרנית הכרמל
28 במאי, 2015
ראיון עם סיימון ג'פה -תחום הבנקאות והפיננסים בישראל
כמומחה בתחום הבנקאות והפיננסים, התראיין סיימון ג'פה לאתר האינטרנט המוביל  CorporateLivewire. בראיון סקר סיימון את השינויים הרגולטורים האחרונים בישראל, מגמות מרכזיות צפויות והקשיים השונים הנובעים  מפעילות Cross border
27 במאי, 2015
משרד ברנע ושות' מייצג את TDT Specialist SRL
אלי רייפמן, מנכ"ל אמבלייז בעבר, ומנהליו בחברת MCE סיסטמז נתבעים בידי חברת TDT הרומנית ב־63 מיליון שקל. את התביעה הגישו עורכי הדין זוהר לנדה, רונית אופיר וגל ליפשיץ ממשרד ברנע ושות'.
21 במאי, 2015
משרד ברנע ושות' אירח משלחת יזמים מפרו
כחלק משיתוף הפעולה של המשרד עם Startau, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב, אירח המשרד משלחת יזמים מפרו. מיקי ברנע, שותף מנהל של המשרד  וליאור וייצמן, Startups & Academia Ecosystem Manager, at IBM הרצו למשלחת בנושא ההייטק והחדשנות בישראל.
14 במאי, 2015
האם תעשיית המסחר הפיננסי המקוון היא חלק מההייטק הישראלי?
מאמרו של מיקי ברנע, שותף מנהל וראש מחלקת הטכנולוגיה במשרד ברנע ושות', פותח את פרק האינטרנט במדריך ההיי-טק השנתי של ארגון ה- IVC. המאמר עוסק בצמיחת תעשיית המסחר הפיננסי המקוון והשאלה האם יש להתייחס לחברות פיננסיות אלו כחברות היי-טק. 
7 במאי, 2015
חברות רבות מתחום המסחר הפיננסי המקוון נפגשו עם בתי השקעות ומשקיעים בכנס ייחודי לתחום
בכנס הייחודי שהתקיים ב 5.5 נפגשו חברות המסחר הפיננסי המקוון עם משקיעים בטכנולוגיות ובחברות בתחום, לרבות מנהלי קרנון הון-סיכון, מנהלי אקסלרטורים ומנטורים בעולם ההייטק והיזמות. בכנס, שאורגן על ידי ה- IVC ומשרד ברנע ושות' דנו באתגרים ובהזדמנויות בתחום זה, ברגולציה והשפעותיה
3 במאי, 2015
שגריר בריטניה בישראל מתיו גולד אירח כ-1000 אורחים לרגל חגיגות יום ההולדת ה-89 למלכה אליזבת
שגריר בריטניה בישראל מתיו גולד אירח כ-1000 אורחים בפארק אריאל שרון לרגל חגיגות יום ההולדת ה-89 למלכה אליזבת. משרד ברנע ושות', שמח לקחת חלק בחגיגות יום ההולדת שאורגנו על ידי שגרירות בריטניה בישראל.  השנה החליטה השגרירות להבליט את השגשוג ביחסי בריטניה- ישראל בתחום הטכנולוגי, באירוע היו מייצגים של חברות חדשנות ישראליות שלהן שיתופי פעולה עם בריטניה.
30 באפריל, 2015
ראיון משותף- מיקי ברנע שותף מנהל ברנע ושות' ומנכ"ל IVC מר קובי סימנה
מיקי ברנע, שותף מנהל ברנע ושות' וקובי סימנה, מנכ"ל IVC התראיינו לביזפורטל- הפורטל הכלכלי הפיננסי המקיף בישראל, וסיפקו תמונת מצב של תחום זירות המסחר הפיננסיות בישראל.  בראיון התייחס מיקי להשפעת הסדרת הרגולציה על התחום. 
28 באפריל, 2015
"פרישה מרצון" - פיטורים בהסכמה: מה העובד צריך לדעת?
בשבוע האחרון פורסם כי חברות  סלקום מציעות לעובדיהן "פרישה מרצון". במסגרת התוכניות, המיועדות לפרק זמן קצר, יוכלו עובדים שירצו לפרוש מהחברה בתנאים מיטיבים; הצעירים יקבלו מענקי פיצויים; והמבוגרים, כמו בתוכניות פרישה מוקדמת, יקבלו פנסיית גישור עד גיל הפרישה. מרי ציון, בראיון לגלובס בנושא, מתארת את השיקולים של המעסיק בהצעת תכנית שכזו: "ברור שאצל מעסיק שעובדיו לא היו מאורגנים היו פיטורי צמצום, ואז כל החבילה הייתה נתונה לשיקול דעתו ורצונו הטוב של המעסיק". עוד מציינת מרי כי "ברגע שיש ועד ומפגש אינטרסים - תוכנית פרישה מרצון היא פתרון שטוב לכולם. מעסיק מבין שבדרך הזו הוא ישיג את מרב התוצאות וישלם פחות, בסופו של דבר. אם המנכ"ל מרגיש שיש לו פרטנר הוא תמיד יעדיף את ההידברות".
22 באפריל, 2015
ראיון מיקי ברנע וסיימון ג'פה- מגזין Legal Business
מגזין המשפטי העסקי Legal Business הקדיש את המוסף של חודש אפריל לישראל. זאת תוך התמקדות בסוגיות ומגמות שונות הקשורות לפעילות העסקית בארץ. כעורכי דין מסחריים מובילים, רואיינו מיקי ברנע וסיימון ג'פה, בנושא העניין הגובר של חברות סיניות בישראל.  "במובנים מסוימים בגלל מגבלות גיאו-פוליטיות, יש בישראל פחות תחרות על עסקאות מסוימות. משקיעים לא צריכים להתמודד עם רמת תחרות גבוהה כמו בארה"ב ובבריטניה", אומר ברנע. 
21 באפריל, 2015
המגזין Legal Business במוסף המוקדש לישראל
המגזין המשפטי העסקי Legal Business הקדיש את המוסף של חודש אפריל לישראל. בסקירה שנערכה על תחום הגז, התראיין סיימון ג'פה, כמומחה בתחום זה ודן בפעילות של חברות זרות ומקומיות בתחום הגז בישראל. בראיון הבהיר סיימון כי החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים לגבי מבנה הבעלות של שדות הגז הינה בעייתית לחברות הרוצות להשקיע בישראל. 
13 באפריל, 2015
"רוצים תרומה? תחשבו כמונו".
לפי פרסומים שונים, כחלק מהמשא ומתן הקואלציוני, מתנה מפלגת "הבית היהודי" את כניסתה לממשלה בתיקון חוק העמותות. התיקון אותו דורשת המפלגה הוא שכל תרומה מישות מדינית זרה על-ידי עמותה ישראלית תחויב בקבלת היתר מאת שר החוץ ושר הביטחון, על מנת לוודא, כי התרומה אינה משמשת ככלי בידי ממשלות זרות להתערבות בענייני החוץ והביטחון של מדינת ישראל. כמו כן, לאחר קבלת אישור משרי החוץ והביטחון, יובא הדבר גם לאישורה של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. תרומה של תקבל את האישורים הנדרשים כאמור תיחשב כעבירה על החוק ואף תוכל להוות עילה לפירוק העמותה ותטיל עליה חבות מס שעשויה להגיע עד ל-90% מגובה אותה תרומה אסורה.טור דעה מאת אסף שלו, עו"ד בכיר במשרד ברנע ושות', מתמחה בליווי חברות וארגונים מהמגזר השלישי, פורסם היום במעריב
31 במרץ, 2015
דירוג "גלובס DUNS 100": עורכי הדין המובילים בישראל
דירוג הנישות השנתי של "גלובס DUN'S 100", לשנת 2015 דירג את משרד ברנע ושות' כמוביל בתחומי העיסוק בעיקריים של המשרד: מסחרי בינלאומי, הייטק, תשתיות ומימון פרוייקטים, ליטיגציה ושוק ההון
25 במרץ, 2015
כיצד תתמודד הממשלה החדשה עם הכשלים בשוק הדיור?
בין הנושאים הרבים שהעסיקו  את מערכת הבחירות שהתקיימה שבוע שעבר, היה משבר הדיור. מגזין אחד העם ריכז מומחים בתחום הנדל"ן לדון בסוגיות הדיור. בין הנושאים שנידונו השינויים הנדרשים במדיניות הממשלה, בחינת פתרונות אפשריים ותחזית לעתיד. עו"ד אריאל נדלר, שותף וראש מחלקת הנדל"ן בברנע ושות', דיבר על כשלי השוק, האתגרים הקיימים וניתח את הפתרונות הנקודתיים הקיימים היום
24 במרץ, 2015
כנס זירות מסחר פיננסיות - Online Financial Trading
ב- 5.5.15 עורכת חברת המחקר לעולם הסטארטאפים - IVC, בשיתוף עם משרד עורכי דין ברנע ושות' , כנס ייחודי וראשוני בישראל. הכנס ידון באתגרים וההזדמנויות בתחום המסחר הפיננסי המקוון בישראל. 
18 במרץ, 2015
סקירת תחום ההימורים המקוונים בישראל - ד"ר דותן ברוך
"מהפכת האינטרנט" השפיעה על תחומים רבים וביניהם גם על תחום ההימורים המקוונים. עם השנים הוקמו אתרים רבים ומגוונים אשר מאפשרים להמר בקלות מכל מקום בעל חיבור לרשת האינטרנט. פעילות זו מעלה סוגיות משפטיות רבות: כיצד ואיך יש להגיש בקשות לרישיון הפעלת אתרים, מהן מגבלות קיימות, סוגיות אכיפה, אחריות ועוד
16 במרץ, 2015
יום הבחירות: מתי אפשר לחייב אתכם לעבוד?
מי נדרש על פי חוק לעבוד ביום הבחירות, מי זכאי לקבלת יום חופש, מה ניתן לעשות במידה ודורשים מכם להתייצב בעבודה על אף שאינכם חייבים. מרי ציון, התראיינה ל YNET וענתה על שאלות שעוסקות בזכויות העובדים ביום הבחירות.
15 במרץ, 2015
ברנע ושות' מייצגים את אתנה סמארטקארד סולושנס בע"מ
ברנע ושות' ייצגו את חברת אתנה סמארט קארד סולושנס ואת בעלי המניות של החברה בעסקת מכירת החברה לחברת NXP Semiconductors NV ההולנדית, אשר מונפקת בנאסד"ק. המשרד מייצג את אתנה סמארט קארד סולושנס, חברה טכנולוגיה אשר תומכת ביצרני כרטיסים, חברות דפוס לאומיות ומטמיעי מערכות עם פתרונות מתקדמים לכרטיסים חכמים מרגע הקמת החברה.
11 במרץ, 2015
האמנם יש חובה לפרסם דיווח מיידי על משא ומתן לעסקה?
לאחרונה דנה השופטת רות רונן מהמחלקה הכלכלית של בית המשפט המחוזי בתל-אביב בעניין פרסום הצעת הרכש אשר היווה שימוש "במידע פנים". מיקי ברנע, מומחה בתחום התאגידים, במאמר דעה על הנושא, גלובס 11.3.15
7 במרץ, 2015
משרד ברנע ושות' מייצג את שרגאי ובניו בע"מ
לאחר מספר שנות התדיינות, עורכי הדין זוהר לנדה, רונית אופיר וגל ליפשיץ הביאו לדחייתה של תביעה בהיקף של 10 מיליון ₪ שהוגשה כנגד לקוחות המשרד על ידי חברה קבלנית. המחלוקת סבבה סביב פרויקט מגורים באיזור ירושלים וכללה מספר חברות נדל"ן מובילות במשק הישראלי.
2 במרץ, 2015
פורום מנהלי משאבי אנוש עמק יזרעאל
ב-  16/3/15 תתארח ראש מחלקת דיני עבודה של משרד ברנע ושות' בפורום מנהלי משאבי אנוש בעמק יזרעאל. הפורום מתכנס אחת לחודש במכללת עמק יזרעאל, ובו חברים וחברות מנהלים ומנהלות משאבי אנוש של חברות רבות מאזור הצפון. מרי תעניק הרצאה בנושא:  סוגיות בחוזי עבודה..
17 בפברואר, 2015
סקירת תעשיית ההייטק בישראל ע"י המגזין הבריטי The Lawyer
תעשיית ההייטק בישראל: על אף מבצע "צוק איתן", שנת 2014 היתה שנה מוצלחת להייטק הישראלי. חברות הטכנולוגיה הישראליות יצאו להנפקות בורסאיות בהיקף של 2.3 מיליארד דולר, דבר שהפך את 2014 לאחת משנות האקזיטים החזקות בעשור האחרון. המגזין האנגלי היוקרתי, The Lawyer, כינס עורכי דין מובילים, ביניהם עו"ד סיימון ג'פה, על מנת לדון במגמות השונות והאתגרים העומדים בפני החברות הפועלות בתעשיית ההייטק הישראלית.
4 בפברואר, 2015
סוכנות נסיעות ישראלית נגד רויאל ג'ורדניאן: "משתלטת בכוח על מיזם הטיסות לסעודיה"
סכסוך עסקי בין סוכנות הנסיעות מילאד תעופה מישראל לחברת רויאל ג'ורדניאן עלול לפגוע בפרויקט חדש לטיסות עבור מוסלמים בין ישראל לערב הסעודית שנוסה בהצלחה ב-2014. עו"ד זוהר לנדה, אשר מייצג את חברת מילאד תעופה טוען כי חברת התעופה הירדנית ניהלה לכאורה משא ומתן עם חברת מילאד תעופה "בחוסר תום לב וללא כוונה אמיתית להתקשר בהסכם מחייב". מילאד תעופה מאיימת בתביעה משפטית של כ-20 מיליון שקל 
1 בפברואר, 2015
אחריות הדירקטוריון בעידן הנוכחי
ריבוי התקנות הרגולטוריות, היועצים המשפטיים ומכתבי התביעה, הדירקטורים של החברות הציבוריות לא יודעים מהו תפקידם. האם זה לנהל או לפקח. מיקי ברנע, כמומחה המלווה דירקטורים בעבודתם, הוזמן להשתתף בפאנל של מערכת מגזין אחד העם, אשר עסק באחריות הדירקטוריון בעידן החדש
29 בינואר, 2015
מיזוגים ורכישות 2015 - דיון מומחים וירטואלי בנושא
האתר הבריטי המוביל - www.corporatelivewire.com - קיים דיון וירטואלי של מומחים בינלאומיים בתחום מיזוגים ורכישות. הדיון עסק בשינויים ובאתגרים הקיימים בפעילות ה- Cross-border. בין השאר, עסקו המומחים במגמות השונות הקיימות בתחום המיזוגים והרכישות, בהשלכות המיסויות הקיימות ובחוזקה של תעשיית הייטק בישראל. כמומחה בתחום התאגידים בישראל, הוזמן סיימון ג'פה להשתתף בד
27 בינואר, 2015
פרשת "סטטוסים מצייצים"- ההשלכות על מפעילים שלא מקיימים את תנאי הפייסבוק
לאחרונה, הושעה אחד מעמודי הפייסבוק הפופולריים ביותר בארץ, הנקרא "סטטוסים מצייצים".  העמוד, שמנה כ- 700 אלף גולשים הוסר מאוחר יותר לצמיתות על-ידי פייסבוק.הסיבה לפעולות אלה, ככל הנראה, הייתה תשלום שקיבל  מפעיל העמוד עבור פרסומי תוכן מסחרי באותו העמוד. צורת התשלום הייתה תוך התחמקות ממערכת הפרסום של פייסבוק ותוך אי-מתן גילוי נאות שאותו תוכן אכן היה בתשלום. לכאורה, המפעיל הציע למפרסמים חבילות מדיה שונות כאשר המחירים נקבעו בהתאם לקטגוריות חשיפה שונות בעמוד.לאחר חשיפת גלובס על דרך התנהלותה של "סטטוסים מצייצים" הושעה העמוד על-ידי פייסבוק, וכעבור מספר ימים, הוסר לצמיתות.הנהלת פייסבוק בישראל הבהירה כי עקב הפרת תנאי השימוש של האתר על- ידי המפעיל, הביאה למהלכים אלו. לדברי פייסבוק, המפעיל קיבל התראות לגבי הפרותיו, אולם על אף זאת, בחר המפעיל להתעלם מהתראות אלו והמשיך בשלו. חרף מאמציו של המפעיל – שכללו פרסומים שחשפו את הפעולות שננקטו על-ידי פייסבוק וכן פרסום מכתב שקיבל המפעיל ממנהל משרדי פייסבוק בארץ – לא עלה בידיו של המפעיל לשנות את החלטתו של פייסבוק.מבלי להכנס לתוך הויכוח המשפטי בין פייסבוק והמפעיל, השתלשלות עניינים אלה מוכיחה את החשיבות הקריטית שבקיום תנאי פייסבוק. כל עבודתו ומאמציו של המפעיל, ככל הנראה, יירדו לטמיון וכך, גרם לעצמו המפעיל נזק כספי כבד וירידת ערך בקשר לעמוד הפייסבוק שלו, דבר שאין להמעיט בהשלכותיו: בהתאם לפרסומים בעיתונות, בתקופה שלפני האירועים לעיל, הציע המפעיל חבילות פרסום לסטטוסים במחירים שמגיעים לעשרות אלפי שקלים."סטטוסים מצייצים" מופעל בפלטפורמה בבעלות צד שלישי. לכן, בעל עסק – המנסה למשוך קהל ולגרוף רווחים תוך הפרת תנאי השימוש בפלטפורמה בבעלות צד ג' – היה צריך לצפות שבמוקדם יותר מאשר  במאוחר, הוא ייתפס ויאבד את הכל.בנוסף, במקרה ומעורבים בעסק מסוג זה משקיעים מן הציבור, עלולה התנהלות מפרה מסוג זה ליצור עילות לתביעות נגד היזם שהשתמש בהשקעותיהם לצורכי העסק. זאת ועוד, במקרה ורכיב בסיסי ומרכזי בעסק הוא לכאורה מפוקפק, סביר להניח שהמשקיעים יבקשו לתבוע פיצויים מהיזם.לאור זאת, יזמים – הוזהרתם!. עליכם לקרוא בעיון רב את הכללים והתנאים של כל גורם  שבו אתם תלויים על מנת ליצור ערך לעסק שלכם, כי, אם לא תעשו כן, אתם עלולים לחשוף את עצמכם לצרות. 
13 בינואר, 2015
בית המשפט השלום פסק שבוע שעבר כי על ווייטווטר לשלם סכום של כ-127 אלף שקל לחברת "מיקה בנרוי"
בית המשפט השלום פסק שבוע שעבר כי על ווייטווטר לשלם סכום של כ-127 אלף שקל לחברת "מיקה בנרוי".זאת בגין שירותים שהעניקה לווייטווטר ושהתמורה בגינם לא שולמה.בית משפט השלום בתל-אביב קיבל במלואה את תביעתה של חברת "מיקה בנרוי" בבעלותו של אביעד כספי. כספי, לשעבר סמנכ"ל הפיתוח העסקי של ווייטווטר, וחתנו של איש העסקים, אדווין (בני) טיש, הגיש תביעה נגד חברת ווייטווטר, שאורי יוגב הוא מייסדה והיה יו"ר הדירקטוריון שלה.את התביעה הגישו עורכי הדין זוהר לנדה, שי שרביט ואיתי ויגודה ממשרד ברנע ושות'.
13 בינואר, 2015
פורום מנהלי משאבי אנוש גליל עליון
ב-  12/2/15 תתארח ראש מחלקת דיני עבודה של משרד ברנע ושות' בפורום מנהלי משאבי אנוש של אזור הצפון. הפורום מתכנס אחת לחודש במועצה אזורית גליל עליון בקרית שמונה, ובו חברים וחברות מנהלים ומנהלות משאבי אנוש של חברות רבות מאזור הצפון. מרי תעניק הרצאה בנושא:  סוגיות בחוזי עבודה. 
12 בינואר, 2015
בעוד ארצות הברית נשארת מאחור, ישראל מקדמת שקיפות בנקאית
הנרייט פוקס, ראש מחלקת המיסים במשרד ברנע ושות', כתבה מאמר למגזין Tax Analysts שעוסק בשקיפות בנקאית. לפי פוקס, בעוד הבנקים הישראלים מעלים הילוך בפעילות של שקיפות בנקאית, המצב בארצות הברית עדיין לא השתנה
11 בינואר, 2015
לא התקבלתם לעבודה ? המעסיק חייב לעדכן אתכם
תיקון חדש לחוק הודעה לעובד ייכנס לתוקפו בסוף החודש. התיקון החדש מחייב מעסיקים פוטנציאליים למסור הודעה בכתב בנוגע לאי קבלתו של המועמד לתפקיד, תוך 14 ימים מהמועד בו המשרה אליה התראיין אויישה. הוראות אלו רלוונטיות לכל הליך גיוס ומיון. כיום, הליכי קבלה לעבודה כוללים מספר ראיונות, מכוני הערכה ועוד. כתוצאה מכך, הליכי מיון וגיוס נמשכים זמן רב ומועמדים ממתינים לתשובות לגבי עתידם המקצועי זמן רב, ולעיתים אף לא מקבלים תשובה כלל. כל זה הביא לשינוי החקיקה האחרון. ​מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד, במאמר ל Ynet המתאר את ההשלכות של התיקון החד
4 בינואר, 2015
מרכזי הפיתוח הזרים בישראל – מרכיב חיוני בסטארטאפ ניישן
אנו ניצבים בפני תקופה של זעזועים – הבחירות הקרבות, השינויים במדינות ערב השכנות והמהלכים שיוזמת הרשות הפלסטינית. תוצאתם של תהליכים אלה עלולה להביא לשינוי דרמטי במגמת פעילותם של מרכזי הפיתוח של חברות ההייטק הזרות בישראל. קשה להתחיל ולדמיין את השפעת יציאתם של מרכזי הפיתוח על הכלכלה הישראלית בכלל ועל האקו-סיסטם (עולם עסקי שלם התלוי במוצר) של ההיי-טק בפרט.  אין כיום עוררים על כך שבמדינת ישראל מתקיימת תעשיית הייטק מפותחת, שייצרה אקו-סיסטם הכולל חברות בשלבי פיתוח שונים, קהילת משקיעים ענפה וגם מרכזי פיתוח של חברות בינלאומיות. תעשיית ההייטק בסטארטאפ ניישן משכה ומושכת תאגידים בינלאומיים מרחבי העולם המפעילים כאן מרכזי פיתוח, בין אם בעקבות רכישת חברות ישראליות ובין אם כחלק ממהלך ייזום של יצירת נוכחות מקומית.הבטחת עתידם של מרכזי הפיתוח הזרים אינה רק שאלה של מתן עידוד ישיר לפעילותן כאן. אסור לנו לשכוח שנוכחותן של חברות זרות בישראל מושפעת מהאקלים הפוליטי המקומי. עם כל הכבוד לחשיבותם של מרכזים אלה, לשינוי באווירה הבינלאומית ובמעמדה של ישראל עלול להיות השפעה דרמטית על מדיניותן של החברות הבינלאומיות. המגמה עלולה להשתנות במהירות, ולהביא לצמצום ואף לסיום של הפעילות המקומית. צריך רק לבחון את השפעת הסנקציות האמריקאיות על כלכלת רוסיה כדי לדמיין את מה שעלול לקרות בישראל הקטנ
1 בינואר, 2015
איך תראה תעשיית האונליין גיימינג בשנה הקרובה?
בשנת 2014, תעשיית ההימורים באינטרנט התמודדה עם אתגרים לא פשוטים, בעיקר עקב שינויים רגולטוריים אך גם עקב תוצאות עסקיות בלתי מספקות במספר מדינות, כאשר נראה כי ניו ג'רזי ונוואדה הן המאכזבות ביותר בהקשר זה.לפי ד"ר דותן ברוך, שותף וראש מחלקת ההימורים במשרד ברנע ושות', 2015 תהיה מאתגרת גם כן ככל הנראה.סיבה אחת לכך היא חקיקה חדשה באנגליה, שנכנסה לתוקף לקראת סוף 2014, הדורשת מכל מפעיל הימורים באינטרנט המציע את שירותיו באנגליה לפעול מכוח רישיון הימורים באינטרנט מטעם של מועצת ההימורים המקומית, כמו גם לשלם מס הימורים משמעותי.בארה"ב, לפי ד"ר דותן ברוך, המצב מאתגר גם כן: "ברמה הפדרלית, אנחנו נמשיך לראות את המאבק בין שלדון אדלסון, המבקש לקדם חקיקה שתאסור על הימורים באינטרנט, לבין חלק מחברות ההימורים דוגמת סיזרס ו-MGM המנסות לחסום את המאמצים הללו. אדלסון לא הצליח במאמציו בשנת 2014, אבל סביר מאוד להניח כי הוא ימשיך לנסות לקדם את האיסור בשנת 2015, ואין ספק כי הרוב הרפובליקני החדש בקונגרס יהיה קשוב יותר לניסיונות הללו. קיים סיכוי משמעותי כי אדלסון יצליח לשכנע את הקונגרס לחוקק חקיקה האוסרת על הימורים באינטרנט במהלך 2015
31 בדצמבר, 2014
עורך דין הטוב לשנת 2014 - זוהר לנדה
עו"ד זוהר לנדה, שותף בכיר וראש מחלקתה הליטיגציה בברנע ושות ', נבחר על ידי המדריך היוקרתי "CorporateLiveWire"  לעורך דין הטוב של שנת 2014 בתחום הליטיגציה ופתרון סכסוכים בישראל.
25 בדצמבר, 2014
שינוי מדיניות: מע"מ אפס מגיע לתחום הניסויים הקליניים
חברות זרות בתחום הניסויים הקלינים מוצאים במדינת ישראל כמדינה מדינת ישראל נחשבת כמדינה מבוקשת לניסויים קליניים בגלל האיכות של טיפול רפואי, גיוון של האוכלוסייה, הריכוז של אוכלוסייה במקום קטן ונגיש לעם ישראל, באמצעות ארבע קופות החולים בלבד.עד לפני שנה, רשות המסים העניקה החזר מס על חברות זרות הפועלות בארץ לתרופות נמסרו נשלחו לישראל כחלק מהניסויים. הטבה זו בוטלה בשנה שעברה וחברות זרות חויבו במכס ומע"מ, שייגרם לי עשרות עלות נוספת של אחוזים.היום, כתוצאה מתיקון המע"מ הצפוי, חברות בינלאומיות שתנהלנה ניסוי קליני בישראל תהיה אטרקטיביות יותר. כמומחה למיסוי בינלאומי, עו"ד הראל פרלמוטר התראיין בנושא לגלובס
18 בדצמבר, 2014
פורסם המדריך InterGame לשנת 2015
משרד ברנע ושות' נבחר שוב להופיע ברשימת משרדי עורכי הדין המומחים בתחום הגיימינג של המדריך השנתי של InterGame לשנת 2015.
17 בדצמבר, 2014
סקירת תחום ההימורים בישראל לשנת 2015 - ד"ר דותן ברוך
ד"ר דותן ברוך נבחר להיות הכותב הבלעדי של תחום ההימורים בישראל במדריך היוקרתי  International Comparative Legal Guide to Gambling 2015 - ICLG. המדריך כולל סקירה של הגופים הרלוונטים, בקשות לרישיון והמגבלות הקיימות, אכיפה, אחריות ועוד. מדריך תעשיית ההימורים הינו אחד מ- 38 ממדריכי ICLG אשר מכסים את כל תחומי הפעילות העיקרית של העולם המשפטי
16 בדצמבר, 2014
המדריך המלא לטיפול בפסולת אלקטרונית
החוק לטיפול סביבתי בפסולת של ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות נכנס לתוקפו לאחרונה. עו"ד אסף שלו מסביר את החוק ואת דרכי הטיפול בו
11 בדצמבר, 2014
ברנע ושות' מייצגים את נתיבי הגז לישראל
מחלקת הנדל"ן של משרד ברנע ושות', בראשות אריאל נדלר, ליוותה את נתיבי הגז לישראל בעתירה שהוגשה בין היתר כנגדה על ידי קיבוץ רגבים ונדחתה. את דחיית העתירה נימקה השופטת בכך שלא ראתה מקום להתערב בהחלטות מוסדות התכנון או בהחלטת הממשלה לאשר את התוכנית. לדעתה, לאחר שחששות הבטיחות הופגו, צריך היה הקיבוץ לחזור בו מן העתירה, אך הוא לא עשה כן. הקיבוץ חויב בהוצאות העתירה בסך 40 אלף ש"ח.
9 בדצמבר, 2014
הכנס השני של משרדי עורכי דין זרים בישראל
כמומחה בתחום הטכנולוגיה, הוזמן מיקי ברנע להנחות את פאנל ההייטק בכנס משרדי עורכי דין הזרים השני. הכנס מפגיש זו השנה השנייה בין עשרות משרדי עורכי דין זרים מרחבי העולם הפעילים בישראל – לבין משרדי עורכי הדין המקומיים הגדולים והבולטים בישראל. פאנל ההייטק יעסוק במעמדה של ישראל בעולם כאומת הסטארטאפים, חברות הייטק ציבוריות, טרנדים עכשווים בעולם ההייטק ועוד.
26 בנובמבר, 2014
סמינר: תוכניות אופציות לעובדים
עו"ד עזרא קצן, שותף מחלקת הטכנולוגיה של המשרד, הרצה השבוע בסמינר שקיים המשרד בשיתוף עם Esop Excellence ו-ACCI. הרצאתו של עזרא עסקה בתפקידו של היועץ המשפטי -  החוליה חשובה ביותר בשרשרת האופציות". הודות לניסיונו הרב של עזרא בתחום, הוא הרצה על האתגרים המשפטיים והמעשיים בניהול תכנית אופציות לעובדים מנקודת מבטו של עורך הדין של החברה. הסמינר נערך בחסות משותפת של ברנע ושות 'וESOP-אקסלנס, והשתתפו בו יועצים משפטיים ועורכי דין בכירים מכ -40 חברות ישראליות
19 בנובמבר, 2014
ביטול של הטבת המס לשחקנים זרים לא ישפרו את מצב הספורט הישראלי
במשרד האוצר סבורים כי ביטול הטבות המס לספורטאים זרים גורמות לכך שאגודות הספורט מעדיפות לשלפ לספורטאים זרים ולא ספורטאים ישראלים. הנרייט פוקס במאמר דעה בנושא.
18 בנובמבר, 2014
Who's Who Legal 2014
ד"ר דותן ברוך נבחר כעורך דין מוביל בישראל לשנת 2014, בתחום ה - Entertainment  לפי מדריך הדירוג  who's who
16 בנובמבר, 2014
כנס משרדי עורכי הדין הזרים ה-2 של ישראל‏
מחוז תל אביב והמרכז  מארגן זו השנה השנייה כנס ייחודי המפגיש בין עשרות משרדי עורכי דין זרים מרחבי העולם הפעילים בישראל  ובין משרדי עורכי הדין  הגדולים והבולטים בישראל. את פאנל ההייטק בכנס זה, ינחה מיקי ברנע, שותף מנהל וראש מחלקת הטכנולוגיה במשרד
13 בנובמבר, 2014
סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים- מאמר דעה
אף שלרשות ההגבלים יש כלים לקידום התחרות בשוק המזון, היא מעדיפה לשלוח את הצרכן להילחם לבד במונופולים הגדולים. מאמר דעה, זוהר לנדה, כלכליסט. 
12 בנובמבר, 2014
הועידה ה-7 המקצועית של מומחי המס האירופאים
הנרייט פוקס, שותפה במחלקת המיסים של משרד ברנע ושות' תשתתף בועידה ה-7 המקצועית של מומחי המס האירופאים שתתקיים בדצמבר בפריז.
11 בנובמבר, 2014
Global Invacom השלימה אמש תהליך הרכישה של חברה ישראלית
עזרא קצן, שותף המחלקה המסחרית, ייצג את חברת Global Invacom, ברכישת One Path network הישראלית. חברת Global Invacom, חברה בינלאומית אנגלית, אשר מונפקת בבורסה בסינגפור וב – AIM  בלונדון. 
6 בנובמבר, 2014
Time to Start-Up! Follow the Challenging Road
ברנע ושות', בשיתוף פורום MIT ליזמות, מזמין אתכם לסמינר ייחודי שיעסוק בנושא האתגרים העומדים בפני סטארטפיסטים. במסגרת הסמינר, תתקיים הרצאה של עו"ד מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד, בנושא: גיוס ההון האנושי- זיהוי המכשולים שבדרך. 
30 באוקטובר, 2014
זוהר לנדה מגיב לדבריו של "דיויד גילה כי "חרם צרכנים מאורגן זו תופעה מבורכת
הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, קרא בישיבת ועדת הכספים של הכנסת שדנה ביוקר המחייה בישראל לחרם צרכנים כולל ורציף. "חרם צרכנים הוא תופעה מבורכת", אמר גילה. עוד הוסיף כי: "אם משהו נראה לכם יקר מדי – אל תקנו. כל צרכן צריך לעשות את החרם הפרטי שלו. הוא צריך לתת צ'אנס למוצרים מתחרים גם אם הם לא המותג המוביל. בצורה כזאת אפשר יהיה לרסן את החברות". בתגובה לדבריו, רואיין זוהר לנדה, שותף בכיר במשרד ברנע ושות' וראש מחלקת הליטיגציה במשרד למעריב וטען ש"גילה מטיל שלא בצדק, את האחריות על הצרכן".
21 באוקטובר, 2014
רשות המסים מקדמת הסכם כפל מס חדש מול שוויץ
ברשות המסים ובמשרד האוצר לא ממהרים לאשר, אבל גורמים במשרד האוצר השוויצרי אישרו כי בשבועות האחרונים החל מו"מ בינם לבין רשויות המס הישראליות בנוגע לתיקון אמנת כפל המס. פגישה בנושא בין נציגי המשרדים כבר התקיימה. "בשונה מההסכם שנחתם עם גרמניה והחליף הסכם מיושן", אומרת עו"ד הנרייט פוקס, ראש מחלקת מיסוי בינלאומי במשרד ברנע ושות', "ההסכם הקיים מול שוויץ יחסית חדש. השינוי המרכזי שייעשה בו הוא כזה שיאפשר לרשות המסים הישראלית לקבל מידע שנמצא כעת בבנקים השוויצריים, ולא רק מידע שנמצא ברשות המסים השוויצרית, ומובן שלהפך
19 באוקטובר, 2014
עוקבים אחרינו בעבודה: מה מותר ומה אסור?
כיום, עומדים לרשות המעסיקים אמצעים טכנולוגים רבים  אשר מאפשרים להם להגביר את הפיקוח על הנעשה במקום העבודה. מתי מדובר במעקב לגיטימי ומתי מדובר במעקב אשר פוגע בזכויות העובדים?
15 באוקטובר, 2014
פורסם הדירוג של מדריך של מדריך world tax 2015
מחלקת המיסים של ברנע ושות', דורגה גם השנה בקבוצות האיכות המובילות בישראל לפי מדריך ה - World Tax. הדירוג כולל משרדי רואי חשבון ומשרדי עורכי דין המעניקים שירותי מיסוי לחברות וללקוחות פרטיים. 
14 באוקטובר, 2014
האם מרכזי המחקר ופיתוח של גוגל ואפל בישראל הם ברכה לאומת הסטארט-אפ?
ממחקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הישראלית עולה כי 63% מכל ההשקעות במרכזי מו"פ  מגיעות מחברות טכנולוגיה בינלאומיות הפועלות בארץ. מעל 67% מכל העובדים במרכזים אלו  מועסקים על-ידי חברות זרות שהקימו כאן מרכזי מחקר כגון Facebook, Google, Apple, Microsoft, IBM, Intel, HP ועוד. חברות כאלה מעסיקות לא פחות מ- 34 אלף עובדים, כאשר מספר המועסקים עולה כל שנה.למעשה, ניתן לומר כי נוכחותן בארץ של חברות ענק הולכת ומתרחבת ככל שחברות נוספות מבינות את היתרונות הטמונים בהקמת מרכזים אלו בישראל.אולם, נתונים אלה מצליחים להרגיז גורמים מסוימים בארץ, בין השאר מכיוון שלטענתם, הצמיחה והידע שנולדים במרכזי המחקר מעניקים לחברות הזרות גישה ראשונית לטכנולוגיות פורצות-דרך.שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי, אף הרחיק לכת באומרו ש"הכלכלה של ישראל נשענת באופן ניכר על מימון מחקר ופיתוח מארצות אחרות ... זה מצב עדין ... שבו הנהנים העיקריים מהיצירתיות הישראלית הינם החברות הרב-לאומיות."אני טוען אחרת - מרכזים אלו  מספקים הכשרה ומטפחים את העובדים הישראלים המבריקים ביותר ומשמשים למעשה כאינקובטורים עבור היזמים הצעירים. הרבה מעובדים אלה עוזבים את החברות הרב-לאומיות כשהם מוכנים להקים חברות הזנק משלהם, מצוידים בקשת של מיומנויות, ידע ונסיון משמעותיות שצברו במהלך עבודתם במרכזי המו"פ האלה.בנוסף, עולה כי פעילותם של מרכזי מו"פ זרים ושל חברות רב-לאומיות בארץ מהווה מקור ליצירת תעסוקה, בניית עסקים חדשים וכמובן, תורמת לתפוקה הכלכלית בארץ.על מנת לטפח יזמות טכנולוגית ישראלית מקורית, מדינת ישראל לא יכולה לוותר על המרכזים הטכנולוגיים של החברות הרב-לאומיות. אין טעם לבכות על כך שהתוצרים המפותחים אצלנו בסופו של דבר מיוצאים לחו"ל.אדרבא, יש לשמוח שחברות אלו מפעילות מרכזים בארץ ומספקות הכשרה לאלפי עובדים, חושפות את העובדים לתהליכים ושיטות עבודה בינלאומיים ומכשירות קרקע פורייה לרכישות של טכנולוגיות ישראליות מקוריות.בהעדר מרכזים אלה, ספק אם תעשיית ההיי-טק הישראלית החדשנית והייחודית היתה מגיעה לפסגות שהיא השיגה בשנים האחרונות.
14 באוקטובר, 2014
-דירוג המשרד כמוביל לפי מדריך ה IFLR
מדריך הדירוג הבינלאומי,  IFLR1000, דירג את משרד ברנע ושות' כמוביל, בקטגוריות  מיזוגים ורכישות ומימון פרויקטים. סיימון ג'פה הוכר כמוביל בתחומו. סוקרי המדריך ציינו כי לקוחות המשרד מתארים את העבודה של המשרד כמקצועית, את עורכי הדין כבעלי ידע מעמיק בתחום התאגידים וכמשרד שנעים לעבוד מולו. 
7 באוקטובר, 2014
תוכנית עם תאריך תפוגה: מה יקרה ביום שאחרי מע"מ 0%?
גם אם תאושר בקרוב תוכנית מע"מ אפס, היא תאושר כהוראת שעה לשבע שנים בלבד. עורכת הדין ליאת קיסרי יהלומי התראיינה לגלובס והעניקה לנושא פרשנות משפטית. 
6 באוקטובר, 2014
מחדר האוכל המשותף לתרבות האקזיט
אחרי הנפקות מוצלחות של מספר חברות קיבוציות בבורסה בתל אביב ובבורסות זרות, עוד ועוד קיבוצים חולמים על הנאסד"ק. עם זאת, בין האתגרים העומדים בפניהם נשאלת השאלה איך ניתן לעשות זאת ולשמור על עתיד חברי הקיבוץ ביום שאחרי האקזיט. מגזין אחד העם, של עיתון גלובס, קיים שולחן עגול של מומחים בתחום ההנפקות, ביניהם מיקי ברנע, אשר דנו בנושא זה.
5 באוקטובר, 2014
משרד ברנע ממשיך להתרחב
משרד ברנע ושות' ממשיך את מגמת ההתרחבות. עו"ד עזרא קצן הצטרף כשותף למחלקת הטכנולוגיה, עו"ד דניאל לורבר ועו"ד מאיר וינקלר הצטרפו למחלקה המסחרית, ועו"ד לי אלתר קיציס הצטרפה למחלקת דיני עבודה.
5 באוקטובר, 2014
סיכום השנה המשפטית - מעריב
איך נראתה שנת המשפט החולפת וכיצד תראה השנה הבאה. פאנל  משפטנים מומחים סיכם את השנה החולפת ומנסה להעריך כיצד תראה השנה הבאה. בין המומחים עו"ד מיקי ברנע (שוק ההון) ועו"ד זוהר לנדה (הגבלים עסקיים).
30 בספטמבר, 2014
עזרא קצן הרצה בסמינר בנושא גיוס המונים
עזרא קצן, שותף במחלקת הטכנולוגיה של המשרד, היה אחד הדוברים בכנס של קבוצת החונכות של OurCrowd. עזרא דיבר על אחריות דירקטורים בהרצאה שנקראה “Board Oversight: Oversee, Don’t Overlook”
25 בספטמבר, 2014
האם שירות ה- Remarketing של גוגל מפר את ההסדר בעניין דואר זבל?
בית המשפט המחוזי בירושלים קבע בשבוע שעבר כי פרסומות שפורסמו באתרים כתוצאה מהשימוש בשירותים המסופקים על ידי גוגל אינן מהוות דואר זבל על פי החוק למניעת דואר הזבל בישראל.
24 בספטמבר, 2014
משרד ברנע ושות' מייצג את Global Invacom Group Ltd.
משרד ברנע ושות' ייצג את חברת Global Invacom, חברה בינלאומית אנגלית, אשר מונפקת בבורסה וב – AIM  בלונדון. החברה פועלת בתחום מערכות תקשורת ללווינים ורכשה את One Path network הישראלית.
24 בספטמבר, 2014
הזוכה בתחרות ה "StartUp Open Israel" היא חברת BreezoMeter
חברת BreezoMeter, היא הזוכה בתחרות לסטארטאפים מבטיחים, StartUp Open Israel, שהתקיימה אתמול במרכז צעירים במרכז בירושלים, בנוכחות ראש העירייה, ניר ברקת, גופי השקעות, יזמים טכנולוגיים, מנהלי חברות הייטק, חוקרים וממציאים. החברה הזוכה בתחרות התמודדה בשלב הגמר מול שש חברות אחרות, ותייצג את ישראל ברשימה האקסקלוסיבית, "GEW50” שם תתמודד בחודש נובמבר במהלך שבוע היזמות העולמי על חבילת הפרסים העולמית של התחרות מול החברות האחרות ברשימה האקסקלוסיבית.בריזומיטר השיקה אפליקציה המאפשרת למשתמשים לראות מה הם נושמים סביבם בזמן אמת. (תמונה בצד) החברה נמצאת במגעים מתקדמים עם חברות גדולות ושווקים ייחודיים אחרים על מנת לשלב את הטכנולוגיה של החברה במוצרים שלהם.מיקי ברנע, שותף מנהל בברנע ושות', אשר העניקו חסות ראשית בכנס, הוסיף, "אני שמח על ההזדמנות שהייתה למשרד ברנע ושות' לקחת חלק באירוע זה. הודות לניסיוננו הרב בליווי יזמים מתחילת דרכם לאורך כל שלבי המיזם עד לביסוסם כחברות הזנק בתחומי הטכנולוגיה ומדעי החיים, יכולנו לתרום בבחינת ובחירת המתמודדים בתחרות. אני שמח שהתאפשר לי להעניק לדור הבא של היזמים במה להציג את הרעיונות שלהם ולקבל חשיפה בינלאומית".
18 בספטמבר, 2014
בפעם השלישית: החוק לעידוד השקעות הון ישתנה - בגלל ה־ OECD
החוק לעידוד השקעות הון, אשר שונה ב-2011, צפוי להשתנות שוב בקרוב לאחר פרסום המלצות ועדת אנדורן, ובפעם השלישית לאור המלצות ה-OECD. התוצאה של שינויים אלה הינה מדיניות מיסוי לא יציבה אשר עלולה להרחיק חברות שמחפשות יציבות ותכנון עסקי. 
10 בספטמבר, 2014
חנה גרטלר תעיד בסכסוך המיליונים בין בעלי המניות בווייטווטר
בהמשך לבקשתו של איש העסקים הקנדי, מר בני טיש, אשת העסקים חנה גרטלר תעיד בסכסוך המיליונים בין בעלי המניות בקבוצת טכנולוגיות המים וויטווטר אשר קרסה בנובמבר 2013.  זאת בהתאם להחלטתה של שופטת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, רות רונן.
9 בספטמבר, 2014
סמינר - תכנית אופציות לעובדים
הסמינר, אורגן על ידי Esop אקסלנס, מבית אקסלנס נשואה ועל ידי Startau ופנה אל חברות סטארטאפ ויזמים בתחילת דרכם.הרצאתו של עזרא עסקה בנושא Real life lessons: Mistakes to avoid in your options plan
7 בספטמבר, 2014
StartUp Open - אירוע הגמר
 ברנע ושות' מעניקים חסות ראשית לתחרות שמטרתה לספק ליזמים הצעירים במה לחשוף את יכולות החברה שלהם. אירוע הגמר הארצי, של התחרות הבינלאומית  לסטארטאפים מתחילים תתקיים ב- 22 לספטמבר בירושלים.
2 בספטמבר, 2014
הייטק הישראלי לא נפגע ממבצע "צוק איתן"
אין ספק שלמבצע צוק איתן השפעה שלילית מהותית על הפעילות הכלכלית בישראל. איומי הרקטות על ישובי הדרום והמרכז גרמו לירידה בהכנסות העסקים ולפגיעה בענפי התיירות והנופש. לצידם, חברות רבות נאלצו להתמודד עם מחסור בעובדים שגויסו לשירות מילואים פעיל. עם זאת, טוען מיקי ברנע, במאמר דעה שפורסם בדה מרקר, שבהייטק הישראלי העסקים המשיכו כרגיל.
29 באוגוסט, 2014
נחתמה אמנת מס בין ישראל לגרמניה
ישראל וגרמניה חתמו על אמנה למניעת מסי כפל ומניעת התחמקות ממיסים. על ההסכם חתמו שר האוצר יאיר לפיד ועמיתו הגרמני וולפגנג שיבלה, בשאיפה להגביר את שיתוף הפעולה הכלכלי בין המדינות. מטרת אמנת מס היא עידוד מסחר על ידי מניעת כפל מס והקניית ודאות לתושבי שתי המדינות. לישראל וגרמניה הייתה אמנת מס משנת 1962, כאשר מאז חלו שינויים והתפתחויות כלכליים מהותיים והאמנה החדשה נותנת פיתרון מתאים לכפל מס באקלים הכלכלי הנוכחי
28 באוגוסט, 2014
ישראל וגרמניה מגבירות את השת"פ במלחמה נגד מעלימי המס
ב- 21 לאוגוסט, נחתמה אמנה בין ישראל לבין גרמניה בדבר מניעת מסי כפל ומניעת התחמקות מתשלום מיסים. האמנה, שנחתמה על ידי שר האוצר יאיר לפיד עם עמיתו הגרמני וולפגנג שוויבלה נותנת פיתרון מתאים לכפל מס באקלים הכלכלי הנוכחי
24 באוגוסט, 2014
דיווח מיוחד של המגזין The Lawyer על המבצע בעזה ועל השפעתו
על רקע הלחימה בעזה -  המגזין המשפטי הבריטי The Lawyer פרסם סקירה מיוחדת על המצב הכלכלי בישראל לאור המבצע בעזה
21 באוגוסט, 2014
האם תעשיית ההייטק הישראלית מצליחה להשאר יציבה לאור מבצע צוק איתן
למבצע צוק איתן השפעה שלילית על הפעילות הכלכלית בישראל. אך האם המבצע משפיע על תעשיית ההייטק הישראלי? מיקי ברנע, ראש מחלקת ההייטק של המשרד התראיין בנושא בתוכניות כלכליות מובילות בגלי צהל וברשת ב
21 באוגוסט, 2014
האם תעשיית ההייטק הישראלית מצליחה להשאר יציבה לאור מבצע צוק איתן
למבצע צוק איתן השפעה שלילית על הפעילות הכלכלית בישראל. אך האם המבצע משפיע על תעשיית ההייטק הישראלי? מיקי ברנע, ראש מחלקת ההייטק של המשרד התראיין בנושא בתוכניות כלכליות מובילות בגלי צהל וברשת ב'.
19 באוגוסט, 2014
ברנע ושות' מייצגים את Spirent Communications PLC
המחלקה המסחרית של המשרד ייצגה את Spirent Communications PLC., חברה תקשורת אנגלית מובילה, הנסחרת בבורסה בלונדון, ואת חברת הבת שלה ברכישת הטכנולוגיה של חברת  רדויז'ן, אשר מפתחת, מייצרת, ומשווקת ציוד תקשורת שמאפשר העברה בזמן אמת של וידיאו, קול ונתונים על גבי רשת האינטרנט. סכום העסקה הינו 25 מיליון דולר
19 באוגוסט, 2014
ברנע ושות' ייצגו את אבגול תעשיות בע"מ
משרד ברנע ושות' באמצעות עורכי הדין רפאל קרימן וקרין קשי, ליוו את חברת אבגול תעשיות 1953 בע"מ בהנפקת סדרה חדשה של אגרות חוב (סדרה ג') בהיקף של 550 מיליון ש"ח. הריבית שתישאנה אגרות החוב הינה 4.75% והן אינן צמודות למדד או למטבע כלשהו. מדובר באחד הגיוסים הגדולים שבוצעו מתחילת השנה בבורסה בתל אביב ומטרתו החלפת חוב פיננסי קיים ומימון פעילות השקעות ופעילות עסקית שוטפת של החברה. חברת אבגול תעשיות הינה חברה טכנולוגית גלובלית, מובילה עולמית, בפיתוח, ייצור ושיווק בדים לא ארוגים, בעיקר לשוק החיתולים וההיגיינה ועל לקוחותיה נמנות חברות ענק כגון פרוקטור אנד גמבל וקימברלי קלארק. מניות החברה נסחרות במדד ת"א-100
17 באוגוסט, 2014
שוק הון 2014 - דיון מומחים וירטואלי בנושא
האתר הבריטי המוביל - www.corporatelivewire.com - קיים דיון וירטואלי של מומחים בתחום שוק ההון ממדינות שונות, שעסק בשינויים ובמגמות השונות הקיימות בתחום שוק ההון. בדיון זה השתתף מיקי ברנע, כמומחה בתחום בישראל, וכראש מחלקת שוק הון וניירות ערך של המשרד. 
7 באוגוסט, 2014
מה יהיה הסטארט אפ הבא? תחרות חצי הגמר של "סטארט אפ אופן"
השבוע התקיים חצי הגמר של תחרות סטארט אפ אופן במשרדנו בתל אביב. באירוע זה נבחרו 7 חברות אשר עלו לאירוע הגמר. מיקי ברנע, שותף מנהל של המשרד אמר: "אנחנו גאים ללוות סטארטפים ויזמים מהשלב הראשון ולעזור להם לממש את היכולת והפוטנציאל הרב שלהם"
3 באוגוסט, 2014
מחלקת הליטיגציה ייצגה בערעור תקדימי ועקרוני שעוסק בדיני ניירות ערך ודיני נזיקין
צוות הליטיגציה של המשרד ייצג בערעור תקדימי ועקרוני שנדון בבית המשפט העליון בסוגיות יסוד בדיני ניירות ערך ודיני נזיקין. בית המשפט העליון ביטל את קביעותיו של בית המשפט המחוזי, ואימץ את עמדת משרדנו לפיה עוולת הרשלנות לא תשתרע על מערכת יחסים פנימית בין בעלי מניות שנמצאו אשמים יחדיו בהפרת דיני ניירות ערך
1 באוגוסט, 2014
כנס דיני עבודה בינלאומי
מרי ציון הוזמנה להשתתף בפאנל בינלאומי שעוסק בדיני עבודה אשר התקיים בתל-אביב. בפאנל השתתפו עורכי דין מובילים.
22 ביולי, 2014
צוות התביעה של כרמית ממשיך להציג הוכחות שמטרתן להראות את הלך הרוח ששרר לטענתה בעלית באותה תקופה
במסגרת תביעת כרמית נגד שטראוס עלית, הציג צוות התביעה, בראשותו של עורך דין זוהר לנדה, לבית המשפט צילום לוח ממשרדו של מנהל המכירות עובד חאמי, ובו ביטויים מלחמתיים נגד קדבורי.
8 ביולי, 2014
גביית העדויות במשפט כרמית - שטראוס עלית נמשכת
"בכירים בעלית ביקשו להשיג מידע עסקי על המתחרה" כך העיד מנהל הבטחון של שטראוס גרופ הכלל עולמית, אודי עדן, במשפט המתנהל בימים אלו בין כרמית תעשיות ממתקים נגד שטראוס עלית. אודי עדן כיהן בזמן הפרשה כמנהל יחידת הבטחון בעלית. 
6 ביולי, 2014
StartUp Open Global 2014
משרד ברנע ושות', בשיתוף עם שבוע היזמות הגלובלי, הרשות לפיתוח ירושלים ופורום MIT ליזמות, מעניק חסות לתחרות ה- StartUp Open אשר מתקיימת במסגרת אירועי שבוע היזמות העולמי. StartUp Open הינה אחת התחרויות הגדולות בעולם לחברות סטארט אפ (מעל ל 30 מדינות).  התחרות מתקיימת כחלק מ"שבוע היזמות העולמי" - יוזמה עולמית רחבה, בתמיכת יזמים מובילים וראשי מדינות, ביניהם ברק אובמה, הילרי קלינטון, טוני בלייר, בנימין נתניהו, היזמים ריצ'ארד ברנסון, מארק קיובן, מייקל דל, ואחרים.התחרות מתמקדת בחברות שחוו התקדמות משמעותית בשנה האחרונה - הקמת חברה, מכירה ראשונה, השקת מוצר, רישום פטנט ועוד. התחרות תתקיים ב - 22 לספטמבר בירושלים. לפרטים נוספים יש לפנות: גיל שורקה, רכז ארצי, שבוע היזמות הגלובלי  Gew.israel@gmail.com
1 ביולי, 2014
ברנע ושות' מייצג את דיון מדיקל
דיון מדיקל, חברת המכשור הרפואי הישראלית, המיוצגת על ידי משרד ברנע ושות', השלימה סבב של גיוס הון של 21 מיליון דולר הגיוס נעשה על רקע הצלחה בהחדרת המוצר העיקרי שלה, מרג'ין פרוב, המפחית את הצורך בניתוח חוזר בהסרת גידולים, לשוק האמריקאי.
22 ביוני, 2014
פרוייקט מירוץ למען השלום
עורכי הדין זוהר לנדה ואסף שלו , ממשרד ברנע ושות', העניקו לאחרונה ליווי משפטי לעמותת בודו למען שלום – נותנת החסות הרשמית לאירוע ספורט המוני תחת השם 'ריצת מרתון למען השלום במזרח התיכון'. אירוע הספורט אשר נערך במספר מדינות במזרח התיכון, לרבות בישראל במהלך חודש מאי 2014, הובל על-ידי הרץ האולטרה-מרתונים האוסטרלי – פט פארמר וצוותו. עמותת בודו למען שלום הינו מוסד ללא כוונות רווח, הפועלת לקירוב לבבות בין בני נוער וילדים בישראל דרך עקרונות שחיטת הלחימה המסורתית 'בודו', על מנת לקדם שלום ודו-קיום בישראל.
5 ביוני, 2014
ברנע ושות' מייצגים את פוליכד מוצרי פלסטיק
עורכי הדין מיקי ברנע ואילן בלומנפלד ממשרד ברנע ושות' ייצגו לאחרונה את פוליכד מוצרי פלסטיק מקיבוץ שפיים, בעסקה למכירת החזקותיה של פוליכד בחברת ברם תעשיות בע"מ, חברה ציבורית בתחום הפלסטיק.עורכי הדין מיקי ברנע ואילן בלומנפלד ממשרד ברנע ושות' ייצגו לאחרונה את פוליכד מוצרי פלסטיק מקיבוץ שפיים בעסקה למכירת החזקותיה של פוליכד בחברת ברם תעשיות בע"מ, חברה ציבורית בתחום הפלסטיק. פוליכד מוצרי פלסטיק החזיקה בכ-30% ממניות ברם תעשיות, אותן רכשה מהחברה לפני כ-3 שנים, והיתה שותפה לגרעין השליטה בחברה, יחד עם משפחת ברמלי.   במסגרת העסקה מכרה פוליכד את כל מניותיה לתאגידים בשליטת משפחת ברמלי, בתמורה לסכום כולל של כ-20 מיליון ₪, וסיימה את מעורבותה בברם תעשיות. 
5 ביוני, 2014
Q&A - מיקי ברנע לגלובס
בראיון לגלובס, תיאר מיקי את פעילות המשרד, חוזקות המשרד ודן במהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה במשרד.
1 ביוני, 2014
המאבק על נייטרליות הרשת לא מסתיים
המאבק הבלתי נגמר המתקיים בימים אלו בארצות הברית על נייטרליות הרשת הוא בין הניסיון לאזן בין הזכות לתחרות הוגנת לבין מניעת עומס על התשתיות. ד"ר דותן ברוך סוקר את המאבק המתרחש בין המצדדים בעיקרון הנייטרליות ברשת לבין המתנגדים ליישומו ללא הגבלות כלשהן.
29 במאי, 2014
ראיון בערוץ 10
זוהר לנדה, שותף בכיר וראש מחלקת הליטיגציה במשרד, התראיין לחדשות ערוץ 10 לכתבה שעסקה בהחדרת מוצרים חדשים בתחום המזון לישראל
29 במאי, 2014
איך שינה ה-JOBS Act את כללי המשחק של ההנפקות באמריקה?
חוק ה-Jumpstart Our Business Startups Act או בשמו המקוצר –JOBS ACT , נכנס לתוקפו באפריל 2012 בארצות הברית, במטרה להקל באופן משמעותי על הליך גיוס ההשקעות של חברות סטארט-אפ.
26 במאי, 2014
בג"צ דחה עתירה להחלת חבות במע"מ על תאגידים בינלאומיים
פני כחודש דן בית המשפט הגבוה לצדק בעתירה שביקשה להורות לשר האוצר ומנהל רשות המסים להטיל מס ערך מוסף על תאגידים בינלאומיים כגון גוגל ופייסבוק, לגביהם נטען שהם מספקים שירותים ומוכרים סחורות בישראל דרך רשת האינטרנט, וזאת מבלי שהם נדרשים לשלם מע"מ דבר שנותן להם יתרון בלתי הוגן על פני מתחרים ישראליים. לטענת העותר, התאגידים הרב לאומיים מקיימים בישראל פעילות עסקית ענפה הכוללת בין היתר שיווק והתקשרות בעברית עם לקוחות ישראלים ותשלום בשקלים. העותר יצא גם נגד מבחן "מיקום השרת" שבו משתמשת רשות המיסים כדי לקבוע האם עסקה שנעשתה באמצעות האינטרנט בוצעה בישראל.בית המשפט דחה את העתירה על הסף וקבע שהיא מוקדמת, שכן רשויות מס ערך מוסף עדיין עמלות על גיבוש חוזר מקצועי בנושא שאמור להתפרסם בקרוב. דחיית העתירה אינה סוגרת את הגולל על שאלת החבות במע"מ, שבבוודאי תשוב ותתעורר בהמשך.עם זאת, שאלת החבות במס היא רק היבט אחד של הפעילות באינטרנט. ישנן סוגיות רבות, לרבות מתחום לשון הרע, הגנת הצרכן, הימורים, פורקס, פארמה, הגנת הפרטיות וזכויות יוצרים, המתעוררות לגבי הפעילות באינטרנט. מכל אלה, הסוגיה הבסיסית היא מהי שיטת המשפט שתקבע האם פעילות מסויימת היא חוקית אם לאו. כמובן שסוגיות אלה אינן יחודיות לישראל, ובמדינות שונות ניכרת התקדמות ואף תחילתן של הכרעות משפטיות בשאלות אלה. 
13 במאי, 2014
כיצד מכניסים שיקולי תחרות 
לבתי הדין לעבודה
לאור הפרסום כי מדינת ישראל פועלת כדי להרחיב את סמכויות בית הדין להגבלים עסקיים לדון בסכסוכי עבודה קיבוציים במידה והם נוגעים לעובדי המונופולים,מותחת עו"ד מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד ברנע ושות', ביקורת בצורך של קידום יוזמה זו. 
1 במאי, 2014
דירוג האיכות של BDI לשנת 2014 מדרג את משרד ברנע ושות' כמוביל ב-8 תחומי התמחות
דירוג האיכות של BDI לשנת 2014 מדרג את משרד ברנע ושות' כמוביל ב- 8 תחומי התמחות. המשרד דורג כמשרד מוביל בולט (דירוג 1) בתחום המסחרי הבינלאומי ובתחום המיזוגים והרכישות. המשרד דורג כמשרד מוביל (דירוג 2) בתחום התשתיות ומימון פרוייקטים ובתחום ההייטק, וכמשרד מוערך (דירוג 3) בתחום הליטיגציה, שוק ההון, נדל"ן ומסים.
30 באפריל, 2014
המו"ל ישראל מזרחי תובע את שותפו לשעבר
המו"ל ישראל מזרחי, תובע באמצעות משרד ברנע ושות' את שותפו לשעבר ליאור שרף בסכום של כ-11 מיליון שקל. בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, טוען מזרחי כי ליאור שרף ביצע מעשי טיוח והסתרה בכל הנוגע להכנסותיה והוצאותיה של חברת אגם.המו"ל ישראל מזרחי, תובע באמצעות משרד ברנע ושות' את שותפו לשעבר ליאור שרף בסכום של כ-11 מיליון שקל. בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, טוען מזרחי כי ליאור שרף ביצע מעשי טיוח והסתרה בכל הנוגע להכנסותיה והוצאותיה של חברת אגם.
10 באפריל, 2014
מהדורת Israel Legal Business 2014
במגזין, שמוקדש לישראל, מתאר סיימון ג'פה את מערכת הכוחות הכלכלית הקיימת בישראל ומניח כי המצב בו הנוכחי של מונופולים לא יימשך עוד זמן רב  
9 באפריל, 2014
נדחתה תביעת הענק של דיוויד גלר נגד קבוצת LR וחברת אין ספיי אייר
בית המשפט המחוזי דחה את תביעת הענק שהוגשה על ידי דיוויד גלר, איש עסקים קנדי, נגד קבוצת LR וחברת הסטארט אפ אין ספיי אייר  בטענה כי הנתבעות הסתירו ממנו במכוון ובמרמה מידע מהותי הנוגע להיעדר טכנולוגיה בחברה בה השקיע.חברת הסטארטאפ יוצגה על ידי עורכי הדין זוהר לנדה, נועה הבדלה וגל ליפשיץ ממשרד ברנע ושות'. 
8 באפריל, 2014
החברות הישראליות מגלות מחדש את בורסת ה-AIM בלונדון
לאור העניין ההולך וגובר של חברות ישראליות בבורסה בלונדון, מיקי ברנע, התראיין לדהמרקר וטען כי "בשונה מהארץ, בלונדון הדירקטוריון הוא זה שקובע ולא בעל השליטה, כוח השוק שם שונה ולכן אינו מתאים בהכרח לחברות עם בעל שליטה אחד".
25 במרץ, 2014
פטור ממע"מ לדירה חדשה עבור זוגות צעירים
ההכרזה על הטבת המע"מ המתוכננת על ידי שר האוצר יאיר לפיד הפתיעה גורמים במשרד האוצר שבדומה לרבים אחרים בענף הדיור סבורים שמדובר ביוזמה שתהפוך לבכייה לדורות. עו"ד אריאל נדלר טוען כי מהלך זה יסייע לרוכשי הדירה בטווח המיידי, אך לא בטוח כי זה מהלך ישפר את מצבו של שוק הדיור
13 במרץ, 2014
סיום פעילות "שיעור אחר"
במסגרת פעילות הפרובונו של המשרד, במסגרת פרויקט "שיעור אחר", המשרד אימץ את כיתה ו' בבי"ס רמב"ם בנתניה ועורכי הדין של המשרד העבירו לתלמידים שיעורים בנושאים משפטיים שונים"פרויקט הסיום" של הפעילות היה משפט מבוים שהתקיים בבית הספר בנוכחות ההורים והצוות החינוכי.המשפט המבוים נערך ובוצע על ידי הילדים, בהנחיית צוות המתנדבים ממחלקת הליטיגציה, ובפני צוות שופטים שכלל את מיקי ברנע ו-5 תלמידים
9 במרץ, 2014
מחלקת הליטיגציה מייצגת משקיעים בסכסוך בפרוייקט נדל"ן בתאילנד
עורכי הדין זוהר לנדה ומורן ביקל, הגישו תביעה כספית בשם מספר משקיעים בפרוייקט נדל"ן בתאילנד, לבית המשפט המחוזי בתל אביב,  בסכום של כ- 4.8 מיליון ש"ח בנוגע למעשי ההונאה לכאורה של נאמנם של התובעים. 
7 במרץ, 2014
המגמות השונות בתחום הגישור בתחומי שיפוט שונים
זוהר לנדה, ראש מחלקת ליטיגציה במשרד, צוטט במאמר של משרד עורכי הדין הבריטי Kingsley Napley. המאמר סקר את הנעשה בתחום הגישור במדינות שונות ברחבי העולם. זוהר לנדה הוא העורך הדין המסחרי הנבחר אשר מצוין בתחום זה בישראל.
18 בפברואר, 2014
פייסבוק הוא לא שטח הפקר משפטי
בית המשפט פסק השבוע פיצויים מופחתים על עבירת לשון הרע בפייסבוק. כך למעשה, בית המשפט, לא הביא בחשבון את העוצמה שיש כיום לפרסומים ברשת החברתית. ד"ר דותן ברוך מבקר את החלטת בית המשפט שהחליט לא להחמיר עם הנתבעת. ד"ר דותן ברוך טוען שאין להפריד בין המשפט "הכללי" למשפט ב"רשת". וכי אין להקל בענישה בגין לשון הרע בפייסבוק
13 בפברואר, 2014
"אם אני אעיד מול שטראוס-עלית אני אשרוף את עצמי בתחום"
לני סקסטין, יו"ר כרמית תעשיות ממתקים ממתקים בע"מ ובעל השליטה, אשר מיוצג על ידי משרד ברנע ושות', תיאר אמש בבית המשפט את הקשיים בהבאת עדים שיעידו נגד עלית-שטראוס. בפרשת קדבורי.
13 בפברואר, 2014
"גלובס דנס 100" דירג את משרד ברנע ושות' כמשרד מוביל
דן אנד ברדסטריט, בשיתוף גלובס דירג את משרד ברנע ושות' כמשרד מוביל בשישה תחומי פעילות: מסחרי בינלאומי, מיזוגים ורכישות, תשתיות ומימון פרוייקטים, ליטיגציה, הייטק ושוק ההון. 
10 בפברואר, 2014
ראיון עם סיימון ג'פה במגזין The Lawyer
 המגזין המשפטי היוקרתי The Lawyer בכתבה הסוקרת את המונופול בארץ ואת השינויים החלים בישראל בתחום ההגבלים העסקיים. ראיון עם סיימון ג'פה.  
9 בפברואר, 2014
נכשל הגישור בסכסוך המיליונים בין אורי יוגב לבני טיש
איש העסקים הקנדי בני טיש המיוצג על ידי משרד ברנע ושות', תובע מאורי יוגב, כיום מנהל רשות החברות הממשלתיות, 15 מיליון שקל בטענה כי הונה אותו וגרם לו להשקיע מיליונים בחברה, שנמצאת בהליכי פירוק וחייבת לנושיה 19 מיליון שקל
8 בפברואר, 2014
קזינו בישראל - האם החלום ייהפך למציאות
ד"ר דותן ברוך, שותף וראש מחלקת האינטרנט במשרד ברנע ושות', פרסם מאמר במגזין "the InterGaming Law" בנושא קזינו בישראל.
1 בפברואר, 2014
משרד ברנע ושות' שמח להודיע על מינוי 2 שותפים חדשים
עו"ד מאיה זיסר - נדל"ן ועו"ד שי שרביט - ליטיגציה התמנו לשותפים
21 בינואר, 2014
לונדון וקירשנבאום - ראיון עם עו"ד זוהר לנדה
עורך דין זוהר לנדה מתראיין בתכנית האירוח לונדון וקירשנבאום בנושא פרשת קדבורי.
16 בינואר, 2014
ברנע ושות' מייצגים את פילת מדיה
משרד ברנע ייצג את  חברת פילת מדיה, חברה ישראלית שנסחרת במקביל בבורסה באחד העם ובבורסת ה-AIM בלונדון, בהליך מכירתה לסינטק, גם היא חברה ישראלית. סינטק מחזיקה כיום ב-22.7% ממניות פילת, והיא תרכוש את המניות שבידי בעלי המניות האחרים תמורת כ-103 מיליון דולר. 
15 בינואר, 2014
חומרי החקירה ברשות ההגבלים העסקיים בפרשת שטראוס–קדבורי נחשפים
הקלטות שנחשפות כעת בפרשת חסימת שוקולד קדבורי חושפות שעובדים בדרג השטח בעלית איימו לכאורה על סיטונאים. התביעה הוגשה ע"י עורכי הדין זוהר לנדה, שי שרביט ומורן ביקל
9 בינואר, 2014
התפתחויות בפרשת שטראוס–קדבורי
מאבק של שנים על חשיפת חומר החקירה הגיע לסיומו.לפני כארבע שנים חברת כרמית הגישה תביעה נגד עלית בסכום של 22 מיליון שקל באמצעות עורכי הדין ממשרד ברנע ושות', על הנזקים שנגרמו לה לכאורה מהפרשה.התביעה לא התבררה במשך תקופה ארוכה בשל הקרב על חשיפת המסמכים. בלא המסמכים הללו נראה היה שלכרמית יהיה די קשה להוכיח את שלל טענותיה נגד עלית. כעת הגיעו המסמכים לכרמית והוגשו לבית המשפט, מה שהוביל את כרמית לבקש להגדיל את סכום התביעה ל־36 מיליון שקל, ולטעון כי הפרשה שנגלית לעיניה כיום מתבררת כחמורה בהרבה ממה שהיא עצמה שיערה.
5 בינואר, 2014
מאמר דעה - חוק הריכוזיות
בחינת שיקולי הריכוזיות הכלל משקית מעוררת סימני שאלה ולא פחות סימני יישום. התוצאה הבלתי נמנעת היא שבמקום שהחוק יעודד תחרות הוא ייצור ריכוזיות נוספ
29 בדצמבר, 2013
סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים- פאנל מומחים של כלכליסט
בעקבות אישור חוק הריכוזיות, כינס כלכליסט פאנל מומחים, ביניהם עו"ד מיקי ברנע , אשר דן בסמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים ובהשפעות החוק החדש על המשק
24 בדצמבר, 2013
שינויים בתחום המס לשנת 2014 הנוגעים לחברות ישראליות המשקיעות בהולנד או באמצעותה
לרגל תחילת שנת המס 2014, לשכת המסחר ישראל-הולנד בשיתוף עם המחלקה הכלכלית של שגרירות הולנד מתכבדת להזמינכם לסדנת בוקר בנושא:  שינויים בתחום המס לשנת 2014 הנוגעים לחברות ישראליות המשקיעות בהולנד או באמצעותה. 
19 בדצמבר, 2013
משרד ברנע מייצג את בעל השליטה בוויטה
בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי אין להמציא למר איאן דיוויס, בעל השליטה לשעבר של חברת ויטה פרי הגליל, המתגורר בלונדון, כתב תביעה מחוץ לגבולות ישראל.איאן דיוויס יוצג על ידי עו"ד זוהר לנדה, עו"ד נועה הבדלה ועו"ד מורן ביקל
15 בדצמבר, 2013
הצעת ניירות ערך במסגרת פלטפורמה אינטרנטית
בשנים האחרונות, גובר העניין בגיוס הון באינטרנט, וזאת נוכח הפיכת האינטרנט לאפיק מקובל ונפוץ לפניה לקהלים רחבים. בדרך זו, ניתן ליצור הזדמנות למיזמים קטנים, שאינם חשופים בדרך כלל לאפיקי מימון מגוונים, להרחיב את מעגל המשקיעים בהם. 
9 בדצמבר, 2013
מדינת ישראל זכתה בפרס הגז, אך היא הורסת אותו
מיקי ברנע, במאמר דעה אשר עוסק בחוסר הוודאות ממנו סובל משק הגז הטבעי בישראל, ובהשלכות הכלכליות הנובעות מחוסר מאי גיבוש רגולציה ברורה בתחום.
3 בדצמבר, 2013
משרד ברנע ושות' ממשיך לתמוך ב MyIsrael
משרד ברנע ושו'ת' ממשיך לתמול בארגון  MyIsrael ארגון המתווך בין תורמים בריטים לארגוני צדקה ישראלים
24 בנובמבר, 2013
מדריך הדירוג World Tax דירג את משרד ברנע
מדריך הדירוג World Tax  אשר דירג את פירמות רואי החשבון ומשרדי עורכי דין בעולם המתמחים במיסוי, לרבות מיסוי בינלאומי, דירג את משרד ברנע כמשרד מוביל בישראל 
18 בנובמבר, 2013
דירוג משרד ברנע ושות' במדריך IFLR1000
מדריך הדירוג הבינלאומי IFLR1000 דירג את משרד ברנע ושות' כמשרד מוביל בתחום המיזוגים והרכישות ובתחום מימון פרוייקטים. במסגרת הדירוג, הביעו לקוחות המשרד רמת שביעות רצון גבוהה, וסיפרו כי שותפי המשרד, מיקי ברנע וסיימון ג'פה, הינם עורכי דין מקצועיים, יסודיים, קשובים ובעלי מחשבה חדשנית
17 בנובמבר, 2013
מעילת הענק בקיבוץ: 8.5 שנות מאסר לגזבר
בית משפט השלום בתל אביב גזר על יהודה דורון, לשעבר גזבר הקיבוץ, 8.5 שנות מאסר ותשלום של 2 מיליון שקל. חברי הקיבוץ הגיבו כי "מדובר בנוכל שעבד על כולם" "אנו מקווים שעורך דין שלנו, זוהר לנדה ידאג למצוא כספים נוספים אותם העלימו בני המשפחה".
17 בנובמבר, 2013
ד"ר דותן ברוך משתתף בפאנל על עולם ההימורים המקוונים
ב -18 בנובמבר, לשכת עורכי הדין תקיים פאנל שיעסוק בהימורים מקוונים. ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת האינטרנט והמסחר האלקטרוני של ברנע ושות', ישתתף בפנל.
13 בנובמבר, 2013
ברנע ושות' חגג עשור ברומא
לכבוד עשור להיווסדו של המשרד, בילו העובדים חופשה של 4 ימים בעיר. בין המסעדות המקומיות והמועדוניים בעיר, ערכו העובדים סיור סאגווי ברחבי העיר,ביקרו בבית הקפה הראשון ברומא ובגלידריית SAN CRISPINO, היחידה שזכתה בכוכב מישלן.  כלכליסט, 13.11.13
3 בנובמבר, 2013
ברנע ושות' רצים במירוץ הלילה
צוות של ברנע ושות 'לקח חלק בריצת נייקי הלילה השנתית, שהתקיימה ב -29 באוקטובר, 2013.הצוות רץ בהצלחה את מסלול ה- 10 ק"מ סביב תל אביב.המרוץ התחיל בכיכר רבין במרכז העיר, ובסופו בחלק האחורי של פרק הירקון.
17 באוקטובר, 2013
בדרך לפשרה? סכסוך המיליונים בוויטווטר של אורי יוגב עובר לגישור
כסוך המיליונים בין אורי יוגב, מבעלי השליטה בקבוצת טכנולוגיות המים וויטווטר המכהן כיום כמנהל רשות החברות הממשלתיות, לשותפו לחברה, איש העסקים הקנדי בני טיש, עובר להליך גישור.עו"ד זוהר לנדה המייצג את מר בני טיש מסר כי "טיש אינו 'בעל מניות זוטר' בווייטווטר, אלא המשקיע השני בגודלו בחברה, המחזיק בלמעלה מ-15% ממניותיה עם משפחתו. טיש השקיע בווייטווטר כ-4 מיליון דולר, והוא בעל זכויות עודפות בווייטווטר המוקנות לו מכוח תקנון החברה וההסכם
15 באוקטובר, 2013
משרד ברנע ושות' ייצג את Suncore ברכישת נכסיה של חברת ZenithSolar Ltd הישראלית
חברת הענק הסינית, Suncore  Photovoltaic Technology Ltd., החברה המובילה בעולם בפיתוח וייצור של ריכוז פוטו (CPV) מוצרים ומערכות, השלימה  עסקת רכישה של כלל הנכסים של חברת ZenithSolar Ltd, לרבות נכסי קניין רוחני, מלאי ופעילות החברה בארצות הברית.עו"ד סיימון ג'פה ועו"ד זוהר לנדה, ממשרד ברנע ושות' ייצגו בעסקה זו את חברת Suncore, חברת בת של .San'an Optoelectronics Co Ltd, חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בשנחאי ושוויה הינו מעל ל- 4 מיליארד דולר. 
30 בספטמבר, 2013
גזבר שפיים לשעבר ואשתו הורשעו בגניבת 16.5 מ' ש' מהקיבוץ
עו"ד זוהר לנדה ממשרד ברנע ושות' מסר מטעם קיבוץ שפיים: "אנו מכבדים את הכרעת בית המשפט. פרשת המעילה בקיבוץ הייתה פרשה שהשפיעה על החיים הקהילתיים בקיבוץ שפיים בעשור האחרון. מאז נחשפה פרשת המעילה בכספי חברי הקיבוץ פעלנו במישור הקהילתי והאזרחי על מנת להשיב את הכספים שנלקחו שלא כדין לרשות החברים. הקיבוץ ממשיך לטפח את העשייה הקהילתית המבוססת על אמון מחדש ביחסים שבין החברים. אנחנו מקווים כי הכרעת הדין שניתנה היום תאפשר לחברי הקיבוץ לחזור ביתר שאת לשגרת העשייה והיצירה".
3 בספטמבר, 2013
משרד ברנע ממשיך להתרחב
משרד ברנע ושות' ממשיך את מגמת ההתרחבות. עם הצטרופתם של שלושה עורכי דין למחלקה המסחרית  -אילן בלומנפלד, ענת אבן חן וקרין קשי, מונה המשרד 35 עורכי דין.
1 בספטמבר, 2013
תחרות אתר עורכי הדין הטוב בישראל 2013
עשרות משרדי עורכי דין ניגשו לתחרות אתר האינטרנט הטוב בישראל שקיים מגזין הפרקליטים. משרד ברנע ושות' זכה בתחרות במקום שני בתחרות של משרדים עד 50 עורכי דין.מנימוקי השופטים לבחירת משרד ברנע ושות' למקום השני: אתר המשרד קל ונוח מאד להתמצאות. האתר משדר יוקרה ומקצועיות
22 באוגוסט, 2013
עו''ד מרי ציון בתכנית "עושים סדר חדש"
עו''ד מרי ציון, שותפה וראש מחלקת דיני עבודה במשרד ברנע ושות', התראיינה בתכנית "עושים סדר חדש" אצל גל גבאי, בנושא תביעות נגד מעסיקים - כיצד הפכו מנהלים לבני ערובה.
20 באוגוסט, 2013
רגולציה פיננסית - סקירה על ידי ד"ר דותן ברוך
בשנת 2010, חקקה הכנסת בישראל את חוק ניירות הערך (תיקון המס. 42), במטרה ליצור מסגרת לרישוי עסקים וחברות הפועלים בתעשיית המסחר הפיננסי המקוונת בישראל.החוק הוא הניסיון הראשון של הממשלה להסדיר מסחר מקוון פיננסי בישראל, אשר אינה מוסדרת, מה שמאפשר למפעילים סוררים לפעול, ואף גורם נזק לצרכנים ולמוניטין של מפעילים ושחקנים בשוק.
8 באוגוסט, 2013
משרד ברנע מייצג את Orid Media Limited
משרד ברנע ייצג את חברת Orid Media Limited במכירת נכסיה והתחייבותיותיה, כולל חברת Pariplay לחברת Majesco Entertainment Company, חברה ציבורית הנסחרת בנאסדק.  
28 ביולי, 2013
בית המשפט: החזר הוצאות רכב לעובד אינו חייב במס
לאחרונה פורסם פסק דין של בית המשפט המחוזי שדן בשאלה האם החזר הוצאות רכב ריאליות על ידי העובד למעביד חייב במס. בית המשפט קבע לאחרונה כי הוצאה זו שמוציא העובד עבור המעביד הינה בגדר הוצאה של המעביד, כמו כל הוצאה אחרת המוחזרת לעובד ב"נטו".
3 ביולי, 2013
ביהמ"ש דחה התביעה של מלם תים: לא הוכיחה כי ליפשס פעל בסחטנות
ליפשס טען באמצעות משרד ברנע ושות' כי "מטרתו של אייזנברג בהגשת התביעה היתה להשתיק כל ביקורת והתנגדות כלפיו, וכי התביעה מהווה דוגמא למקרה של עריצות הרוב וניצול לרעה את כוחו של בעת השליטה לרתום את החברה ומשאביה, בניסיון לסכור את פיותיהם של מתנגדיו".  לכתבה המלאה ב TheMarker.
1 ביולי, 2013
נדחתה בקשתו של אורי יוגב לסלק על הסף תביעה אישית נגדו
בית המשפט המחוזי בת"א דחה את בקשתו של אורי יוגב, יו"ר דירקטוריון חברת ויטווטר ובעל מניות בה (29%), לסלק על הסף תביעה בגובה 15 מיליון שקל נגדו. את התביעה נגד יוגב, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיש בחודש ינואר בני טיש באמצעות משרד ברנע ושות'.בית המשפט, דחה את טענות יוגב וויטווטר והוחלט להמשיך לדון בתביעה. בנוסף פסקה השופטת כי "אינני מקבלת את הטענה ביחס להסכם הבוררות. יוגב וויטווטר לא עתרו כי בית המשפט יעכב את ההליכים לאור קיומו הנטען של הסכם בוררות, ולכן לא ניתן לקבל את טענתם ה'עוקפת'".  
28 ביוני, 2013
חלון לים התיכון, בפחות ממיליון
לפני רכישת דירה קרובה לים, מציע עו"ד אריאל נדלר, ראש מחלקת נדל"ן בברנע ושות', לזכור כי הקורוזיה של הבניינים הקרובים מאוד לשפת החוף היא עצומה. "עניין התחזוקה הוא חשוב מאוד, בגלל האבק והרסס מהים. דברים דוגמת החשיפה, הלכלוך, הקורוזיה והתחזוקה החיצונית של הקירות או אלמנטים אחרים בפרויקט הם דברים שכדאי לשים אליהם לב לפני שמחליטים. הרבה יותר חשוב שתהיה חברת תחזוקה רצינית ושוטפת, ויש לזה עלויות גדולות מאוד. לכן הרכישה לא מסתיימת בתשלום האסטרונומי למ"ר משום שיש עלויות תחזוקה גבוהות מאוד".
9 ביוני, 2013
חברת הולנדיות ישקיעו 2.4 מיליארד שקל בפרויקטים ליצור מזון בהודו ואפריקה בטכנולוגיות ישראליות
נציגי 29 תשלובות יצור מזון הולנדיות ונציגי 6 מוסדות אקדמאים הולנדיים, ביקרו בשבוע שעבר בישראל לדון עם חברות ישראליות בשיתוף פעולה להקמת פרויקטים ליצור והשבחת מזון בעולם השלישי, בניסיון להתמודד עם המחסור העולמי במזון המאיים על האנושות ב-50 השנים הבאות. 
2 ביוני, 2013
משרד ברנע ושות' הוא המנצח בטורניר הכדורגל של פורטל הדרושים המשפטי 'מחשבות'
משרד ברנע ושות' הוא המנצח בטורניר הכדורגל של פורטל הדרושים המשפטי 'מחשבות'הפרס למקום הראשון - עשרת אלפים ש"ח להענקת מלגות לסטודנטים.הצוות של ברנע פתח בהפסד 1-0 לגורניצקי, לאחר מכן הביס את ERM בתוצאה 8-0 וגבר על המשרדים ליפא מאיר ופישר בכר. במשחק הגמר,  מול משרד גולדפרב, הצליחה הקבוצה לנצח בתוצאה 1-2.
28 במאי, 2013
סמינר: גיוס מימון והשקעות בבריטניה: הזדמנויות, אתגרים והמגמות השונות
 אנחנו שמחים להזמין אתכם לכנס ייחודי שאנו מקיימים בשיתוף חברת Mazars LLP, בנק לאומי בריטניה וארגון UKTI, הגוף הממשלתי הבריטי האחראי לקשרי המסחר של בריטניה בעולם. לפרטים נוספים והרשמה לאירועדנה שגבdsegev@barlaw.co.il 
27 במאי, 2013
שותפה חדשה במשרד ברנע ושות'
עו"ד רונית אופיר מונתה כשותפה במחלקת הליטיגציה במשרד. כעת, מונה המחלקה שלושה שותפים, מתוכם שתי נשים.
16 במאי, 2013
עסקת נדל"ן: מגרש למגורים בלב הרצליה נמכר ב-32 מיליון ש"ח
המגרש, המאפשר בניית 43 יחידות דיור, פורסם במכרז במסגרת הליך פירוק שיתוף לאחר שהבעלים לא הצליחו להגיע להסכמה על הבנייה או המכירה. את הליך ההתמחרות והמכירה ניהל עו"ד אריאל נדלר, ראש מחלקת נדל"ן במשרד ברנע ושות'.
9 במאי, 2013
תעשיית אתרי ההימורים של ישראלים נחשפת בשל הסכם סודי שדלף
מחלקת הליטיגציה של המשרד הגישה אתמול תביעה של למעלה מ-12 מיליון ש"ח נגד משה טיסונה וחברת Yalciner Enterprises.התובעים טוענים שלצד הסכם מכירת הפעילות של חברת Player 2 Player לחברת פלייטק - נכרת "באורח פלא ומקרי" - הסכם נוסף-סודי בין טיסונה וחברה בבעלותו לבין חברת פלייטק, במסגרתו הם אמורים לקבל טובות הנאה אישיות. את התביעה הגישו עורכי הדין זוהר לנדה, שי שרביט ומורן ביקל. 
1 במאי, 2013
נבחרת משרדי עו"ד המובילים - BDI
חברת המידע המובילה בישראל , BDI, פירסמה את נבחרת משרדי עורכי הדין המובילים לשנת 2013
25 באפריל, 2013
רישוי של מסחר פיננסי באינטרנט
ושא החקיקה והסדרת השוק הפיננסי באינטרנט עדיין לא מוסדר בישראל. וכך, בהיעדר רגולציה תחום המסחר הפיננסי למעשה פרוץ. ד"ר דותן ברוך במאמר למגזין האנגלי היוקרתי the Lawyer.
18 באפריל, 2013
סקירת ההייטק הישראלי על ידי מגזין ה legal business
בשנים האחרונות חברות סיניות וחברות מהמזרח הרחוק משקיעות יותר ויותר בחברות ישראליות. סיימון ג'פה מתראיין בנושא
21 במרץ, 2013
ראיון לטלויזיה הסינית הממלכתית- עו"ד אריאל נדלר
הטלויזיה הממלכתית הסינית בכתבה על מחירי הנדל"ן בארץ. ראיון עם עו"ד אריאל נדלר.
20 במרץ, 2013
ההימור של משרד המשפטים
משרד המשפטים פירסם בימים האחרונים תזכיר חוק המקנה למשטרה סמכות להורות לספקי האינטרנט לחסום גישה לאתרי הימורים באינטרנט.ד"ר דותן ברוך, במאמר דעה העוסק בשאלה האם מוצדק לחסום אתרי הימורים.
18 במרץ, 2013
ישראלים שהפקידו כספים בחברות פורקס בקפריסין לא מצליחים למשוך את כספם
ד"ר דותן ברוך, ראש מחלקת דיני אינטרנט במשרד ברנע ושות', מלווה חברות פורקס והימורים בקפריסין. כמומחה בתחומו, מנתח דותן את המצב הכלכלי בקפריסין: "ממשלת קפריסין שוקלת הטלת מס על פיקדונות בבנקים בקפריסין, על מנת לגייס כספים הנדרשים בכדי לחלץ את כלכלתה מהמשבר אליו נקלעה. עדיין לא ברור כיצד יוטל המס (מה יהיה שיעורו ועל אילו פיקדונות הוא יחול), אולם מס כלשהו ,ככל הנראה, יוטל על הפיקדונות".
11 במרץ, 2013
סוגיות שכר הבכירים בישראל- מאמר דעה
עו"ד סיימון ג'פה ועו"ד אריאלה דרייפוס במאמר משותף עבור המגזין האנגלי היוקרתי The Lawyerבעוד העיתונות בבריטניה מדווחת בהרחבה על המשכורות המנופחות והבונוסים השמנים של חלק מהעובדים הבכירים ביותר בחברות ציבוריות בבריטניה, החקיקה החדשה בישראל בנושא שכר בכירים מנסה להגביל ולרסן את סכומי הכספים הגבוהים שמגיעים לבכירים. 
5 במרץ, 2013
מחלקת הליטיגציה מתרחבת
מחלקת הליטיגציה במשרד ממשיכה במגמת ההתרחבות. עו"ד נועה הבדלה מונתה לשותפה ועו"ד איתי חתם הצטרף למחלקת הליטיגציה
26 בפברואר, 2013
למצוא איזון - משק הגז הטבעי בישראל
התפתחויות שחלו בשנים האחרונות בתחום שוק הגז הטבעי בישראל מחייבות למעשה את המדינה לקבל החלטות בכדי למצוא את האיזון בין האינטרס הציבורי לבין זכויות המשקיעים,יצוא גז טבעי בישראל – שעת מבחן: מדינת ישראל לא בורכה במאגרי אנרגיה טבעיים. לפיכך, מעת קום המדינה, ישראל נדרשת להתבסס על ייבוא של מקורות אנרגיה ממדינות זרות. לאור מצב דברים זה כנסת ישראל מעולם לא נדרשה לתת מענה חקיקתי אמיתי לסוגיות מהותיות ביחס למשאבי אנרגיה המופקים בשטחי ישראל.מספר תגליות מאגרי הגז הטבעי שנמצאו במימיה הכלכליים של מדינת ישראל בעשור האחרון, טרפו את הקלפים ושינו את כללי המשחק. לראשונה בתולדותיה, לישראל משאבי אנרגיה אשר מאפשרים לה לעמוד בדרישות השוק המקומי, ואף יתרה מכך, להפוך לשחקן משמעותי בשוק הגז העולמי. עולם חדש ולא מוכר זה, מחייב את המחוקק הישראלי לייצר תשתית חקיקתית עדכנית ורלוונטית
26 בפברואר, 2013
הקלות לגלגלים
צונאמי תחבורה מתקדמת שוטף את ערי העולם. באירופה כבר נקבעו בחוק הטבות מס לרוכבים לעבודה. ראיון עם עו"ד הנרייט פוקס, שמפרטת על הטבות מס לרוכבים בעולם, ודנה על המעבר לשימוש באופניים ככלי תחבורה מרכזי בערים.עם הצטרפותה ל OECD, נדרשה ישראל לשפר את ביצועיה הסביבתיים, ולצמצם את פליטות גזי החממה, שמקורם בעיקר בתחבורה. בדו"ח שהוציא הארגון בנובמבר 2011, נכתב כי "ההוצאה הציבורית בישראל לטובת מהלכים לשיפור איכות הסביבה נמוכה ביחס לממוצע בשאר מדינות הארגון". לאחרונה התראיינה עו"ד הנרייט פוקס, לגלובס בנושא זה
18 בפברואר, 2013
רילוקשיין: איך תדאגו להיות בחצי הנכון
שראלים רבים קופצים על המציאה ועוברים לארץ זרה למטרות עבודה, אולם במקרים רבים המעברים הללו נוחלים כישלון. מדוע זה קורה, איך זה קשור למעסיק ומה כדאי לכם לדעת רגע לפני שאתם טסים - כדי להחזיק מעמד בצד השני של הארץ? מדריך מאת עו"ד מרי ציון, YNET
16 בינואר, 2013
שותפה חדשה למחלקת הליטיגציה
מחלקת הליטיגציה במשרד ברנע ושות' מתרחבת. עורכת הדין נועה הבדלה הצטרפה כשותפה. לאחרונה הצטרף גם עורך דין איתי חתם וכעת המחלקה מונה 9 עורכי דין
31 בדצמבר, 2012
ברנע ושות' מייצג את איש העסקים פיני צרפתי
משרד ברנע ושות' ייצג את פיני צרפתי, אחד מבעלי המניות של "לב תלפיות" בירושלים ברכישת מרכז הקניות על ידי RIT1
10 בדצמבר, 2012
משרד ברנע מייצג את קרן אתמבה הבריטית
פטרוכימיים מוכרת את השליטה באבגול לקרן אתמבה הבריטית.קרן אתמבה קפיטל הבריטית (Ethemba Capital) תרכוש את האחזקות של פטרוכימיים ושל חלק משותפיה לשליטה בחברהסכום הרכישה - 107 מיליון דולר
20 בנובמבר, 2012
העולם משתנה, ואתם?
מוסף השנתי של TheMarker "העולם משתנה. ואתם?" עסק בשינויים שחלו בעולם העסקי ובמציאות החדשה שנוצרה.בכתבת "משנים מזל" מתראיין מיקי ברנע  ומספר על התחנות המקצועיות בחייו.
12 בנובמבר, 2012
Israeli work – coming your way
מדינת ישראל הינה כוח עולה בתחום האנרגיה ותחום ה- IT וחשוב שמשרדי עורכי הדין יהיו ערים לאפשרויות החדשות בישראל. מאמר מאת עורך דין סיימון ג'פה
10 בנובמבר, 2012
מומחי מס דנים בנושא ה"רווחים הכלואים"
בישיבה מיוחדת של הכנסת , הסתיים ויכוח ציבורי נוקב של כמה חודשים בנוגע לשאלה כיצד לנהוג ברווחים של כ-120 מיליארד שקל שצברו חברות ענק הפועלות בישראל: האם יש להיאבק כדי לגבות את כל המס האפשרי, כ-27 מיליארד שקל, או יש להסתפק בפשרה שלפיה ייגבו 3 מיליארד שקל בלבד.
8 בנובמבר, 2012
יום גיבוש- ברנע ושות'
משרד ברנע ושות' יצא ליום גיבוש שבשיאו תוכננה להתקיים טיסת כדורים פורחים שבוטלה לבסוף בשל מזג האוויר , במקום זה, יצאו העובדים לטיול ג'יפים בזריחה. את היום שלפני בילו העובדים בתחרות שהתקיימה במתכונת "המירוץ למיליון".
4 בנובמבר, 2012
בקשה דחופה להטלת עיקולים זמניים הוגשה נגד גד זאבי
בשבוע שעבר הגישו עו"ד זוהר לנדה, נועה הבדלה ואיתי ויגודה ממשרד ברנע ושות' בקשה דחופה להטלת עיקולים זמניים ולמתן צו איסור דיספוזיציות נגד גד זאבי. הצו נועד על מנת להבטיח כי גד זאבי ישלם את אשר נפסק נגדו בתביעה שהגיש זאב רום.
22 באוקטובר, 2012
גד זאבי ישלם לזאב רום
בית המשפט המחוזי בחיפה, קיבל את התביעה של זאב רום לפיה גד זאבי חייב לו כספים,בגין תיווכו בעסקה שבה רכש זאבי 20% ממניות חברת בזק בשנת 2000.  את זאב רום ייצגו עורכי הדין זוהר לנדה, נועה הבדלה ואיתי ויגודה.
30 בספטמבר, 2012
ברנע ושות' מייצגים את Dune Medical Devices
דיון מדיקל השלימה גיוס פרטי של 21 מיליון דולר,  הגיוס יבוצע בשני שלבים. 14 מיליון דולר יתקבלו מיידית ו–7 מיליון דולר נוספים יועברו באוקטובר הקרוב.הגיוס נעשה על רקע ההצלחה של מוצר הדגל של החברה, המרג'ין פרוב, אשר קיבל אישור FDA בתחילת 2013, והושק לפני כשנה. המוצר משמש את המנתח בזמן ניתוח כריתת שד ומאפשר לו לבדוק אם כל הגידול הסרטני הוסר.
30 באוגוסט, 2012
ברנע ושות' מייצגים את חברת SCR
המשרד ייצג את חברת SCR בע"מ בעסקה לרכישת 70% מפעילות ההפצה של מוצריה באירופה מחברת Milkline Srl האיטלקית, בתמורה לסך של כ- 7 מיליון יורו.
2 ביולי, 2012
ברנע ושות' מייצגים את קבוצת ICC
קבוצת איי.סי.סי שנתבעה על ידי כונס הנכסים הרשמי ב-150 מיליון שקל, העלתה בבית המשפט טענה כי הנאמנים נהגו ברשלנות חמורה בשעה שביטלו את פוליסת ביטוח אובדן הרווחים של המפעל . הקבוצה מיוצגת על ידי עורכי הדין זוהר לנדה, שי שרביט, איתי ויגודה ולוי מצ'ניק ממשרד ברנע ושות'.
1 ביולי, 2012
סכסוך בין חברת התעופה ישראייר לשותפתה העסקית
סכסוך בין חברת התעופה ישראייר לשותפתה העסקית, איזי שאטל, הביא להפסקת השותפות בחודשים האחרונים. ישראייר מאשימה בתביעה שהגישה לביהמ"ש המחוזי מרכז את איזי שאטל ובעליה מיכאל רז במעשה הונאה. עו"ד זוהר לנדה ממשרד ברנע מסר בתגובה מטעם איזי שאטל: "ישראייר הפרה את המערכת ההסכמית עם איזי שאטל, ולאחר שנוכחה לגלות כי איזי שאטל עומדת לתבוע ממנה את הנזקים שהסבה לה, רצה לבית המשפט והגישה את תביעת הבדים הזו. העובדה שישראייר ריכזה את הנהלת החשבונות בידה וכעת טוענת לפגמים בהתחשבנות היא רק דוגמה אחת מרבות למופרכות התביעה. איזי שאטל תעמוד על מלוא זכויותיה לקבל את מלוא הנזקים שישראייר והעומדים בראשה הסבו לה".
30 ביוני, 2012
השתתפות במכרז בנושא תשתיות - טיפים
 סיימון ג'פה, ראש מחלקת תשתיות במשרד, במאמר שעוסק בסיכונים הקיימים כאשר חברות ניגשות למכרזים בתחום התשתיות. מוסף תשתיות, הארץ, יוני 2012.
30 ביוני, 2012
ברנע ושות' מייצגים את קבוצת Tenova
המשרד ' מייצג את קבוצת Tenova האיטלקית בתהליך רכישתה של "בייטמן הנדסה" בסכום של 150 מיליון דולר, ורכישת "בייטמן טכנולוגיות מתקדמות בע"מ" בסכום של כ- 22 מיליון דולר.
30 ביוני, 2012
ברנע ושות' מייצגים את חברת מובארט בע"מ
המשרד מייצג את חברת מובארט בע"מ, בסיבוב השקעה מבעלי מניות קיימים ובעלי מניות חדשים בהיקף של כ-1 מיליון דולר.
26 ביוני, 2012
ברנע ושות' מייצגים את אספרסו קלאב
מחלקת הליטיגציה של המשרד מייצגת את חברת אספרסו קלאב בתביעה שהיא הגישה כנגד שטראוס. חברת הקפה תובעת 7 מיליון שקל משטראוס בגין נסיגתה מהסכם לרכישת החברה. בעלי אספרסו קלאב טוענים באמצעות עורכי הדין זוהר לנדה ושי שרביט ממשרד ברנע ושות', כי שטראוס התנהלה בחוסר תום לב מובהק שהחליטה לסגת מההסכם.
31 במאי, 2012
משרד ברנע ייצג את זקי רקיב
המשרד ייצג את איש העסקים זקי רכיב ברכישת חברה ברזילאית המחזיקה ברישיון למתן שירותי תקשורת בתדרי Wimax בסאו פאולו בברזיל ובצירוף קרנות ההשקעה של George Soros כמשקיעות בחברה, בעסקה בשווי של למעלה ממאה מיליון דולר.
31 במאי, 2012
-פרק הליטיגציה ב International Comparative Legal Guides
מחלקת הליטיגציה של המשרד פרסמה פרק הסוקר את תחום הליטיגציה בישראל במדריך המוביל International Comparative Legal Guides 
30 באפריל, 2012
כאן עובדים בכיף
ממשאל שערכה חברת ההשמה קודקס ובדק מי הם המשרדים שעורכי הדין הכי מרוצים לעבוד בהם,משרד ברנע ושות' זכה לציון הגבוה ביותר מבין כל המשרדים בקטגוריית "העובדים והאווירה הביתית". קישור לסקר המלא כפי שפורסם בגלובס
1 בינואר, 2012
האתגר - להפוך יזמות לתעשייה
מדינת ישראל גאה בתעשיית המים שלה. בעוד שהתעשייה מבוססת על משאבים מוגבלים, הצרכים של שוק המים המקומי הולכים וגדלים, ובשוק העולמי הצמא לפתרונות מים בכל התחומים גדל, כך גובר המוניטין העולמי של חברות העוסקות בטכנולוגיות מים ישראליות.מיקי ברנע, מלווה שנים רבות חברות טכנולוגיות המתמחות בתחום המים.כתב מאמר דעה בנושא יזמות בתחום המים למגזין "כלכלה ירוקה" של עיתון הארץ
27 באפריל, 2011
ברנע ושות' מייצגים את אייבורי מחשבים בע"מ
ברנע ושות' ייצג את חברת אייבורי מחשבים בע"מ, חברה פרטית קמעונאית מובילה בישראל בשיווק ובמכירת מחשבים, ציוד היקפי למחשבים ואלקטרוניקה בידורית , ומייסדיה, בעסקה עם חברת פרימיום (פי.אי.אייץ) אחזקות בע"מ, חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל-אביב, בה רכשה פרימיום 51% ממניות אייבורי, ברכישה מהמייסדים ומהחברה, בתמורה כוללת של כ-15.5 מיליון ש"ח.
25 באפריל, 2011
ברנע ושות' מייצגים את זכי רכיב
ברנע ושות' מייצגים את מר זכי רכיב בעסקה למכירת מניות שליטה בעיתון מעריב להשקעות דיסקונט בע"מ (דסק"ש, מקבוצת אי.די.בי), בהשקעה כוללת של דסק"ש בסכום של כ-140 מיליון ש"ח.
27 במרץ, 2011
ד"ר דותן ברוך נבחר כעו"ד מוביל בעולם בתחום ההימורים
ד"ר דותן ברוך, שותף במשרד ברנע ושות', נבחר במדריך הדירוג היוקרתי של Chambers and Partners כעו"ד מוביל בעולם בתחום ההימורים; רק 36 עורכי דין מכל העולם נבחרו כעו"ד מובילים בתחום זה. דותן עומד בראש הפרקטיקה בתחום במשרד ברנע ושות', ומעניק ייעוץ משפטי כולל למפעילים וגורמים אחרים
25 במרץ, 2011
הכנס השנתי של מיזוגים ורכישות 2011
עו"ד מיקי ברנע ועו"ד אורן שפייזר הרצו בועידה השנתית למיזוגים ורכישות .בועידה השתתפו כ- 450 יושבי ראש, מנכ"לים, סמנכ"לים ומנהלי כספים, דירקטורים ושאר בכירים בתחום הפיננסי.מיקי ברנע ואורן שפייזר הרצו בנושא "מלחיצת היד להשלמה - 50 דרכים לא לאבד את העסקה".
20 במרץ, 2011
ברנע ושות' מייצגים חברה אירופאית מובילה בתחום האנרגיה
ברנע ושות' מייצגים חברה אירופאית מובילה בתחום האנרגיה בהסכם עם רותם תעשיות בע"מ וגפן ביומד השקעות, שתי חברות ישראליות המתמחות בטכנולוגיה מתקדמת, להקמתו של מיזם משותף למימון ותמיכה בחברות הזנק חדשניות בתחום האנרגיה המתחדשת והאנרגיה החילופית וטכנולוגיות חוסכות אנרגיה.
27 בפברואר, 2011
ברנע ושות' מייצגים את חברת SpotOption
ברנע ושות' מייצגים את חברת SpotOption במכירת פלטפורמת המסחר האלקטרונית שלה TraderXP.
26 בפברואר, 2011
ברנע ושות' מייצגים את GES
ברנע ושות' מייצגים את חברת GES , ברכישת 49 האחוזים הנותרים מהון המניות של חברת הבת הדרום אמריקאית מהשותף המקומי. ג'.אי.אס הינה חברה בינלאומית העוסקת בתכנון, פיתוח, ייצור ושיווק של מערכות התפלה ופתרונות התפלת מים ומי ביוב.
27 בינואר, 2011
ברנע ושות' מייצגים את חברת פאנקי פיש בע"מ
המשרד ' מייצג את חברת פאנקי פיש בע"מ, רשת קמעונאית בינלאומית למכירה של מתנות ואביזרים לילדות ונערות, בעסקת השקעה על ידי קבוצת השקעות זרה בסך 2 מיליון דולר.
25 בינואר, 2011
משרד ברנע ושות' מייצג את Deutsche Postbank
משרד ברנע ושות' מייצג את Deutsche Postbank בקשר עם הבטוחות שתועמדנה על ידי חברת האם בישראל ביחס למימון השקעה בנדל"ן על ידי חברת הבת שלה זרה בסך של כ. 11,500,000 £.
11 בינואר, 2011
משרד ברנע מייצג את GES
משרד ברנע ושות' מייצג את GES, חברה לטיפול במים בקשר למכרז לגבי אספקת שני מתקנים ברואנדה 
27 בדצמבר, 2010
ברנע ושות' מייצגים את קרן ההשקעות ויולה
המשרד ייצג את קרן ההשקעות ויולה בהגדלת השקעתה בחברת Zend.
26 בדצמבר, 2010
ברנע ושות' מייצג את פוליכד תעשיות (1989) בע"מ
ברנע ושות' מייצג את פוליכד תעשיות (1989) בע"מ, חברה בבעלות קיבוץ שפיים בכל התקשרותיה המסחריות. בימים אלו, ליווה המשרד את פוליכד ברכישת פעילותו של יצרן מתחרה בתמורה לכ- 1.5 מיליון דולר.פוליכד עוסקת בפיתוח וייצור אריזות פלסטיק לתעשיות המזון, קוסמטיקה, טואלטיקה וכימיקלים, תוך שימוש בטכנולוגיית HDPE , PET.
27 בנובמבר, 2010
ברנע ושות' מייצגים את חברת סייטיק ויסטה
ברנע ושות' מייצג את חברת סייטיק ויסטה, מייסדיה ובעל המניות העיקרי בה, במכירת כל מניותיהם בחברה לענקית השבבים בינלאומית Broadcom.סייטיק ויסטה מפתחת חומרה ותוכנה המיועדים לצילום.
27 באוקטובר, 2010
ד"ר דותן ברוך מקים מחלקת אינטרנט במשרד
ד"ר דותן ברוך הצטרף כשותף למשרד ברנע ושות'. דותן יעמוד בראש מחלקת האינטרנט, הגיימינג ומהסחר האלקטרוני במשרד.דותן דורג בשנים 2009 ו- 2010 על ידי מדריך הדירוג הבינלאומי ה- Chambers Legal Global Guide כאחד מעורכי הדין המובילים בעולם בתחום הגיימינג וההימורים ברשת
27 באוגוסט, 2010
משרד ברנע ושות' מייצגים את חברת GES
ברנע ושות' מייצגים את חברת GES- בע"מ בעסקת מיזוג ורכישה של חברת ניטרון כימטק בע"מ, מפעילה מובילה של מתקני טיהור שפכים. ג'.אי.אס הינה חברה בינלאומית העוסקת בתכנון, פיתוח, ייצור ושיווק של מערכות התפלה ופתרונות התפלה של מים ומי ביוב.
27 ביוני, 2010
משרד ברנע ושות' מתרחב
משרד ברנע ושות' מיזג לתוכו את משרד קלינמן, נדלר ושות'. המיזוג הרחיב את הבסיס המקצועי של המשרד בכל תחומי הנדל"ן. משרד קלינמן, נדלר ושות' בראשות של יהושע (שוקי) קלינמן ואריאל נדלר נחשב לאחד ממשרדי הבוטיק המובילים בתחום הנדל"ן בארץ ובחו"ל.
27 במאי, 2010
ברנע ושות' מייצגים את Dune Medical Devices Ltd
ברנע ושות' ייצג את חברת Dune Medical Devices Ltd. בגיוס הון של 7.7 מיליון דולר. vjcrvמפתחת טיפול לחולות בסרטן השד. המוצרבוחן גידולים שחשודים כסרטניים, שהוצאו מחולות תוך כדי הניתוח. המכשיר מספק לרופאים אינדיקציה מהירה אם הגידול סרטני ואם הוא הוצא בשלמותו מגוף החולה
27 באפריל, 2010
ברנע ושות' מייצגים את עמיעד מערכות סינון בע"מ
ברנע ושות' ייצג את עמיעד מערכות סינון בע"מ, חברה ציבורית הנסחרת בבורסת ה- AIM בלונדון, בעסקת מיזוג עם ארקל מערכות סינון, בשווי 22 מיליון דולר. עמיעד וארקל הינן יצרניות וספקיות בינלאומית של מוצרי סינון מים ופתרונות סינון עבור תשתיות מים תעשייתיות, עירוניות וחקלאיות
31 במרץ, 2010
ברנע ושות' מייצגים את עמיעד מערכות סינון בע"מ
ברנע ושות' מייצגים את עמיעד מערכות סינון בע"מ, חברה ציבורית הנסחרת בבורסת ה- AIM בלונדון, בהקמת מיזם משותף בצוותא עם חברת אחזקות צ'יליאנית מובילה. עמיעד מערכות מים בע"מ הינה יצרנית וספקית בינלאומית של מוצרי סינון מים ופתרונות סינון עבור תשתיות מים תעשייתיות, עירוניות וחקלאיות. משרד ברנע ושות' מלווה את עמיעד בפעילותה המסחרית בעולם.
31 במרץ, 2010
ברנע ושות' מייצגים את עמיעד מערכות מים בע"מ
ברנע ושות' מייצגים את עמיעד מערכות סינון בע"מ, חברה ציבורית הנסחרת בבורסת ה- AIM בלונדון, בהקמת מיזם משותף בצוותא עם חברת אחזקות צ'יליאנית מובילה. עמיעד מערכות מים בע"מ הינה יצרנית וספקית בינלאומית של מוצרי סינון מים ופתרונות סינון עבור תשתיות מים תעשייתיות, עירוניות וחקלאיות.
27 בפברואר, 2010
ברנע ושות' מייצגים קונצרן צרפתי מוביל
ברנע שות' העמיד ייעוץ משפטי לקונצרן צרפתי מוביל בהליך רכישת פעילות מ- Areva T&D בו התקשר הלקוח בהסכם קונסורציום לצורך השתתפות במכרז רכישת הפעילות Areva T&D, וזאת בקשר עם קבלתו, בהצלחה, של אישור רשות ההגבלים העסקיים להשלמת העסקה.
27 בינואר, 2010
פארק סולארי באיטליה
ברנע ושות ייצגה חברה ישראלית בעסקה לרכישת פארק סולארי באיטליה.
27 בנובמבר, 2009
ברנע ושות' מייצגים את עמיעד מערכות מים בע"מ
משרד ברנע ושות' ייצג את חברת עמיעד מערכות מים בע"מ, הנמצאת בשליטת קיבוץ עמיעד נסחרת בבורסה בלונדון בעסקת מיזוג, אשר הפכה את עמיעד לאחת מחברות הסינון המובילות עולם.בעסקה זו, מהמורכבות שידעה התנועה הקיבוצית, רכשה חברת עמיעד את חברת "ארקל מסננים". בעסקה, שהיקפה כ-22 מיליון דולר, מעורבים שני מפעלים קיבוציים: "עמיעד מערכות סינון" ו"ארקל מסננים" וארבעה קיבוצים: עמיעד, בית זרע, עברון וסער. 
26 בנובמבר, 2009
ברנע ושות' מייצגים את בנק פיראוס
ברנע ושות' מייצגים את בנק פיראוס בקשר עם בטוחות שהועמדו לו על ידי יחידים ישראלים בקשר לעסקת השקעה ברומניה.
27 באוקטובר, 2009
ברנע ושות' מייצגים את חברת SCR
ברנע ושות' מייצגים את חברת SCR ואת מייסדי החברה במכירת 20% ממניותיהם לטנא הון צמיחה (קרן השקעות) תמורת 40 מיליון ש"ח. אס.סי. אר היא מובילה עולמית בתחום הפתרונות למערכות ניהול חליבה.
27 בספטמבר, 2009
ברנע ושות' מייצגים את קיבוץ שפיים
ברנע ושות' מייצגים את קיבוץ שפיים בעסקה לרכישת מניות בחברת סקיורטי טכנולוגי אינטרגריישן בע"מ בתמורה ל-5.2 מיליון ש"ח.סקיורטי טכנולוגי אינטרגריישן בע"מ פועלת בשוק מוצרי האבטחה ומתמקדת בגילוי ומניעה של פעילות טרור למתקנים אסטרטגיים בכל רחבי העולם.
1 בינואר, 1970
סוגיית שכר המנהלים
שכר מנהלים מופרז ועסקות בעלי עניין הן תופעות שהעין הציבורית התמקדה בהן בשנים האחרונות - וזכו גם לטיפול בחקיקה. אך יש עוד דרכים מתוחכמות שבהן יכולים בעלי שליטה לגרוף לעצמם רווח שאמור היה להתחלק עם שאר בעלי המניות, שהציבור אינו מודע להן. להמשך קריאה ב- TheMarker
הזן כתובת אימייל על מנת להירשם לניוזלטר: